Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lexus GS III - czy warto to kupic
Bugalon
post Wed, 19 Apr 2017 - 07:04
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Myślę o wymianie auta żonie. Auto ma dać oczywiście również mi przynajmniej minimum frajdy za kółkiem. Szukam auta z roczników 2005-2008. W tej chwili żona jeździ poczciwym audi a4 b5 1.6 w benzynie (rocznik 1997) i o dziwo jest to naprawdę świetny samochód. Nie psuje się kompletnie nic, nawet wielowahacz po przebiegu 200k km (bo tyle ma nalatane) jest jeszcze w pełni oryginalny i nie stuka (po 20 latach !). W Vaga wydaje mi się, że nie ma co wchodzić już teraz, bo FSI + rozrządy z papieru skutecznie mnie irytują. Wiem, że można myśleć o a4 b7 z 1.8T albo o seacie exeo ale chciałem dla żony auto z automatem i nie zakatowane przez przysłowiowego Janusza. Pomyślalem więc o lexusie GS ale:

1. Kompletnie nie mam żadnych znajomych, którzy takie auta mają
2. Kompletnie nie znam strony technicznej tego auta (w tej chwili grupę VAG do 2013 roku ogarniam bez najmniejszego problemu samodzielnie na każdym poziomie i serwisuję auta samodzielnie)
3. Zielonego pojęcia nie mam jakie słabe punkty może takie auto mieć - bo ma je na pewno
4. Kompletnie nie znam cen części zamiennych i nie wiem jaka jest ich dostępność np. w używkach (do vagów leży tego pełno za każdym rogiem)


Czy ktoś kto użytkował takie auto może mnie naprowadzić i podzielić się doświadczeniami, ewentualnie wskazać słabe punkty lub odpowiedzieć na pytania w stylu:

1. Jaka jest żywotność automatów lexusowych i ewentualne koszty ich napraw?
2. Czy bać się przebiegów powyżej 250k km? (mowa o autach prawidłowo serwisowanych a nie u heńka w stodole)
3. Czy bać się hybryd na krótkich odcinkach (żona ma mniej niż 5km do pracy w jedną stronę, w korkach itd.)
4. Czy hybrydy serwisuje się jakoś szczególnie ciężko i o co trzeba zadbać żeby nie sprawiały problemów?
5. Czy bać się lexusów z gazem? (osobiście bym nie zakładał - ale jak trafie takiego do kupienia to czy omijać?)
6. Który silnik tak naprawdę tam jest sensowny na krótkie dojazdy?
7. Jak sytuacja wygląda z rozrządami w tych silnikach (jaki koszt ich wymiany jest na przykład i czy to łańcuchy czy paski)
8. Czy ktoś może podać nawet z głowy ceny jakichś podstawowych części eksploatacyjnych typu amory, heble, jakieś elementy zawieszenia?

Generalnie wydaje mi się, że podstawowa wersja ta 3-litrowa nie hybryda będzie najsensowniejszym rozwiązaniem, nie chcę tylko kupić czegoś co pociągnie ode mnie na dzień dobry kilkanaście/dziesiąt tysięcy na pierwszy serwis. Nie chcę też kupić czegoś, czego nie będę mógł sam przeserwisować przynajmniej w podstawowym zakresie bo lexusa nie ogarnie mi "pan Heniek" w dziupli za rogiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 19 Apr 2017 - 07:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
HubertRinkon
post Wed, 19 Apr 2017 - 07:39
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Ja miałem GS450H i złego słowa nie mogę powiedzieć . (2008r)
Ostatnie auto jakie miałem z cyklu nic się nie psuło .
Części eksploatacyjne na normalnym poziomie a że zupełni nic się nie psuło to poza eksploatacją cięzko mi coś powiedzieć .
W przypadku 450H bardzo przyjemne auto spalanie na poziomie 11L osiągi jak na takie auto bardzo dobre .


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jtjerry
post Wed, 26 Apr 2017 - 11:44
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 June 2004
Skąd: W-wa





1. Jaka jest żywotność automatów lexusowych i ewentualne koszty ich napraw?

Chyba duża, używane automaty do GS450h (a tam w środku są dwa silniki elektryczne, dwie przekładnie planetarne i dwubiegowy automat na końcu) chodzą po ok. 1000 zł - czyli widać się nie psują. Do nowszych Merców czy beemek używane automaty są po 10 tys zł - czyli widać się psują. Warto wymienić olej.

