Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Montaż zewnętrznej pompy paliwa + seryjny bak
Wojtek
post Mon, 09 Jul 2018 - 23:30
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Witam.
Chętnie przeszedł bym na zewnętrzną pompę w bagażniku. Pasuje mi to spiac z seryjnym bakiem.

Jak się do tego zabrać ? I co potrzeba? Oprocz pompy i przewodow oczywiście.

Pompe wyciagnac z baku to jasne.
Nowa pompa do bagażnika + wiazka z starej.
Co z bezpiecznikiem ? czy jak pompa będzie dość mocna powininem pomyslec o zmianie bezpiecznika od pompy ? czy raczej się tym nie przejmować.
Pompe zewnetrzna z bakiem polacze adapterem fragola i przejde na przewody w oplocie.

Jak to zrobić aby pompa nie ssala powietrza z baku ? ori plywa w koszu i w zaleznosci od tego ile jest paliwa tak pompa się ustawia.
Jak wywale pompe pasuje cos zrobić aby waz od zasysania paliwa był jak najniżej w baku.
Czy swirl pot będzie potrzebny czy raczej używa się go przy montażu zenwtrznego baku ??

Pozdrawiam.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 09 Jul 2018 - 23:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tom cio
post Tue, 10 Jul 2018 - 00:23
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Tez to przechodze aktualnie i polecany jest zestaw seryjna w baku - swirlpot - zewnetrzna pompa, ew na wieksze moce do zbiornika cos mocniejszego od serii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Tue, 10 Jul 2018 - 17:06
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Z jakiego powodu przechodzisz na zewnetrzna pompe ? U mnie problem polega na tym ze nie wiem czy cos większego niż dw300 wejdzie zamiast seryjnej a obawiam się ze może nie podolac.
Po co 2 pompy ? nie prościej aby zewnetrzna pobierala od razu z baku ?


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Tue, 10 Jul 2018 - 17:12
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





Ja tak mam tak zrobione, seryjna pompa podłączona do swirl pota w bagażniku. Powrót z swirla do baku. Z dna swirla idzie grubym przewodem do boscha 044, powrót na górę zbiorniczka. Seryjna pompa obsługiwała 90km, teraz obsługuje 470. Daje radę bardzo dobrze. Bardzo ważne żeby wąż z swirla do pompy zewnętrznej był dużej średnicy, (22-25mm), ob inaczej na pompie będzie kawitacja i będzie bardzo głośno pracować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Tue, 10 Jul 2018 - 17:46
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Wojek - mialem dw200, teraz bedzie za slaba, a nie chce juz w zbiornik bo jak bylo malo paliwa to sie zapowietrzala. Fabryczna jest tak zbudowana ze nawet jak jest malo paliwa to zawsze poda do tego swirla, a ze swirlpota 044 juz sobie moze brac.
Maxim - gdzie masz umieszczona pompe 044? I jaki gruby waz masz od 044 do listwy wtryskowej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sun, 15 Jul 2018 - 15:07
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Nie wiem czy zrobiłem to u siebie dobrze, bo nawet się nad tym nie zastanawiałem. U mnie wygląda to tak :

Wywaliłem oem pompę z baku, w jej miejsce wężyk który ciągnie z dna. Zamykam zbiornik, na progu w miejscu filtra/pompy progowej wrzuciłem pompę z mercedesa (coś jak 044) i filtr. Bałem się o problem z rezerwą i itp bo zbiornik jest "podzielony" (BMW E46) i wymiana pomiędzy komorami jest na zasadzie zwężki Venturiego bodajże. Nie mam swirlpota bo nie latam bokami (czasem tylko próbuje:P ) a paliwa przy upalaniu raczej zawsze mam więcej niż 1/4 baku... Ale już dwa razy przed stacją miałem rezerwę i jakoś działa wink.gif

Faktem jest, że pompa pracuje głośno, może tak jak tu wyżej ktoś napisał - za mała średnica doprowadzenie z zbiornika? Ale uczciwie mówiąc, średnio jest miejsce na grubsze przewody, ewentualnie 2 cieńsze...

Bardzo bym chciał swirlpota, dla takiego wewnętrzego spokoju ale absolutnie nie chce mieć żadnego paliwa w kabinie (ani pompy w zbiorniku). Można by ewentualnie zrobić swirla w nadkolu, ale nie wiem czy jest sens?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 15 Jul 2018 - 15:34
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Jak wrzucisz swirlpota to pompy się trochę wyciszą. Jak pompa zasysa powietrze to rzęzi jak cholera. Przynajmniej wiadomo kiedy jest za mało paliwa.
Tak jak wyżej koledzy piszą. Wąż w bak i będzie dobrze. Dobre rozwiązanie to napakować gąbki do baku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 15 Jul 2018 - 15:54
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Wojtek.
Jak chcesz mieć tylko zew. Pompę to zasilanie zostawiasz ze starej i podłaczasz do przekaźnika na styki sterujące a do zasilania dajesz grubsze przewody. W ten sposób napewno nie będzie spadków napięc na pompie. Warto pamiętać ze instalacja ele. Ma swoje lata i była projektowana pod inne obciążenia.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Mon, 16 Jul 2018 - 09:22
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



wrzuć swirlopota z pompą w środku i będzie dużo ciszej i mniej kombinowania przy montażu.






