Shoutbox 0 nowych PW 


34 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> --Civic Ufo 1.8 Type-S Turbo--
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 03:59
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015






Nazywam się Adrian, mam 25lat, pochodzę pierwotnie z Trójmiasta i chciałbym przedstawić moje czarne cacko, Honda Civic FN1 Type-S w drodze do turbo:)

Z autem od samego początku cały czas coś się dzieje, najpierw głównie modyfikacje optyczne, potem coraz bardziej w kierunku perfomance zacząłem działać smile.gif

Punktem zwrotnym kiedy złapałem bakcyla był zlot Civicklub.pl, gdzie miałem możliwość "zabawić" się na Time-Attack oraz 1/4 mili, przypadło mi to bardzo do gustu więc postanowiłem zmodyfikować auto tak, żeby poza jazdą daily i większą frajdą nadawało się również na wypady kilka razy w roku na Time-Attack oraz 1/4 mili smile.gif

Staram się uzyskać kompromis pomiędzy fajnym estetycznym wygladem i dobrymi osiągami smile.gif

Auto jest w trakcie przygotowania pod turbo, 85% części jest już kupionych i część już w aucie.


MODEL: Honda Civic FN1 1.8L

Rocznik 2008 (od 2013 w moim posiadaniu) - 125.000 przejechane - 1.8L - Stock 140KM/174NM - kod silnika R18A2

Moc przy aktualnych modach i po strojeniu Flashpro: około 160KM/200NM porównując z hamownią oraz Edyno przed modyfikacjami.

Modyfikacje


Silnik: Stock

Układ dolotowy: w trakcie

- jest CAI własnej roboty

-> będzie nowy CAI spawany pod turbo + FMIC 550x140x65mm dwustronny

Układ wydechowy: w trakcie

- SRS 200cpsi katalizator
- TSS-Tuning + Ragazzon Race-Catback

-> będzie Invidia 2,75" pod turbo i 3" downpipe + Garrett GT2860RS @ 0.6bara, moc planowana około 250KM

Układ wtryskowy: gotowy

- Acura RDX 410cc wtryski

Elektronika: gotowe

- Amerykańskie ECU + Hondata Flashpro

Układ chłodzenia: w trakcie

-> będą 2 cienkie wentylatory FMIC 10 i 12 cali

Układ napędowy: w trakcie

- Advan V105 Sport

-> zastanawiam się nad szperą MFactory Helical

Układ hamulcowy: w trakcie

- Hamulce 300mm z Type-R

-> zastanawiam się nad jakimś lepszym BBK pod turbo

Zawieszenie: gotowe

- D2 Street gwint z łożyskami uniball @ - 35mm
- rozporka górna przód i tył

BODY KIT/STYLING: gotowe:

- XXR 527 Matte-Bronze 18x8.75 ET35 - 9.7kg/felga
- Japan Racing Steel Forged Nuts - Neochrome
- Pakiet GrandPrix OEM Honda przód /tył
- OEM lotka Type-R
- przyciemnione szyby
- folia własnego pomysłu na tylnej środkowej blendzie
- przyciemnione halogeny
- OEM ksenony przebudowane na soczewki Bi-Xenon
- Listwy nadkoli/progi polakierowane w kolor auta
- OEM aluminiowa klapka wlewu paliwa
- tylne białe kierunki z Facelifta
- OEM grill akcesoryjny
- powłoka ceramiczna Gyeon MOHS

Czasy w porównaniu do Civica Stock / mojego /Type-R :



Parę części jak widać po liście już w aucie żeby było już przygotowane pod turbo, finalny montaż w połowie lutego.

