Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zabawa z Alfą Romeo 156 2.4 JTD
Maikel
post Wed, 24 Sep 2014 - 02:26
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Kolejna rzecz - jak wygląda "odświeżenie" silnika 2.4 JTD po zakupie Alfy? Wiadomo, w benzynie po zakupie można wymienić świece, przewody zapłonowe, ew. aparat zapłonowy, nie wspominając o płynach eksploatacyjnych, tudzież o niektórych uszczelkach. Jak sprawa wygląda w silnikach wysokoprężnych? Przyznam, że jestem praktycznie zupełnie zielony w kwestii diesli, a lubię gdy silnik pracuje sobie bez przeszkód.
Następna rzecz - co dają końcówki wtryskiwaczy (rozpylacze) Firad? http://allegro.pl/rozpylacz-koncowka-wtrys...4609368031.html
Czy warto je zmienić po zakupie Alfy?
Ostatnie pytanie jak na razie - możecie polecić jakiś DOBRY warsztat w Rzeszowie lub w woj. podkarpackim, który ogarnie zawirusowanie 2.4 JTD 932AXC?

Gromadzę sobie pytania i odpowiedzi w tym temacie, żeby później nie szukać po forum przed zakupem. Tutaj mam swój własny zbiór, z którego będę korzystał przy i po zakupie mojej Alfy Romeo.


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 24 Sep 2014 - 02:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_mlody2788_*
post Wed, 24 Sep 2014 - 09:47
Post #22









CYTAT(Maikel @ Wed, 24 Sep 2014 - 02:26) *
Kolejna rzecz - jak wygląda "odświeżenie" silnika 2.4 JTD po zakupie Alfy? Wiadomo, w benzynie po zakupie można wymienić świece, przewody zapłonowe, ew. aparat zapłonowy, nie wspominając o płynach eksploatacyjnych, tudzież o niektórych uszczelkach. Jak sprawa wygląda w silnikach wysokoprężnych? Przyznam, że jestem praktycznie zupełnie zielony w kwestii diesli, a lubię gdy silnik pracuje sobie bez przeszkód.
Następna rzecz - co dają końcówki wtryskiwaczy (rozpylacze) Firad? http://allegro.pl/rozpylacz-koncowka-wtrys...4609368031.html
Czy warto je zmienić po zakupie Alfy?
Ostatnie pytanie jak na razie - możecie polecić jakiś DOBRY warsztat w Rzeszowie lub w woj. podkarpackim, który ogarnie zawirusowanie 2.4 JTD 932AXC?

Gromadzę sobie pytania i odpowiedzi w tym temacie, żeby później nie szukać po forum przed zakupem. Tutaj mam swój własny zbiór, z którego będę korzystał przy i po zakupie mojej Alfy Romeo.



Szczerze to odpuścił bym 10v a szukał wersji 2.4 20v, sam cooler i program i masz 230-240KM. Większa podatność na dalsze mody, łatwiej wzmocnić przeniesienie napędu. Co do odświerzenia jednostki to napewno zacząć trzeba od rozrządu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Thu, 25 Sep 2014 - 00:45
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Dziękuję, ale jeśli nie uda mi się znaleźć w fajnej kasie wersji 20v to zadowolę się dziesiątką. Mi wystarczy ~200KM. W planach mam FMIC, większy układ wydechowy, program i chyba tyle. Ile z tego wyjdzie, tyle mi wystarczy. To będzie już mój drugi projekt i nie chce na niego wywalać "worka kasy" jak to miało miejsce przy 1. projekcie.
Jeśli zacznę więcej zarabiać to zapewne będzie powrót do japońskiej motoryzacji i będę bawił się w jakieś japońskie big turbo. Na razie nie mam po prostu kasy, a Alfa będzie służyła mi jako totalny dupowóz na wyjazdy z dziewczyną.

Co z moimi pozostałymi pytaniami odnośnie Firadów i dobrego programu w okolicach Rzeszowa/podkarpacia? Pomoże ktoś?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Thu, 25 Sep 2014 - 21:09
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





CYTAT(Maikel @ Thu, 25 Sep 2014 - 00:45) *
Dziękuję, ale jeśli nie uda mi się znaleźć w fajnej kasie wersji 20v to zadowolę się dziesiątką. Mi wystarczy ~200KM. W planach mam FMIC, większy układ wydechowy, program i chyba tyle. Ile z tego wyjdzie, tyle mi wystarczy. To będzie już mój drugi projekt i nie chce na niego wywalać "worka kasy" jak to miało miejsce przy 1. projekcie.
Jeśli zacznę więcej zarabiać to zapewne będzie powrót do japońskiej motoryzacji i będę bawił się w jakieś japońskie big turbo. Na razie nie mam po prostu kasy, a Alfa będzie służyła mi jako totalny dupowóz na wyjazdy z dziewczyną.

Co z moimi pozostałymi pytaniami odnośnie Firadów i dobrego programu w okolicach Rzeszowa/podkarpacia? Pomoże ktoś?


