Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 255 256 257 258 259 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
przema72
post Wed, 08 May 2019 - 23:39
Post #5121


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





det3 to prosty sterownik i należy sie z tym liczyć , jednak twierdzenie ze " nie da się na tym jeździć " uwłacza chyba osobie która to stroiła , jeśli ktoś proponuje det-a do 6cyl z dużymi wtryskami to niema pojęcia o parametrach pracy jakie będą musiały spełnić wtryski

macie 6cyl , wtryski po 600cc łączone w grupie po 3 , czasy wtrysków są tak małe ze nie mieszczą sie w linearnej pracy samego wtryskiwacza , a co dopiero wymaganie aby silnik miał elastyczność i gładkość seryjnego w full sekwencji

nie wiem ile osób pamięta , ale det3 był świnką , który dziwnym trafem przeszedł w sterowanie dawką paliwa , jest to bardzo prosty sterownik o ograniczonych funkcjach , który nigdy nie był projektowany do tak złożonych działań jak sterowanie bezpośrednie wtryskiem , jeśli ktoś bawi sie w det3 w FI to musi sie z tym liczyć żę silnik nie bedzie pracował gładko jak seria , a do wytłumienia zakłóceń z czujników trzeba będzie dołożyć trochę pracy

Są problemy z konfiguracją , gubieniem synchronizacji , czy dziwną odcinka zapłonu , a nikt nie fatyguje sie z wklejeniem chociażby logów z przejazdów lub samych konfiguracji sterownika , skąd wiadomo ze strojenie/konfiguracjia jest idealna , a uszkodzony jest sterownik ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 08 May 2019 - 23:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KonradGT
post Thu, 09 May 2019 - 00:24
Post #5122


Super User
Dołączył: Wed, 29 September 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(przema72 @ Wed, 08 May 2019 - 23:39) *
det3 to prosty sterownik i należy sie z tym liczyć , jednak twierdzenie ze " nie da się na tym jeździć " uwłacza chyba osobie która to stroiła , jeśli ktoś proponuje det-a do 6cyl z dużymi wtryskami to niema pojęcia o parametrach pracy jakie będą musiały spełnić wtryski

macie 6cyl , wtryski po 600cc łączone w grupie po 3 , czasy wtrysków są tak małe ze nie mieszczą sie w linearnej pracy samego wtryskiwacza , a co dopiero wymaganie aby silnik miał elastyczność i gładkość seryjnego w full sekwencji

nie wiem ile osób pamięta , ale det3 był świnką , który dziwnym trafem przeszedł w sterowanie dawką paliwa , jest to bardzo prosty sterownik o ograniczonych funkcjach , który nigdy nie był projektowany do tak złożonych działań jak sterowanie bezpośrednie wtryskiem , jeśli ktoś bawi sie w det3 w FI to musi sie z tym liczyć żę silnik nie bedzie pracował gładko jak seria , a do wytłumienia zakłóceń z czujników trzeba będzie dołożyć trochę pracy

Są problemy z konfiguracją , gubieniem synchronizacji , czy dziwną odcinka zapłonu , a nikt nie fatyguje sie z wklejeniem chociażby logów z przejazdów lub samych konfiguracji sterownika , skąd wiadomo ze strojenie/konfiguracjia jest idealna , a uszkodzony jest sterownik ?


Ja oczywiście doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Wracając do mojego problemu:

Od początku. M50B25 Vanos odprężony przekładką, doładowanie 0,9b z T04E. Seryjny komp Motronic 3.3.1 końcówka 413, DET3 FIT i Deki 630cc.

Ustawione wszystko ładnie, wolne obroty równe, sterowanie zapłonem działa już w pełni. Problemem niesamowitym jest za to efekt przekroczenia 5500 obrotów.

Dopóki nie przekrocze tej wartości, auto napędza się gładko, jest moc i wszystko jak trzeba. Jak ustawie odcinke na 5400 moge upalać całą noc do pełna i nic się nie dzieje. Po przekroczeniu tej wartości efekt jest jakby otworzyć spadochron do hamowania auta. W diagnostyce zapłon 22* potrafi spaść na ułamek sekundy na 8*, jednak chyba odświeżanie w Delphim jest na tyle kiepskie, ze nie mozna tego poprawnie zlogować, spróbuję jeszcze jak tylko bede miał kogo posadzić na prawy fotel.

