Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zrywny samochód do codziennej jazdy za ok. 10 tys. zł
Horhe
post Fri, 11 Jan 2019 - 16:42
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Szukam w miarę żwawego samochodu w graniach 10 tys. zł (+/- 3 tys. i nie wliczając pakietu startowego), który się będzie nieźle prowadził. Interesuje mnie silnik benzynowy, spalanie do ok. 12l/100km, auto przeznaczone będzie głównie do jazdy w mieście, raz w tygodniu krótka trasa (50 km w jedną stronę), dłuższe trasy zdecydowanie rzadziej. Nie potrzebuję więcej niż 2 miejsc, bagażnik może być symboliczny, z wyposażenia wystarczy klima i elektryczne szyby. Względna bezawaryjność również mile widziana oraz w miarę niezła dostępność części (kolega ma Alfę GTV i ciągle szuka elementów zawieszenia).

Co mi wpadło w oko:
Ford Probe 2,5 V6 - w miarę się zbiera, podobno całkiem nieźle się prowadzi, ale obawiam się trochę wieku auta, a co za tym idzie problemów z korozją, dostępnością części i wiedzą mechaników na temat tego modelu.
Focus ST170 - też jest całkiem żwawy (choć słyszałem, że skrzynia jest źle zestopniowana), podobno bardzo dobrze się prowadzi, niestety wysoko się siedzi, można trafić na naprawdę dobrze wyposażony model, na minus korozja.
MG ZS - chyba najszybszy z tu wymienionych, spoko prowadzenie, wyposażenie minimalistyczne jak Probe, ale też lubią sobie zgnić (oglądałem jednego i było kiepsko), trochę egzotyka na polskim rynku i nie wiem jak z częściami i wiedzą mechaników.
MG ZR - podobnie jak ZS, ciut wolniejszy, mniejszy, pewnie tańszy w eksploatacji.
Peugeot 206 RC - ogólnie polecany za właściwości jezdne, jak to Francuz może mieć fajne wyposażenie, bardzo niska podaż, nie wiem jak z korozją.
Peugeot 207 1.6THP - pomijając masę zalet to największe obawy wzbudza we mnie silnik, który ma problemy z łańcuchem rozrządu, zbierającym się nagarem i ogólną usterkowością osprzętu.
Saxo VTS/Peugeot 106 - jeździłem Saxo znajomego i ogólnie daje sporo frajdy jak na dość niską moc silnika, ale jakoś nie wyobrażam sobie czegoś takiego jako daily, bo wygląda staro, jest w środku głośno, a auto jest drogie.
Clio Sport - podobne zalety i wady jak Peugeot 206, ale jest ich nieco więcej na rynku, co nie oznacza, ze uda mi się kupić niezajechany egzemplarz.
Citroen C4 VTS - podobno trochę muł albo po prostu nie czuć tego przyśpieszenia/prędkości, ale auto świeże, super wyposażone, brak rdzy?
Hyundai Coupe 2.7 V6 - nie wiem o nim nic, kumpel podrzucił jako tanią i nieźle wyposażoną opcję.
E46 325Ti - brzydkie, ale szybkie, RWD, fajne wyposażenie, tańsze i raczej mniej zajechane niż sedany i coupe?
Colt CZT - drugie auto z turbo pomijając 207, wygląda jakby miał się przewrócić na pierwszym zakręcie, ale podobno nie prowadzi się wcale tak źle, potencjał na 200+ KM.

Wiem, że rozstrzał trochę duży, ale chce kilka aut wybrać i szukać w miarę dobrego egzemplarza. Mam jeszcze kilka tysięcy w zanadrzu, bo chcę wymienić sprzęt grający w domu, ale jak coś to dołożę do auta i sprzęt wymienię potem.
Chodzą mi jeszcze po głowie jakieś Civici z B18C4 albo jakimś 1.6 mocnym, ale to już większość zardzewiałe, a te zdrowe są drogie. Accordy VI. gen to raczej muły, Corolla TS 192KM podobno ma jakiś trefny silnik itd.








