Shoutbox 0 nowych PW 


40 Stron V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Diesel: szybkie pytanie, szybka odpowiedź
Mis
post Sun, 05 Nov 2017 - 13:11
Post #481


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jaki kąt synchro?
Szklanki nie połamane, wałek niewytarty?
Tam nie ma fabrycznie pompki wstępnej w baku, wydawało mi się, że wszystkie PD mają?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 05 Nov 2017 - 13:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Cieniu
post Mon, 06 Nov 2017 - 09:59
Post #482


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





tez tak myslałem ale nie ma pompki chyba ze to swap jakis
mechanika okej szklanki wałek itp
synchro okolice 0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Mon, 06 Nov 2017 - 21:48
Post #483


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





AJM nie ma wstępnej pompy , co prawda mam b5 ale też nie mam , ponoć niektóre miały , niektóre nie . Podciśnienia sprawdzałeś ? ja raz tak miałem raz , co prawda VP 1z , że podciśnienie , które szło do puszki filtra powietrza , ktoś zaślepił , auto nie jechało , po przywróceniu do stanu fabrycznego , jak ręką odjął . Chyba , że wiązka PD w Twoim przypadku coś nie łączy i pojawia się szarpanie . Lecz jak piszesz , że auto ma problem osiągnięciem 1b , a tam przecież oprócz elektrozawórów , to wszystko przecież podciśnieniem jest sterowane , to wymiana na nowe , albo chociaż przejrzenie tego nie zaszkodzi a może pomóc . Jeszcze jak pracowalem w warsztacie , to pamietam ze co prawda w 2.0 tdi pd 16v , problem z przerywaniem itd , nierówna trochę pracą to przyblokowywała się klapa gaszaca , razem z egr .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Tue, 07 Nov 2017 - 09:04
Post #484


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





sterowanie jest wporządku podcisnienia są jest usuniety egr i klapa pozatym ktos wstawił turbo z jakiegos 130km i duży ic z przodu
zastanawiam sie czy gdzies na wydechu nie przypchany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Tue, 07 Nov 2017 - 10:51
Post #485


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





zwal wydech za dp i będziesz wiedzieć albo za turbo , bo jak kata ma , to moze on być winowajcą .

Ja dalej walcze ze swoim passatem , porobiłem kolejne logi , nawet udało mi się uchwycić pewną anomalię , ale chyba vaglog wyrzuciło w kosmos , macie może inną podobną stronkę ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 07 Nov 2017 - 12:06
Post #486


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Mis @ Tue, 31 Oct 2017 - 09:42) *
http://kiksu.net/vcds-graph/
Wrzucasz loga, dajesz w prawym górnym rogu zdjęcie loga i wrzucasz tu obrazek.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Tue, 07 Nov 2017 - 17:36
Post #487


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





Problem tak jak opisałem wcześniej , nierówna praca , trudności z odpalaniem itd . Jeszcze lepiej , że czasami od razu od zimnego chodzi tragicznie , raz okej , a raz jak mu się podoba . Logi co robiłem rano przepadły , ale zrobiłem kolejne .

010,008,011
http://fotserv.pl/?topic=load&image=15...010-008-011.jpg
013,023,004 podczas jazdy :
http://fotserv.pl/?topic=load&image=15...3-013-004-1.jpg
http://fotserv.pl/?topic=load&image=15...3-013-004-2.jpg
Jak wyżej , statyczne :
http://fotserv.pl/?topic=load&image=15...-statyczne1.jpg
http://fotserv.pl/?topic=load&image=15...-statyczne2.jpg



Dzięki Miś za linka , lecz jak robiłem tak jak napisałeś , to tylko wykres miałem później , a wolałem tabelę , więc zrobiłem screeny .

Edit :

Szkoda , że poranne logi mi wcieło , bo było na nich widać , jak dawka na 1szym cylindrze się zachowuje , ogółem wszystkie korekty +-0,3-0.6 i bdb pracował itd , a za chwile wzrost do 2.99 ...
Podgiąłem dzisiaj konektorki na 1 i 2 , lecz praktycznie nic to nie dało .. Pd ustawione na 180* .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Wed, 08 Nov 2017 - 08:54
Post #488


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





na pierwszej pompce korekta na max i bip wysoki tak pompka padnieta albo cisnienie na cylindrze albo wałek
jak piszesz ze po czasie korekty lecą może szklanki sie podstawiaja zamien 1 z 3 szklankami i testuj smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Wed, 08 Nov 2017 - 09:52
Post #489


