Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Closed TopicStart new topic
> Zwiększona moc a wydajność układu hamulcowego, Audi A3 1,8T 150@210
MadeInPoland
post Sun, 03 Nov 2019 - 23:55
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie chcesz zrozumieć zależności logarytmicznej. Znam wszystkie wykresy z tej pracy i pudłem jest powoływanie się na nie argumentacji przeciwko mnie.
Poszukaj sobie trochę więcej to może znajdziesz jaka jest prawdziwa zależność siły hamowania od ciśnienia dla hamulca tarczowego, bo akurat wykres, który przywołałeś uwzględnia właśnie rigging, który jest tak skonstruowany, żeby uzyskać finalnie liniowość. W hamulcu tarczowym w samochodzie nie ma takiej możliwości.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Nov 2019 - 23:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Skiba
post Mon, 04 Nov 2019 - 07:02
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





MiP to nie są wykresy logarytmiczne.

OT 2. W F1 od paru lat nie ma bezpośredniego połączenia hydraulicznego pomiędzy pedałem a zaciskiem. Jest brake by wire.

EOT.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Mon, 04 Nov 2019 - 07:17
Post #63


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(Skiba @ Mon, 04 Nov 2019 - 07:02) *
OT 2. W F1 od paru lat nie ma bezpośredniego połączenia hydraulicznego pomiędzy pedałem a zaciskiem. Jest brake by wire.



co do f1 to nie do konca prawda. Przedni uklad jest jak najbardziej w pelni hydrauliczny. Tylny uklad tak jak wspomniales, jest czesciowo dlatego, ze duza czesc hamowania jest robiona przez system odzyskiwania energi.
Ale przod jest jak najbardziej stanradowy. Sa na yt filmiki gdzie jest to pokazywane, np przez mechanika f1.

Na szybko:
https://www.racecar-engineering.com/article...-brake-by-wire/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 04 Nov 2019 - 07:44
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Skiba chodzi mi o kształt krzywej i realną charakterystykę pedału hamulca. Jak Ty byś opisywał taką charakterystykę inaczej?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Mon, 04 Nov 2019 - 08:32
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(behbeh @ Mon, 04 Nov 2019 - 08:17) *
co do f1 to nie do konca prawda. Przedni uklad jest jak najbardziej w pelni hydrauliczny. Tylny uklad tak jak wspomniales, jest czesciowo dlatego, ze duza czesc hamowania jest robiona przez system odzyskiwania energi.
Ale przod jest jak najbardziej stanradowy. Sa na yt filmiki gdzie jest to pokazywane, np przez mechanika f1.

Na szybko:
https://www.racecar-engineering.com/article...-brake-by-wire/


Faktycznie tylko tył. Czytałem jakiś czas temu artykuł na temat aktuatora realizującego sterowanie ciśnieniem i niesłusznie założyłem że to od razu na obie osie. wink.gif


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 04 Nov 2019 - 10:16
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





hmm a robiąc krok wstecz, co to jest to całe "efficiency"?
co przez co jest dzielone? I jak interpretować 0,8 do którego ten współczynnik dąży?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Mon, 04 Nov 2019 - 10:33
Post #67


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(Skiba @ Mon, 04 Nov 2019 - 08:32) *
Faktycznie tylko tył. Czytałem jakiś czas temu artykuł na temat aktuatora realizującego sterowanie ciśnieniem i niesłusznie założyłem że to od razu na obie osie. wink.gif


a tak troche w temacie calego watku i zwiekszania tarcz itp, to najlepsze przy tym jest to, ze jesli dobrze pamietam to niektore zespoly razem z wprowadzeniem ers na tyle, zmniejszyly tam tarcze i ilosc tloczkow.... bo nie potrzebowali odprowadzac az tyle ciepla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Mon, 04 Nov 2019 - 11:12
Post #68


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 04 Nov 2019 - 07:44) *
Skiba chodzi mi o kształt krzywej i realną charakterystykę pedału hamulca. Jak Ty byś opisywał taką charakterystykę inaczej?


no jest roznica czy mowisz o skutecznosci ukladu hamulcowego, czy o wykresie charakterystyki pedalu hamulca (ten wykres tym nie jest, ale zakladam, ze chcailes pokazac, ze taki mialby przebieg jak by byl) smile.gif co i tak nic nie zmienia w konktekscie tego jak ten wykres mialby tlumaczyc dalczego wieksze tarcze i dlaczego producenci je montuja i wogole nie wiele tlumaczy.

Ale nie dogadamy sie wiec w sumie milo bylo wymienic sie spostrzezeniami, jak sam napisales, kazdy wyciagnie sobie wnioski sam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 04 Nov 2019 - 15:46
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





w większości aut i tak czy siak największą poprawę hamowania uzyskuje się po wymianie opon. Jak jest nie najtańszy chiński klocek i tarcza która pamięta produkcję auta to musi hamować, zwłaszcza tak lekkie auto z taką nie dużą mocą. Na pewno założenie lepszego hamulca wentylowanego na tył poprawi całość. Chociaż jak tarcze się nie gną to oznacza, że są wystarczające.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Mon, 04 Nov 2019 - 20:28
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Abstrahując od powyższej dyskusji, to patrząc na poniższy post, gdzie problem jest w ogóle z zatrzymaniem

CYTAT(Ezap @ Tue, 29 Oct 2019 - 18:55) *
Chodzi o to że rozpędze auto i jak chce zatrzymać to muszę dusić w pedał hamulca dość konkretnie i nie staje natychmiast, u kumpla w golfie tdi lekko przyciśnie i auto staje na baczność.
Jak przybędzie mocy to boję się tego że po prostu nie zatrzymam się gdy będzie taka konieczność.
Albo wjadę na krzyżówkę na czerwonym bo nie wyrobię ohmy.gif

No chyba że mylę pojęcia, u kolegi w sumie servo może być inne, no ale sam fakt że w S3 są inne hamulce, nawet nie wiem czy 180 konne seryjne odmiany nie miały większych niż 150tki to już o czymś świadczy.

Czyli co stykną mi dobre wentylowane + ceramiczne klocki a rozmiar taki jaki jest?


Jestem przekonany, że po doprowadzeniu układu hamulcowego do sprawności (bo opisany powyżej na pewno sprawny nie jest) i po założeniu zwykłych, gładkich tarcz + dobry klocek cywilny (Ferodo DS Performance, albo jeszcze lepiej DS2500) na ulicy będzie dobrze.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:06