Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo 156 2.0 20 VT
damian146ti
post Sat, 28 Dec 2019 - 14:59
Post #41


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 October 2008





Dwa pytania mam.
1. Podłoga wymagała przeróbek? Czy wystarczyło tylko przełożyć graty z Q4?
2. Te napędy są aż takie mocne że wytrzymają 500KM

Foty niestety dalej nie działają


--------------------
R4
V4
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 28 Dec 2019 - 14:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
T_E_D_D_Y
post Sat, 28 Dec 2019 - 15:10
Post #42


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT(damian146ti @ Sat, 28 Dec 2019 - 14:59) *
Dwa pytania mam.
1. Podłoga wymagała przeróbek? Czy wystarczyło tylko przełożyć graty z Q4?
2. Te napędy są aż takie mocne że wytrzymają 500KM

Foty niestety dalej nie działają

Foty wrzuce jeszcze raz po weekendzie
. Caly naped p&p pasuje w podloge. Z racji ze to przedlift i sedan bak paliwa z wyjsciem na wal z crosswagona nie pasowal wiec dlatego alu w bagazniku. Czy zniesie..... Zobaczymy ale znosi spokojnie jtd po chipie wiec pod 500nm. Najsłabszym elementem sa tu podpory jak sie wyrwa to cały naped dostaje w dupe. Zrobienie ich z pu mam nadzieje zniweluje te problemy


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sun, 29 Dec 2019 - 12:51
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Co dają łezki na kanałach olejowych na wale korbowym? Widziałem już kiedyś coś takiego ale nie wiedziałem w jakim celu robi się takiego moda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Mon, 30 Dec 2019 - 04:39
Post #44


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Coś namieszałem z IV.PL (czyt. wrzuciłem to jako darmowy 30 dniowy hosting i wygasły mi linki)
Wrzucam na Google cały album https://photos.app.goo.gl/WqBUneyMdUUVNwkF6


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 30 Dec 2019 - 18:16
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





łezki - pojawiły się w dawnych czasach jak wały były wiercone tak krzywo ze nie trafiały w dziurkę w panewce biggrin.gif
druga sprawa - na ostrych krawędziach przewiertu olej ma skłonność do kawitacji, ale to wszystko raczej w dużych ciśnieniach i w międzyczasie stwierdzono że duże ciśnienie nie zawsze jest potrzebne, niepotrzebne straty energii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slawo2000
post Mon, 30 Dec 2019 - 19:44
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





CYTAT
Co dają łezki na kanałach olejowych na wale korbowym?

Łezki na czopach głównych podobno poprawiają "zbieranie" oleju z panewki do wnętrza wału.


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 30 Dec 2019 - 20:06
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





przeciez zasilanie olejem jest od srodka walu, a co wyleci to daje na zewnatrz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slawo2000
post Mon, 30 Dec 2019 - 22:45
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





Główne czopy są zasilane olejem kanałami w bloku silnika (nie od środka wału) i dopiero korbowodowe dostają olej od głównych. Przynajmniej tak było w 4 cyl. DOHC Fiata


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Tue, 31 Dec 2019 - 04:31
Post #49


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT(Slawo2000 @ Mon, 30 Dec 2019 - 22:45) *
Główne czopy są zasilane olejem kanałami w bloku silnika (nie od środka wału) i dopiero korbowodowe dostają olej od głównych. Przynajmniej tak było w 4 cyl. DOHC Fiata

I tu jest tak samo.
Co do tego jak jest obrobiony wał - temat pozostawiłem w 100% Grzegorzowi z Kuśmierz Motorsport. Silnik i wał miał być odszczurzony i miało być poprawione wszystko co warto poprawiać. Obróbka mechaniczną zajął się Dziak


