Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ubezpieczenie AC+, ubezpieczalnia "bez stresu"
Yaaqb
post Tue, 05 Oct 2021 - 19:27
Post #1


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





Stoje przed wyborem ubezpieczyciela dla prywatnego auta. Dotychczas korzystałem z usług Warty i wszystko jest ok, ale dostalem bardzo korzystna oferte na pełne AC z "TUZ ubezpieczenia" abz uniknąć w przyszłości problemów (odpukać) związanych z obsługą ubezpieczyciela, mam do Was pytanie, czy "korzystne oferty TUZ" z Waszego doświadczenia wprowadzily w was w szereg nieprzyjemności zwiazanych realizacja usługi

Agent ubezpieczeniowy zapewniał mnie, że przy wyborze pełnego ubezpieczenia AC (ASO / auto zastepcze itd) nie bedzie absolutnie żadnych problemów (w każdym towarzystwie ubezpieczeniowzm) bo w końcu za to płaci klient.. jak to jest?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Oct 2021 - 19:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cowboy
post Wed, 06 Oct 2021 - 20:22
Post #2


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





mój agent poleca TUZ, mówi żeby sie nie bac wink.gif
choc mi i tak minimalnie taniej wychodzi Warta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 07 Oct 2021 - 07:59
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Z perspektywy zakładów blacharsko-lakierniczych robiących m.in. sporo aut na umowy to w kwestii "bezpiecznego"AC polecali PZU i Hestię (tu też należy zwrócić uwagę na odpowiednią umowę bez np. amortyzacji itd.).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 07 Oct 2021 - 08:07
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Mam z racji leasingu Uniqua (dawniej Axa); teraz w trakcie likwidacji druga szkoda i jak dla mnie jest ok, żadnych problemów.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 07 Oct 2021 - 08:13
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Najllepsze doswiadczenia mam z PZU. 3 rozne auta naprawiane z AC (2 letni Hyundai, 11 letnie Subaru, 11 letni peugeot) - zawsze naprawa szybka porządna na nowych częściach.
Bez żadnego podważania czegokolwiek, głupich wycen , zaniżania. Nowy oryginalny xenon do 11 letniego auta nie był problemem.

Z Hestią i Link4 fatalne doswiadczenia.

Najwazniejsze to jest to, co przedmówca pisze: odpowiednia polisa: czyli bez amortyzacji częsci, opcja warsztatowa (a nie kosztorysowa) i tak dalej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Thu, 07 Oct 2021 - 11:50
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Hestia dramat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 07 Oct 2021 - 13:32
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktual...ami-aut/4m719d2 co do pzu wink.gif w ślad już idą inni ubezpieczyciele

https://www.motofakty.pl/artykul/wkrotce-do...ostrzegaja.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 07 Oct 2021 - 15:51
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Panowie - "Hestia dramat" - rozwińcie by było wiadomo, też się z chęcią dowiem czegoś nowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 07 Oct 2021 - 15:57
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Hestia dramat: policzyli po najtańszych zamiennikach, malowanie za 200zł brutto z materiałami itp. A jak coś nie tak to do sądu odsyłają.
PZU: same plusy, szybko, bez problemu
TUZ jak dla mnie też spoko, porobili co mieli porobić i tyle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 07 Oct 2021 - 16:09
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Moment moment...rozliczałeś się bezgotówkowo i wymuszali zastosowanie zamienników?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 07 Oct 2021 - 17:38
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





+ dopisujcie "kontekst". Do jakiegoś 20 letniego gruza trzymającego się na trytytkach nie będą liczyć przecież nowych elementów z ASO.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaaqb
post Thu, 07 Oct 2021 - 17:57
Post #12


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





Moja stytuacja w Warcie, nic szczególnego, ale.. po uderzeniu kamienia zgłosiłem szkodę, bez przeszkód podstawili auto zastepczę (akurat zaczynałem urlop i było w punkt), a prywatne trafiło do aso na bezgotówkową wymianę szyby, wszystko odbyło sie w jak najlepszym porządku (jedyne co, to był dzień poślizgu w wymianie dokumentów ze względu na awarie ich systemu)

Agentz z CUKu uczulał mnie również na opinie osób, które wykupuję "jakieś" niepełne pakiety ac, a później rozczulają się nad tym jak ich potraktowano, ale wiadomo, agent jedno, a życie drugie. Aktualnie mam jeszcze lepsza oferte od TUZ (assistance) za kilka stów mniej, czuję sie przekonany na tyle, że zaryzykuję i z niej skorzystam, dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 07 Oct 2021 - 18:36
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Najważniejsze to wybrać odpowiednie opcje w polisie:

