Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jakies szybkie auto do 50tys., Szybkie auto do jazdy na co dzień
Miloszz
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:13
Post #21


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Nie wiem czy budżet odpowiedni ale może Volvo S60 II T5? lub S40 II 2,5T AWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:17
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a może jakieś młodszego hot hatcha?
za 50 dych będzie w czym wybierać


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:21
Post #23


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





No właśnie np taka Meganka RS

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megan...html#f756617baf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noname93
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:24
Post #24


User
Dołączył: Mon, 05 September 2016





To może giulietta QV?
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gi...a-ID6BjJFe.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 06 Nov 2018 - 19:40
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(arek-lin @ Tue, 06 Nov 2018 - 18:54) *
Już bez przesady, że za 50k zł e60 czy e61 to złom.

Znajdź zadbane E60 535i lub 535d za 50k. Ale zadbane oznacza również mechanicznie, bo tam można 10-20k włożyć bez problemu jak ktoś nie dbał. Wszystkie fajne w ogłoszeniach, a akurat w BMW siedzę i Ci powiem, że za 50k nie startowałbym do tych aut, bo szybko zrobi się więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 06 Nov 2018 - 20:33
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Przez niecałe 3 lata wpakowałem w s3 prawie 30tys smile.gif a co dopiero w limuzynę klasy wyższej z skomplikowanym silnikiem r6 diesla biturbo. Utrzymanie takich samochodów to jest $$ a nie zakup wink.gif po co kupować za 50tys auto z przebiegiem 300k+?, którego potem nie będzie można odsprzedać za normalne pieniądze. Jeździłem około 10 lat temu 535d jak to było nowe auto, wtedy to było coś, obecnie to skarbonka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maka178
post Wed, 07 Nov 2018 - 14:57
Post #27


Rookie
Dołączył: Wed, 17 April 2013





Nie przesadzajmy, sam użytkuję e60 535d z końca 2004 roku, 2 lata temu kupiłem ją za okolice 30 tyś ze stukającym maglem. Po zakupie wiadomo pakiet startowy, zrobienie magla, kpl hamulców i później przez okres użytkowania raz za czas jakiś wahacz, czy tam łącznik (jeżdżę na 20" to też pewnie pomaga w psuciu zawieszenia). Przykładowe ceny to 400zł za wahacz (lemforder), kpl. hamulców 2000zł (przy czym nie zdecydowałem się na Ori lub ATE, kupiłem Zimmerman + klocki textar, czego trochę żałuję)
Fakt, części dość drogie, ale nie mogę powiedzieć, że to jakoś specjalnie awaryjne auto, wbrew obiegowej opinii. Natomiast znaleźć zadbany egzemplarz to już inna para kaloszy, ogłoszeń e60 na sprzedaż jest w brud, a jak przyjdzie co do czego to nawet nie ma po co jechać. Sam zdecydowałem się kupić dość zaszczurzony wizualnie egzemplarz, ale technicznie poza maglem i hamulcami był w bdb stanie i z magicznym polskim przebiegiem, którego ze wszystkich dostępnych mi źródeł nie udało mi się podważyć.
Kwestia czasu i myślę znajdzie się 535d warte uwagi, może nawet uda się kupić polifta do tych 50tyś zł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Wed, 07 Nov 2018 - 15:45
Post #28


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Masz, szybka jazda w dodatku z LPG: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-ID6Bu...=olx#xtor=SEC-8
Za 50 koła coś znajdziesz.
Potem kurs do Jasła i masz:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 07 Nov 2018 - 19:32
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(maka178 @ Wed, 07 Nov 2018 - 14:57) *
Nie przesadzajmy, sam użytkuję e60 535d z końca 2004 roku, 2 lata temu kupiłem ją za okolice 30 tyś ze stukającym maglem. Po zakupie wiadomo pakiet startowy, zrobienie magla, kpl hamulców i później przez okres użytkowania raz za czas jakiś wahacz, czy tam łącznik (jeżdżę na 20" to też pewnie pomaga w psuciu zawieszenia). Przykładowe ceny to 400zł za wahacz (lemforder), kpl. hamulców 2000zł (przy czym nie zdecydowałem się na Ori lub ATE, kupiłem Zimmerman + klocki textar, czego trochę żałuję)
Fakt, części dość drogie, ale nie mogę powiedzieć, że to jakoś specjalnie awaryjne auto, wbrew obiegowej opinii. Natomiast znaleźć zadbany egzemplarz to już inna para kaloszy, ogłoszeń e60 na sprzedaż jest w brud, a jak przyjdzie co do czego to nawet nie ma po co jechać. Sam zdecydowałem się kupić dość zaszczurzony wizualnie egzemplarz, ale technicznie poza maglem i hamulcami był w bdb stanie i z magicznym polskim przebiegiem, którego ze wszystkich dostępnych mi źródeł nie udało mi się podważyć.
Kwestia czasu i myślę znajdzie się 535d warte uwagi, może nawet uda się kupić polifta do tych 50tyś zł