2. Czy bać się przebiegów powyżej 250k km? (mowa o autach prawidłowo serwisowanych a nie u heńka w stodole)

BAĆ SIĘ, bez względu na przebieg: Silniki serii „GR” mają wadę: padają wariatory po stronie wałków dolotów (jak nie przykładając wiele w Alfie Romeo czy beemce) . Miały złą konstrukcję (czytaj: były zrobione z gówna). Trzeba wymienić oba. Te nowe co wymieniają- już są zrobione tak, że nie padają (chyba od 2012 roku przestali je ponownie robić z gówna). Jak u mnie wymieniali, to też pompę wody, łańcuch rozrządu i ślizgi… Zaśmierdziało beemką, prawda? No niestety: łańcuch się NACIĄGNĄŁ! Dawniej Pan Toyoda zrobiłby sepuku a teraz po prostu dał więcej kasy na reklamę biggrin.gif . Razem na ASO to ok. 10 tys zł z czego ok. 30-40% to koszty robocizny. Silnik musi być wyjęty z samochodu. Dość poważna naprawa. W USraelau jest na to akcja serwisowa przywoławcza i robią to darmo (resztki godności Pana Toyody), ale u nas w Lexus-Polska-Strzyżemy-Frajerów ma na to wyjeb**e i czesze za to kasiorę.
Generalna uwaga. Lexusy po 2005 roku to już nie ta sama jakość co wcześniejsze. Dużo reklamy i marketingu a mniej jakości. Ale kawę mają dobrą.

3. Czy bać się hybryd na krótkich odcinkach (żona ma mniej niż 5km do pracy w jedną stronę, w korkach itd.)

Nie bać się: miasto 10-12 l/100 km, trasa od 6 do 10l /100 km - przeciętnie trasa to 8 l/100 km. Lexy bez hybrydy miały u mnie w takich samych warunkach zużycie 18-20 l/100 km miasto i 11-12 l/100 km trasa. Więc hybryda DUŻO daje. Poza ty hybryda jedzie (czuć te niskie 5 sekund do setki, jest naprawdę szybka) a GSa 350 będziesz musiał pchać, bo nie jedzie.

4. Czy hybrydy serwisuje się jakoś szczególnie ciężko i o co trzeba zadbać, żeby nie sprawiały problemów?

Kupić zadbany, niewalony egzemplarz, poza tym nie obchodzi Cię, że tam jest też prąd, nie zawracaj sobie w ogóle tym głowy: to sprawdzona technologia toyoty mająca ponad 20lat. Nie dotykaj się tylko pomarańczowych przewodów wysokiego napięcia i nie polewaj ich wodą laugh.gif

5. Czy bać się lexusów z gazem? (osobiście bym nie zakładał - ale jak trafie takiego do kupienia to czy omijać?)

Może Cię zaskoczę, ale od 12 lat lexus ma w silnikach (za wyjątkiem najtańszych badziewnych golców) bezpośredni wtrysk benzyny (D4-S) i JEDNOCZEŚNIE pośredni (tradycyjny) wtrysk benzyny (i taki i tak), bo oba mają zalety i oba mają wady. Komputer steruje tym jak chce i kiedy chce: raz jedzie na pośrednim, innym razem na bezpośrednim wtrysku, czasem na obu systemach jednocześnie. Zmienia się to stale i w locie. Jak chcesz to „zagazować”?!? Jeśli jakimś nieziemskim cudem byłby taki z gazem (Polak potrafi cool.gif ??? ) to oczywiście omijać z daleka.
Ww. uwaga nie dotyczy starego V8 serii „UZ”, który miał tradycyjny, tylko pośredni wtrysk paliwa.

