Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przerobienie sprzęgła na mocniejsze
barott
post Wed, 28 Jan 2015 - 21:15
Post #61


Super User
Dołączył: Thu, 12 July 2012
Skąd: Pomorze





Za słabe, trzeba wzmocnić. Tam się nie ma zbytnio co docierać jak wszystko dobrze poskładane. Albo trzyma albo nie, chyba że zużyte to wiadomo że nie będzie trzymać tyle co nowe. smile.gif


--------------------
mk2 16vt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Jan 2015 - 21:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
elmer2
post Wed, 28 Jan 2015 - 21:32
Post #62


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 October 2008





Czyli w Cedrychu błędu nie ma, dociski mają taką samą siłe.
To co teraz najlepiej wzmocnić docisk ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 29 Jan 2015 - 12:52
Post #63


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(elmer2 @ Wed, 28 Jan 2015 - 21:32) *
Czyli w Cedrychu błędu nie ma, dociski mają taką samą siłe.
To co teraz najlepiej wzmocnić docisk ?


Mierzyłeś grubość tarczy po nabiciu? bo mi od nich przyszła tarcza za cienka i jak dobrze pamietam to musiałem zdjac dobre 1,5mm z koła zamachowego aby był zachowany własciwy skok i siła docisku.

Mi finalnie kevlar trzymał do 0,7b czyli jakieś 200-220Nm przy średnicy 190mm, potem poszedłem w spiek 4 łopatkowy i oprócz ciut gorszego ruszania z miejsca, to tylko same plusy


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honda2911
post Thu, 29 Jan 2015 - 14:29
Post #64


User
Dołączył: Sat, 06 April 2013
Skąd: EBE





CYTAT(killme @ Thu, 29 Jan 2015 - 12:52) *
Mierzyłeś grubość tarczy po nabiciu? bo mi od nich przyszła tarcza za cienka i jak dobrze pamietam to musiałem zdjac dobre 1,5mm z koła zamachowego aby był zachowany własciwy skok i siła docisku.

Mi finalnie kevlar trzymał do 0,7b czyli jakieś 200-220Nm przy średnicy 190mm, potem poszedłem w spiek 4 łopatkowy i oprócz ciut gorszego ruszania z miejsca, to tylko same plusy


a docisk masz serie ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 29 Jan 2015 - 14:31
Post #65


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(honda2911 @ Thu, 29 Jan 2015 - 14:29) *
a docisk masz serie ???


Tak, Valeo Korea laugh.gif


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Fri, 21 Sep 2018 - 18:00
Post #66


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





Cześć!
Mam problem ze swoim sprzęgłem - auto to MG ZS z silnikiem 2.0T, sprzęgło z diesla, torsen w skrzyni. Po zrobieniu DP 2,75' nowy LUK (założony w marcu/kwietniu) zaczął slizgać. Przed montażem auto na 0,9b z 15t miało 240KM/333Nm. Dodatkowo załozyłem teraz 18T i sprzęgło już na 2gim biegu zaczyna się ślizgać :/ jak wzmocnić/poprawić sprzęgło? poza samym nowym sprzęgłem (komplet, tarcza docisk i łozysko) mam wymienioną pompkę i wysprzęglik, łapa sprzęgła oraz mocowanie wysprzęglika poprawione. Podwójne słoneczko? spiek? co radzicie? do kogo uderzyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Fri, 21 Sep 2018 - 20:09
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Zalezy do czego auto, jak na ulice to spróbuj znaleźć mocniejsze sprzęgło które pasuje, nie wiem jakie.
Podwójne słoneczko działa, trzeba mocnej nogi. Spiek nieumiejętnie używany (polsprzeglo) zje ci kolo momentalnie.
Radzikowski.

CYTAT(markzo @ Fri, 21 Sep 2018 - 18:00) *
Cześć!
Mam problem ze swoim sprzęgłem - auto to MG ZS z silnikiem 2.0T, sprzęgło z diesla, torsen w skrzyni. Po zrobieniu DP 2,75' nowy LUK (założony w marcu/kwietniu) zaczął slizgać. Przed montażem auto na 0,9b z 15t miało 240KM/333Nm. Dodatkowo załozyłem teraz 18T i sprzęgło już na 2gim biegu zaczyna się ślizgać :/ jak wzmocnić/poprawić sprzęgło? poza samym nowym sprzęgłem (komplet, tarcza docisk i łozysko) mam wymienioną pompkę i wysprzęglik, łapa sprzęgła oraz mocowanie wysprzęglika poprawione. Podwójne słoneczko? spiek? co radzicie? do kogo uderzyć?



--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 21 Sep 2018 - 22:43
Post #68


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Co do podwojnego sloneczka to dobrze tez miec przewod wysprzeglika w oplocie bo gumowe puchna, a linke kupic nowa, przerabialem temat ostatnio, dwie linki zerwane, a wysprzegliki nie dawaly rady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 22 Sep 2018 - 06:48
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Może wyślij swoją tarczę do Makland na zrobienie kevlaru wink.gif


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Sat, 22 Sep 2018 - 10:09
Post #70


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





CYTAT(olozwirski @ Fri, 21 Sep 2018 - 20:09) *
Zalezy do czego auto, jak na ulice to spróbuj znaleźć mocniejsze sprzęgło które pasuje, nie wiem jakie.
Podwójne słoneczko działa, trzeba mocnej nogi. Spiek nieumiejętnie używany (polsprzeglo) zje ci kolo momentalnie.
Radzikowski.

Auto na ulice, więc wolałbym żebym nie musiał mieć nogi jak pudzian wink.gif do tego jeździ nim też żona ;D Ok to szukam mocniejszego docisku...

