Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> SLEEPER mazda 626 coupe
PanKu95
post Tue, 17 Jul 2018 - 00:51
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 06 July 2016
Skąd: Mazowieckie





Witam, mam na sprzedaż projekt odziedziczony po ojcu smile.gif

Jest to mazda 626 GD coupe po swapie na silnik F2t z forda probe, z LPG na sekwencji. W aucie są oryginalne felgi od MX6 GT turbo, oraz spojler (nie założony na aucie, leży w garażu), co powoduje że jest to praktycznie replika smile.gif

auto stało do marca tego roku, od 4 lat, wcześniej ok. 4 lat jeździło.
ok. 5 lat temu robione były progi i podłoga bagażnika, wszystkie gumy w zawieszeniu, zestaw audio pioner i sprzęgło, oraz dużo rzeczy o których nikt już nie pamięta.
A od marca tego roku gdy ją dostałem to wymieniłem:
-wszystkie płyny i filtry (olej VALVOLINE synpower 5W40. Płyn hamulcowy FEBI)
-pełnu serwis instalacji LPG (filtry i regulacja) (instalacja to STAG 300)
-tarcze przód (mikoda, malowane i nacinane)
-klocki przód TRW
-klocki tył TRW
-łożysko koła PP
-przewody hamulcowe sztywne miedziane, tył
-świece BOSCH
-przegub napędowy lewy
-dołożone dodatkowe zegary (BOOST i temperatura cieczy)
-oświetlenie na nogi LED, i lampka górna LED
-radio ALPINE usb/aux/mp3 itd.
-dolot od intercoolera do przepustnicy, większej średnicy
-opony używane w seryjnym rozmiarze 205/60 r15
Autem robie około 2000 km miesięcznie, wrażenia naprawde fajne, można się łapać z mocniejszymi autami (nawet dzisiaj jak pisze, złapałem się z fordem focusem ST 2 generacji od 100kmh/ do 200/km/h no i od startu do 160km/h byłem o te 2-3 długości auta przed nim, no i tak przy 190/h się dopiero z zemną zrównał biggrin.gif no kwestia skrzyni myśle).
Wgniata w fotel na każdym biegu, na mokrym spokojnie brak trakcji w czasie jazdy przy depnięciu na 4-tym biegu, więc trzeba uważać.
Seryjnie silnik ma 147KM i 270Nm przy doładowaniu 0.4bara. teraz pompuje 0.6-0.65 bara, w dodatku są wydajniejsze wtryski (nie powiem od czego...nie wiem), inny dolot i wydech, turbo zaczyna pompować już od 2.4k RPM i pompuje do jakiegoś 5.8k RPM, wyżej nie ma sensu motoru kręcić, chodź podobno odcięcie jest prawie przy 7k RPM. Ale nie sprawdzałem, nie ma sensu. Z tego co wyczytałem to można liczyć na granice 170-180KM i od groma momentu, ale mapa silnika jest seryjnie napisana do maks 0.85 bara, więc można założyć MBC i zwiększyć doładowanie, i zbliżyć się pod 200KM.
W tym momencie na jakichś starych gumach z przodu, przyśpieszenie na setke wynosi około 7-8s. ale spokojnie na dobrej gumie zejdzie się do myśle 6-6.5 w tym momencie czasem do 3 biegu nie ma trakcji na suchym, więc myśle że można dużo ugrać smile.gif
Ubezpieczenie OC w 4 ratach (jeszcze 3) prawie na rok
Przegląd prawie na rok
Z zewnątrz auto nie ma rdzy, prezentuje się bardzo dobrze. Za to podłoge chrupie, jest do czego spawać, ale śrubokręt w kilku miejscach, wchodzi w blache, i pare dziurek też jest. trzeba by się tym zająć.
Do auta posiadam sporo gratów m. in.:
- 4 albo 5 kompletnych głowic
- turbo (uszkodzone)
- chłodnica używka
- skrzynie biegów (stan nieznany, poprostu na zapas kupiona)
- półosie i przegóby
- kilka zacisków przód-tył
- kompletna wiązka elektryczna z kompem, i resztą gratów
- przepustnica
- pompa i chłodnica oleju skrzyni biegów
- spojler MX6 GT turbo
- blenda tył od innych lamp
- jakieś przełączniki
- lampy przód
- halogeny soczewkowe montowane w atrape przednią
- atrapa oryginalna do halogenów
- i jakieś pierdoły o których nie pamiętam.

Ogólnie fajne auto w dobrych pieniądzach, dające frajde z jazdy, wbrew pozorom ekonomiczne (średnio 13-15 l gazu), tylko trzeba zadbać o podłoge, i popoprawiać elektryke jeżeli komuś przeszkadza rzeźba po-swapowa biggrin.gif







test na 400m



EDIT:
dodaje foto motoru (po otworzeniu zdjęcia w nowej karcie, jest normalna rozdzielczość smile.gif )




Auto do obejrzenia w Łomiankach, koło Warszawy.
Cena jaka mnie interesuje to: 6000zł

Kontakt: 573-359-820
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 17 Jul 2018 - 00:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:41