Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Opel Kadett B LS Coupe 1967 Drift Spec
farmer91
post Fri, 31 Mar 2017 - 16:16
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





MODEL: Bazą projektu jest Opel Kadett B wersja nadwozia LS Coupe z 1967 roku.

Silnik: M50B25 ze strokerem na 2.9 litra (wał korbowy z 2.8 + tłoki nadwymiarowe) blok po rozwiercie i planowaniu, OEM korba M50B25, głowica po pełnym remoncie plus lekki porting kanałów wydechowych, OEM uszczelka pod głowicą, nowy rozrząd, pierścienie, panewki główne Mahle, korbowe King Racing, szpilki głowicy ARP, i wszystko co potrzeba do złożenia na nowo motoru.

Układ smarowania: wydajniejsza pompa oleju z M52, podstawa filtra oleju z wyjściami na chłodnicę, chłodnica oleju Opel Frontera.

Układ dolotowy: alu kolektor ssący KS Racing, przepustnica 90mm, FMIC w układzie v-mount, silniczek krokowy zastąpiony zewnętrznym zaworem do podtrzymania turbo, BOV HKS Style, duży filtr gąbkowy ITG.

Układ wydechowy: custom kolektor wydechowy z nierdzewki, turbo GT3076 na ślizgu (w rezerwie czeka zapasowy rdzeń i ori Garrett), AR na wydechu 1.06, WG 60mm FMIC.PL, bardzo krótki wydech i screamer wychodzące przez błotnik ( bardzo ciekawe efekty wizualne w postaci konkretnych marchew biggrin.gif )

Układ wtryskowy: zbiornik alu i swirl pot FMIC.PL, dwie pompy Bosch 044, przewody PTFE w oplocie, chłodnica paliwa na powrocie do zbiornika, złączki AN, alu listwa wtryskowa z Aliexpress tongue.gif zewnętrzny regulator ciśnienia paliwa, wtryski Siemens Deka 630ccm, czujnik ciśnienia paliwa skonfigurowany z EMU w razie awarii.

Elektronika: oryginalna wiązka silnika przerobiona pod EMU, jednostka sterująca Ecumaster EMU (strojenie Hampel Motorsport), świece NGK BKR7E, cewki zapłonowe Napol Performance dedykowane do M50, wskaźniki: temp wody, ciśnienia oleju i paliwa, boost, EGT, obrotomierz.

Układ chłodzenia: alu chłodnica cieczy chłodzącej, główny wentylator ssący z BMW E36 IS, pomocniczo dwa mniejsze Spale tłoczące z przodu chłodnic.

Układ napędowy: skrzynia ZF z BMW 2.8, sprzęgło dwutarczowe od K64, custom wał napędowy, dyferencjał BMW E36 duża głowa przełożenie 3.15 (jest też 2.98 i 3.07 w zależności od potrzeb), półosie BMW E32 750i.

Zawieszenie: gwint ISC wersja drift, przedni jak i tylny wózek zawieszenia Mazda MX5 NC, przekładnia kierownicza BMW E36, kit skrętu wahacze + zwrotnice Funo Auto Tuning (mega robota!)

Układ hamulcowy: OEM hamulce z Mazdy MX5 NC + klocki Hawk, hydrauliczny ręczny na pompie Wilwooda.

Body Kit: prócz dachu i słupków całe body z laminatu wykonane przez Mikinka Body Parts (również wielkie podziękowania za spełnienie wizji właściciela i masę roboty aby najpierw ogarnąć i wyprowadzić seryjne elementy karoserii i dopiero potem odbicie z laminatu).

Karoseria: Total custom, nowa rama i podłoga zrobione od podstaw przez właściciela, klatka bezpieczeństwa Scheffler Safety Cages,

PODZIĘKOWANIA: Mikinka Body Parts, FMIC.PL, Hampel Motorsport, Mickey Garage, K64, Funo Auto Tuning, Forge Racing.

Na wstępie napiszę że auto należy do mojego przyjaciela Marcina i temat jest wystawiony za jego zgodą smile.gif w miarę postępów będę aktualizować temat.
Budowa auta z mniejszymi i większymi przerwami trwała dwa lata, pierwszy sezon testów, poprawiania fuckupów i wad wieku dziecięcego za nami, obecny rozpoczynający się sezon mamy nadzieję przejechać już bez żadnych niespodzianek, zdjęcia z budowy mogą się nieco różnić od stanu aktualnego auta. Projekt dość nietypowy, z naszych informacji ewenement na skalę światową (znaleźliśmy tylko w Szwecji podobnego Kadetta do driftu ale nowszą wersję C) mieszanka wielu różnych części, może dość dziwna ale po ostatnich testach i dostrojeniu auto na prawdę grubo podaje i dobrze się prowadzi jak na tak customową konstrukcję. Na początku auto było ciemnogranatowe, jednak na ten sezon dostało piękny niebieski kolor z nowego Forda Focusa ST. Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć Kadetta na żywo w akcji zapraszamy 21-22 kwietnia na Drift Masters Grand Prix do Poznania, lub przed telewizory tongue.gif

Na początek fotki z budowy, potem będę dodawał te bardziej aktualne smile.gif

















































Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 31 Mar 2017 - 16:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
farmer91
post Fri, 31 Mar 2017 - 16:27
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Kilka aktualniejszych zdjęć (nowy kolor, kit skrętu od FAT i ostateczny wgląd z pod maski) i parę zdjęć z zeszłego roku z wypadów na zawody smile.gif





















proszę moderatora o pomoc we wstawieniu zdjęć bo coś nie moge tego ogarnąć :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 31 Mar 2017 - 16:54
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





wez to ogarnij bo nie da sie ogladac wink.gif

kod musi wygladac tak, ze na poczatku masz [ IMG ] adres z .jpg na koncu [ / IMG ]