6. Który silnik tak naprawdę tam jest sensowny na krótkie dojazdy?

ŻADEN, ale jeśli już któryś: to na pewno ten w 450h

7. Jak sytuacja wygląda z rozrządami w tych silnikach (jaki koszt ich wymiany jest na przykład i czy to łańcuchy czy paski)

Masz już w punkcie 2: to jest koszt ok. 10 tys zł. Jak to egzemplarz sprzed 2012 roku i nie miał tego robione - to dolicz to na dzień dobry do kosztów zakupu. Wada objawia się tak: po zapaleniu (na zimnym silniku słychać to najlepiej) terkocze kilka sekund (wariatory stukają). I poza wymianą, NIC z tym się zrobić nie da. I uprzedzając pytanie: Nie, nie można z tym jeździć, bo grozi to rozsypaniem się rozrządu: te stuki powodują wibracje, które potrafią poluzować śruby na których te wariatory są poskręcane i potrafią się rozpaść. Ale poza tą badziewną wadą wariatorów strony dolotowej raczej nic innego się nie psuje.

8. Czy ktoś może podać nawet z głowy ceny jakichś podstawowych części eksploatacyjnych typu amory, heble, jakieś elementy zawieszenia?

Ceny części eksploatacyjnych są normalne, a z zamienników mogą być dostępne tylko klocki hamulcowe biggrin.gif


Podsumowanie:
W GS masz trzy opcje napędu:
stary - bardzo dobry V8 z rodziny „UZ” (niezniszczalny, dużo pali, w miarę jedzie)
GS 350 3,5 litrowy nowy benzyniak z rodziny „GR” (zniszczalny, dużo pali, nie jedzie)
GS450h 3,5 litrowy nowy benzyniak z rodziny „GR” + prąd (zniszczalny, mało pali, jedzie)
Więc albo v8 albo hybrydę. 6 cylindrową benzynę bez hybrydy omijaj szeroko i daleko –NIC nie daje a wszystko zabiera.

PS kup jej (żonie) Priusa biggrin.gif … serio.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 26 Apr 2017 - 14:44
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





jtjerry fajnie opisałeś temat z jednym małym ale... usterka wariatorów nie jest taka obligatoryjna jaką ją opisujesz, do tego w jednych rocznikach wyjdzie 6-7k poza ASO a w innych taniej bo zmieniono gównolit na coś lepszego i to było znacznie wcześniej niż 2012r.
Następna sprawa to stwierdzasz że 3uz dużo pali to pokaż mi V8kę w takiej budzie która mniej pali... jeździłem różnymi V8kami i jeżeli chodzi o spalanie to 3uz nie ma sobie równych. Już nie będę komentował że "w miarę jedzie"... biggrin.gif
Do tego porównujesz wspomniane autka do BMW ... zapytaj się właścicieli aut świętej trójcy o zestawy czynności serwisowych w droższych silnikowo wersjach a potem porównaj do zestawu wad o których pisałeś przy lexach.

Często jeżdżę GRem który ma już 14lat i w PL jest od nowości wariatory są ok. W najbliższym czasie będę sprzedawał inne auto mające GRa i 10lat oraz prawie 200tyś.km. i też zero problemów z wariatorami... i wiesz co ciekawe w tym pierwszym autku po 14latach wysypał się tylny amor... masakra prawda??? biggrin.gif
No i co do 450h to mój serdeczny kolega ma 450h z 2012r kupił ją w trakcie udanego użytkowania x6ki. Co ciekawe oba auta od nowości są jego. Jak na tą chwilę x6 ma około 80tyś.km. i w aso na same naprawy poszło około 20k a Lex ma 150tyś.km. i na naprawy poszło 0zł.

To tyle porównania... wink.gif

Z resztą się zgodzę jest gorzej niż było ale bidy nie ma... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Thu, 27 Apr 2017 - 08:36
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





jtjerry, a co z aku w 450h ?
jaka żywotność i koszt ew. wymiany


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 27 Apr 2017 - 11:36
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





przemek530d ale po co upierasz się przy hybrydzie jak w tej samej budzie masz 430kę z 3uzetem?

Jest to w użytkowaniu najtańsza opcja Lexa, paląca naprawdę mało (tankuje jak coś pod korek a nogę mam ciężkawą ) a sam silnik jest mega łatwy w serwisie.
Przy tej opcji silnikowej lista potencjalnych wpadek kończy się na tylnych amorach i skrzypieniu deski rozdzielczej.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 27 Apr 2017 - 19:12
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(ledziu @ Thu, 27 Apr 2017 - 11:36) *
przemek530d ale po co upierasz się przy hybrydzie jak w tej samej budzie masz 430kę z 3uzetem?