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 31 Dec 2019 - 08:28
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(Slawo2000 @ Mon, 30 Dec 2019 - 22:45) *
Główne czopy są zasilane olejem kanałami w bloku silnika (nie od środka wału) i dopiero korbowodowe dostają olej od głównych. Przynajmniej tak było w 4 cyl. DOHC Fiata


Tak , macie racje, mi chodziło o to ze wał robi za magistrale olejowa, zawsze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 05 Mar 2021 - 05:14
Post #51


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Temat porzuciłem w 2019.... 2020 każdy wie jaki był do tego zdążyło się parę nieprzewidzianych awarii (kierowcy też).
Wóz został przemalowany - na kolor jaki każda Alfa mieć powinna wychodząc z fabryki.
Do tego wpadło oklejenie wzorowałem się oklejeniem 155 DTM dorzuciłem trochę swoich pomysłów i wyszło Alfa 156 Tribute 110th anniversary smile.gif (alfa w 2020 obchodziło 110lecie) .

Miedzy czasie okazało się podczas przeglądu w TurboLab że gt3071 ma luzy na wirniku i mimo że olej nie znika ani obudowy nie noszą śladów ocierania trzeba cos z tym zrobić, chciał nie chciał kupiłem GTX3071 gen2 składamy wóz stroimy na nowej turbinie. Problem nie trzyma doładowania raz 1.2 raz 1.6 - okazało się że muszla turbiny miała nie poprawnie dospawany Vband który nie dał się poprawnie skręcić jak się wszystko zgrzało to miedzy muszla a kolektorem robiła się szczelina na parę mm i nie było spalin żeby turbina poprawnie wstała jak i góra zdychała. Gdzieś cieknie woda gdzieś cieknie olej, rozkręca się przelew z swirpota.....dobrze że bagażnik dziurawy i paliwo poszło w ziemie. Obraz nędzy i rozpaczy generalnie. Między czasie musiałem naprawić rękę więc padło na to że trzeba koniecznie wszystko naprawić już bez chodzenia na skróty.

Wkurzony na całą sytuację kazałem FlyPerformance wywalić wszystko do zero i zrobić to poprawnie raz i do końca. Wjechała muszla Inox od Fmic'a (covidowe problemy z dostępnością ori muszli Garretta kto próbował coś złożyć ostatnio to wie o czym mowa)
Przespawany kolektor wydechy poprawiony V band i przejście na zewnętrzny WG Go Fast Bits 38mm( z racji że jestem ich dystrybutorem to chciałem złożyć wóz na swoich produktach ) tak wiem że jest nie poprawnie wspawany - ale od zera nie pozwoliłem robić kolektora a to było jedyne rozsądne miejsce. GFB 38mm jest dużo bardziej przepustowy jak konkurencja w tym wymiarze więc powinien mimo wszystko sprawować się odpowiednio. No i dostęp do niego jest elegancki w razie potrzeby grzebania przy sprężynach) poprawiliśmy milion innych rzeczy od prowadzenie przewodów chłodnicy oleju po podłączenie wszystkich możliwych czujników (ciśnienie i temp paliwa ciśnienie i temp oleju) wyprowadzone wiązki do czujników temp dyfrów ( przy jakiejś większej rewizji nagwintuję obudowy i wkręcę czujniki) wóz w końcu jeździ nic nie cieknie nigdzie nie słychać uciekającego doładowania. Poprawiona termoizolacja alu pod maską parzyło, poprawione przewody do chłodnicy dziesiątki małych usprawnień i poprawki po moich zaniechaniach w niektórych nieistotnych tematach (jak zwykłe te się najbardziej upierdliwe) poprawiony spływy oleju i zasilanie turbiny w olej, dolot przespawany tak żeby leżał luzem pod maską a nie prężył i ocierał. Wszystko co się dało wymienione zostało na odpowiedniki skręcane na ANy i węże PTFE i zbrojone gumy (znalazło się parę "cieknących" wężyków)