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Jan 2019 - 16:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Fri, 11 Jan 2019 - 16:56
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Auta od sasa do lasa smile.gif

Wypowiem sie ma temat tych ktore znam lepiej

Mg zs ( i starsze klony r400 ) prowadzi sie bdb ( oczywiscie jak jesr zdrowe zawieszenie ) ja upalalem r400 kilka lat i uwazam ze to jeden z lepiej prowadzacych sie furakow ktorymi jezdzilem ( poli mialem wszedzie i zdrowe amory ) - gnija to fakt - male silniki ( k-seria ) maja zalete w postaci bardzo niskiej masy za to mozna je niezle krecic, i wade w postaci uszczelki glowicy czy tez ogolniej konstrukcji BARDZO wrazliwej na przegrzanie, duze ( kv6 ) za to jakies klopoty w vis-ami i klapkami, no i sporo ciezsze sa - to czuc, diesel jest niezniszczalny i ciezki, ale to jest rf.pl, wiec koniec wink.gif

Mg zr (r200 ) prowadzi sie dobrze ale ma nerwowa dupe, uwagi do silnikow jw, polecam 1,8vvc - naprawde zapiernicza, nawet wersja 145KM
K- serie starszego typu maja sredńio udana skrzynie z z silnikami 1,4-1,6 mianowicie jakis klon peugotowskiej skrzynki, jej oznaczenie to r65 - lubi wyrzucic dyfer, w nowszych byla fordowska IB5
Silniki 1,8 i diesle byly spinane ze skrzynia pg1, ciezsza ale pancerna, zdarzaja sie z LSD, ale nie wystepowaly fabrycznie w tych autach ( przekladki z tomcatow czyli r220t, lotusow, tuningowe )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Fri, 11 Jan 2019 - 21:55
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Dzięki za odpowiedź.
Nie dopisałem tego, ale zarówno ZS i ZR interesują mnie w najmocniejszych wersjach, czyli 2,5 V6 oraz 1,8 VVC. ZS 180 jeździłem, zbierał się fajnie i nieźle jechał już od dołu, jakoś nie odczułem ciężkiego dzioba, VIS-y miał regenerowane (ale to chyba norma, bo tak jak napisałeś lubią sobie paść), wnętrze to po prostu Honda Civic 6 MB6 i podstawowe wyposażenie w postaci elektryki i klimatyzacji. Tylko niestety był trochę zgnity, ranty drzwi, klapę bagażnika był przeżył, ale on miał pożarty spód i wodę w bagażniku.

Podobno polifty tak nie rdzewieją, ale nie wiem czy to prawda czy po prostu są nowsze, więc mniej jest egzemplarzy nadgryzionych przez czas.

Swoją drogą to ZS i ZR mają zmienione zawieszenie w stosunku do R45 i R25.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 11 Jan 2019 - 22:19
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Zmiany zawieszeniowe są kosmetyczne ( amorki i sprężyny )
Różnice pomiędzy autem z kv6 a k poczujesz jak się przejedziesz szybko po zakrętach smile.gif
Absolutnie nie twierdze ze auto z kv6 zle się prowadzi - tylko jest nieznacznie gorszy od lżejszego i starszego brata smile.gif

Rdza - zwykle jest, w egzemplarzach po jakiś przygodach jest jej znacznie więcej, woda w bagażniku to prawie zawsze uszczelki lamp tył
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Fri, 11 Jan 2019 - 22:33
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Reno Twingo RS - względnie dynamiczne, prowadzenie bdb, w środku dużo miejsca. Pali umiarkowanie (7,5-8L w mieście). Psuć się nie chce za bardzo, a części raczej łatwo dostępne, bo pasują od popularnych renault czy dacii. Musisz tylko delikatnie naciągnąć budżet wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 12 Jan 2019 - 00:04
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





odpuść sobie Forda Probe V6 2,5
to moim zdaniem już za stare auto na daily
miałem i nie bardzo polecam


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 12 Jan 2019 - 00:54
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Saxo to ja nie wiem... o co kaman?