Jest to w użytkowaniu najtańsza opcja Lexa, paląca naprawdę mało (tankuje jak coś pod korek a nogę mam ciężkawą ) a sam silnik jest mega łatwy w serwisie.
Przy tej opcji silnikowej lista potencjalnych wpadek kończy się na tylnych amorach i skrzypieniu deski rozdzielczej.


+1
A jak spalanie masz miasto/trasa i jakie prędkości?


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 27 Apr 2017 - 21:11
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Snara @ Thu, 27 Apr 2017 - 19:12) *
+1
A jak spalanie masz miasto/trasa i jakie prędkości?



Spalanie pb trasa bardzo spokojna bez wyprzedzania do 120-130km/h 9,5l, szybka trasa bez głupot do 13l-14l, z głupotami tak na max możliwości auta oczywiście w de wink.gif 17-18l, miasto bez korków warszawa spokojna jazda 12-13l, z korkami około 13,5l ale wciąż jazda czyli zrobienie 40km w ciągu 1,5g, miasto bardzo krótkie odcinki i po każdym z nich postój aż do ostygnięcia 15l. spokojniej jazdy.
Pomiary robione w/g tankowania i na gs mk2. Mk3 wypada bardzo podobnie.
Co ciekawe wskazanie spalania po zatankowaniu zgadza się z dystrybutorem.
No i jeszcze robiłem próby na cięższych felgach i rozmiar większych do tego na szerokawym kapciu to w trasie spalanie podskoczyło o O,5l ale w mieście około 1,5l.
Więc teraz dałem felgi o rozmiar mniejsze i bardzo lekkie.

Spalanie lpg 12-18l normalna jazda mieszana 16l.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 27 Apr 2017 - 22:13
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





jest jeszcze rzadka 460 tka. spalanie w trasie, tak jak ledziu pisze, w miescie wiecej. w malym miescie bez korkow ponizej 14 sie nie zejdzie.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 27 Apr 2017 - 22:51
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(ledziu @ Thu, 27 Apr 2017 - 21:11) *
Spalanie pb trasa bardzo spokojna bez wyprzedzania do 120-130km/h 9,5l, szybka trasa bez głupot do 13l-14l, z głupotami tak na max możliwości auta oczywiście w de wink.gif 17-18l, miasto bez korków warszawa spokojna jazda 12-13l, z korkami około 13,5l ale wciąż jazda czyli zrobienie 40km w ciągu 1,5g, miasto bardzo krótkie odcinki i po każdym z nich postój aż do ostygnięcia 15l. spokojniej jazdy.
Pomiary robione w/g tankowania i na gs mk2. Mk3 wypada bardzo podobnie.
Co ciekawe wskazanie spalania po zatankowaniu zgadza się z dystrybutorem.
No i jeszcze robiłem próby na cięższych felgach i rozmiar większych do tego na szerokawym kapciu to w trasie spalanie podskoczyło o O,5l ale w mieście około 1,5l.
Więc teraz dałem felgi o rozmiar mniejsze i bardzo lekkie.

Spalanie lpg 12-18l normalna jazda mieszana 16l.


Aha, LS430 ze skrzynią 6b na trasie trochę mniej pali szybka trasa tak 11 litrów (1300km w 10h) w mieście z korkami trochę więcej tak 14.5-15 . Na ori 18", komp zaniża spalanie o mniej więcej 0.2l ciekawe czy jest gdzieś kalibracja tongue.gif
Czyli skrzynia 6b tylko na trasie coś daje, a lżejszy GS w mieście mniej pali. Znaczniej mniej niż 540 e39.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 28 Apr 2017 - 07:37
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Snara @ Thu, 27 Apr 2017 - 22:51) *
Aha, LS430 ze skrzynią 6b na trasie trochę mniej pali szybka trasa tak 11 litrów (1300km w 10h) w mieście z korkami trochę więcej tak 14.5-15 . Na ori 18", komp zaniża spalanie o mniej więcej 0.2l ciekawe czy jest gdzieś kalibracja tongue.gif
Czyli skrzynia 6b tylko na trasie coś daje, a lżejszy GS w mieście mniej pali. Znaczniej mniej niż 540 e39.


