Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Seat Toledo II 3.6 Turbo, 4x4 Dsg R36 turbo
Pawel-2005
post Tue, 24 Jan 2017 - 08:04
Post #461


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





Ale na seryjnej glowie 7.5 tys to jest raczej bezpiecznie. A tutaj i tak turbo zdychało przy 7 tys. Także wieksze wykorbienie też jeszcze nie jest tutaj problemem.
Na wzmocnienie skrzyni sa jakieś plany? Bo jak auto ma miec 700 konia to pewnie i z 900nm . A wtedy z seryjnych skrzyń beda mielonki co kilka mocnych przejazdów. Oczywiście zakładajac że sprzęgło przeniesie taki niuton.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 24 Jan 2017 - 08:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jacek6804
post Sun, 05 Feb 2017 - 13:08
Post #462


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Mały up, kopiowane z facebook.pl/SeatToledoR36Turbo

7styczeń:
Dziś pobawilem się trochę w przymiarki hamulców tył, na foto porownanie 256 z 312mm ;) Trzeba dorobić adaptery pod jarzma i oddac tarcze do tokarza na przerobienie :), ciekawi mnie jeszcze czy linki recznego teraz starcza:D
Na innych fotach kpl zawieszenia które ostatnio kupilem z audi s3 (tyl leona 4x4 nadal mam ;))
Z s3 przekładam do siebie wahacze przód, bo są zeliwne, mocniejsze oraz zwrotnice, bo jest inna do zeliwnego wahacza :) Aaa no i zaciski tył, reszta jest na sprzedaz gdyby ktos coś chciał ;)
-Stabilizator przod audi s3 (prawdziwy s3 21mm, nie jakieś 19/20mm z golfow 4motion), sprzedaję razem z długimi łacznikami. 300zł
-Swap hamulcy przód 312mm, dwa zestawy mam, bez zwrotnic 400zł (opcja dla tych co mają teraz 280mm) oraz zestaw ze zwrotnicami 500zł oba zestawy w bardzo ładnym stanie.
-Jarzma z adapterami tył do przerobienia 256mm na 280mm 250zl
-Amortzatory przód z uszami pod stabilizator z s3 (100zl za oba)
-Sanki 60zł
-Wahacze stalowe przód 30zł szt
-Zawieszenie gwintowane FK do ibizy III (np 2002r) pasuje tez do polo itp. 400zł
Kupię zaciski 18ZL 18ZR tanio, niedrogo i za nieduże pieniądze:D






12 styczeń 2017
Tak, to 2litry, nie 0,5 :D
6 tłoki brembo zl/zr18 z q7/touareg/porsche cayenne :)
Jaki napis bedzie lepszy, BREMBO czy PORSCHE? No i kolor, albo czerwony albo żółty? Na feldze będzie żółte logo lamborghini i nie wiem jaki zacisk bedzie do tego pasował:P



12 styczeń o 18:18 ·
Tarcza-wersja dla ubogich :D
Teraz juz wiem ze 370mm wejdzie na styk w ten zacisk ;)


16 styczeń o 18:12 ·
Czym się różnią haldexy z wkrecanym insertem, od haldexow w wciskanym insertem? Bo mam dwa kpl haldexy z zawieszeniami, oba sprawne, i nie wiem który zamontować... jeden z leona 2.8 (insert wciskany) a drugi mam z audi s3 1.8t 210KM (insert wkręcany) i nie wiem czy to zależało od rocznika które montowali, czy od czegoś innego.




Na tej focie widać ciągnik Farmtrac 665DT którego uturbiłem 2 lata temu, do tej pory śmiga bezawaryjnie na 0,6b :P




24 styczeń o 15:10 ·
Hubert mówi ze 370mm ginie w 19" :(
Ps. Te tarcze 370mm z audi TT RS są na sprzedaż, Dlugo szukałem trudnodostepnych tarcz od TT RS, bo te od RS3 różnią się wysokością tarczy, a finalnie okazuje sie ze musze miec tarcze z RS3 bo zmieniam rozstaw z 100 na 112.
Tarcze ktore sprzedaję pasują p&p do aut na płycie podłogowej mk5 5x112 (Te z RS3 nie pasują) cena 800zł, tarcze są w bardzo dobrym stanie. I jak widać ładnie siedzi na nich zacisk ZL ZR18 ;)