- AFR od 9 do 13, najprzeróżniejsze ustawienia zapłonu = zero rezultatu
- odpięte czujniki stukowe
- dwa czujniki wału, dwa koła pasowe
- dwa seryjne sterowniki, dwa różne DETy
- zmieniane czujniki temperatury, poprawiane masy
- czy konwersja na MAP zapięta, czy nie = również zero zmiany

Padł pomysł, że sterownik wpada w jakiś tryb gdyż brakuje mu sygnału VSS (źle złożony dyfer na bebechach z E34), zatem wpiąłem w niego np sygnał wałka rozrządu 0-5V i co? Zero zmiany.

Doświadczony człowiek dużo bardziej niż ja, podsumował, że w takim razie być może coś zakłóca sygnał wału/wałka, więc jutro wpada nowy alternator i komplet cewek.

Jakieś jeszcze pomysły? Dawajcie nawet te najbardziej głupie/dziwne, może jakiś inny trop wpadnie do sprawdzenia, bo ja nadal chciałbym w sobote tym wyskoczyć na tor laugh.gif


--------------------
E36 + forged M50B30 + GT3582 / 620HP/720Nm
E46 + M54B30 + GT3076 + E85 / 520HP/610Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sun, 12 May 2019 - 09:55
Post #5123


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Czy wiecie jak nazywa się złączę do det3? Kupiłem ostatnio identycznie wyglądające 20 pin ale okazało się za małe.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KonradGT
post Sun, 12 May 2019 - 10:23
Post #5124


Super User
Dołączył: Wed, 29 September 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(mate96 @ Sun, 12 May 2019 - 09:55) *
Czy wiecie jak nazywa się złączę do det3? Kupiłem ostatnio identycznie wyglądające 20 pin ale okazało się za małe.


ATX 20 pin z komputera PC kiedyś używałem jak dobrze pamiętam.


--------------------
E36 + forged M50B30 + GT3582 / 620HP/720Nm
E46 + M54B30 + GT3076 + E85 / 520HP/610Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Sun, 12 May 2019 - 10:32
Post #5125


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





czy macie jakieś pomysły co sprawdzić/zmienić ? sr20de + kompresor + edis4 + det3 fit -> jazda bez doładowania (wyłączony kompresor na elektrosprzęgle) ze stałą prędkością ok 2krpm to ciągłe szarpanie silnikiem i całym autem, afr 12,5 - 13 troszkę obniża takie szarpanie ale i tak nie da się jeździć ze stałą prędkością, tylko przyspieszanie od ok 30%tps jest w miarę płynne, wolne obroty na rozgrzanym stabilne tylko na afr 12 wszystko powyżej to już falowanie, mapa zapłonu skopiowana z serii dla podciśnień
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Sun, 12 May 2019 - 14:05
Post #5126


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(tyla @ Sun, 12 May 2019 - 10:32) *
wolne obroty na rozgrzanym stabilne tylko na afr 12 wszystko powyżej to już falowanie, mapa zapłonu skopiowana z serii dla podciśnień


Jaki jest zapłon na wolnych i podczas tego szarpania?

Jak skopiowałeś mapę zapłonu dla podciśnień skoro ten silnik w serii określa obciążenie na podstawie przepływki? (zgadza się? Nie siedzą mocno w JDM i jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi).


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Sun, 12 May 2019 - 16:11
Post #5127


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





zapłon na wolnych 15st (jak seria) i w okolicach tego szarpania równiez około 15st. - będę w aucie jak się poprawi pogoda to wrzucę mapę zapłonu i loga co się dzieje,

https://naforum.zapodaj.net/987cb180ae5e.jpg.html

Mapa zapłonu skopiowana z tego źródła - wartości tp scale po prostu zamieniłem na kPa - generalnie wstydu nie ma tylko te szarpanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latitude
post Fri, 17 May 2019 - 13:35
Post #5128


Rookie
Dołączył: Sun, 21 October 2018





Mam małe pytanko, DET3 żeby przełączył mapę musi dostać GND na pin2, w tej chwili mam założony "pstryczek" i chcę się go pozbyć a przełączanie ogarnąć na centralce od LPG, tzn. włączam LPG to załącza się druga mapa i teraz pytanie jak to ogarnąć?