Z jakim przebiegiem kupiłeś te auto?

Ile km zrobiłeś przez te dwa lata?

Autor wątku ma zadbaną perełkę, więc nie wiem czy zechce zaszczurzone auto z w miarę sprawną mechaniką.

To, że Ty trafiłeś nie znaczy też, że co drugie ogłoszenie jest warte uwagi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Wed, 07 Nov 2018 - 20:16
Post #30


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Nie będę zgadywal ale takie 530d, 535d to masa wydatków żeby doprowadzić do idealnego stanu. To że skręca i hamuje to nie znaczy że jest w bardzo dobrym stanie.
Po przejechaniu 300 tys km e60 530d i 330d wiem co iile kosztuje.
Krótkie sumowanie igielek od handlarzy:
DPF jest? Jeśli nie nie 5-10 tys
Kolektor dolotowy ma klapki czy zaślepki? 3 tys zł nowy kolektor
Konwerter faluje? 4 tys zl
Olę w skrzyni co 100 tys 2-3 tys zależy czy lejemy ZF czy Ravenol
Amortyzatory kiedy robione. Tył co 100 tys km przód 150 tys km.
Samochod ma powyżej 10 lat do wymiany przewody elastyczne hamulcowe, te tylne nad osią potrafią pękac
Dynamic drive jest? Stabilizatory lubią cieknac po 200-300 tys.
Termostaty działają? Pewnie nie. Co 100 tys km wymiana.
Rozrząd w M57 wymiana profilaktyczna co 300 tys km - 4 tys zl
Koło pasowe z tlumikiem drgań wytrzymuje 200 tys km - 2-3 tys zl
Bierzemy takie zapuszczone e60 (większość takich jest) i potrzeba minimum 20 - 30 tys zl żeby stan w miarę ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 08 Nov 2018 - 00:15
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Rufios @ Wed, 07 Nov 2018 - 20:16) *
Bierzemy takie zapuszczone e60 (większość takich jest) i potrzeba minimum 20 - 30 tys zl żeby stan w miarę ok.


dla mnie to jest oczywiste.
Właśnie dlatego ten zapuszczony kosztuje 30 czy 40tys. a nowy 300 czy 400tys.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 08 Nov 2018 - 09:05
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





No i wszystko też zależy jaką opcję wyposażenia kupisz. Jak kupisz niejadące 2.2 z początku produkcji i bez wyposażenia to utrzymanie nie będzie bardzo drogie. Jak kupisz na wypasie 535d z pakietowym całym zawiasem to wątpię czy utrzymanie tego auta w stanie tak jak być powinno zmieści się w 10 tyś rocznie. Popatrz za czymś starszym jak chcesz żeby było szybkie, tak żeby został Ci jakiś pakiet startowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Thu, 08 Nov 2018 - 09:13
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Dokładnie, to nie są wcale tanie w eksploatacji auta. Mój ojciec ma od lat E60 535d i to mało jeździ, teraz ma niecałe 160k przebiegu. Koło 100k wymieniał profilaktycznie kolektor - 3k. Hamulce robi ori, bo inne się nie sprawdzają i nie jest to wymysł forumowych koniobijców - koło 5k (tarcze klocki przód tył). Auto jeździ super dzięki dynamic drive i active steering, ale utrzymanie tego też trochę kosztuje. Teraz ma luzy w maglu, będzie go wymieniał co kosztuje koło 13k (active steering nie da się skutecznie regenerować). Co ciekawe, on i tak twierdzi, że to auto bardzo tanie w utrzymaniu "bo w rok włoży tyle co nowy straci w miesiąc", ale jestem daleki od polecenia zakupu 535d za 30-40k i lepiej jeszcze po modach jako "tanich koni".