26 styczeń o 18:42 ·
Wczoraj wyjechał na mały wiosenny spacer :D




05 luty
Obecnie Tarcze z TTRS sprzedane, później chciałem iść o krok do przodu i zamówiłem tarcze z Audi RS3 8V (te racze są "falowane") ale okazało się że też nie pasują... Finalnie kupiłem tarcze z RS3 8P (takie same jak na zdjęciach co dodałem z TTRS, jedynie różnią się jednym parametrem)
Na tył też kupiłem zaciski z innego auta, by w 100% wykorzystać powierzchnię tarczy 312mm ;)



Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Sun, 05 Feb 2017 - 14:16
Post #463


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Jeśli na felgach będzie logo lambo to i na zaciskach zrób takie samo- będzie ładnie.
Co do insertów to występowały w zależności od lat produkcji. Np w s3 są i takie i takie. Może pomyśl nad tuningowym insertem?
np tutaj można http://awdcarparts.com/?s=insert&post_type=product
Co do przejścia na 112 to od czego zastosujesz piasty?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sun, 05 Feb 2017 - 16:43
Post #464


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(m6nj @ Sun, 05 Feb 2017 - 14:16) *
Jeśli na felgach będzie logo lambo to i na zaciskach zrób takie samo- będzie ładnie.
Co do insertów to występowały w zależności od lat produkcji. Np w s3 są i takie i takie. Może pomyśl nad tuningowym insertem?
np tutaj można http://awdcarparts.com/?s=insert&post_type=product
Co do przejścia na 112 to od czego zastosujesz piasty?


Ciągle biję się z myślami, czy dac sportowy insert i sterowanie haldexa podłączyć jak jest fabrycznie, czy założyć sterownik haldexa od ecumastera...
Do przejścia na 5x112 stosuje dystanse ktore wykonuje na zamówienie dystom, dystanse będą z podwojnym centrowaniem, i zamontowane pod tarczą. Finalnie tarcza będzie przetoczona po zamontowaniu wszystkiego, w celu zlikwidowania ewentualnego bicia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sun, 12 Mar 2017 - 13:16
Post #465


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





6 lutego ·
Taki mały detalik ;) Ori Radio Nawigacja, oczywiście kolor :P




· 16 lutego ·

Docelowe tarcze :)
Przód 370x32mm
Tył 312x25mm
Tył nowe na zamówienie (domyślnie rotinger robi nacinane i nawiercane, a ja chciałem sam nawiert:)


17 lutego ·

Nowy bajer :P
Licznik full Fis z passata W8
Chętnie kupię licznik z audi a3 8l lub sama obudowe, aby szybka była ladna, licznik moze być spalony itp.


19 lutego ·

to się nazywa "porwać się z motyką na słońce" :D




i tu lekko odmalowane zawieszenie :)


1 marzec
Zaprojektowaliśmy z kolegą adaptery na tył.
Tarcza 312mm, zacisk z transportera T5, adapter zaprojektowany tak by linka recznego usiadła p&p ;)


2 marca ·

Dziś felgi pojechały do Klinika Rims na renowację, zobaczymy jaki bedzie efekt jak będą gotowe :)
Na foto przymiarka 312mm na belce jeszcze ;)


10 marca
Adaptery już wykonane, gdyby ktoś był zainteresowany na adaptery pod 312mm tył (ośka jak i 4x4) oraz 370mm przód, to zapraszam PW :)




Wczoraj odebrałem felgi z Klinika Rims i jestem bardzo zadowolony, wyglądają jak nowe :P





No i znów się biję z myślami jakie logo dać na kapsle felg oraz jaki napis na zaciski, najpierw chciałem napis lamborghini i kapsle lamborghini, ale się zastanawiam czy nie dać na felgi jednak seata, a na zaciski jaki wtedy? Kolor zacisków chyba chcę żółty, opcjonalnie czerwony?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Sun, 12 Mar 2017 - 13:24
Post #466


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





Zaciski albo zrób zwykłe czarne albo coś z jajem

Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Sun, 12 Mar 2017 - 15:10
Post #467


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Należyte podejście! bardzo mi się podoba.