Oryginalnie w Alfie/Fiacie siędzą wtryski/końcówki BOSCH, a nie Firad.
Jeśli kupisz wersję 140/150 HP, to nic nie musisz robić poza rozrządem, olejem/filtrami/płynami. Zakładasz FMICa, rurki i programem atakujesz w okolice 200/400. Jeśli masz oczywiście sprawne wtryski i turbo. Przy okazji warto jeszcze rozluźnić wydech.
Zmiana wtrysków na inne nie jest konieczna, ponieważ na takie wartości starczają w zupełności fabryczne.
W przypadku wersji 136 HP droga jest już dłuższa niestety.
Na pierwszy rzut oka wersja 136HP różni się od mocniejszych pokrywą zaworów, ponieważ ma aluminiową, a mocniejsze/nowsze plastykową. Osłona silnika jest srebrna i EGR pneumatyczny na kolektorze wydechowym. W 140/150 EGR jest elektromagnetyczny i jest już na kolektorze ssącym. To tak na szybko.
Ja ze swojej 140 HP mam aktualnie 180/400 na ori ICku.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Thu, 25 Sep 2014 - 22:59
Post #25


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Dziękuję, Pablo, za cenne informację. Wydech 3" będzie dobry do takiej ~200-konnej Alfy, czy to za dużo?
Mógłbyś podesłać mi filmik jak Twoja Alfa przyspiesza 0-100km/h? Byłbym bardzo wdzięczny, bo mógłbym sobie porównać osiągi do mojej przyszłej zabawki, a żadnym mocnym dieslem jak na razie nie jeździłem. Jeśli nie, to może napiszesz coś o tym jak samochód przyspiesza/jak się tym ogólnie jeździ daily?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 25 Sep 2014 - 23:01
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Do 200KM diesla 2.4 spokojnie wystarczy Ci 2,5 cala wydech.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Thu, 25 Sep 2014 - 23:10
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





W mojej z FMIC-em z seryjnym wydechem i wszystkim innym mam 226 KM i 460 Nm.
Stary projekt z 2009 roku. Ze 100 kkm wyjeździł bezawaryjnie i dalej ma sie dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Fri, 26 Sep 2014 - 01:26
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Czy mógłbym prosić o jakieś filmiki z przyspieszania lub relacje posiadaczy ~200konnych Alf o wrażenia z jazdy?
FMIC'y składacie sami, czy są jakieś gotowe zestawy do 156tek?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Fri, 26 Sep 2014 - 07:03
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





Ja filmiku żadnego nie mam.
Samochodem jeździ głównie żona, tak więc ...
Kolega KIVI jest najlepszym przykładem co można zrobić, z dobrym tunerem, z takiej AR.
Ja może po zimie coś w końcu poskładam dalej u siebie, ale jak na razie to mamy tematy klientów.
Na przykład 20VT z Fiata, do innego Fiata. wink.gif
Tak więc swoje są na szarym końcu niestety.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Fri, 26 Sep 2014 - 07:03
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Nie ma nic gotowego, montaż jest dość trudny. Ja musiałem zrezygnować z halogenów.
Filmu nie mam, na obecne czasy osiągi takiej Alfy są wystarczające, ale nie na tyle żeby to dokumentować filmem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Fri, 26 Sep 2014 - 08:17
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Tu pomiar z mojej 156

a tutaj zupełna seria Lancia Lybra z silnikiem 2,4 10v.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Fri, 26 Sep 2014 - 08:50
Post #32


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





KIVI, ale ta Lybra to jest seria po sofcie, right?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Fri, 26 Sep 2014 - 13:46
Post #33


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Możecie mi podać wymiary waszych IC?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Fri, 26 Sep 2014 - 19:53
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





550x180.

Czy montaż jest trudny?
Mi w PabloGarage uspawali w dzień. Halogeny (w 1.9) wywalone ale można zostawić jak się troszkę pokombinuje smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Fri, 26 Sep 2014 - 23:32
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





ja to robiłem w 2009 roku i nie było wówczas chińskich silikonów i FMIC.PL.
Sądzę, że 5 lat później jest znacznie łatwiej:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Sun, 28 Sep 2014 - 15:49
Post #36


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Panowie, co trzeba zrobić w np Ibizie 1.9 TDi 110KM (II generacji po lifcie) żeby uzyskać okolice 200KM? Myślałem też i nad taką Ibizą zamiast Alfy, bo wiadomo, Seat mniejszy i lżejszy, tylko ma w serii 40KM mniej niż 156tką 10V. Drogo wychodzi uzyskanie z takiego Seata okolic 200KM?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sun, 28 Sep 2014 - 17:14
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





A nie lepiej zrobić od razu japońskie big turbo co chcesz mieć , bo taka ibiza 110/200 to też raczej małe koszta nie są .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Sun, 28 Sep 2014 - 22:54
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Na razie chcę poznać diesla i pobawić się nim. Nie utrzymam japońskiego big turbo w naszym pięknym kraju. Przynajmniej nie na razie, a koszty eksploatacji diesla nie są gigantyczne. Sam koszt zakupu fajnej, japońskiej bazy jest wysoki.


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spanky
post Mon, 29 Sep 2014 - 10:02
Post #39


User
Dołączył: Tue, 06 January 2004
Skąd: Otwock





CYTAT(Maikel @ Sun, 28 Sep 2014 - 15:49) *
Panowie, co trzeba zrobić w np Ibizie 1.9 TDi 110KM (II generacji po lifcie) żeby uzyskać okolice 200KM? Myślałem też i nad taką Ibizą zamiast Alfy, bo wiadomo, Seat mniejszy i lżejszy, tylko ma w serii 40KM mniej niż 156tką 10V. Drogo wychodzi uzyskanie z takiego Seata okolic 200KM?


pakieta na 200 PS i 400 Nm

GTB17
p.11mm
w.230
wałek SDI
FMIC
sprzęgło kevlar
MAP 3 bar



--------------------
TDI chiped by me ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian1115
post Tue, 14 Oct 2014 - 21:46
Post #40


Rookie
Dołączył: Fri, 30 December 2011
Skąd: Mielec





Panowie podepnę się pod temat mam 166 2.4 JTDm 175KM i chce zrobić program jednak zastanawiam się czy jest sens montować FMIC przed tym zabiegiem? Czy zmiany po jego montażu będą na tyle wyraźne w kreskach i jeździe, że warto inwestować równowartość programu? Na jakie parametry można liczyć po programie na seryjnym ICku i FMICu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 05:30