- odszkodowanie wg cen części oryginalnych, a nie zamienników (mowa o w miarę świeżym aucie)
- brak udziału własnego
- wariant likwidacji szkody serwis, a nie wycena
- bez redukcji sumy ubezpieczenia


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elDyfer
post Thu, 07 Oct 2021 - 19:14
Post #14


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





CYTAT(_adams_ @ Thu, 07 Oct 2021 - 18:36) *
Najważniejsze to wybrać odpowiednie opcje w polisie:
[...]
- brak udziału własnego
[...]


Z tym punktem nie zgadzam się bez zastrzeżeń. Czasami nawet stosunkowo niski udział własny 1000/2000zł powoduje obniżenie kosztu polisy o 300-600zł. Jeżeli nie uszkodzisz swojego samochodu przez 4 lata to jesteś już "do przodu" na kosztach. Ten punkt musi sobie już każdy przeliczyć dla własnego przypadku. Inne jest ryzyko jak ktoś nabija rocznie 60k+, a inne jak ktoś ubezpiecza "drugi" samochód, który robi rocznie 5k km. Różny jest też profil użytkowania samochodów jak i kierowców.

Takie AC z jednej strony zapewnia "poduszkę finansową" w przypadku np. skasowania samochodu, a ten tysiak, lub dwa nawet jak ryzyko się nie opłaci nie powoduje, że nie będzie się spało po nocach wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 07 Oct 2021 - 19:15
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Moze warto sie najpierw zastanowic jaki wariant AC sie wybralo/posiada? Dodatkowo przeczytac OWU do polisy?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Thu, 07 Oct 2021 - 20:39
Post #16


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Właśnie, właśnie bo dużo wątków się tu miesza wink.gif

Ja mam teraz TUZ i jak ktoś wyżej pisał, agent mówił żeby się nie bać biggrin.gif

OWU do przeczytania to podstawa ale pamiętać należy, że nie na każde auto przejdzie ASO bez amortyzacji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 07 Oct 2021 - 21:09
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bio @ Thu, 07 Oct 2021 - 17:38) *
+ dopisujcie "kontekst". Do jakiegoś 20 letniego gruza trzymającego się na trytytkach nie będą liczyć przecież nowych elementów z ASO.

A niby dlaczego? Jesli ubezpieczają AC dany samochod do danej wartosci i jeśli mam wariant "serwisowy" likwidacji ubezpieczenia, to na czym maja mi naprawic samochód? na plastelinę i tyrtytki?
Likwidiowałem szkode z AC w 11 letnim peugeocie (dla wiekszosci tego forum to gruz). Dali 2 nowe xenony, nową maskę i zderzak. Wielkie łaski nie zrobili.
Dodam ze byla to szkoda z AC.
Od tego jest likwidator szkody zeby ocenić stan auta i przede wszystkim czy wczesniej nie było uszkodzen nie związanych ze szkodą.
Po to od nowosci opłaca się AC w danym aucie, w kwocie 3-5 tysiecy złotych, żeby potem miec go zrobiony własnie dobrze w ASO na nowych czesciach. Czy bedzie miało 3 lata czy 13 lat.

Oczywiscie większosc firm ubezpieczeniowych bedzie chcialo przyciąć na odszkodowaniu. Jak dotad na PZU sie nie zawiodłem, jak chodzi o likwidacje. Zawiodłem sie jak chodzi o składki - są bardzo, bardzo drodzy.

Faktycznie w Hestii kiedys likwidowałem raz szkodę w 8 letnim BMW, policzyli po najtanszych zamiennikach, a maska mocno uszkodzona policzyli prostowanie i szpachlowanie. Razem jakieś 1500zł dla warsztatu (nie pokryło to nawet kosztów w tanim wiejskim warsztacie na uzywkach).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 08 Oct 2021 - 06:53
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Słusznie ktoś wyżej napisał to co zasugerowałem - wątek jest o ubezpieczeniu AC+ czyli bezpiecznym. Z jednej strony chcemy mieć 100% pewność, że w razie "W" mamy wypłatę odszkodowania a z drugiej ubolewamy nad składką?

Dobre AC to dobre AC i za nie trzeba zapłacić.

