Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> ABZ ECU pod manual
bobeck
post Mon, 04 Sep 2017 - 22:06
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





Cześć.

Swapuje do A6 C4 silnik ABZ z kompletnym napędem z S4 C4 (sprzęgło z zamachem na 10 śrub, skrzynia manualna, wał, dyfer i wszystkie półosie).
Docelowo silnik będzie wyposażony w turbosprężarkę (albo dwie laugh.gif ), więc myślałem żeby od razu odpalić to na jakimś stand alone.
Niestety (albo i stety) napatoczyło się do A6 kilka rarytasików, których nie mogłem sobie odmówić i z powodów finansowych będę musiał V8 odpalić na standardowym ECU z ABZta.

Dostałem dwie sprzeczne informacje - ABZ odpali na swoim ecu bez żadnych przeróbek i ABZ nie odpali na swoim ecu i trzeba będzie modyfikować soft.
Czy ktoś może ostatecznie powiedzieć mi na czym będzie jeździło to draństwo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Sep 2017 - 22:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Linarr
post Mon, 04 Sep 2017 - 22:22
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





mi się wydaje że odpali, a kwestia automatu to już inne wiązki w aucie a nie silnikowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Mon, 04 Sep 2017 - 23:07
Post #3


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(Linarr @ Mon, 04 Sep 2017 - 22:22) *
mi się wydaje że odpali, a kwestia automatu to już inne wiązki w aucie a nie silnikowa


A Twoją b5 na czym odpaliłeś? Wydaje mi się, że śledziłem Twój temat na a4 klubie. Swapowałeś 2.5tdi na 4.2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 04 Sep 2017 - 23:30
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





tak smile.gif ja mam emu+dbw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Tue, 05 Sep 2017 - 00:33
Post #5


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Odpali i będzie jeździć na seryjnym ECU o ile będziesz miał wieniec 60-2 do czujnika położenia wału (bo zamach z S4 C4 go nie ma). Swapowałem A8 1995r na manual i przerabiałem tu kilka opcji ECU:
- auto po swapie odpalone na ori sterowniku 4D0907557E (dla aut ze skrzynią 4HP24). Jedyny w zasadzie problem, który mnie niemiłosiernie irytował to podbijanie obrotów po wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegów. Wyglądało to tak, że przyspieszam, wciskam sprzęgło, obroty skaczą ok 200 w górę i dopiero po sekundzie zaczynają opadać.
- później założyłem ECU 4D0907557P (dla aut ze skrzynią 5HP24). Tu oprócz przypadłości opisanej wyżej doszło losowe zawieszanie się obrotów w okolicach 2000 na zimnym silniku.
- następnie do ECU 4D0907557P wrzuciłem program od S6+ C4. Powyższe wady zniknęły, jednak auto nie jeździło jak powinno. Przyspieszanie na 3 biegu powyżej 120km/h wyraźnie gorsze niż na 4D0907557E, długoterminowe korekty paliwowe wyraźnie na -, więc silnik przelany.
- obecnie mam dalej 4D0907557P ale z programem https://squareup.com/store/reflecttuning/it...chip-socket-d-g Auto jeździ, ma moc, obrotów nie podbija, ale długie korekty na benzynie dalej na -, może niedługo zainwestuję w AFR i pomierzę na jakiej mieszance to chodzi.

Moja rada, jak chcesz to uruchomić tymczasowo na ori ECU to szukaj 4D0907557E.

Jeszcze przed swapem, jak robiłem rozeznanie, to na forach pisali, żeby zostawić wpięty sterownik od skrzyni i przełącznik biegów ustawiony na D. U mnie, na 4D0907557E, nie było żadnej różnicy czy TCU wpięty, wypięty, przełącznik biegów ustawiony na P, N, D, jeździło tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Tue, 05 Sep 2017 - 01:11
Post #6


