Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ciekawe i w miarę mocne kombi ~25k
konzi
post Fri, 10 Feb 2017 - 15:17
Post #21


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





h8r pewnie masz rację smile.gif ale tu nie tylko o taniość chodzi smile.gif

może ktoś ma jeszcze jakąś inną propozycję, poza tym co już padło

C klasa z kompresorem? biggrin.gif


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 10 Feb 2017 - 15:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lightman
post Fri, 10 Feb 2017 - 15:29
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





obejrzyj sobie ten test bo takie gadanie wirtualne niewiele daje https://www.youtube.com/watch?v=cBiZW_Eur14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Fri, 10 Feb 2017 - 15:37
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Jeśli pod lawetę, to szukałbym czegoś z 4WD, a już na pewno zapomniał o wszelkich FWD.

Legacy jak najbardziej się sprawdzi, docenisz w zimie i jak przyjdzie z lawetą ruszyć np. na trawie czy gdzieś pod górkę.

Pojemnością się nie przejmuj, różnice między 2.0 a 3.0 są rzędu stówki-dwóch, to chyba nie jest suma dla której warto kupować mniejszy silnik.

Popatrz jeszcze na DMC, o ile interesuje Cię kwestia Viatolla na zestaw. Ja temat olałem, bo dochodzić się z ITD o 100kg to szkoda życia, więc jak coś ciągnę, to zapinam viaboxa, ale był gdzieś na forum temat, gdzie ktoś za wszelką cenę chciał znaleźć zestaw (auto+laweta z rajdówką) o DMC do 3,5t.

Żadne SUVy nie wchodzą w grę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Fri, 10 Feb 2017 - 15:52
Post #24


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





marcinm, co do DMC to mam to obadane, moja rajdówka ma wbite 735kg w dowód więc styka mi mała laweta jednoosiowa, jedyny wymóg to DMC auta <= 2200 bo laweta ma DMC 1300kg (nie mam uprawnień na zestaw powyżej 3.5t) stąd też większość SUV'ów z sensownym motorem odpada ale też myślałem nad taką opcją

z SUV'ów myślałem o CR-V albo X3 ale to za te pieniądze będzie ani mocne ani fajne tak sie obawiam, masz jakieś sugestie?


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Fri, 10 Feb 2017 - 16:42
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





To może z innej beczki pytanie. Które auto z listy wymienionej będzie najbardziej bezproblemowe? Accord 2.4?


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Fri, 10 Feb 2017 - 17:52
Post #26


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(konzi @ Fri, 10 Feb 2017 - 15:52) *
z SUV'ów myślałem o CR-V albo X3 ale to za te pieniądze będzie ani mocne ani fajne tak sie obawiam, masz jakieś sugestie?


W tych pieniądzach rzeczywiście może być różnie. Myślałem nad RX300. Nie jest spektakularny, ale to kawał porządnego auta. V6 nie do zamęczenia, skrzynie pancerne, 1,5t na haku nie odczuje za bardzo, bagażnik spory, uczciwy napęd na 4, wyposażony jak trzeba. Na pewno wolałbym to od X3.

CR-V zapomnij - 2.0 benzyna ma problem żeby uciągnąć tę budę, a co dopiero mówić o lawecie.


Ewentualnie Rav4 2006-> Na Stany pchali to jako Long (dłuższy rozstaw osi od europejskiej Ravki) i 3.5 V6. Mocy nadmiar, w razie potrzeby dopnie tylny napęd (do 45km/h można spiąć na stałe z przycisku), tylko cenowo musiałbyś trochę naciągnąć budżet. Europejskie są lepiej wyposażone, ale masz do wyboru ledwo jadącą benzynę 2.0 albo diesle wysokiego ryzyka.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Fri, 10 Feb 2017 - 21:32
Post #27


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





RX300 moim zdaniem najlepszy pomysł, ale nie wiem czy znajdziesz godny egzemplarz w tej $.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 10 Feb 2017 - 21:49
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale to przecież ze 2 tony waży, DMC nie znalazłem, ale raczej dobrze powyżej zakładanego 2200kg.

Co do "zasłabości" słabych benzyn do holowania - pewnie że demona z takiego zestawu nie będzie (holownik 2.0 benz) , ale to nie do pracy codziennej jako laweta przecież ma być tylko ile ? - raz w miesiącu lekkie auto pociągnąć ? I tak do 80km/h , i tak cudów nie zrobi, i tak hamować trzeba z daleka itd. Chyba że chodzi o potrzebę tej mocy po odpięciu lawety, to ok , ale z nią ? - ot turla się i jedzie, w dodatku lekka całkiem ma być ta laweta z ładunkiem - bo 1300kg.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MS13
post Fri, 10 Feb 2017 - 22:20
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 March 2009
Skąd: Łuków





Ja od siebie zaproponował bym mercedesa w210 kombi 4,3 4 mtic lub w211 5.0 zagazujesz i sá bezproblemowe fury do .targania lawety, a w bagażniku możesz się ganiać


--------------------
Mk4 asz gtb2260vk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Fri, 10 Feb 2017 - 23:51
Post #30


