Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jak zacząć - rady dla początkujących, tez tych bez prawka.
struki
post Fri, 27 Apr 2007 - 22:34
Post #81


Rookie
Dołączył: Wed, 31 January 2007
Skąd: warszawa





Oczywiście zgodze sie z toba bo wszystko sie moze zdazyc to nie jest jakis extra samochod do wyczynowej jazdy. Jak wiadomo nie kazdego stac na 200sx po pelnym tuningu silnika zawieszenia i wiele innych rzeczy. Teraz trudno o sponsota. Ja bede mial przeznaczone 10 tys. wiec mysle ze powinno na poczatek wystarczyc wiadomo pieniadz sam nie przyjdzie trzeba isc zapracowac a potem zainwestowac w to co chcemy.
Dzięki z góry za pomoc i wyrażenie własnego zdania na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Apr 2007 - 22:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
adams_BMW
post Sat, 28 Apr 2007 - 12:19
Post #82


User
Dołączył: Fri, 28 April 2006
Skąd: Wrocław





CYTAT("michu_872":10x17wks)
ale za to co mnie już fiat kosztował to niewiele musiał bym dołożyć do Supry mkIII.



no racja, przecież stara supra przy pałowaniu będzie totalnie bezawaryjna a częsci wyszłyby Cie połowe z tego, co do kredensa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu_872
post Sat, 28 Apr 2007 - 16:06
Post #83


Rookie
Dołączył: Sun, 29 October 2006
Skąd: Gniezno





CYTAT("adams_BMW":36zc7q7t)
no racja, przecież stara supra przy pałowaniu będzie totalnie bezawaryjna a częsci wyszłyby Cie połowe z tego, co do kredensa...

Nie dokońca mnie zrozumiałeś Chyba jeszcze nie wymyślili takiego auta co by się nie psuło (zwłaszcza przy używaniu w jakimkolwiek sporcie motorowym) Chdziło mi raczej o to, że lepiej pomyśleć czy troche nie poczekać (ja niestety nie pomyślałem) żeby kupić auto bardziej "rozwojowe". A co do supry to kolega miał taką w angli i stwierdził, że mało które auto by tyle wytrzamało co ta Supra. Co do części to się zgodze, że do fiata są tanie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KajaK
post Sun, 29 Apr 2007 - 00:22
Post #84


Super User
Dołączył: Mon, 03 April 2006
Skąd: Stargard / Warszawa





CYTAT("michu_872":1fzi6mv4)
CYTAT("struki":1fzi6mv4)
zastanawiam sie wlasnie o kupnie f125p.Slyszalem ze do kanta pasuje 2.0 silnik od argenty ma te same ulozenie do budy i skrzynia nawet pasuje oczywiscie od razu rozumiem ze musze zespawac dyferencjał. Co o tym myślicie czy to dobry pomysł??

Co do fiata to jak narazie mam raczej negatywne opinie.
Myślałem, że wyjdzie tanio ale jak narazie to mnie kosztował kupe nerwów i nadal nie jeździ Most to konieczność i to od razu bo mi się zmieliły zębatki od mechanizmu różnicowego fakt nic to nie kosztowało bo pospawałem i działał dalej. Kupiłem go dość tanio bo za auto z silnikiem z fiata 132 (wtrysk 122 km) dałem 1000 do tego transport (mam prawko więc laweta i 300 km w jedną stronę) wyszło coś koło 300 do tego rejestracja, OC, oraz fotel i pasy (kupiłem po taniości na allegro) wyprawiłem się na pierwszy trening, który był na torze poznań... no i parę zakrętów i olej "wyszedł z silnika". Za jakiś czas wstawiłem go do warsztatu (gość ma szlifiernie i robi remonty silników) diagnoza pogięte zawory i brak ciśnienia na jednym cylindrze. koszt około 1000zł decyzja robimy (no i żałuje treba było inny silnik wstawić) auto stoi 1 tydz rozbierają i doszły panewki korbowodowe nowy pasek rozrządu, napinacz i wałek wydechowy do regeneracji
Wałek przyjechał silnik złożony i kolizja zaworów z tłokami (bez skutków ubocznych bo gościu tak jak powinien ręką go przekręcił. jeszcze raz rozbieranie i frezowanie tłoków pod zawory Rachunek za całość 1950zł z czego za robocizne wziął 600 reszta to części. Myśle sobie no dobra to teraz pojeżdże troche no ale dojechałem do domu jakieś 20 km potem placyk, pierwszy zakręt i panewka powiedziała papa.
Wściekłem się nie samowicie bo tyle kasy a auto nadal nie jeździ. Dal;ej laweta i spowrotem do gościa (reklamacja) jestem ciekawy ile teraz mnie to wyniesie (na pewno część kosztó ten mechanik poniesie bo przecież panewki wymieniał). ale auto znowu dobre 2 tyg stoi u niego a trzeba jeszcze z zawieszeniem podłubać i czasu na to nie ma.
Nie mówie, że fiatem się nie da bo da się ( MIKSO świetnie daje rade), ale za to co mnie już fiat kosztował to niewiele musiał bym dołożyć do Supry mkIII. fiat ma również swoje zalety bo zapasową skrzynie, wał i most napędowy dostałem za 150zł. Mam jednak nadzieję, że uda mi się nim wyjechać wkońcu [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