No i fotki smile.gif

Tak wyglądał kiedyś :




Tak teraz :







Na felgach na których do tej pory jeździłem :











I fotki niektórych części które już czekają na montaż smile.gif

Boost-Controller Greddy Profec OLED:



Kolektor pod turbo:






Flashpro:



Acura RDX wtryski, EGR Blockoff-plate i inne pierdóły:



Blow-Off Turbosmart Kompakt DV:



I najważniejsze pod koniec, Garrett GT2860RS biggrin.gif




W trakcie dostawy są jeszcze inne frukty, będę robił co jakiś czas mały update wink.gif

Pozdrawiam smile.gif

Adrian
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 30 Dec 2015 - 03:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mitusm
post Wed, 30 Dec 2015 - 06:07
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





R18A2 chyba najrzadziej modzony silnik hondy. Jak udało Ci się dogadać z kompem od A1?
Pokaż tylną rozpórkę.
Dostaniesz bury od moderatora za ilość zdjęć jak z forum detalingu...
Będę z ciekawością pilnował co się dzieje w temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vrus
post Wed, 30 Dec 2015 - 16:53
Post #3


User
Dołączył: Sun, 12 April 2009
Skąd: zabrze





Co jest powodem modyfikacji tego silnika a nie wsadzenia poprostu k serii?


--------------------
c4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 17:00
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Głównym powodem jest mniej pierdzielenia się z takim setupem niż ze swapem/ nową wiązką/skrzynią/ klimą etc.

Kolega z innego forum zdecydował się na swapa K20 do swojego 1.8, wydawało się wszystko niby takie łatwe a auto od 5 miesięcy jest nadal w budowie przez różne nieoczekiwane problemy.

No i pozatym większa moc niż w K20 którą mogę w przyszłości na 300+KM zwiększyć poprzez zakucie silnika i większy boost smile.gif

A że do tej pory raczej nikt w Polsce i krajach sąsiadujących nie uturbił jeszcze R18 dodaje mi motywacji być tym pierwszym smile.gif

Silniki R18 w USA są chętnie przebudowywane na turbo/kompresor przez niskie koszty i dobre osiągi, bez wzmacniania wytrzymują około 280KM. Poprzez wbudowany kolektor w głowicę i pojedynczy wylot spalin turbo dostaje je jak najgorętsze.

Tutaj artykuł , dlaczego R18 nadaje się tak dobrze na turbo:

http://www.full-race.com/articles/civic-r1...bo-kit-faq.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 30 Dec 2015 - 17:14
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





ZTCP regulator ciśnienia paliwa R18A2 ma w pompie bez kompensacji. Planując 250KM+, kręcenie 7krpm oraz bezpieczny AFR zamkniesz wtryski, są za małe moim zdaniem. Pompa paliwa seryjna wystarcza na 250KM+?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 17:19
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Na początek jak pisałem okolice 250KM, do tej mocy wtryski wystarczą. Pompa paliwa też, jest ta sama jak w Type-R, do 300KM starcza.

Jak za jakiś czas mnie natchnie to wiadomo, poza kucizną nowy kolektor dolotowy (OEM jest z plastiku, pęka przy około 0.8bar) większe wtryski + fuel-return system smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 30 Dec 2015 - 19:57
Post #7


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jaki jest sens grzebania się w tym samochodzie, skoro rozsądniej i bezpieczniej byłoby kupić tajpera, mieć lepszą bazę i tam zrobić parę modów? On jest jakiś szczególnie wyjątkowy, wiąże się z nim jakaś rodzinna historia, czy coś takiego, czy to po prostu zwykłe jedenosiem w tajpesie i tak sobie wymyśliłeś, że chcesz go na maksa przeinwestować i oczekiwać na bliżej nieokreślony finał?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 20:29
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





O, Pan Markos smile.gif

Myślę że nie ma sensu ciągnąć tego tematu, w innym forum dostałeś już odpowiedź wink.gif

W temacie tuningu mówić o sensie to i tak bez sensu (biggrin.gif) bo co ma za racjonylny sens wkładać tysiące w auto jak jeździ wink.gif

Ale powtórzę sie jeszcze dla innych użytkowników:

W auto sukcesywnie wkładałem kasę i nie opłacało mi się go sprzedać, to raz, a dwa że jest to pewne auto przeze mnie wychuchane, drugiego takiego nie znajdę smile.gif A dokładać niezły worek kasy żeby zyskać 40 koni nie widzi mi się.

Dlatego też nigdy zamiana na Type-R nie grała roli i nie będzie grać, niedługo będę je już mógł gonić wink.gif

To by było na tyle co do "sensu", był bym wdzięczny jak byśmy nie ciągnęli tej dyskusji w nieskończoność jak w innym forum smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 30 Dec 2015 - 20:32
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





te stare felgi to byly Tomasony?