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





Pompke wykluczam , wcześniej była na 2 cyl a tam jak widac wszystko okej , wałek ze wstępnych oględzin nie wygląda na kwadratowy albo coś . Dodam ze wszystkie były myte w myjce ultradzwiekowej i miały wymienione uszczelnienia , na maszynie też bdb wyszły . Może tak być ze szklanki , nawet mam takie wrażenie bo słyszę takie lekkie basowe dudniennie w puszcze filtra i mam wrażenie jakby tam cofkę miał a nie zasysał . To normalne , że synchro tak skacze ? 0.6-1,1 ok , ale skąd zaraz 1,7 , 2,2 ?

Najgorsze jest to , że auto jest mi potrzebne do pracy , bez niego ani rusz . Nie mogę sobie póki co pozwolić na dłubanie w garażu bo stoi tam wrak , a pod blokiem tak słabo . A lokalni " mechanicy " albo nic nie wiedzą , albo od razu główice chcą zwalać .....

Druga sprawa , czasami jest okej , ale jak patrze na te BIPy to im dalej od tandemówki tym bardziej w - lecą , tak jakby ciśnienie uciekało po drodze .

Cieniu , a bez demontażu , jakbym spróbował zalać inny olej , myślisz , ze coś by się mogło zmienić ? Czysto w teorii , szklanki by się mogły napełniać inaczej , a nie widziałem , żeby jakieś wybite , wyszarpane było . Powiem jeszcze , ze przed kupnem go , miał ponoć robioną UPG , widać , że świeże tam wszystko jest , więc obstawiam , że git . Raz miałem taką sytuację , że był taki jakby stuk , przy ruszaniu , ale jechał normalnie i tak przez miesiąc aż zaczął kopcić jak parowóz na siwo . Turbo i tak miałem do wymiany to wymieniłem , okej , później dalej kopcił ale było już czuć tylko samą niedopaloną ropę a nie ropę z olejem , później kopcenia się pozbyłem , a widać co zostało ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Wed, 08 Nov 2017 - 10:36
Post #490


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Zainteresowałbym sie też klinami na kołach zebatych wału i wałka (chociaz wałek jest na stożku ale nie zaszkodzi) i sprężynami zaworowymi
mozesz sie pobawic ale ja najpierw zrobił bym płukanke liqui moly w instrukcji jest 15 min pracy silnika a ja robie 30min wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 13 Nov 2017 - 02:43
Post #491


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Jak jest realizowane w programie sterowanie wtryskami np. CR w silnikach V- kach?
Czy jest gdzieś jakiś "selektor", wartość wpisana w program, czy inaczej jest "wpisany" kąt rozwarcia do synchronizacji wtrysku?
Jest możliwość przeniesienia sterownika do silnika o innym rozwarciu cylindrów, bez wielkich ingerencji w program?
Pytanie bardziej teoretyczne, z kategorii "jak to działa?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Tue, 14 Nov 2017 - 17:30
Post #492


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Początek wtrysku jest realizowany na podstawie mapy SOI (ang. Start Of Injection), która wygląda mniej więcej tak (tutaj EDC16U, ale w CR zasada jest ta sama) :



Teraz jak to działa ? Masz na wałku czujnik - a w przypadku rozwidlenia czujniki ich położenia. Te czujniki są w stanie określić nam, w którym położeniu znajduje się wałek, a zatem - również dają podstawę do wyznaczenia górnego skrajnego położenia tłoka. Taki czujnik jest odpowiednio dobrany i skalibrowany kątowo z blokiem/rzędem w którym pracuje. Mapa SOI bazuje na jego sygnale - jak widać deskryptorem osi odciętych jest dawka paliwa w mg, osi rzędnych - prędkość obrotowa. Wartości które widzimy w tym przypadku to kąt, o który początek wtrysku wyprzedza górne skrajne położenie tłoka.

