Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Kupno samochodu, co z OC, ile czasu na przerejestrowanie?
MikeB
post Fri, 22 Oct 2010 - 00:39
Post #21


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





Ja miałem zgoła inaczej. Samochód kupiony w grudniu, OC do marca. Zadzwoniłem na początku stycznia do ubezpieczyciela, coby zmienić polisę po zarejestrowaniu pojazdu na siebie- facet w Warcie powiedział, żebym jeździł ze starym OC i z fakturą sprzedaży auta. Co ciekawe. w styczniu miałem kolizję- PZU nie robiło problemu- wzięli druk OC poprzednika, moją fakturę zakupu i bez problemu puścili. Dodam, że moje zniżki różniły się baaaardzo od poprzednika (on miał dużo więcej jak ja).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 22 Oct 2010 - 00:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_M-Technic_*
post Fri, 22 Oct 2010 - 08:42
Post #22









Ale bzdur wtym temacie jest tongue.gif
Dla kolegi co kupił auto :
Jesli masz dowod zawarcia umowy na poprzednirok ubezpieczeniowy jestes pewny ze bylo oplacone to OC przedluza sie na nastepny rok z ustawy wiec OC wazne,
Jak zerwiesz po 30 dniach czyli defakto po 25 dniach z nowego okresu rozliczeniowego to bedziesz musial zaplacic OC za te 25 dni obecnemu ubezpiecztcielowi.


Oc jest wazne nawet jak nie zrobisz kalkulacji i nic nie zglosisz i ubezpieczenie musi wyplacic w razie stluczki to jest ich sprawa zeby zrobic kalkulacje wink.gif
i cie poinformowac ze tzeba doplacic a moga to zrobic do trzech lat liczac od oststniego dnia waznosci oc smile.gif
Wiec uwazac kiedy sobie przypomna wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Brychu
post Sat, 12 Nov 2011 - 15:42
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Następująca sytuacja: samochód kupiony 1 listopada, polisa OC do 7 listopada. Dziś mamy 12 listopada i z głowy mi wypadło żeby coś z tym zrobić. Przedłużyło się automatycznie czy obowiązuje mnie stara polisa ważna 30 dni od zakupu i mogę ją wypowiedzieć albo przekalkulować na swoje zniżki ?


--------------------
srtb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Sat, 12 Nov 2011 - 16:02
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





przedłużyło się.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Brychu
post Sat, 12 Nov 2011 - 16:54
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Pomimo tego, że w międzyczasie nastąpiło przedłużenie mam 30 dni od daty zakupu na wypowiedzenie lub rekalkulację składki ?


--------------------
srtb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Sat, 12 Nov 2011 - 18:09
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





ZTCW to nie


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Sun, 13 Nov 2011 - 20:20
Post #27


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





A gdzie jest przepis, że ma zapewnić? Jest przepis, że mamy 30 dni na decyzję, ale niema, że trzeba zapewnić 30 dni OC


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarzyn
post Wed, 01 Feb 2012 - 02:04
Post #28


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 September 2010
Skąd: Zabrze





Pozwolę podpiąć się pod temat z takim pytaniem: chcę sprzedać samochód przed upływem 30 dni od dnia zakupu, 30 dni to termin dla TU odnośnie rezygnacji z polisy albo jej przepisania.
Polisy jeszcze nie przepisałem, jest na poprzedniego właściciela, czy muszę ją przepisać przed sprzedażą samochodu, czy wystarczy, że złoszę sprzedaż do TU?


--------------------
Audi A4 B5 1.9 TDI AFN // Suzuki SV650N K8 // Nissan Sunny GTi 5-doors
--------------------
"Kto hamuje, ten przegrywa"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 01 Feb 2012 - 02:44
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Jak zgłosisz to przepiszą na Ciebie. Jak nie zgłosisz a sprzedasz auto, to zgłosi kupujący i polisę od razu przepiszą na niego.

PS. Od 11 lutego wchodzi w życie trochę zmian dotyczących ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów. W wyniku jednej z tych zmian, po kupnie auta już nie będzie ograniczenia w postaci 30 dni na wypowiedzenie, licząc od daty kupna. Będzie ją można wypowiedzieć w praktycznie każdym czasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarzyn
post Wed, 01 Feb 2012 - 02:51
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 September 2010
Skąd: Zabrze





Jak przepiszą na mnie, jak zgłoszę sprzedaż pojazdu? Nie mogą przepisać na mnie, bo już wtedy nie jest on mój wink.gif
A przez 30 dni mogłem nie zgłaszać chęci przepisania/rezygnacji, więc nie zgłaszałem.


--------------------
Audi A4 B5 1.9 TDI AFN // Suzuki SV650N K8 // Nissan Sunny GTi 5-doors
--------------------
"Kto hamuje, ten przegrywa"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 01 Feb 2012 - 08:52
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Nie nie, źle się zrozumieliśmy. Jeśli nie sprzedasz, a zgłosisz, to "przepiszą" na Ciebie i mogą zrobić rekalkulację. Jeśli zgłosisz tylko, że sprzedałeś, to powinni "przepisać" na nabywcę i jemu mogą zrobić rekalkulację.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:58