Nie umieściłeś na liście żadnego vaga (to podstawa w każdym temacie tego działu rolleyes.gif ) , a koro jest na niej Probe to 1.8T tym bardziej widzę wink.gif
Ewentualnie dorzuć do budżetu i rozważ 1.4 T-jet.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Sat, 12 Jan 2019 - 20:30
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





CYTAT(flapjck1 @ Fri, 11 Jan 2019 - 22:19) *
Zmiany zawieszeniowe są kosmetyczne ( amorki i sprężyny )
Różnice pomiędzy autem z kv6 a k poczujesz jak się przejedziesz szybko po zakrętach smile.gif
Absolutnie nie twierdze ze auto z kv6 zle się prowadzi - tylko jest nieznacznie gorszy od lżejszego i starszego brata smile.gif

Rdza - zwykle jest, w egzemplarzach po jakiś przygodach jest jej znacznie więcej, woda w bagażniku to prawie zawsze uszczelki lamp tył

Póki co patrzę po ogłoszeniach i prędzej znajdę niepognitego Mg ZR, bo te widziałem także w wersji poliftowej, nawet z 2005r., a ZS to tylko przedlifty. Ciekaw jestem tylko jak z ewentualnymi naprawami (czy mechanicy w ogóle ogarniają te auta) i dostępem do części.
CYTAT(kosmita @ Fri, 11 Jan 2019 - 22:33) *
Reno Twingo RS - względnie dynamiczne, prowadzenie bdb, w środku dużo miejsca. Pali umiarkowanie (7,5-8L w mieście). Psuć się nie chce za bardzo, a części raczej łatwo dostępne, bo pasują od popularnych renault czy dacii. Musisz tylko delikatnie naciągnąć budżet wink.gif

Twingo RS to całkiem fajne autko i w ogóle nie brałem go pod uwagę, ale to już świeższy rocznik i jednak dużo wyższa cena. Za podobne pieniądze wolałbym chyba szukać Clio 3 RS albo wziąć tańszego Colta CZT.
CYTAT(Patee @ Sat, 12 Jan 2019 - 00:04) *
odpuść sobie Forda Probe V6 2,5
to moim zdaniem już za stare auto na daily
miałem i nie bardzo polecam

Ten Ford po prostu kiedyś mi się marzył, ale to niekoniecznie rozsądny wybór. wink.gif
Kiedy go miałeś i co było z nim nie tak?

CYTAT(_adams_ @ Sat, 12 Jan 2019 - 00:54) *
Saxo to ja nie wiem... o co kaman?

Nie umieściłeś na liście żadnego vaga (to podstawa w każdym temacie tego działu rolleyes.gif ) , a koro jest na niej Probe to 1.8T tym bardziej widzę wink.gif
Ewentualnie dorzuć do budżetu i rozważ 1.4 T-jet.

Co z tym Saxo? Napisałem o nim, bo miałem okazję trochę pojeździć i tyle.

VAG nie zagościł na mojej liście, bo jakoś żaden mi nie podchodzi wizualnie i są to auta, które widzę codziennie. Z silnikiem 1.8T to Gold odpada, Audi A3 nudne (Audi S3 to nie ten budżet), a Ibiza mnie jakoś nie kręci. Leon jeszcze by uszedł, może Audi TT (choć to auto dla fryzjerów laugh.gif) i proszę się nie śmiać, ale Octavia RS.

Przyznam, że o Fiacie myślałem, bo podobno silnik jest bardzo udany. Do tych 15 tys. to chyba tylko Punto wchodzi w grę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Sun, 13 Jan 2019 - 00:42
Post #9


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





Hyundai Coupe z V6 - lubi zastukać panewkami. Poza tym praktycznie nic w tym aucie się nie psuje. Prowadzi się jak większość HH. Plus z niskiej pozycji za kółkiem. Pali zależnie od nogi. Jednemu do 10 zejdzie, inny poniżej 15 nie widział. Lubi się z LPG. Ładnie się odpycha od samego dołu, bo jednak pojemność robi robotę, ale góra już go trochę męczy. No i za 10k to raczej 2.0 są ładne. Na 2.7 to z 12-14 chociaż trzeba przeznaczyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 13 Jan 2019 - 02:20
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





https://allegro.pl/ogloszenie/grande-punto-...7tys-7751154058

Trochę trzeba go doprowadzić do ładu, ale baza jest. Poczytaj wątek o 1.4T-jet, akurat jest aktualny. Kładziesz 5k i masz ~200KM przy niskim spalaniu w LPG. Taniej się nie da rolleyes.gif

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=131579


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 13 Jan 2019 - 11:11
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jeżeli nie przeszkadza Ci wygląd e46 compacta to fajny wybór, zawieszenie jak w dorosłych trójkach (z tyłu wielowachacz) a niższa masa niż w reszcie nadwozi też robi swoje. Spalanie w mieście przy 2.5 to musisz mieć lekką nogę żeby zejść do takiego. No i wyposażenie może być dużo bogatsze niż w innych typach, co jako daily raczej ma znaczenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 13 Jan 2019 - 11:34
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Zr i ZS - mechanicznie żaden kłopot, problem może być tylko ewentualnie z częściami blacharskimi typowymi dla poliftow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Sun, 13 Jan 2019 - 14:53
Post #13