Nie wspomniałeś kolego o jakim kolwiek dotarciu ... jak sie wymienia panewki powinno się dotrzeć silnik a nie odrazu na placyk. Czy to kupiłeś fiata czy kupiłbyś e30 czy super historia mogła być podobna a tylko koszty większe.


--------------------
Sprzedam Nissana Silvie FJ20E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FKTuner
post Wed, 02 May 2007 - 10:10
Post #85


User
Dołączył: Wed, 07 February 2007
Skąd: Poznań





Witam. mam 15 lat czyli jak widac ten temat jest skierowany do takich jak ja. na temat driftu jestem totalnie zakrecony. wiem wszystko co i jak ale nie mam doswiadczenia w praktyce. tygodniowo produkuje okolo 2,3 projektow na driftowoz (wizualne) takze z tym nie mial bym problemu-musialbym znalezc kogos kto zrobi odpowiednia forme. mechanika tez mi nieobca wiec problemu bym nie mial.
Tu daje przykladowy projekt na s14 mojego autorstwa. ocencie sami.

[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e309eacc02f10df5:2lyufsj9][/url:2lyufsj9]
Autko kupie moze za 2 lata jak sie da... na razie chcialbym pojezdzic z jakims drifterem i popatrzyc co trzeba robic od srodka zeby woz chcial mnie sluchac...zostalem bardzo chamsko potraktowany przez jordiego ktory uwazal sie za lepszego a mnie za frajera z racji mojego wieku... moze jak by sie znalazl ktos kto chcialby mnie wypromowac to pisac na pm... moge tez pomoc komus wzamian za chocby mala porcje praktyki w sensie budowy wozu a nie jazdy bo racvzej nikt mi nie pozyczy samochodu... moge pomoc we wszystkim co tylko jest zwiazane z driftem-czy to podawac klucze czy to pomoc w wyjeciu dyfra... cokolwiek
W przyszlosci planuje kupic japonca, bo gadalem z sprzedawca z gieldy i odradza bmw. z powodu zuzycia czesci i tego jak byly traktowane. ten sprzedawca to moj kuzyn wiec raczej mie by nie oklamywal. aha i jak cos to jestem z Poznania. PZDR.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
macpl
post Wed, 02 May 2007 - 11:59
Post #86


Forum Homee
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: wawa





supra mkIII ma w serii juz problemy wiec watpie zeby byla bez awaryjna
w trakcie latania bokiem....


--------------------
Racing is my Life......
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way" - Keiichi Tsuchiya
S13 Moon Blue
EMU LINK VEMS ECUMASTER SMT AEM APEXI POWER FC AUTRONIC HALTECH instalacje i strojenie.