--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Sun, 22 Jul 2018 - 00:13
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





O widzisz takie cos mi się podoba.
Co do tego potrzebuje oprócz 2 pomp i złączek i przewodów?
Aby spiac 2 pompy razem rozumiem ze najlepiej użyć tego ? http://www.re5pect.pl/mocowanie-2x-bosch-044-z-listwa.html
Wtedy z tego wyjścia lece do listwy to oczywiste.
Co z pompa w baku ? zostawić czy nie ?
Jedna złączka w zbiorniczku jest do zasilania z baku, druga do powrotu z listwy, a trzecia ?


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Sun, 22 Jul 2018 - 10:25
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





ori bym zostail niech napelnia swirla.
3 zlaczka moze jest od odpowietrzenia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Mon, 23 Jul 2018 - 07:35
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



1 złączka- zasilanie z baku
2 złączka- powrót z listwy
3 złaczka- powrót do baku


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Thu, 02 Aug 2018 - 21:02
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Ok dzięki za info.
Napisz jeszcze jak możesz czy to mocowanie będzie pasować razem z tym swirlem i pompami.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Fri, 03 Aug 2018 - 07:11
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Kidzio jaki jest schemat montażu tego zbiornika? Do czego są te otwory na górze?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Fri, 03 Aug 2018 - 09:33
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



niestety ten łącznik ma inny rozstaw niż swirlpot


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Thu, 23 Aug 2018 - 23:21
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





kidzio napisz jeszcze jak możesz jak z jakoscia tych swirli - czy nie ma jakiś problemów a uszczelenieniem w miejscu montażu pompy. Sam już nie wiem jaki wybrać czy taki czy taki.
A pasuje ruszyc temat.

Jeśli ori pompa zostaje w baku to z niej należy wziasc sterowanie na nowy przekaźnik do zewnętrznej pompy ? Specem od elektryki nie jestem - sterowanie pewnie będzie masa ?
Nowy przekaznik zasilić grubymi przeowadmi bezpośrednio z aku + jakiś bezpiecznik?
Aku mam dość blisko baku.
Jak ktoś ma ochote może mi narysować schemat + chętnie się dowiem jaki bezpiecznik przekaźnik i srenice przewodow powinienem do tego wykorzystać.
Pozdrawiam.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 24 Aug 2018 - 00:01
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Wojtek mialem dla siebie kupiony taki, tylko na jednego boscha i wykonanie pelna profeska.. takze smialo moge polecic..

LINK

Co do sterowania z pompy to raczej nie zagra, bo do pompy idzie juz plus zasilajacy z przekaznika, a Ty potrzebujesz wlasnie to wzbudzenie idace z ecu na przekaznik.. pozno juz, wiec jakbym sie zakrecil to niech ktos wyprostuje wink.gif mowie oczywiscie o sytuacji w ktorej robisz nowa instalacje pod zewn. pompy oparta o przekaznik, bo tak zrozumialem..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 24 Aug 2018 - 01:35
Post #18


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Ja mam zrobione zasilanie zewnetrznej tak, ze wpialem sie do ori przewodow pompy i one steruja cewka przekaznika, a do zewnetrznej pompy pociagniety + z aku przez ten przekaznik wlasnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Fri, 24 Aug 2018 - 07:33
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



CYTAT(Wojtek @ Thu, 23 Aug 2018 - 23:21) *
kidzio napisz jeszcze jak możesz jak z jakoscia tych swirli - czy nie ma jakiś problemów a uszczelenieniem w miejscu montażu pompy. Sam już nie wiem jaki wybrać czy taki czy taki.
A pasuje ruszyc temat.


jakościowo są OK. rok temu jak przyszła 1 partia to były inaczej spawana i w paru pociły się spawy, ale teraz jest to poprawione. z uszczelnieniem przy pompie nigdy nie było problemu.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario23
post Fri, 24 Aug 2018 - 08:55
Post #20


Rookie
Dołączył: Sat, 02 February 2008





Cześć,
podepnę się pod temat, zaczęło mi odcinać paliwo nawet przy 3/4 zbiornika. Nie chciałbym ingerować w instalację pompy, czy może ktoś ma rozwiązania w fabrycznym zbiorniku jak poniżej lub podobnie:
czy obudować pompę w zbiorniku gąbką, np tak:

https://www.ioportracing.com/replacement-fo...ling-fuel-safe/

czy takie pudełko z klapkami:

https://www.ioportracing.com/surge-tanks/ce...oors-fuel-safe/

czy montować swirl pota,
pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:08