@Tom-Lee - w sedno

@Bio - jak ktoś wyżej napisał - nie zgadzam się, że w starszym aucie mają być zamienniki, co dobrze wyjaśnił Frolik. Jeżeli koszt naprawy nie sięga warunkowych wartości likwidacji jako całka nie można sobie ot tak wpasowywać zamienników, przy dobrym AC likwidacja wygląda inaczej niż wysępiona z OC.

@nomad66 czekam na szczegóły jak to u Ciebie wyglądało
@Frolik - 8-letnie BMW to nie gruz za 10 tys. PLN więc opisz szerzej....wstawiłeś auto do autoryzowanego warsztatu likwidując szkodę z AC i nie chcieli pokryć kosztów bezgotówkowo rozliczanej szkody?

PS. Często bywa tak, że agent na siłę chce sprzedać polisę a klient na siłę chce taniej - i wówczas takie AC jest słabe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 08 Oct 2021 - 08:18
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





fakt było to z OC, nie AC. Ale bardzo nie miło wspominam kontakt w firmą, sprawa ciągła się 2 miesiące. I auto to stary SUV, a nie nowe auto. Ale skoro traktują tak klienta małego, to dużego też tak będą traktować. Proste. Za klepanie pogiętej belki zderzaka policzyli 10zł brutto! Bo nie było nowego zamiennika a aso 800. Zamienniki jakie były to np niedostępny zderzak za 250zł brutto, używka do malowania 300.
Wystarczy poszperać odrobinę, że nie byłem sam z takimi przygodami.
Zresztą jak komuś zdarzy się Wieczorka obejrzeć to nawet on wspominał, że ukradli mu auto (świeży mercedes) a hestia znalazła jakiś zapis w umowie, żeby nie wypłacić odszkodowania..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 08 Oct 2021 - 08:23
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Joker @ Fri, 08 Oct 2021 - 06:53) *
@Frolik - 8-letnie BMW to nie gruz za 10 tys. PLN więc opisz szerzej....wstawiłeś auto do autoryzowanego warsztatu likwidując szkodę z AC i nie chcieli pokryć kosztów bezgotówkowo rozliczanej szkody?

PS. Często bywa tak, że agent na siłę chce sprzedać polisę a klient na siłę chce taniej - i wówczas takie AC jest słabe.


Tak co do historii z BMW to było koło 2010 także słabo pamiętam, pacjentem było e46 325i więc przyzwoity samochód, z Niemiec, ale cały w org. lakierze, bardzo zadbany.
Nie wstawiłem do ASO, tylko do dobrego warsztatu blacharskiego... 2 miesiace trwały wymiany listów i telefonów miedzy warsztatem a Hestią. W końcu własciciel powiedział mi, ze nie zrobi tego auta porządnie a takie pieniadze jakie proponuje hestia. i że bede musiał sporo dopłacic, albo zabieram auto.

Hestia chciała pokryć szkodę bezgotówkowo, ale stosując swoje śmiesznie niskie wyliczenie. 2 nerki na maskę - po 50zł sztuka (najtanszy zamiennik), te dwie listwy na zderzak to wyliczyli po 20zł sztuka gdzie oryginał ponad 100zł jeden kosztował, prostowanie i szpachlowanie maski zamiast wymiany i jej lakierowanie. Za prostowanie szpachlowanie i malowanie maski ok 500zł dali. Gdzie zdaniem mechaników nie powinno się jej klepac, tylko wymienić na nową. To nie było malutkie wgniecenie centymetr na centymetr, tylko porządne, na długość 20cm i dość szerokie i głębokie.
Także nawet robiąc w wiejskim warsztacie musiałem cos tam doplacic gotówką zeby bylo zrobione porządnie, oczywiscie nerki i listewki poszły zamienniki - które szpeciły te auto.

Być może teraz jest lepiej w hestii, nie wiem. Nie pamiętam jaką wersję AC miałem wykupioną.


W tym samym roku ojciec miał 2 male szkody w peugeocie 406, starszym i mniej wartym jak moje BMW.
Za dwie szkody dostał wyliczenie ok 10 tys zł, a to nie były jakies wielkie stłuczki. Przy malym wgnieceniu klapy bagaznika i delikatnym pęknieciu zderzaka dali mu bez łaski oryginalną nową klape i zderzak
Tylko on miał ubezpieczenie w PZU, i tam te AC dobrze zadziałało.
To mnie przekonało do tej firmy, chociaz przeciez o PZU też rózne głosy sie nieraz słyszy. Szczególnie ostatnio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:26