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(gtfan @ Tue, 05 Sep 2017 - 00:33) *
Odpali i będzie jeździć na seryjnym ECU o ile będziesz miał wieniec 60-2 do czujnika położenia wału (bo zamach z S4 C4 go nie ma). Swapowałem A8 1995r na manual i przerabiałem tu kilka opcji ECU:
- auto po swapie odpalone na ori sterowniku 4D0907557E (dla aut ze skrzynią 4HP24). Jedyny w zasadzie problem, który mnie niemiłosiernie irytował to podbijanie obrotów po wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegów. Wyglądało to tak, że przyspieszam, wciskam sprzęgło, obroty skaczą ok 200 w górę i dopiero po sekundzie zaczynają opadać.
- później założyłem ECU 4D0907557P (dla aut ze skrzynią 5HP24). Tu oprócz przypadłości opisanej wyżej doszło losowe zawieszanie się obrotów w okolicach 2000 na zimnym silniku.
- następnie do ECU 4D0907557P wrzuciłem program od S6+ C4. Powyższe wady zniknęły, jednak auto nie jeździło jak powinno. Przyspieszanie na 3 biegu powyżej 120km/h wyraźnie gorsze niż na 4D0907557E, długoterminowe korekty paliwowe wyraźnie na -, więc silnik przelany.
- obecnie mam dalej 4D0907557P ale z programem https://squareup.com/store/reflecttuning/it...chip-socket-d-g Auto jeździ, ma moc, obrotów nie podbija, ale długie korekty na benzynie dalej na -, może niedługo zainwestuję w AFR i pomierzę na jakiej mieszance to chodzi.

Moja rada, jak chcesz to uruchomić tymczasowo na ori ECU to szukaj 4D0907557E.

Jeszcze przed swapem, jak robiłem rozeznanie, to na forach pisali, żeby zostawić wpięty sterownik od skrzyni i przełącznik biegów ustawiony na D. U mnie, na 4D0907557E, nie było żadnej różnicy czy TCU wpięty, wypięty, przełącznik biegów ustawiony na P, N, D, jeździło tak samo.


Dzięki bardzo. A co mam zrobić z tym zamachem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Tue, 05 Sep 2017 - 01:30
Post #7


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Albo wyfrezować koło tak (tylko przerwa musi być w odpowiednim miejscu na obwodzie i czujnik położenia wału w odpowiednim miejscu w dzwonie skrzyni):


Albo zamontować takie kółko i czujnik położenia wału z przodu silnika:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Tue, 05 Sep 2017 - 08:25
Post #8


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(gtfan @ Tue, 05 Sep 2017 - 01:30) *
Albo wyfrezować koło tak (tylko przerwa musi być w odpowiednim miejscu na obwodzie i czujnik położenia wału w odpowiednim miejscu w dzwonie skrzyni):


Albo zamontować takie kółko i czujnik położenia wału z przodu silnika:


Gdzie dostanę takie kółko? I czy to jest standardowy czujnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 05 Sep 2017 - 15:01
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





narysuj i oddaj do wyciecia laserem/wodą. Koszt jakies 30pln


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Tue, 05 Sep 2017 - 15:15
Post #10


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(RasPL @ Tue, 05 Sep 2017 - 15:01) *
narysuj i oddaj do wyciecia laserem/wodą. Koszt jakies 30pln


Znajdę gdzieś jakieś wytyczne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Thu, 14 Sep 2017 - 22:43
Post #11


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





Podobno kółko z wału z wieńcem pasuje z 1.8t. Czy ktoś może to potwierdzić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba411vm
post Fri, 15 Sep 2017 - 12:51
Post #12


User
Dołączył: Wed, 18 January 2012





Możesz też odciąć trigger 60-2 z koła zamachowego z automata, podtoczyć odpowiednio swoje koło, żeby nałożyć na ciasno.
Ja przed uturbieniem i założeniem EMU jeździłem na sterowniku z automata i nic złego się nie działo. Jedyne zauważalne różnice to troszkę niższe obroty na jałowym i to, że przy hamowaniu silnikiem nie odcina paliwa i sobie puka w wydech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Fri, 15 Sep 2017 - 13:08
Post #13


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(kuba411vm @ Fri, 15 Sep 2017 - 12:51) *
Możesz też odciąć trigger 60-2 z koła zamachowego z automata, podtoczyć odpowiednio swoje koło, żeby nałożyć na ciasno.
Ja przed uturbieniem i założeniem EMU jeździłem na sterowniku z automata i nic złego się nie działo. Jedyne zauważalne różnice to troszkę niższe obroty na jałowym i to, że przy hamowaniu silnikiem nie odcina paliwa i sobie puka w wydech.