Klucz Twojego spalania jest w felgach biggrin.gif ponieważ ls430 FL ma bardzo ciężkie felgi. Z tego co pamiętam 18'kicoś około 14kg. . Ori z gs mk2 17ki to 10kg. a teraz jeżdżę na enkejach 17' 8,2kg.
Co ciekawe gs mk2 na ciężkich 17kach zachowywał się opieszale ale bez spektakularnych różnic 17'ka lekka vs 17'ka ciężka.
natomiast po założeniu 18ek z LS430 FL zabiłem jazdę w GSku czyli dokładka na ośkę 4kg biggrin.gif
No i tu znowu się pokusiłem o test i założyłem 18kę ale lżejszą o 4kg i niestety w porównaniu do lekkiej 17ki różnica była mocno odczuwalna ale i tak lepiej niż na 18kach z LSa.


Co do przekłamań kompa to jak już mówimy o aptekarskim podejściu biggrin.gif to były rzędu 0,1-0,3l.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jtjerry
post Fri, 28 Apr 2017 - 15:19
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 June 2004
Skąd: W-wa





CYTAT(przemek530d @ Thu, 27 Apr 2017 - 08:36) *
jtjerry, a co z aku w 450h ?
jaka żywotność i koszt ew. wymiany

jeśli chodzi CI o akululator trakcyjny to nie interesuj się nim tak jak nie interesujesz się np. przepływomierzem. W razie czego można wymieniać same pojedyncze ogniwa w akumulatorze trakcyjnym. Poza tym Lexus daje możliwośc przedłużania gwarancji do 10 lat za 200 zł na rok i oto jest najlepsza opcja. Ale nie zawracaj sobie tym glowy.

Wariatory:
co do powszechności tej usterki to pewnie takie dokładne dane ma tylko lexus ale nie sądzę aby chciał się nimi chwalić. Pewne jest natomiast to, ze wada ta dotyczyła wariatorów po stronie dolotowej silników z typoszeregu GR w latach ok 2006-2008. Była na tyle powszechna i poważna ze lexus zdecydował się na darmową akcję przywoławczą na normalnych rynkach (np USA) gdzie klienta traktuje się odrobinę inaczej niż traktuje ich "lexus-polska". Pewne jest też to ze to mój pierwszy od 20 lat lexus który miał tak poważną mechaniczną wtopę w silniku. To po prostu wstyd. Ale się zdarzyło.

cena tej usterki:
to jesli będa do wymiany same wariatory bez reszty bebechów to będzie ok 6000 zł bo nie trzeba wyciągać silnika z auta. Przy wymianie łańcucha (mój się naciągnął jak żydowi kieszeń i napinacz łańcucha był już poza zakresem swojej pracy) już trzeba wyciągać silnik. Lexus polska wycenia robociznę na ok 300 zł/ 1 h wiec np 10 h wiecej to od razu faktura bogatsza o 3000 zl. Moje 10 tys zł to było po upustach 20% na cenę cześci i 10% na cenę robocizny. Zwróc uwagę że było to robione na ASO wiec również po kolei dawano nowe uszczelki itp wszędzie gdzie coś było demontowane (np kolektory dolotowe). Przysłowiowy "henio" pewnie je z powrotem używane założy.

osiągi

Różnica w osiagach UZ a gs450 jest znacząca bo to ok poł sekundy. Pól sekundy nie gra roli gdy to jest 12 sekund versus 11,5 sekundy. Przy czasach 6 sek do setki to dużo i jest b odczuwalne.

inne czynniki:
Poza tym w gs450h masz na dzień dobry REWOLUCYJNY system zintegrowanego zarządzania dynamiką pojazdu VDIM przy którym wszystkie wsześniejsze systemy utrzymywania toru jazdy to PRADAWNE ŁUPY (te wszystkie asr-y esp-e i inne to do VDIM jakieś żałosne filipinki). Inne GS-y poza 450h (zwałaszcza lat 2006-2010) mogą z dużym prawdopodomieństwem VDIM nie posiadać. Przejedź sie na mokrym GS-em z VDIM i bez VDIM. to wystarczy do podjęcia decyzji.