Fajnie wyglada smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 20:33
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Tak, TN1, leżą w piwnicy i czekają na nowego właściciela smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Wed, 30 Dec 2015 - 20:38
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Słupek do R18A2 można bez problemu kupić za 500-600zł, nawet jak korba wyjdzie bokiem strata żadna.
Jak 'dogadałeś' kompa z A1 z motorem i osprzętem A2 ?
Chętnie bym poznał drogę do 160KM N/A.
Będziesz miał chwilę to napisz na priv żeby tematu nie zaśmiecać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 30 Dec 2015 - 20:55
Post #12


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT(Winni @ Wed, 30 Dec 2015 - 20:29) *
(...) w innym forum dostałeś już odpowiedź wink.gif
(...) był bym wdzięczny jak byśmy nie ciągnęli tej dyskusji w nieskończoność jak w innym forum smile.gif
Prawdę mówiąc totalnie nie mam pojęcia o czym mówisz huh.gif Nie pytałem Cię o to auto na żadnym innym forum, byćmoże jest gdzieś jakiś inny markos, ale to zdecydowanie nie byłem ja.

Sens w tuningu? Przy dobrej bazie i silniku, który na wejściu ma więcej i tak samo większy potencjał do grzebania? Przy samochodzie, który w serii jest z każdej strony lepszy od tego, który masz teraz? Przy samochodzie, który jest łatwo dostępny i nie trzeba go dłubać, tylko wystarczy kupić na wstępnie najmocniejszą dostępną wersję? To jest właśnie sens w tuningu. Nie robić na siłę, bo tak, bo chcę, tylko robić z głową, żeby był konkretny efekt w stosunku do wydanych pieniędzy. No ale co kto lubi. Ja bym tu nie zrobił nic poza felgami i mooooże zawiasem. Dupowóz niech dupowozem pozostanie.

CYTAT(mitusm @ Wed, 30 Dec 2015 - 20:38) *
Słupek do R18A2 można bez problemu kupić za 500-600zł, nawet jak korba wyjdzie bokiem strata żadna.
No no.. A słupek wymieni się sam i w ogóle nie jest to kłopotliwe. Z takim podejściem to faktycznie bez sensu robić cokolwiek, co mocne w serii, bo w razie awarii słupek będzie droższy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 21:01
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





CYTAT(mitusm @ Wed, 30 Dec 2015 - 20:38) *
Słupek do R18A2 można bez problemu kupić za 500-600zł, nawet jak korba wyjdzie bokiem strata żadna.
Jak 'dogadałeś' kompa z A1 z motorem i osprzętem A2 ?
Chętnie bym poznał drogę do 160KM N/A.
Będziesz miał chwilę to napisz na priv żeby tematu nie zaśmiecać.


Wystarczy wrzucić ECU (pasuje plug&play), zaprogramować immobilizer w ASO i deaktywować błąd EVAP w Flashpro smile.gif

Do tego wyniku potrzeba można powiedzieć to co jest u góry w Modlist, wydech, wtryski, strojenie Flashpro z ECU i CAI smile.gif

@markos

No markos z civicklub jeżdżący wychuchanym rowerkiem smile.gif Może być że było to na temat samochodu mojej Żony, ale temat dyskusji podobny, po co robić tak czy siak i wogóle wszystko jest źle smile.gif
Ale ja już swoje powiedziałem i nie wdaję się w dalszą dyskusje, nie chcę zamieścić tematu, proszę o zrozumienie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 30 Dec 2015 - 21:28
Post #14


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jeśli jedyną dopuszczalną formą komentarza jest ekscytacja i poklask, to rzeczywiście szkoda klawiatury, żeby przelać swoje myśli na monitor. Powodzenia z turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptaku
post Wed, 30 Dec 2015 - 22:25
Post #15


User
Dołączył: Tue, 17 March 2009





Powiedzial facet ktory wywalil worek kasy w stare ''jajko'' ktore budowalo sie X lat i pojezdzilo tyle co nic po czym zostalo sprzedane na czesci. Ma chlopak czas, pieniadze, mozliwosci i checi to niech rzezbi w tym R18
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 30 Dec 2015 - 23:47
Post #16


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Dzięki wszystkim za komentarze smile.gif

Dzisiaj zamówiłem Sikaflex 221, mam zamiar wypełnić nim górny torque-mount przez co powinno poprawić/zniknąć podskakiwanie kół (szczególnie prawa strona) podczas startów z launch-control.

