Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Projekt 4.0 TDI stage 4 konsultacja
Krismo
post Sun, 12 Nov 2023 - 07:41
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





Cześć,
po kilku projektach benzynowych, nadszedł czas na Diesla.
Baza 4.0 TDI 435 KM.
Ze względu na wymuszony zatarciem silnika remont kapitalny, wprowadziłem kilka zmian w setupie:
dół seryjny
głowica: pełen porting
dolot: 3 ogromne intercoolery (łącznie o powierzchni i pojemności około 2x seria) - nie wiem, czy nie przesadziłem
kolektory wydechowe: zwiększona średnica (seria 41 mm - do 50 mm)
wydech: przelot bez kata i DPFa
turbiny: hybrydy na większym kole kompresji (seria 41.5/56 teraz 43/56/60 - Extended Tip)
dodatkowa chłodnica oleju
wzmocniona dwumasa
wkład filtra sportowy (wiadomo-duperela)

Ogólnie wiadomo, że seryjny po chipie robi 500KM.
Celuję w 600-650 - to ma być bardzo szybkie daily.

Kto się zna, niech doradza.
Potrzebuję tunera do zestrojenia tego, ale z doświadczeniem i tak od serca i po przyjacielsku, a nie tylko komercyjnie.
Pozdr
K.

P.S.
Proszę o powstrzymanie się od bezsensownych komentarzy, które nie wnoszą nic merytorycznego do sprawy. THX.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 12 Nov 2023 - 07:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DanielFM
post Wed, 15 Nov 2023 - 09:27
Post #2


Rookie
Dołączył: Sat, 23 March 2013





Nie wiem jak 4.0TDI, ale 4.2TDI po STG1 już zaczyna grzać wodę w układzie pod koniec wybiegu na hamowni, więc pomyślałbym nad poprawą tego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 15 Nov 2023 - 13:03
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Pomysł jest prowadzący do niejeżdżenia moim zdaniem, nikt w Polsce nie sprawdzał wydajności układu paliwowego, a zestrojenie doładowania tam w serii jest problematyczne.

Rób jak uważasz, ale nie wiem kto chciałby czy mógłby się podjąć.

Po przyjacielsku to można robić EDC16, a nie MD1 niestety. biggrin.gif

Skąd jesteś? smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 18 Nov 2023 - 13:34
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Wsadziłeś tylko minimalnie większe koło kompresji i chcesz od razu sporo więcej mocy? To się kupy nie klei.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krismo
post Sat, 18 Nov 2023 - 15:51
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





Dziękuję za odpowiedzi.
Wg mojej wiedzy:
1. 4.0 tdi nie ma wiele wspólnego ze starym 4.2 tdi (a już na pewno nie system chłodzenia)
2. nie znam się na turbinach, więc oddaję je w ręce fachowców i ustalam tylko charakterystykę i potencjał. Mało tego projekt turbin się zmienił i będą inne koła kompresji - choć też nie specjalnie większe. pytanie, czy chcę od razu więcej mocy? raptem 20% przeskakuję z 500 na 600, czy to jakaś rewolucja?
3. jestem w Łodzi, ale miejsce dojazdu do tunera nie ma większego znaczenia - szczególnie w dieslu smile.gif
4.projekt poza turbinami jest wykonany, więc nie mam możliwości porzucić go, więc tylko konsultuję, by wprowadzić ewentualnie jakieś korekty.
K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krismo
post Sat, 18 Nov 2023 - 18:56
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





dodam, że to nie będą pierwsze turbiny w tym projekcie.
Załączam zdjęcia poprzednich, niestety były przeformatowane i nie wstawały jak należy.
Na zdjęciach koło seria vs snake.

https://ibb.co/4YRDB6Q

https://ibb.co/DVmKgXd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Sat, 18 Nov 2023 - 19:40
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





https://pl.imgbb.com/


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 18 Nov 2023 - 20:13
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Krismo @ Sat, 18 Nov 2023 - 15:51) *
Dziękuję za odpowiedzi.
Wg mojej wiedzy:
1. 4.0 tdi nie ma wiele wspólnego ze starym 4.2 tdi (a już na pewno nie system chłodzenia)
2. nie znam się na turbinach, więc oddaję je w ręce fachowców i ustalam tylko charakterystykę i potencjał. Mało tego projekt turbin się zmienił i będą inne koła kompresji - choć też nie specjalnie większe. pytanie, czy chcę od razu więcej mocy? raptem 20% przeskakuję z 500 na 600, czy to jakaś rewolucja?
3. jestem w Łodzi, ale miejsce dojazdu do tunera nie ma większego znaczenia - szczególnie w dieslu smile.gif
4.projekt poza turbinami jest wykonany, więc nie mam możliwości porzucić go, więc tylko konsultuję, by wprowadzić ewentualnie jakieś korekty.
K.