Co do zacisków to ja jestem zupełnie odmiennego zdania. Męski wóz to i męskie zaciski, a nie żadne dziecinne malowania..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sun, 12 Mar 2017 - 16:17
Post #468


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Nie no, odnoście zacisków to nie będę robił żadnych Kinder, cocacola, czy durex biggrin.gif Felga ma zwór Lamborghini Gallardo lp500 więc przemawia trochę do mnie znaczek lambo + zółty zacisk z czarnym zaciskiem lamborghini. Druga opcja jest taka że znaczek seata i zacisk czerwony z napisem brembo lub porsche, ale czerwone zaciski są już zbyt pospolite i chyba zostanę przy pierwszej opcji. Tylko mam problem bo nigdzie nie mogę znaleźć naklejek na kapsle felg. (interesują mnie 60mm, gdyby ktoś miał możliwość takowe załatwić)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 12 Mar 2017 - 16:27
Post #469


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Naklejki to powinna Ci ogarnąć pierwsza lepsza agencja reklamowa z ploterem, pytałeś już w takim miejscu?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sun, 12 Mar 2017 - 16:44
Post #470


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(siewcu @ Sun, 12 Mar 2017 - 16:27) *
Naklejki to powinna Ci ogarnąć pierwsza lepsza agencja reklamowa z ploterem, pytałeś już w takim miejscu?


Pytałem na allegro u sprzedawców co robią kapsle, ale popytam w innych miejscach jeszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Sun, 12 Mar 2017 - 21:11
Post #471


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





Na allegor sa kapsle.


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Mon, 13 Mar 2017 - 01:13
Post #472


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





Nie zapomnij o odpowiednim chłodzeniu tych tarcz i zaciskow bo inaczej szybko się zwichruja i będziesz szukał kierownicy przy 120km/h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Mon, 13 Mar 2017 - 10:20
Post #473


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Jacek6804 @ Sun, 05 Feb 2017 - 16:43) *
Do przejścia na 5x112 stosuje dystanse ktore wykonuje na zamówienie dystom, dystanse będą z podwojnym centrowaniem, i zamontowane pod tarczą. Finalnie tarcza będzie przetoczona po zamontowaniu wszystkiego, w celu zlikwidowania ewentualnego bicia.
jeśli masz na myśli toczenie tarczy na samochodzie to lepiej tego nie rób
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:41
Post #474


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(soltyk @ Mon, 13 Mar 2017 - 10:20) *
jeśli masz na myśli toczenie tarczy na samochodzie to lepiej tego nie rób


Dlaczego? Serio pytam, bo nie raz to robiłem i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków ubocznych.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:48
Post #475


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





O jakim chłodzeniu piszesz? nawiewy? przecież w dużo cięższych pojazdach te zestawy jeźdzą seryjnie i nie płoną..?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:59
Post #476


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Toczyć chcę na aucie, gdyż ponieważ jest duza srednica tarczy, i w konwencjonalnej tokarce podczes montażu, jesli blad przy piascie bedzie niewielki, to po srednicy juz bedzie spora wartosc, dodatkowo pod tarcza jest dystans, ktory jest zrobiony na CNC, ale nie "za jednym zamachem" tylko był obracany w tokarce i montowany ponownie-tu tez moze powstać błąd. Dlatego majac wszystko skręcone do kupy bedzie przetoczone bez błędu. Moze sie mylę, to takie przemyślenia informatyka tylko tongue.gif

Odnosnie chłodzenia tarcz, zdziwilo mnie to ze RS3 ma identyczną lewą i prawą tarcze, czyli jedna z.nich bedzie słabiej chlodzona, bo jedna bedzWie zaciągnala powietrze, a druga wypychala.
Nawiewow na tarcze nie przewiduję, bo to nie jest auto na tor tylko dojazdy do pracy, zloty itp. a jesli faktycznie będą się grzaly to zrobię jakieś kierownicę powietrza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:59
Post #477