Hamownia 4x4 Dyno Project

2JZ Bp 98 Ultimate 701KM 787Nm NAJMOCNIEJSZY W POLSCE JZ ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 02 May 2007 - 13:30
Post #87


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Supra Mk.II ma już mniej problemów z awaryjnością a szpera jest w serii.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 02 May 2007 - 13:42
Post #88


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





W porównaniu do 7M-GTE, 5M-GE (nawet z dołożonym turbo) jest nie do zarżnięcia. Mk II to fajne auto na początek albo na codzień i lekkiego driftu, ale podobnie jak w przypadku wszystkich Japończyków do lat 90., cięzko jest dostać usprawnione części do zawieszenia... Począwszy od S13 sytuacja jest już znacznie lepsza. Generalnie trzeba szukać. Mimo całej mojej sympatii do starych Japończyków, takie auta nie są dobre bez posiadania sporego budżetu i rozeznania w ich specyfice... W tej sytuacji BMW jest znacznie lepszym wyborem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 02 May 2007 - 13:47
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





IMO nie wynika to z dostępności gratów jako takich, tylko na naszym rynku. Im więcej aut danego modelu spotykamy na drogach tym wiecej jest do nich czesci, tak z innych (mocniejszych) odmian, jak i z aftermarketu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 02 May 2007 - 14:22
Post #90


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Jasne. Osobiście bardzo żałuję, że niemal na całym świecie nie ma porządnej dostępności gratów - zarówno czysto eksploatacyjnych, jak i aftermarketowych - do Silvii S12 2,0 DOHC, poza Japonią oczywiście. Gdyby nie problemy z zaopatrzeniem się w części do utrzymania tego przy życiu, bez jakichkolwiek wątpliwości szukałbym takiego silnika dla siebie... W Toyotach sprawa jest nieco łatwiejsza, bo 5M-GE, cała rodzina T i R występowały w wielu modelach, przez co część rzeczy jest bezpośrednio wymienialna. I tak pod tym kątem najrozsądniejszym wyborem u nas pozostaną Beemki, z oczywistych względów...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cibor
post Wed, 02 May 2007 - 14:23
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Sat, 17 September 2005
Skąd: Warszawa





Bez dużej kasy nie można podchodzić do mkIII z racji tego, że w 7m-gte parę rzeczy lubi się popsuć, a zrobić dobrze remont też nie jest łatwo. Zdarzały się przypadki takie, że obróciła się panew, poszedł remont, a tydzień później było to samo.
'Bout 5m-ge - ten silnik jest skonstruowany jako niezniszczalny i taki w rzeczywistości jest. Silnik dobrze znosi turbo i z tego co czytałem na supraforums daje radę do 240 koni w serii. Problem, tak jak pisał 240 to jest zawias, bo nie ma nic sensownego...


--------------------
aryjska puszka 2.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 02 May 2007 - 14:27
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Moj kumpel ma szerokie S12 (ori) i dostanie do niego czegokolwiek nie mechanicznego (1,8T) graniczy z cudem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 02 May 2007 - 14:39
Post #93


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





CYTAT("cibor":1w9a0b0w)
Bez dużej kasy nie można podchodzić do mkIII z racji tego, że w 7m-gte parę rzeczy lubi się popsuć, a zrobić dobrze remont też nie jest łatwo. Zdarzały się przypadki takie, że obróciła się panew, poszedł remont, a tydzień później było to samo.


Oprócz panewek problemem są uszczelki głowicy. Na Toysporcie piszą, że do przejechania 150k km (to i tak jest dużo!) potrzebna jest mocna, metalowa uszczelka jak np. HKS i śruby ARP, nawet w seryjnym silniku. 7M-GTE to pomyłka.

CYTAT("cibor":1w9a0b0w)
'Bout 5m-ge - ten silnik jest skonstruowany jako niezniszczalny i taki w rzeczywistości jest. Silnik dobrze znosi turbo i z tego co czytałem na supraforums daje radę do 240 koni w serii.


Żeby było śmieszniej, 5M-GE i jego większy brat, 6M-GE (tylko ja Japonię) znoszą wysokie ciśnienie doładowania lepiej niż 7M-GTE, bo są po prostu bardziej niezawodne. Nie wiem z czego to wynika, że 5M i 6M (DOHC 12v) problemów z uszczelką pod głowicą nie mają, a 7M (DOHC 24v) notorycznie je wydmuchuje. Zresztą, Supra Mk II jest lżejszym autem niż Mk III, dlatego osiągi przy tej samej mocy są przeważnie lepsze.

CYTAT("ju-by":1w9a0b0w)
Moj kumpel ma szerokie S12 (ori) i dostanie do niego czegokolwiek nie mechanicznego (1,8T) graniczy z cudem...