Zgra się to z umiejscowieniem czujnika?
Niechętnie chcę toczyć zamach. Mam z s6 i trochę szkoda mi go kaleczyć, bo jak coś pójdzie nie tak to drugiego takiego nie znajdę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Fri, 15 Sep 2017 - 19:30
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





przerwa na zębach musi być w ściśle ustalonym miejscu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Tue, 19 Sep 2017 - 20:43
Post #15


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(Linarr @ Fri, 15 Sep 2017 - 19:30) *
przerwa na zębach musi być w ściśle ustalonym miejscu


Nie do końca znam mechanikę działania czujnika położenia wału. Normalnie 60-2 działa tak samo na dużym i na małym kole? Czy rysując 60-2 na małym kole trzeba to jakoś przeliczać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
boniek8B
post Tue, 19 Sep 2017 - 21:07
Post #16


Rookie
Dołączył: Wed, 29 December 2010
Skąd: Dzierżoniów





Działa tak samo. Nie liczy się średnica koła tylko wartość kątowa co którą czujnik łapie sygnał.


--------------------
Quattro ABZ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klinton
post Wed, 20 Sep 2017 - 08:42
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 11 November 2014





nie rozumiem czego Ci szkoda? to koło to najlepszy oryginalny jednomas, jaki można założyć do ABZ, jak zrobisz to w taki sposób jak napisał Kuba, to nic nie tracisz i nie jest to też wtedy opcja że złe wyfrezowanie skazuje koło na śmietnik. Podtaczasz, wrzucasz na ciepło wieniec z automata i masz koło, na którym w razie czego możesz ten wieniec przestawić. Taka przeróbka nie zmniejsza ani wytrzymałości ani wartości tego koła. Co do kompa - tak jak już wspomniano - skrzynia go nie obchodzi, ja wycinam zawsze całkowicie wiązkę automatu nic nie mostkując itd, komp ma tylko błąd braku komunikacji ze skrzynią biegów, ale pali i jeździ bez problemu, to przecież stary silnik smile.gif


--------------------
VW Corrado VRT 4Motion 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Wed, 20 Sep 2017 - 19:35
Post #18


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





CYTAT(klinton @ Wed, 20 Sep 2017 - 08:42) *
nie rozumiem czego Ci szkoda? to koło to najlepszy oryginalny jednomas, jaki można założyć do ABZ, jak zrobisz to w taki sposób jak napisał Kuba, to nic nie tracisz i nie jest to też wtedy opcja że złe wyfrezowanie skazuje koło na śmietnik. Podtaczasz, wrzucasz na ciepło wieniec z automata i masz koło, na którym w razie czego możesz ten wieniec przestawić. Taka przeróbka nie zmniejsza ani wytrzymałości ani wartości tego koła. Co do kompa - tak jak już wspomniano - skrzynia go nie obchodzi, ja wycinam zawsze całkowicie wiązkę automatu nic nie mostkując itd, komp ma tylko błąd braku komunikacji ze skrzynią biegów, ale pali i jeździ bez problemu, to przecież stary silnik smile.gif


Wiem, że najlepszy dlatego zostawiam. Wydaje mi się, że łatwiej będzie wytoczyć małe kółko na przód i dorobić proste mocowanie czujnika niż przerabiać koło i wiercić dziury pod czujnik w dzwonie. Mogę nie mieć racji i posłucham się Was - starszych kolegów, ale niech ktoś poda kilka za i przeciw dla tych dwóch opcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 20 Sep 2017 - 19:57
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





czujnik z przodu musi być naprawdę solidnie zamocowany inaczej możesz mieć cyrki z zapłonem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobeck
post Tue, 26 Jun 2018 - 15:09
Post #20


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2017





Jakby co to ABZ ładnie odpalił i bardzo sprawnie jeździ na ECU o numerze 4D0907557K smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:00