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





CYTAT(streetu @ Sun, 13 Jan 2019 - 00:42) *
Hyundai Coupe z V6 - lubi zastukać panewkami. Poza tym praktycznie nic w tym aucie się nie psuje. Prowadzi się jak większość HH. Plus z niskiej pozycji za kółkiem. Pali zależnie od nogi. Jednemu do 10 zejdzie, inny poniżej 15 nie widział. Lubi się z LPG. Ładnie się odpycha od samego dołu, bo jednak pojemność robi robotę, ale góra już go trochę męczy. No i za 10k to raczej 2.0 są ładne. Na 2.7 to z 12-14 chociaż trzeba przeznaczyć.

To dobra wiadomość, bo auto podoba mi się wizualnie, ma fajne wnętrze, można trafić skóry i podgrzewanie fotele. Skoro prowadzi się jak większość HH to rozumiem, że dobrze.
Popatrzę na ogłoszenia, może trafi się coś niedaleko albo chociaż obejrzę jakiegoś 2.0, żeby sprawdzić jak wygląda sprawa z korozją.

CYTAT(_adams_ @ Sun, 13 Jan 2019 - 02:20) *
https://allegro.pl/ogloszenie/grande-punto-...7tys-7751154058

Trochę trzeba go doprowadzić do ładu, ale baza jest. Poczytaj wątek o 1.4T-jet, akurat jest aktualny. Kładziesz 5k i masz ~200KM przy niskim spalaniu w LPG. Taniej się nie da rolleyes.gif

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=131579

Dzięki za link, poczytam. Na plus dla Fiacika bardzo bogate wyposażenie, jakościowo i wizualnie też to wygląda dużo lepiej niż kiedyś (kilka lat temu oglądałem Stilo i w środku było bardzo słabo).

CYTAT(nomad66 @ Sun, 13 Jan 2019 - 11:11) *
jeżeli nie przeszkadza Ci wygląd e46 compacta to fajny wybór, zawieszenie jak w dorosłych trójkach (z tyłu wielowachacz) a niższa masa niż w reszcie nadwozi też robi swoje. Spalanie w mieście przy 2.5 to musisz mieć lekką nogę żeby zejść do takiego. No i wyposażenie może być dużo bogatsze niż w innych typach, co jako daily raczej ma znaczenie.

Wygląd jest kontrowersyjny i szczerze to auto jest szpetne, a w zasadzie to przód jest jakiś dziwny. Gdyby zostawili taki jak w innych E46 wyglądałoby to o wiele lepiej.
Poza rdzą, byłymi właścicielami (ale pewnie nie tak złymi jak w przypadku sedana i coupe) i pewnie wyższymi kosztami eksploatacji to ma same zalety w postaci RWD, dobrego przyspieszenia, fajnego wnętrza i niezłego wyposażenia.

CYTAT(flapjck1 @ Sun, 13 Jan 2019 - 11:34) *
Zr i ZS - mechanicznie żaden kłopot, problem może być tylko ewentualnie z częściami blacharskimi typowymi dla poliftow

Pewnie zależy kto ma jakiego mechanika, ale część to pewnie nawet nie wie co to jest. Polift w przypadku MG ZS 180 odpada, bo ja takiego w ogóle nie widziałem. Tylko ZR 160 w polifcie są w miarę dostępne.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrzejbadgirl
post Sun, 13 Jan 2019 - 14:54
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 10 February 2008





ja stoję przed podobnym dylematem z tym, że budżet finalnie może byc nawet razy dwa.

ale do 10 tysięcy to zastanawiałbym się jeszcze nad stilo ale ztcw to tam jest instalacja elektryczna, która stwarza problemy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Sun, 13 Jan 2019 - 15:56
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Bmw to akurat najbrzydsze podałeś, nie wiem czemu...??
probe to słaby pomysł tak ogolnie, co do osiągów to tuż przed sprzedażą zrobiłem takiego swoim 323i...
kup 328i czy to w sedanie czy coupe, albo ciut mniejszy silnik, generacja nadwozia ta albo ta:) i olej te babskie hothatche...
zalet ma mnóstwo i objedzie większośc tego powyzej jak nie wszystko, no i w trasie troche przyjemniej się tym leci niż małym hatchem..