Spalanie:
Wszystkie moje poprzednie lexusy bez hybrydy paliły po mieście 18-20 litrów a na trasie 10-11. mówimy o normalnej jeździe. Hybryda pali znacznie mniej. Mam klegów którzy utrzymywali, że po miescie mieli 14 a na trasie 8 ale ja tego nigdy przez 20 lat normalnie nie osiągnąłem. Raz na A4 jechałem dokładnie na tempomacie 100 km/h na płaskim terenie i miałem spalanie (w 1UZ-FE VVTI) 28 MPG czyli 8,4 litra na 100 km ale to był jakiś smiech i normalnie jest to 10-11 litrów na setkę. W takich samych okolicznościach : tempomat 100 km/h i płasko GS450h pali 6 litrów na setkę tongue.gif . Ale umówmy się: nikt tak nie jeździ raczej.

Kupno:
bez dwóch zdań przejedź sie kilkoma zanim podejmiesz decyzję (ja kupiłem dopiero czwartego testowanego z czego dwa to były zajeżdzone na śmierć szkuty od handlarzy którzy powinni po prostu z tymi swoimi ogolonymi łysymi palami siedzieć za to co sprzedają w pierdlu). Jeśli masz możliwość to poproś kogoś kto MA taki samochód aby Ci towarzyszył.

podsumowanie:
GS byłby autem idealnm gdyby to był "UZ" z hybrydą. Ale zrobili "GR"-a z hybrydą... 10 tys zł leczy tą dolegliwość skutecznie i wkalkuluj to do ceny zakupu. Jak Ci śię uda wyleczyć go skutecznie za 6000 zł to Twój zysk.

Nie polecam Ci GS-a, dalej obstaję za priusem
biggrin.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 28 Apr 2017 - 20:47
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(jtjerry @ Fri, 28 Apr 2017 - 15:19) *
Spalanie:
Wszystkie moje poprzednie lexusy bez hybrydy paliły po mieście 18-20 litrów a na trasie 10-11. mówimy o normalnej jeździe. Hybryda pali znacznie mniej. Mam klegów którzy utrzymywali, że po miescie mieli 14 a na trasie 8 ale ja tego nigdy przez 20 lat normalnie nie osiągnąłem. .


20 litrów w mieście hmmm... ale na noc jak szedłeś spać to gasiłeś auto? wink.gif
To jednak mój komp myli się razem z dystrybutorem na stacji średnio o 7litrów... ba nawet jak jechałem na ustawkę z innymi lexami to ich kompy też się myliły już nie mówiąc o dystrybutorach na cepenie laugh.gif

Stąd się biorą mity z satelity... wink.gif

p.s.

wklejam link do fajnej stronki z de.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/2...tml?powerunit=2





Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Fri, 28 Apr 2017 - 21:19
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(ledziu @ Fri, 28 Apr 2017 - 07:37) *
Klucz Twojego spalania jest w felgach biggrin.gif ponieważ ls430 FL ma bardzo ciężkie felgi. Z tego co pamiętam 18'kicoś około 14kg. . Ori z gs mk2 17ki to 10kg. a teraz jeżdżę na enkejach 17' 8,2kg.
Co ciekawe gs mk2 na ciężkich 17kach zachowywał się opieszale ale bez spektakularnych różnic 17'ka lekka vs 17'ka ciężka.
natomiast po założeniu 18ek z LS430 FL zabiłem jazdę w GSku czyli dokładka na ośkę 4kg biggrin.gif
No i tu znowu się pokusiłem o test i założyłem 18kę ale lżejszą o 4kg i niestety w porównaniu do lekkiej 17ki różnica była mocno odczuwalna ale i tak lepiej niż na 18kach z LSa.


Co do przekłamań kompa to jak już mówimy o aptekarskim podejściu biggrin.gif to były rzędu 0,1-0,3l.