2) Tak, to rewolucja, bo nadal zostaje seryjny układ chłodzenia doładowania, a następne 100koni w silniku, który niestety jest dosyć problematyczny/wadliwy/specjalnej troski to sporo szczególnie, że to 165hp więcej, niż seria deklaruje. Piszę z doświadczenia, widziałem sporo usterek 4.0tdi nowego niestety przy stosunkowo małych przebiegach, robiłem kilka tych silników i wiem jak się spisują, niestety nie jest to król kilometrów bez stresu.

Ogólnie to nie wiadomo też czy te turbosprężarki wyrobią Ci z przepływem na prawie 6 paczek bez dymu.

Chyba, że Twoim życiowym celem jest mieć śmierdzącego i kopcącego na czarno na każde dodanie gazu diesla w świeżym wozie premium.

Oczywiście - można zrobić bezdymny spool i wynik, ale bez DPFa w tym trzeba zubożyć lambdy wyżej od serii, a to podniesie spalanie w górę i zapewni dupowatą reakcję na pedał.

Na Twoim miejscu zrobiłbym 550hp na tych hybrydach max bez dymu i dał temu wozikowi spokój, bo inwalidę robić ze świeżego auta premium to marny pomysł. Chyba, że interesuje Cię "niejeżdżenie" to w sumie oprócz 650koni na dymie polecam 1400nm tak zrobić - na pewno szybko coś się podda. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krismo
post Sun, 19 Nov 2023 - 07:55
Post #9


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





CYTAT(srbenda @ Sat, 18 Nov 2023 - 19:40) *


Super
Dziękuję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krismo
post Sun, 19 Nov 2023 - 08:07
Post #10


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





CYTAT(Mis @ Sat, 18 Nov 2023 - 20:13) *
2) Tak, to rewolucja, bo nadal zostaje seryjny układ chłodzenia doładowania, a następne 100koni w silniku, który niestety jest dosyć problematyczny/wadliwy/specjalnej troski to sporo szczególnie, że to 165hp więcej, niż seria deklaruje. Piszę z doświadczenia, widziałem sporo usterek 4.0tdi nowego niestety przy stosunkowo małych przebiegach, robiłem kilka tych silników i wiem jak się spisują, niestety nie jest to król kilometrów bez stresu.

Ogólnie to nie wiadomo też czy te turbosprężarki wyrobią Ci z przepływem na prawie 6 paczek bez dymu.

Chyba, że Twoim życiowym celem jest mieć śmierdzącego i kopcącego na czarno na każde dodanie gazu diesla w świeżym wozie premium.

Oczywiście - można zrobić bezdymny spool i wynik, ale bez DPFa w tym trzeba zubożyć lambdy wyżej od serii, a to podniesie spalanie w górę i zapewni dupowatą reakcję na pedał.

Na Twoim miejscu zrobiłbym 550hp na tych hybrydach max bez dymu i dał temu wozikowi spokój, bo inwalidę robić ze świeżego auta premium to marny pomysł. Chyba, że interesuje Cię "niejeżdżenie" to w sumie oprócz 650koni na dymie polecam 1400nm tak zrobić - na pewno szybko coś się podda. wink.gif


Absolutnie, jaki seryjny układ chłodzenia doładowania.
Napisałem w specyfikacji, że go rozbudowałem - z pytaniem, czy nie przesadnie - ale z tej odpowiedz wnioskuję, że nie.
Auto oczywiście ma być bezdymne, nawet kosztem osiągów.
dodatkowo skrzynia nie przyjmie na siebie więcej niż 1100-1150 Nm, więc trzeba będzie nadgonić górą.

Przesyłam zdjęcia intercoolerów:

https://ibb.co/98yHZXY

https://ibb.co/x2htkx7


Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 19 Nov 2023 - 10:56
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Samo malowanie tych IC dosyć sporo zabierze, jeśli chodzi o wydajność. Ale żeby dymu nie było na pełnym przelocie to może nie być łatwo... Nie myślałeś o wsadzeniu tam czegokolwiek?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krismo
post Sun, 19 Nov 2023 - 16:59
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Pabianice





Malowaniem IC bym się nie przejmował, bo są tylko delikatnie po froncie przykurzone.
Myślę, że mamy do rozwiązania znacznie bardziej zaawansowane i ważne tematy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 11:00