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





Andrzejsr RX waży 2380...... no trochę za dużo smile.gif
2.0 w benzynie przy ciężkim aucie może być trochę słabo, nie chcę się bujać pół godziny do tych 80km/h stąd pomysł czegoś większego lub turbo, diesla się boję ze względu na zakusy ekologiczne i drogie naprawy przy takich przebiegach jakie będą przy takich rocznikach/kwotach

myślałem o mercedesie, ale z takim motorem jak piszesz to nawet w gazie bedzie wyzwanie finansowe, przecież to pali 18/100 biggrin.gif
DMC też przestrasza ~2.5t C-klasa to max co dla mnie by miało sens jak chodzi o mercedesa smile.gif


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 11 Feb 2017 - 00:16
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No to nieźle waży smile.gif nie ma bata, suv kazdy będzie ciezarowcem.
Co do bujania do 80, i tak cudów nie będzie, a szarpać zrywami takiego zestawu nie ma co, i tak będziesz najwolniejszy i i tak wszyscy wkolo będą kląć , że zawalidroga jedzie . odbijesz sobie w swojej wyścigówce smile.gif
Chodzi o to ile procent to laweta a ile codzienna zwykla miejska i rodzinna jazda. Do tego drugiego trzeba priorytety postawić - ma się podobać, być. Wygodne, bezproblemowe i lekkie.
Duże kombi ulubionej marki z właściwym dmc i tyle. Myślę że znikąd dmc przyczepy się nie bierze. Jak w 2.0 jest 1500 a nie 1000 to nie bez powodu. Mechanicznie da radę.
Holowanie jesli to niewielki procent - może się bujać, zresztą od czegoś są biegi. Ileż lat tym pojeździsz, przeciez nie dziesięć lat.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MS13
post Sat, 11 Feb 2017 - 00:19
Post #32


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 March 2009
Skąd: Łuków





18 gazu z lawetą będą paliły wszystkie z wymienionych modeli


--------------------
Mk4 asz gtb2260vk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 11 Feb 2017 - 00:40
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(konzi @ Fri, 10 Feb 2017 - 23:51) *
RX waży 2380...... no trochę za dużo smile.gif


Z kompletem pasażerów pełnym kufrem owszem.

2400kg to waży LC100 z żeliwnym V8, a pierwszy RX ma katalogową masę własną w granicach 1700kg.

Rzuć sobie okiem choćby tu: https://www.edmunds.com/lexus/rx-300/1999/features-specs/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sat, 11 Feb 2017 - 01:18
Post #34


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Może nie odbiegajmy od realiów, jak często tą lawetę będzie ciągnął? Ile będzie użytkował auto bez niej? No sorry ale ciągnąć lawetę rzadko i to z względu na rajdówkę na niej... to można się wyrzec wielu wymagań, ważne by dojechać na spokojnie, chyba się nie mylę? Więc głównie chodzi o to aby auto sprawdzało się na co dzień, tutaj jak dla mnie albo benzyna wolnossąca o większej pojemności w lpg albo t.disel... stety bądź nie, takie realia.

Myślę iż zdaniem wyżej trochę naprowadziłem bo osobiście szukałbym czegoś w stylu chryslera 300c kombi w gazie... cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Sat, 11 Feb 2017 - 10:26
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Potrzebujesz samochod eksploatacyjny a to chyba nie ten dział...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Sat, 11 Feb 2017 - 13:19
Post #36


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





marcinm źle się wyraziłem DMC ma 2380 smile.gif zasiałem

lightman połowa tematów w tym dziale to auta na codzień więc nie wiem o co Ci chodzi, jakbym chciał zwykły rodzinny samochód to bym napisał na forum passerati w dziale kupie wink.gif chcę mocne (jak dla mnie) auto którym będę lubił jeździć na co dzień i na którym będę mógł polegać, a serwis nie zabije budżetu (jedną skarbonkę już mam smile.gif )

dużo zależy od kalendarza imprez ale w ekstremalnych przypadkach lawetę będę targał minimum 10 razy od marca do grudnia, a plan jest na start co 2-3 tygodnie, odległości różnie, od 20 do 120km a czasami więcej więc nie wiem czy to tak sporadycznie smile.gif

póki co waham się między legacy a e46 lub e91 jeżeli naciągnę trochę budżet, przekonuje mnie dość mocno ten diesel 3.0


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 11 Feb 2017 - 15:19
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Eee, przy takich znikomych odległościach to bez znaczenia jak silne będzie - w kwestii czasu dojazdu żadnej różnicy praktycznej czy wspomniane 2.0 NA benz, czy jakieśV6 z przemocnym dieslem.
A mocne będzie we wszystkim droższe w eksploatacji. Ale przyjemność kosztuje smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Sat, 11 Feb 2017 - 19:29
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Legacy wolnossące sie nie psują. Ceny części normalne. W 2,5 powinien byc reduktor ktory ułatwi zycie z laweta.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karpiurban
post Sun, 12 Feb 2017 - 13:58
Post #39


Rookie
Dołączył: Sun, 02 February 2014





3.0 diesel w e91 to jest swietne auto z fajnym butem, ale watpie ze na fajny egzemplarz starczy kasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 12 Feb 2017 - 22:49
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





A6 C6 avant w wypasie 2.8 lub 1.9tdi + program
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:48