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Toczyć chcę na aucie, gdyż ponieważ jest duza srednica tarczy, i w konwencjonalnej tokarce podczes montażu, jesli blad przy piascie bedzie niewielki, to po srednicy juz bedzie spora wartosc, dodatkowo pod tarcza jest dystans, ktory jest zrobiony na CNC, ale nie "za jednym zamachem" tylko był obracany w tokarce i montowany ponownie-tu tez moze powstać błąd. Dlatego majac wszystko skręcone do kupy bedzie przetoczone bez błędu. Moze sie mylę, to takie przemyślenia informatyka tylko tongue.gif

Odnosnie chłodzenia tarcz, zdziwilo mnie to ze RS3 ma identyczną lewą i prawą tarcze, czyli jedna z.nich bedzie słabiej chlodzona, bo jedna bedzWie zaciągnala powietrze, a druga wypychala.
Nawiewow na tarcze nie przewiduję, bo to nie jest auto na tor tylko dojazdy do pracy, zloty itp. a jesli faktycznie będą się grzaly to zrobię jakieś kierownicę powietrza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Mon, 13 Mar 2017 - 16:23
Post #478


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





Kolego - patrząc na zdjęcie adaptera to proponuję Tobie wymienić te śruby (na oko ze zdjęcia) M10 na dłuższe, bo pomimo że zastosowałeś nakrętki samohamowne to śruby są za krótkie do nich i ci się nadal mogą odkręcić. Druga sprawa - nie wiem jakie są te nakrętki, jeżeli z wkładem w środku z tworzywa sztucznego to je wywal, bo przy hamulcach jak dobrze będziesz hamował to ci się to tworzywo wytopi i będziesz miał zwykłe nakrętki, bez żadnych podkładek itp
Swoją drogą to powinieneś zastosować śruby z gwintem drobnozwojnym, tak jak to robią wszyscy producenci samochodów w tym miejscu.
Druga sprawa - nie doczytałem jaki jest powód chęci toczenia tarcz hamulcowych, ale jeżeli to, że się zwichrowały to przetoczenie nie da Tobie nic, bo zwichrują się jeszcze szybciej, bo będzie jeszcze mniej mięcha do nagrzania się


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 13 Mar 2017 - 18:46
Post #479


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





To wez se zrob ten dystans jeszcze raz po przekrecisz tarcze o kat, zmienisz na nowe i co wtedy ?
Jakie bicie przy piascie ? Ustaw na czujnik zegarowy a wszystko sie uda.

Ja to takiej srednicy tarcz wlasnie na aucie bym nie robił. Co innego jakies tam 260mm


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Mon, 13 Mar 2017 - 19:14
Post #480


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(STELMI @ Mon, 13 Mar 2017 - 16:23) *
Kolego - patrząc na zdjęcie adaptera to proponuję Tobie wymienić te śruby (na oko ze zdjęcia) M10 na dłuższe, bo pomimo że zastosowałeś nakrętki samohamowne to śruby są za krótkie do nich i ci się nadal mogą odkręcić. Druga sprawa - nie wiem jakie są te nakrętki, jeżeli z wkładem w środku z tworzywa sztucznego to je wywal, bo przy hamulcach jak dobrze będziesz hamował to ci się to tworzywo wytopi i będziesz miał zwykłe nakrętki, bez żadnych podkładek itp
Swoją drogą to powinieneś zastosować śruby z gwintem drobnozwojnym, tak jak to robią wszyscy producenci samochodów w tym miejscu.
Druga sprawa - nie doczytałem jaki jest powód chęci toczenia tarcz hamulcowych, ale jeżeli to, że się zwichrowały to przetoczenie nie da Tobie nic, bo zwichrują się jeszcze szybciej, bo będzie jeszcze mniej mięcha do nagrzania się


Te fotki z adapterami to aby przymierzone, te sruby są M10 skok 1,25, czyli tak jak ori w tym miejscu, z tym ze ja dałem 12.9 a fabrycznie są 10.9 odnosnie naretki, nie wypali plastiku, bo nakretka idzie od str wnetrza auta, a nie od str tarczy, więc jest w kontakcie z belka czy tam wahaczem, ktory odbiera ciepło z śruby.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:32