CYTAT(tom cio @ Fri, 21 Sep 2018 - 22:43) *
Co do podwojnego sloneczka to dobrze tez miec przewod wysprzeglika w oplocie bo gumowe puchna, a linke kupic nowa, przerabialem temat ostatnio, dwie linki zerwane, a wysprzegliki nie dawaly rady.

Ja mam wysrzpęglik na obudowie skrzyni, przewód jest plastikowy. Niestety sama pompka jak i wysprzęglik też są plastikowe, więc podwójne słoneczko może je szybko ubić :/

CYTAT(P@bLO @ Sat, 22 Sep 2018 - 06:48) *
Może wyślij swoją tarczę do Makland na zrobienie kevlaru wink.gif

To jest pomysł, tam mają ten prawdziwy kevlar? tylko czy to załatwi sprawę - nie chce zwalać skrzyni ponownie, jak znowu zacznie slizgać po dołożeniu boostu :/

Tutaj fotki mojego sprzęgła, może ktoś skojaży podobny set z innego auta, który zniesie więcej?




Tarcza ma 228mm srednicy, seryjne koło zamachowe to jednomas.

widać fotki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 22 Sep 2018 - 15:25
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



masz gdzieś zdjęcie koła zamachowego ? Bo sprzęgło wygląda na typówkę z możliwością doboru czegoś pod sprzęgło 228-235 mm np. Peugeoty 20 HDi 136 KM mają mocną sprężynę w tej średnicy i bardzo podobnie wyglądającym docisku.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Sat, 22 Sep 2018 - 17:30
Post #72


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





jasne, tak wygląda koło:
https://i.postimg.cc/JzqQ8dKW/R914_CFL9th_April20102002.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 22 Sep 2018 - 17:37
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



cieńko... koło jest płaskie a to oznacza że nie znam sprzęgieł które by tam pasowały. format jest bardzo podobny tyle że wszędzie tam tarcza jest w zagłębieniu. Oczywiście da się to przerobić ale to już grubsza sprawa bo trzeba by taki dystans wytoczyć


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sat, 22 Sep 2018 - 18:10
Post #74


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Kevlar z Maklandu powinien załatwić sprawę i jest bardzo cywilizowany.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Tue, 02 Oct 2018 - 22:47
Post #75


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, panowie mam takie zapytanie, czy ktoś z obecnych tu na forum zakładał do np. audi a4 b5, b6 lub b7 z silnikiem 1,9tdi do sześciobiegowej skrzyni biegów sztywne kolo zamiast dwumasu ?
Czy jeśli założyłbym dedykowany zestaw, np. VALEO, to nie będzie mi hałasowała skrzynia biegów ?
Ostatnio przy demontażu silnika z audi a6 silnik 2,0tdi BRE natknąłem się, na taki zestaw, ale nie miałem okazji słyszeć pracy silnika, gdyż samochód był po wypadku i nie było możliwości odpalenia go.
Samochód przyszedł z Anglii i cały zestaw był produkcji angielskiej.

Czy może ktoś, coś w tym temacie wie ?

Pozdrawiam.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamis47
post Sat, 13 Oct 2018 - 14:20
Post #76


User
Dołączył: Mon, 25 June 2018





Czy tarcza spiekowa z oryginalnym dociskiem przeniesie 400Nm. Średnica tarczy 230mm auto Saab silnik B204. Planuje zamówić taką z Aaronexu. Czy ilość padów ma wpływ na przenoszony moment?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamis47
post Fri, 09 Nov 2018 - 20:34
Post #77


User
Dołączył: Mon, 25 June 2018





Witam. Zakładam tarczę spiekową na 3 łapkach, komplet robiony w Aaronexie i podczas skręcania docisku łapki ściskają się w stronę zamachu, czyli w kierunku, w którym wciska je wysprzęglik. Nie wiem czy jest to normalne? Kilka razy zakładałem zwykłą tarczę to po dokręceniu łapki jeszcze naprężały się na zewnątrz.







Na zdjęciach widać, że na luźno nie ma przerwy, a jak skręcę tarczę to jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 09 Nov 2018 - 21:18
Post #78


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Przeciez to normalne, chyba w kazdym sprzegle tak jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sat, 10 Nov 2018 - 09:09
Post #79


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Prawidłowy objaw, jakby to miało działać w drugą stronę? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukas313
post Sun, 11 Nov 2018 - 15:15
Post #80


Super User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Siem-ce śl.





CYTAT(tomek 1980 @ Tue, 02 Oct 2018 - 22:47) *
Witam, panowie mam takie zapytanie, czy ktoś z obecnych tu na forum zakładał do np. audi a4 b5, b6 lub b7 z silnikiem 1,9tdi do sześciobiegowej skrzyni biegów sztywne kolo zamiast dwumasu ?
Czy jeśli założyłbym dedykowany zestaw, np. VALEO, to nie będzie mi hałasowała skrzynia biegów ?
Ostatnio przy demontażu silnika z audi a6 silnik 2,0tdi BRE natknąłem się, na taki zestaw, ale nie miałem okazji słyszeć pracy silnika, gdyż samochód był po wypadku i nie było możliwości odpalenia go.
Samochód przyszedł z Anglii i cały zestaw był produkcji angielskiej.

Czy może ktoś, coś w tym temacie wie ?

Pozdrawiam.


Miałem taki komplet założony w passacie b5 1.9tdi ze skrzynią 6 biegową.
Powiem tak jeśli ci nie zależy na komforcie przy ruszaniu to jest ten zestaw OK.
Skrzynia nie chałasowała mi na takim komplecie ale po 20tyś. wymieniłem spowrotem na dwumas bo irytowało mnie poszarpywanie przy ruszaniu a dużo jeżdżę po mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:06