Tylko bez tych spacji wszystkich, ja musialem wkleic bo inaczej bys nie widzial co napisalem tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Fri, 31 Mar 2017 - 17:04
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





no robiłem tak właśnie bo dostałem instrukcję ale nie wiem czemu jakiś błąd mi sie pojawiał przy dodawaniu tematu odnośnie zdjęć :/ konkretnie taki: Przepraszamy, ale dynamiczne strony w tagach [IMG] nie są dopuszczalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Fri, 31 Mar 2017 - 18:28
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





znacznik url musi być na zewnątrz znacznika img wink.gif
czyli pierw url potem img, link, /img , /url

a najlepiej to zmień url na img w każdym linku i będzie tak

Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 31 Mar 2017 - 19:53
Post #6


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Paweł jaja Ci urwe za poprawianie tych tagów tongue.gif Zerknij teraz jak to zrobiłem i już bedziesz wiedział smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Fri, 31 Mar 2017 - 20:22
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Ogrom pracy. Gratuluje efektu końcowego!
Przy takim rozstawie kół łatwo opanować samochód w drifcie?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sat, 01 Apr 2017 - 10:12
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Auto trochę inaczej się prowadzi niż typowe auta do tego przeznaczone ale kierowca zadowolony. Ogólnie można powiedzieć że podwozie to mazda mx5 gdzie w drifcie jeżdżą takie sprzęty. Rozstaw osi według danych fabrycznych wygląda tak: Kadett 2416mm a Mx5 NC 2330, czyli Opel jest nawet trochę dłuższy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sat, 01 Apr 2017 - 16:53
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Znany mi "problem" stąd zwróciłem na to uwagę.
Trudniej utrzymać taki samochód w poślizgu i bardzo łatwo "przegiąć", szczególnie przy takim poszerzeniu.
Wygląda bojowo. Fajny i oryginalny.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Sun, 02 Apr 2017 - 18:17
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





wreszcie coś indywidualnego do jazdy bokiem. Super


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Sun, 16 Apr 2017 - 13:02
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





Lubie to smile.gif
Gratulacje projektu i pochwala za indywidualnosc


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 16 Apr 2017 - 14:15
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Stylistycznie to kola za duze, poza tym wszystko miodzio smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sun, 16 Apr 2017 - 15:23
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Początkowo były 16" ale ciężko o sensowne szersze opony do upalania i wjechały 17. Śmieszne to on w serii wyglądał na 13" i kwadratowych nadkolach :-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:48
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





no wlasnie wiem ze klopot z sensownymi gumami, a nawet jak sa to 13tki sa pieronsko drogie aktualnie...

Mi tam stara gwardia na 13tkach pasuje miodzio
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgii
post Thu, 20 Apr 2017 - 11:19
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 18 December 2015





Wygląda to nieźle, dzięki za zdjęcia! Nie ma co, jednak warto zaufać jakości Mahle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krusta
post Thu, 20 Apr 2017 - 19:11
Post #16


Rookie
Dołączył: Wed, 19 April 2017
Skąd: olsztyn





genialnie to wyglada smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kywak
post Mon, 24 Apr 2017 - 12:53
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 September 2011





Pięknie to chodziło w Poznaniu na DMGP! Naprawdę szacun dla Marcina, który szedł piecem. Jaka moc i waga obecnie? Bo zastanawiało mnie od piątkowych treningów wink.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Mon, 24 Apr 2017 - 20:41
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Ani waga ani moc nieznana tongue.gif przypuszczalnie moc w okolicach 450-500km chociaż niektórzy twierdzą że więcej (boost 1.2 bara, widziałem wykres takiego strokera z borgiem s200 i na 1 barze było 455km 655Nm także przypuszczam że tu powinno być trochę więcej) jak będzie możliwość to też go zważymy, ale powinno być w okolicach 1 tony, bo faktycznie jest lekki dzięki czemu jest szybko co chyba było widać na Poznaniu smile.gif No Marcin grubo cisnął co było widać po kwalifikacjach, całą Polską czołówkę wyprzedził, także jak widać nie trzeba mieć 1000km i auta za miliony monet, a żeby było śmieszniej to całe zawody przejeżdżone były na oponach bieżnikowanych, a nie semislickach Federala czy Achillesa :-D niedosyt i pewien niesmak pozostał po werdykcie sędziów, no ale taki sport... Ogólnie szukamy sponsora z czym nie jest łatwo... Ale dziękujemy za dobre słowa smile.gif

P.S. Kywak masz może jakieś foty albo filmy z DMPG?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 24 Apr 2017 - 23:42
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Nie widziałem tego tematu wczesniej i byłem mega zaskoczony oglądając live z Poznania smile.gif Ale to auto chce jechac bokiem! Mega kąt i jednoczesnie prędkości nie ustępujące czolówce. To jest na prawde sprzęt to wygrywania DMGP smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Tue, 25 Apr 2017 - 09:14
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Podobno transmisja w TV to straszne dno było, 3/4 gadania a 1/4 to przejazdy dopiero od top 8 chyba...

Znalazłem nagrania przejazdów z kwalifikacji
Pierwszy na 74pkt
https://youtu.be/2yCInDZDqLk

I drugi na 92pkt który był drugim najlepszym wynikiem kwalifikacji, przed Marcinem był tylko James Deane z 93pkt, cała reszta Polskiej czołówki za nim, także jest się z czego cieszyć.
https://youtu.be/K_TYpeoUQ5k

Szkoda tylko że sędziowie mówią jedno na briefingu a robią co innego podczas oceniania przejazdów w parach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:47