Myślałem podebrać sygnał ze sterowania elektrozaworem/wielozaworem ale nie wiem czy tam masa nie jest na stałe, kombinował ktoś kiedyś z czymś takim? Może podzieli się jakimś rozwiązaniem.

Schemat centralki LPG:
https://www.ac.com.pl/pl-centrum-pobran-opr...ny_C_start=file
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamax4
post Fri, 17 May 2019 - 14:40
Post #5129


Rookie
Dołączył: Fri, 08 August 2014





Nawet jeśli masa jest na stale, a najpewniej tak jest, to wystarczy, że mały przekaźnik zastosujesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 17 May 2019 - 15:12
Post #5130


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ja w stagu robiłem na przekaźniku z wyjścia aux i działało dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latitude
post Sat, 18 May 2019 - 12:14
Post #5131


Rookie
Dołączył: Sun, 21 October 2018





Chciałem obejść się bez przekaźnika ale skoro mus to mus smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 20 May 2019 - 13:15
Post #5132


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





CYTAT(tyla @ Sun, 12 May 2019 - 10:32) *
czy macie jakieś pomysły co sprawdzić/zmienić ? sr20de + kompresor + edis4 + det3 fit -> jazda bez doładowania (wyłączony kompresor na elektrosprzęgle) ze stałą prędkością ok 2krpm to ciągłe szarpanie silnikiem i całym autem, afr 12,5 - 13 troszkę obniża takie szarpanie ale i tak nie da się jeździć ze stałą prędkością, tylko przyspieszanie od ok 30%tps jest w miarę płynne, wolne obroty na rozgrzanym stabilne tylko na afr 12 wszystko powyżej to już falowanie, mapa zapłonu skopiowana z serii dla podciśnień


zauważyłem, że skacze odczyt TPS przy stałym trzymaniu gazu na ok.10% co powoduje skoki TPS rate i acc. enrichment zwiększa dawkę z 1.8ms nawet na 2.9ms, pewnie to jest przyczyną tak skaczącego AFR i szarpania - co o tym myślicie ?
Dodatkowo zastanawiam się nad parametrem injection divider - co to dokładnie oznacza ? Teraz mam ustawione 1 i bank fire parami, czy ustawienie tego parametru na 2 sprawi, ze wtryski otworzą się 2 razy częściej w tej samej jednostce czasu czy 2 razy rzadziej ? Wydaje mi się, że rzadziej i może zabawa tym parametrem pozwoliłaby trochę wydłużyć czas wtrysku na wolnych ? Bo teraz jest ok. 1,4ms co wydaję się być niewiele w stosunku do injection opening time 0.9ms ?

Co o tym myślicie ?

Jak zaradzić skaczącemu odczytowi TPS ? Czy takie wahania nie powinny mieć dużego wpływu i nie szukać tutaj problemu ?

Poniżej kawałek loga:


njabardziej poszarpany wykres to AFR, a na ciemno-niebiesko obroty i widać nawet na logu ze szarpie, jest też na dole inj. out który pulsuje i błękitny TPS rate skaczący
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milyges
post Mon, 20 May 2019 - 14:28
Post #5133


Rookie
Dołączył: Thu, 29 November 2018
Skąd: Gorlice/Kraków





Witam,

Sprawdź masy.
Miałem tak samo (silnik ze Swifta G10A z turbiną i wtryskiem MPI), okazało się że masa czujników != masa ECU. TPS był wpięty pod oryginalny ECU tylko sygnał wyjściowy był wyprowadzony do DETa i odczyty wariowały.
Dopiero jak wpiąłem się oscylokopem między te dwie masy (czujników i DETa) okazało że są tam skoki napięcia.
Finalnie zmostkowałem masę ECU z masą czujników (nie jest to do końca "ładne" rozwiązanie ale na moje potrzeby daje rade). Niestety nie dam gwarancji że na Twoim sterowniku będzie to ok działać, ale tam bym szukał problemu z wariującymi odczytami.