14kg tongue.gif japrdl ...
Musi wlecieć coś lekkiego skoro tak, osiągi względem 14kg a jakaś 9kg to pewnie przepaść a i spalanie powinno ciut spaść tongue.gif

CYTAT(jtjerry @ Fri, 28 Apr 2017 - 15:19) *
Spalanie:
Wszystkie moje poprzednie lexusy bez hybrydy paliły po mieście 18-20 litrów a na trasie 10-11. mówimy o normalnej jeździe. Hybryda pali znacznie mniej. Mam klegów którzy utrzymywali, że po miescie mieli 14 a na trasie 8 ale ja tego nigdy przez 20 lat normalnie nie osiągnąłem. Raz na A4 jechałem dokładnie na tempomacie 100 km/h na płaskim terenie i miałem spalanie (w 1UZ-FE VVTI) 28 MPG czyli 8,4 litra na 100 km ale to był jakiś smiech i normalnie jest to 10-11 litrów na setkę. W takich samych okolicznościach : tempomat 100 km/h i płasko GS450h pali 6 litrów na setkę tongue.gif . Ale umówmy się: nikt tak nie jeździ raczej.


A co do tego spalania 18-20 litrów to chyba z wyjebanymi sondami, albo to wartości LPG tongue.gif hehe
Przy normalnej to pb 14-15, na zamulaniu pewnie 12.x pokaże.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sun, 30 Apr 2017 - 00:42
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





W gs mk3 ori felga (szerokie 5 ramion)18x8j-13kg


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Mon, 01 May 2017 - 22:07
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Kurcze,

W zyciu nie spodziewalem sie tak wyczerpującej odpowiedzi. Normalnie mam szeroko otwarte oczy w tej chwili. Bardzo Wam Panowie dziękuję.

Jesli chodzi o Priusa - siedzieliście w nim w ogóle? Przeciez stare audi a4b5 w srodku wyglada 100 razy lepiej niż to. W priusie jakość materiałów tapicerki i samych plastików w srodku jest jak dla mnie po prostu dramatyczna (bo same bebechy pod maską są dla mnie ok). Poza tym to auto dla kobiety a prius do pięknych aut nie należy i wolalbym go nie sprzedawać od razu po zakupie z powodu "bo brzydki" smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yoshi
post Fri, 12 May 2017 - 15:54
Post #17


User
Dołączył: Mon, 14 February 2005
Skąd: KRAKÓW





Panowie "gdzie , Kto" w hybrydzie reanimuje ogniwa jesli wyjdzie, że mamy problem z akumulatorem. Zastanawiam sie mocno nad zakupem Is250 ale moi znajomi namawiaja mnie na gs450h - użytkują takowe i mocno zachwalają (prócz bagażnika)


--------------------
H22A Honda Prelude
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 25 May 2017 - 10:56
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Yoshi @ Fri, 12 May 2017 - 16:54) *
Panowie "gdzie , Kto" w hybrydzie reanimuje ogniwa jesli wyjdzie, że mamy problem z akumulatorem. Zastanawiam sie mocno nad zakupem Is250 ale moi znajomi namawiaja mnie na gs450h - użytkują takowe i mocno zachwalają (prócz bagażnika)


Na przykład użytkownik allegro o nicku hybrid24eu.
Do miasta zdecydowanie hybryda, sam jeżdżę od 3 lat i mniej więcej 70 000 kilometrów Lexusem IS300h, przeważnie w trybie sport i mam z całego dystansu średnie spalanie na poziomie 7 litrów.

Jeśli nie Prius bo jakość wykonania i stylizacja nie ta to zawsze jest opcja "Prius by Lexus", czyli Lexus CT200h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Mon, 19 Jun 2017 - 18:49
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Jako że w temacie zebrało się sporo wiedzy o GS pozwolę sobie zapytać tutaj jak wygląda kwestia typowych bolączek gs 300 i na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
Jakieś bolączki go trapią czy to co zostało napisane we wcześniejszych wpisach ma zastosowanie również do 300tki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 19 Jun 2017 - 19:51
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





pierwsze roczniki(w sensie pierwszego roku produkcji jesli sie nie myle, albo bylo to tu albo w innych wynikach googlowania gs mk3) lubiły podobno brac olej, ale to nie było chyba w ilosciach na VW. swojej normy zapisanej w instrukcji nie przekraczaly i nie bylo ona jak w VW czy kiedys oplu abstrakcyjna na poziomie 1L/1000km.
kolumna kierownicza to inna z przypadłosci, ale dostepna z polki w aso i przyzwoitej cenie


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:23