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maka178
post Thu, 08 Nov 2018 - 16:42
Post #34


Rookie
Dołączył: Wed, 17 April 2013





Joker właśnie to chciałem przekazać, ciężko znaleźć coś konkretnego, ale nie jest to niemożliwe. Powiedziałbym raczej, że nie wiem czy 1 na 10 e60 jest warte uwagi. Poza tym te auta mają już naście lat i nie są to samochody kolekcjonerskie tylko do robienia kilometrów, bądźmy realistami. Sam przejechałem niecałe 40 000km, obecnie na liczniku około 210 000km. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy tyle robią w rok wink.gif

Rufios uważam że przegiąłeś trochę z częściami (chyba, że mówisz o częściach prosto z ASO), sam wymieniałem olej z filtrem w skrzyni to około 1100zł za ZF, termostaty behr około 500zł, klapek z kolektora się pozbyłem za kilka stówek. Z tego co wiem porządne koło pasowe z tłumikiem drgań kosztuje poniżej 1000zł (Corteco). Co do DPF to jest u mnie w samochodzie, po prawie 15 latach nie sprawia żadnych problemów, nawet mimo tego, że ostatnio robię sporo krótkich odcinków. Obecnie podczas nagonki na wycinanie DPF nie kupiłbym samochodu z wyciętym, wolałbym poszukać wersji fabrycznie bez filtra (z 3 litrowych e60 to tylko roczniki 2003 i 2004 z 218 konnym dieslem)
Ceny za dobre zamienniki o połowę mniejsze od tego co podał Rufios, ale mimo to trzeba przyznać rację, tanie w utrzymaniu nie jest.

Warto zaznaczyć, że samochód posiada masę elektroniki, modułów itp. za które nawet w używce trzeba wyrzucić po kilka stówek, a czasami lubi się coś tam dziać

Aha i jeśli chodzi o jazdę na codzień to jeśli odbywa się ona bardziej w miejskich warunkach, to poszukałbym czegoś innego. Ten samochód robi rewelacyjną robotę w trasie, szczególnie przy dużych prędkościach, wygodny, cichy i stosunkowo niewiele pali. W mieście spod świateł z racji masy i trakcji większość przednionapędowych HH go odstawi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 08 Nov 2018 - 17:44
Post #35


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(maka178 @ Thu, 08 Nov 2018 - 16:42) *
klapek z kolektora się pozbyłem za kilka stówek


Wydaje mi się, że to jest właśnie powód kupowania nowego kolektora wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 08 Nov 2018 - 18:44
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Z wymienionych w pierwszym poście tylko A4 B8 się kwalifikuje, po mocnym programie już jakoś jedzie. Za ~ 60K nawet s-tronic da się kupić i utrzymanie tego nie kosztuje krocie.

Autora interesuje jeszcze ten wątek... wink.gif ?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Fri, 09 Nov 2018 - 13:36
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Ktoś tu z cenami części do E60 mocno odleciał chyba, że zna tylko wymieniaczy z serwisu BMW to tak oni potrfią skasować. Kto kupuje nowy kolektor dolot. w serwisie? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 09 Nov 2018 - 14:34
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





bo kto kupuje nowe opony?, tarcze i klocki, czy elementy zawieszenia można kupić używane? Stać na auto klasy wyższej to i na porządny serwis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Fri, 09 Nov 2018 - 14:51
Post #39


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





Koledze chyba chodziło, że "porządny serwis" to nie zawsze znaczy ASO i ich czasem ceny wyjęte z kosmosu - gdzie często jakość nie idzie w parze. Dobre nie-ASO, które potrafi czasem coś doradzić jest o niebo lepsze. Przynajmniej z moimi doświadczeniami z serwisem AMG.


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Fri, 09 Nov 2018 - 16:06
Post #40


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





CYTAT(lightman @ Fri, 09 Nov 2018 - 13:36) *
. Kto kupuje nowy kolektor dolot. w serwisie? rolleyes.gif

To proszę nr katalogowy producenta dolotu do 530d.
Stabilizator dynamic drive?

Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 18:18