Jak wypełnienie jednego nie wystarczy zrobię to również z dolnym.

Tak to na dniach przyszły zegary Defi Boost/EGT/temp. oleju (Boost chyba odsprzedam bo będę widział na Boost-Controllerze).

W drodze do mnie są :

- Invidia Catback 2.75"
- 2 cienkie wentylatory chłodnicy/klimy FMIC
- Intercooler FMIC 550x180x60mm jednostronny
- kołdra Magma na turbo
- Flansza wydechowa do turbo
- podnośnik hydrauliczny niskoprofilowy do obniżonych aut

Wtedy wszystkie części co miałem załatwić będą, wszystko inne jak orurowanie IC/ Cold Air Intake, przewody olejowe wody etc. będzie robione przez warsztat.

Zastanawiam się jeszcze nad LSD Mfactory, zobaczymy smile.gif

Pozdrawiam smile.gif

Adrian
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 30 Dec 2015 - 23:53
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





IC jednostronny to kondon straszny, wiesz o tym?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 31 Dec 2015 - 00:05
Post #18


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT(ptaku @ Wed, 30 Dec 2015 - 22:25) *
Powiedzial facet ktory wywalil worek kasy w stare ''jajko'' ktore budowalo sie X lat i pojezdzilo tyle co nic po czym zostalo sprzedane na czesci. Ma chlopak czas, pieniadze, mozliwosci i checi to niech rzezbi w tym R18

Ahahahahaha, czekałem na taki bzdet i długo czekać nie musiałem biggrin.gif Serio nie widzisz różnicy? I czy zdajesz sobie sprawę, że to "nic" zsumowało się na ponad 30000km? laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Thu, 31 Dec 2015 - 00:08
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Jaki koszt uzyskania 250KM z tego silnika? Wtedy jakies niskie 6s do 100km/h powinno sie pojawic. Co do IC to orzy takim doladowaniu jak kolega chce moze byc jednostrony, to nie gtb zeby 2.5 bara dmuchac:)


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Thu, 31 Dec 2015 - 00:14
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





CYTAT(siewcu @ Wed, 30 Dec 2015 - 23:53) *
IC jednostronny to kondon straszny, wiesz o tym?


Uff, no jak bym wiedział to bym go raczej nie zamówił biggrin.gif

A czemu niby taki kondon? Bardzo ułatwi rurowanie i rozmiarowo perfekt się będzie mieścił, jak rozmawiałem z warsztatem na temat IC nie słyszałem żadnych przeciwwskazań co do jednostronnego.

CYTAT(Tominator @ Thu, 31 Dec 2015 - 00:08) *
Jaki koszt uzyskania 250KM z tego silnika? Wtedy jakies niskie 6s do 100km/h powinno sie pojawic. Co do IC to orzy takim doladowaniu jak kolega chce moze byc jednostrony, to nie gtb zeby 2.5 bara dmuchac:)


Szczerze mówiąc to nie wiem tak na 100%, albo nie chcę wiedzieć... biggrin.gif

Samo Flashpro + wtryski + ECU wychodzi ponad 4 koła.

Reszta to zależy jakie ma się podejście, na używanej turbinie albo jakimś chinolu etc. można by dobić do 250KM śmiesznym kosztem, pytanie tylko na jak długo...

Ja akurat nie mam zamiaru oszczędzać na częściach, więc do wyżej wymienionych cen dochodzi Garrett GT2860RS za 3.700, Invidia za 3.200, Boost-Controller 2.000 plus masa innych dupereli...

Jak w 18.000 z montażem/spawaniem się zmieszczę będzie cud biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

34 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:26