Wóz przetestowany napędy działają jak powinny.
Narazie WG na sprężynie 0.5 bara z wyłączonym zaworkiem EBC. Turbina wstaje teraz poprawnie i czuć że to inne auto, odpycha się bardzo sprawnie.
Docelowo będzie dmuchane ~2 bary (jeszcze mieścimy się w mapie) czekamy ciepłe dni i czas się wybrać z Jackiem z JacksonRacing.pl na lotnisko w Pile celem wystrojenia

nie wiedzieć czemu nie można umieszczać filmów z YT FILM


Malowanie:










Mechanika
Gdzieś zgineła poprzednia galeria -dorzucę tylko z poprzedniego posta to jak wyglada zamontowany napęd Q4 w tym wozie


GTX3071 gen2 vs Gt3071 (jakiś czas temu grzebnięta przez peruna na GTX)










[img]https://www.shopefi.pl/wp-content/gallery/q4/141171054_1025978477888482_6656727168449837383_n.jpg/img]




--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deannn
post Fri, 05 Mar 2021 - 06:17
Post #52


User
Dołączył: Thu, 06 June 2013
Skąd: Piła





Świetne auto z dużym potencjałem, złożone na porządnych gratach oraz z właściwym sercem. Będzie ogień!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 05 Mar 2021 - 11:59
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Na torach pewnie będzie robił słabe czasy, ale chciałbym się mylić. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 05 Mar 2021 - 21:55
Post #54


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT(done4 @ Fri, 05 Mar 2021 - 11:59) *
Na torach pewnie będzie robił słabe czasy, ale chciałbym się mylić. smile.gif


Napewno kierowca będzie robił słabe czasy. Od zawsze buduję czas wkoncu jeździć. Oczywiście że lekkie fwd na naszych torach ma przewagę od takiego klocka. Ale czy wszystko musi być budowane żeby klepać kolejne rekordy?? Gdybym miał w planach takie podjeście to baza nie była by włoska a już szczególnie taka do której nie ma nic.... Albo prawie nic.


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sat, 06 Mar 2021 - 06:43
Post #55


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Layout mi nie leży, ale to co w nim zapakowane bardzo! Zawsze mi się ta włoszczyna podobała
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 06 Mar 2021 - 17:11
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(done4 @ Fri, 05 Mar 2021 - 11:59) *
Na torach pewnie będzie robił słabe czasy, ale chciałbym się mylić. smile.gif

No i? To auto nie jest raczej budowane do klepania rekordów na torach, ale wygląda jakby miało być frajdą dla właściciela - i wygląda na to, że jest smile.gif A o to w tym wszystkim chodzi.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Sat, 06 Mar 2021 - 19:51
Post #57


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(siewcu @ Sat, 06 Mar 2021 - 17:11) *
No i? To auto nie jest raczej budowane do klepania rekordów na torach, ale wygląda jakby miało być frajdą dla właściciela - i wygląda na to, że jest smile.gif A o to w tym wszystkim chodzi.


Zgadzam się w 100% Ale to jest jednak racing forum, i ciekawość jak to podaje zawsze będzie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 07 Mar 2021 - 10:33
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





zdjąć te naklejki bo nie wiem do czego one mają służyć, założyć kit z gta i będzie petarda, technicznie i mechanicznie mega auto i gratki.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Sun, 07 Mar 2021 - 11:01
Post #59


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





CYTAT(prnit @ Sun, 07 Mar 2021 - 10:33) *
zdjąć te naklejki bo nie wiem do czego one mają służyć, założyć kit z gta i będzie petarda, technicznie i mechanicznie mega auto i gratki.

Kit z gta już jest


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 07 Mar 2021 - 11:28
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(The Driver @ Sat, 06 Mar 2021 - 19:51) *
Zgadzam się w 100% Ale to jest jednak racing forum, i ciekawość jak to podaje zawsze będzie biggrin.gif

Ale "racing" to nie tylko jazda na torze smile.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:34