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Sun, 13 Jan 2019 - 16:56
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





CYTAT(andrzejbadgirl @ Sun, 13 Jan 2019 - 14:54) *
ja stoję przed podobnym dylematem z tym, że budżet finalnie może byc nawet razy dwa.

ale do 10 tysięcy to zastanawiałbym się jeszcze nad stilo ale ztcw to tam jest instalacja elektryczna, która stwarza problemy.

Ja chciałbym się zamknąć maksymalnie w 13-15 tys.
Stilo oglądałem jak kupowałem poprzedni samochód, ale obecnie bym chyba wolał dołożyć do Grande Punto.

CYTAT(the Hitcher @ Sun, 13 Jan 2019 - 15:56) *
Bmw to akurat najbrzydsze podałeś, nie wiem czemu...??
probe to słaby pomysł tak ogolnie, co do osiągów to tuż przed sprzedażą zrobiłem takiego swoim 323i...
kup 328i czy to w sedanie czy coupe, albo ciut mniejszy silnik, generacja nadwozia ta albo ta:) i olej te babskie hothatche...
zalet ma mnóstwo i objedzie większośc tego powyzej jak nie wszystko, no i w trasie troche przyjemniej się tym leci niż małym hatchem..

Podałem compact, bo jest najtańszy i chyba jest nieco większa szansa na znalezienie niezajechanego egzemplarza.
E36 raczej odpada, bo będzie jeszcze większy problem ze znalezieniem niepognitej, niezajechanej sztuki.
Na E46 popatrzę w sedanie i coupe.

Probe wypada z zestawienia, bo trochę poczytałem i jednak na daily to się nie nadaje, a ja nie mam czasu, żęby ciągle odstawiać go do mechaników albo jeździć do kumpla i samemu dłubać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 14 Jan 2019 - 09:14
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Sprawdź sobie jeszcze Impreze GC/Impreze GD z silnikiem 2.0. Bardzo fajne, dynamiczne auta, o świetnej trakcji.
Jeśli nie jeździsz dużo w długie trasy to wybór Saxo/peugeot 106 jest bardzo dobry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Tue, 15 Jan 2019 - 20:59
Post #18


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Popatrzę też na te Subaru.

Póki co byłem zobaczyć Citroena C4 VTS. Auto na żywo prezentuje się całkiem fajnie. Wnętrze nowoczesne, świetnie wyposażone i jedynie ten prędkościomierz cyfrowy na środku mi trochę przeszkadzał. Siedzi się wygodnie, niezła jakość użytych materiałów. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo dobre. Odnośnie jazdy to ciężko coś powiedzieć na temat prowadzenia, pokonywania zakrętów, bo nie będę szalał nieswoim autem, ale odnośnie przyspieszenia to jakoś nie odczułem tych 177 KM. Co prawda auto i tak zbiera się całkiem nieźle, ale jakoś tego nie czuć. Może to kwestia dużo lepszego wyciszenia, a ponadto moje poprzednie auto miało ciut większy silnik i jednak było pewnie o ok. sekundę szybsze w sprincie do setki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 15 Jan 2019 - 21:32
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Np opc
https://www.olx.pl/oferta/opel-astra-g-opc-...D5-IDvg8lr.html
Ta wyglada bardzo solidnie


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomqu
post Wed, 16 Jan 2019 - 08:38
Post #20


Rookie
Dołączył: Wed, 16 September 2009
Skąd: Krk





Miałem takiego VTSa 3 lata i to całkiem niezłe auto, nie jest mega szybkie ( większość egzemplarzy ma około 160KM) skrzynia jest dosyć krótka więc na trasie nie jest mega komfortowo powyżej 140Km/h.
Ale poza tym to całkiem fajne zawieszenie (tył lubi stukać) całkiem tanie częsći, wyposażenie niezłe i brak korozji. Ja przez 3 lata z poza ekspoloatacyjnych czesci wymieniłem zawór od faz rozrządu i czujnik poziomowania xenonów.
Z tych wszystkich które wymieniłeś to może nie jest najszybsze ale za to można znależć przyzwoity egzemplarz za stosunkowo małą kasę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:03