Pozdrawiam,
milyges


--------------------
Trabant 601 1.0 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 20 May 2019 - 15:16
Post #5134


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





dobry punkt zaczepienia! muszę zobaczyć co będzie jak zmostkuję masy TPS i DET, dzięki za podpowiedź - a co z tym injection divider ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DriverMan
post Fri, 31 May 2019 - 09:45
Post #5135


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 April 2013





Witam

Z czego może wynikać losowe "sianie" wzbogacenia accel enrichment ?
Tzn raz jest wszystko w porządku i jej nie dodaje podczas spokojnej jazdy i biegu jałowego a raz coś mu odwala wtryskuje . Rozjeżdza to wtedy - AFR, stabilną pracę auta, które nie chce jechać, obroty silnika skaczą (MAP stabilny)

Mase dla DET wzięta z minusa aku. Odczyty z czujników IAT czy CLT też nie są stabilne tylko się wahają. TPS rate skacze od -10 do 12%
Parametr dTPStheshold % ustawiony na 10 ale mało pomaga zwiększanie jak aucie "odwala"


Raz jest dobrze auto śmiga igła i mu nie sieje accel enrichment a za innym odpaleniem jaja

Lepszej masy niż z akumulatora osobiście nie widzę by wziąć. Z masy aku biore również masę dla sterownika LPG oraz jest podpięta zewnętrza zapalniczka na kablu pod szerokopasmówkę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Fri, 31 May 2019 - 22:27
Post #5136


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Pezyloz plus miernika do akumulatora a minusem lec po kolei, silnik, kabina punkty masowe i aku. Zobacz czy i ew. O ile różni się napięcie zależnie od pkt masy. Wszystkie masy wtczyszczone do żywego skręcone i zabezpieczone. To są drobnostki ale potrafią robić niesamowity syf w odczytach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DriverMan
post Sun, 02 Jun 2019 - 11:01
Post #5137


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 April 2013





I później taką ewentualną mase skąd wziąć ? Czy t tylko przeczyścić i zostawić ? Na samym przewodach od poszczególnych mas mogą już być straty napięcia

Przedtem masę dla DET miałem wziętą z masy czujników z ryginalnego ECU (niby najczystsza) ale sygnały były bardzo zaszumione. Przepiąłem bezpośrednio na kleme minusową aku i się znacząco odszumiły ale widac ze jeszcze to nie jest do końca i potrafi nieraz siać głupoty z tym accel enrichemnt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 03 Jun 2019 - 10:40
Post #5138


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





CYTAT(milyges @ Mon, 20 May 2019 - 14:28) *
Witam,

Sprawdź masy.
Miałem tak samo (silnik ze Swifta G10A z turbiną i wtryskiem MPI), okazało się że masa czujników != masa ECU. TPS był wpięty pod oryginalny ECU tylko sygnał wyjściowy był wyprowadzony do DETa i odczyty wariowały.
Dopiero jak wpiąłem się oscylokopem między te dwie masy (czujników i DETa) okazało że są tam skoki napięcia.
Finalnie zmostkowałem masę ECU z masą czujników (nie jest to do końca "ładne" rozwiązanie ale na moje potrzeby daje rade). Niestety nie dam gwarancji że na Twoim sterowniku będzie to ok działać, ale tam bym szukał problemu z wariującymi odczytami.

Pozdrawiam,
milyges


Dzięki bardzo za pomoc! to był strzał w 10!
Zmostkowane masy TPS i DET wygładziły odczyt TPS, dodatkowo zmieniłem parametr dTPS treshold na 5 i jazda jest teraz dużo płynniejsza smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DriverMan
post Mon, 03 Jun 2019 - 14:17
Post #5139


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 April 2013





CYTAT(tyla @ Mon, 03 Jun 2019 - 10:40) *
Dzięki bardzo za pomoc! to był strzał w 10!
Zmostkowane masy TPS i DET wygładziły odczyt TPS, dodatkowo zmieniłem parametr dTPS treshold na 5 i jazda jest teraz dużo płynniejsza smile.gif



Czyli masę dla DETa podebrałeś z oryginalnego ECU z pinu gdzie jest masa dla czujników ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 03 Jun 2019 - 19:58
Post #5140


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





CYTAT(DriverMan @ Mon, 03 Jun 2019 - 14:17) *
Czyli masę dla DETa podebrałeś z oryginalnego ECU z pinu gdzie jest masa dla czujników ?


Masa podebrana 2cm za wtyczką od TPS grubym przewodem do pinu "ground" DET
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 255 256 257 258 259 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:18