Jak to działa już myślę, że wiesz, a teraz warto zaznaczyć, że są ciekawe przypadki takie jak np w Audi 4.2 tdi EDC16C34 - tam są 4 garki, których jeden ster nie ogarnia - w tym przypadku są dwa sterowniki, każdy na jeden rząd cylindrów działające w hierarchii master-slave.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Tue, 14 Nov 2017 - 20:07
Post #493


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Z czym się je SOI, to wiem w kontekście silników R4 o których szukałem informacji itp. O układzie V po prostu jakoś mnie naszło. Chciałem pokazać na przykładzie o co mi chodzi i.... większość diesli V ma kat rozwarcia 90* lub ewentualnie 60* i wykorbienia wału powodują, że kąty między poszczególnymi wtryskami są rozłożone o stałą wartość. Nie trafiłem na razie na silnik diesla gdzie widać problem o który mi chodziło... (w stylu rozwarcia 15*). Pewnie to skutek rozwinięcia silników z pomp rozdzielaczowych gdzie fala i wyjścia z pompy są rozłożone na okręgu co ten sam odcinek. Nietypowe wartości rozwarcia cylindrów pewnie załatwiają 2 sterowniki, lub w jednym, ale to pewnie niezła rzadkość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 20 Nov 2017 - 12:37
Post #494


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





ale kąt rozwarcia nie ma zadnego znaczenia wałek i wał mają po 360* i one sie synchronizują
i nie kąt rozwarcia decyduje o tym kiedy tłoki są w gmp tylko wał
tak czy siak na jeden obrót wału kazdy tłok przesunie sie do gmp w tych samych odstepach
zauważ że czy to boxer czy rzedowy silnik to wał i tak jest tak samo podzielony na powiedzmy 4 równe czesci okregu reszta to ustawienie rozrzadu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba90
post Tue, 21 Nov 2017 - 21:46
Post #495


User
Dołączył: Mon, 25 June 2012





Witam mam pytanie , na warsztacie mam Forda transita silnik z tego co pamietam 2.4 td na pompie vp 44 pompa po regeneracji zablokowana i ustawiona w 100% dobrze rozrzad sprawdzony tez jest na pewno ok. Problem polega na tym ze nie chce uruchomic sie , jak da sie plaka zapali ale na gaz wogole nie reaguje i kopci na bialo jak by zaplon był nie w porzadku ale juz nie wiem za co moge sie zabrac by to uruchomic zasilany zostal bezposrednio z banki i nic to tez nie dało, moze ktos miał z was podobny problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Fri, 24 Nov 2017 - 12:53
Post #496


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





zły kąt wał na blokade (zamiast czujnika wału) ? wygląda jakby 180 stopni przestawione
moze tez byc zle kółko na pompie założone moze tez ktos uszkodził wieniec impulsator na kole zamachowym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba90
post Fri, 24 Nov 2017 - 16:29
Post #497


User
Dołączył: Mon, 25 June 2012





Tak jak mówisz Cieniu okazało się że głowice w pompie źle ustawiłem odwrotnie i to cały problem był i muszę się do winy przyznać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonik98
post Mon, 27 Nov 2017 - 21:23
Post #498


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 December 2009
Skąd: Rogoźnik





Witam. Po wizycie u gościa z ASO po zobaczeniu u mnie logów 72-76 stwierdził, że jest masakra. 12tysiecy na nowe wtryski. Te już są na wykończeniu. Albo sprzedać samochód albo kupić komplet nowych. Samochód po programie. Widać coś z tych bloków, czy można je sobie wsadzić... ? wiem, że sprawdzenie na stole powie co i jak, jednak ja tam nic niepokojącego nie odczuwam. Samochód to audi a8 d3 3.0 tdi asb. Pozdro


--------------------
Golf 2 syncro project
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Borek123
post Tue, 28 Nov 2017 - 00:06
Post #499


Frequent User
Dołączył: Tue, 10 January 2012





slonik98, wg mnie nie jest źle, choć nie są to nówki. Korekty nie są złe. Jak auto nie dymi ani nic, to wg mnie nie ma czym się przejmować.
Na jakim paliwie jeździsz i czy coś dolewasz do paliwa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonik98
post Tue, 28 Nov 2017 - 06:52
Post #500


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 December 2009
Skąd: Rogoźnik





Jeżdżę na zwyklej ropie z różnych stacji benzynowych, nie dolewałem nigdy nic do paliwa. Jak mu zredukuje i dam w piz... to puści bąka. Astra też wczesniej przy pałowaniu podkapcała dlatego ja nie widzę nic niepokojącego zwlaszcza, że samochód jest niby po programie i może tak zrobiony jest program. Nie wiem.


--------------------
Golf 2 syncro project
Go to the top of the page
 
+Quote Post

40 Stron V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:58