Shoutbox 0 nowych PW 

6 Stron V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> CLK 63/55 AMG W209 vs. C63 AMG W204
elspasoo
post Tue, 27 Aug 2019 - 08:55
Post #101

Rookie

Co do wrażeń akustycznych , które nazywasz rykiem. Generalnie ten silnik gada naprawdę cudnie jak zaczyna się wkręcać, dlatego jest to raczej niespotykane. Było tak od początku, czy po którejś z napraw ?
Co przychodzi mi do głowy, to sprawdzić dolot. Może to głupie, ale zakładam również ,że filtry powietrza są na swoim miejscu. Jest jeszcze opcja ,że ktoś zrobił wcześniej jakaś chałupniczą modyfikację wydechu. Może uszkodzona, lub niedokładnie założona manszeta kolumny kierowniczej na ścianie grodziowej przy wymianie maglownicy. Tak naprawdę zgaduję co ja bym sprawdził.

Był czas ,gdy też rozważałem zakup różnych aut ze stajni AMG SL, CL, E, CLS zawsze tylko w opcji M113K, M6,2 N/A (M156), nie dla mnie (nie ma takiego dołu). Są też znacznie niższe koszt eksploatacji i legendarna już solidność tych silników. Dla mnie głównie brak ABC i to że W219 fanatycznie od zawsze mi się podobał było determinantem mojego wyboru. Jeśli to kiedyś kogoś zainteresuje, to w mojej opinii W211 55 AMG, czy CLS 55 AMG to najtańsze obecnie w utrzymaniu auta z tym zakresie osiągów.

--------------------
CLS 55 AMG
Go to the top of the page

+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 27 Aug 2019 - 10:21
Post #102

User

Zgadzam się że CLS czy E55 to ze stajni AMG raczej bezproblemowe auta bo są mniej naszpikowane pierdołami od Sklasa czy CLa. Ale ja już 4 drzwiowe auto mam. I mocno zastanawiałem się nad E czy CLS ale padło na CLa przez to jak wygląda. smile.gif

+Quote Post
elspasoo
post Tue, 27 Aug 2019 - 10:34
Post #103

Rookie

U mnie dużo nie brakowało ,a też byłby CL. Nie dziwi mnie słabość do dwojga drzwi.

--------------------
CLS 55 AMG

+Quote Post
Rkarcz
post Sat, 31 Aug 2019 - 08:50
Post #104

User

Odzyskałem przyjemność z jazdy. Na mój wniosek zmienione 2 kolejne wahacze przednie.
Nie czuję nic z drogi, w końcu.
Nadal jest rezonans przy przyspieszaniu, pojawia się już także przy 2.
Zakładam że za jakiś czas co spadnie na asfalt i się to wyjaśni.
Bo na razie sprawa jest dość zagadkowa.
Samochód zapierdala, nie szarpie, pali tyle samo a coś rezonuje.

+Quote Post
GIB
post Sun, 01 Sep 2019 - 20:24
Post #105

Forum Homee

Głośniej radio i patrz w lusterko co wypadnie. wink.gif

--------------------
cztery koła i silnik

+Quote Post
Rkarcz
post Sun, 01 Sep 2019 - 20:31
Post #106

User

Pojechałem na wesele za Białą Podlaską i co? I startując z jednych świateł przed miejscem docelowym objawy zniknęły. I 2 dzień cisza. Ciekawe czy już coś spadło czy dopiero coś się rozjebie na poważnie. smile.gif
Ale pojawiło się coś innego. Znowu falujące obroty i błąd P0106 choć czujnik wymieniony i przewody podciśnieniowe z tyłu też. Mam pytanie czy w tych silnikach zabrudzona przepustnica daje jakieś objawy czy jest to bez znaczenia. Bo w kilku samochodach w sumie miałem problemy z wolnymi obrotami i zawsze czyszczenie pomagało.
Poza tym lata jak ta lala.

+Quote Post
elspasoo
post Tue, 10 Sep 2019 - 10:38
Post #107

Rookie

Wymieniałeś może poduszki silnika? Pytam ,bo nad nimi, na tej samej śrubie są montowane niewielkie osłony termiczne, może to brzęczy (niedokręcone) ?

--------------------
CLS 55 AMG

+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 10 Sep 2019 - 22:38
Post #108

User

Wymieniałeś.. smile.gif
Nic, zwrócę im uwagę aby to rozebrali i złożyli jeszcze raz.
Bo jak dla mnie coś dotyka poszycia podwozia i rezonuje.

+Quote Post

6 Stron V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 15 September 2019 - 22:06