Niestety, nawet w ASO nie ma prawie nic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FKTuner
post Wed, 02 May 2007 - 14:42
Post #94


User
Dołączył: Wed, 07 February 2007
Skąd: Poznań





W temacie jest o tym jak zaczac a Wy bierzecie za przyklad wozy ktore dla przecietnego nastolatka sa w zaden sposob niedostepne finansowo...
moze napiszecie zamiast tego jak mozna u was lub u ktorejs z firm w branzy dorobic przez lato bo to sie zbliza chocby po to zeby sobie uzbierac na samochod.... chodzi mi tu glownie o tych ktorym brakuje rak do pracy.... jestem nastolatkiem i doskonale znam swoje potrzeby a takimi nie sa klotnia o to czy pakowac siano w fiata czy kupic supre....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 02 May 2007 - 14:49
Post #95


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Akurat Silvia tak wysoko cenowo nie stoi - kiedyś widziałem 1,8 turbo (CA18ET) w akceptowalnym stanie za chyba 2k zł - przez pewien czas pojeździłbyś bez dodatkowego nakładu finansowego. Nikt tu się nie kłóci o Fiata i o Suprę... Co do firm z branży - jeździj na zawody, poznawaj ludzi, pytaj właścicieli firm. Gadanie na forum internetowym pt. "do kogo się załapać?" jest bez sensu - bardziej konstruktywne byłoby napisanie PW do jakiejś firmy, chociażby z Poznania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cibor
post Wed, 02 May 2007 - 15:01
Post #96


Forum Homee
Dołączył: Sat, 17 September 2005
Skąd: Warszawa





Mk II jak juz się pojawia to max koszt to 3500 zł. Ktos z forum kupił egzemplarz za 1600 a drugi za 1800.
@240: to wynika z tego, że 7mgte ma głowicę z jakiegoś lipnego stopu. A 5/6mge to silniki które byly zaprojektowane z myśłą o małym spalaniu, wysokiej kulturze i małej awaryjnosci. Mają dobre bebechy i faktycznie mało palą jak na rzędowe szóstki.

@FKtuner: imo ogarnięce supry jako drifotwozy dla Ciebie nie jest nierealne. Nie mówimy o mkIV czy S15 tylko o autach z połowy lat osiemdziesiatych, które są już zapomniane i ludzie posiadający je często sprzedają je za grosze.
Osobiście dorzucę jeszcze celicę 3 gen, bo i takie się trafiają na allegro a ceny nie przekracają 2800. Ba! jedna sprzedana została za 800 złotych...
Ew jeśli masz zdrowie, to kup capri za grosze, zrób budę i wstaw silnik V6 od scorpio, też będzie dawał radę.


--------------------
aryjska puszka 2.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 02 May 2007 - 16:01
Post #97


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Koszt zakupu S12 w stanie jezdnym, ale bez poszerzeń, 1,8T nie przekracza ceny E30 320i i jest niższy niż koszt zakupu E30 325i. Własnie dlatego, ze serwis jest cholernie drogi i niedostepny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 02 May 2007 - 16:14
Post #98


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Gdyby kupić taką S12 i przełożyć do niej graty z S13 ze strupiałym nadwoziem, mógłby powstać całkiem fajny samochód... S12 jest chyba nieco lżejsze niż S13, przez co osiągi byłyby niezłe, a dostępność częsci do S13 jest znacznie lepsza aniżeli do starszej Silvii. W driftowozie pierdoły z gatunku uszczelek i wykończenia nie mają znaczenia, bo i tak trzeba auto wybebeszyć do końca. Ciekawe jak wyglądałoby przełożenie wielowahaczowego zawieszenia, pewnie to rzeźba w g*wnie...

CYTAT("cibor":1e7yrrm3)
Osobiście dorzucę jeszcze celicę 3 gen, bo i takie się trafiają na allegro a ceny nie przekracają 2800. Ba! jedna sprzedana została za 800 złotych...


Oj, stara Celica to nie takie hop-siup... Trzeba by było naprawdę dużego nakładu pracy żeby to jeździło, skręcało i przyspieszało jak współczesny samochód.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarU_
post Wed, 02 May 2007 - 17:56
Post #99


Super User
Dołączył: Fri, 18 August 2006





Ciekawe propozycje na driftowóz:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2639636

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2357964
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Wed, 02 May 2007 - 21:03
Post #100


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





CYTAT("MarU_":10sceoaw)


Szczególnie ta pierwsza...AUTOMAT


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 13:50