Shoutbox 0 nowych PW 


25 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lexus SC300 Neverending Story, 2JZ VVTi GT35r 6spd
BeeMiX
post Fri, 11 May 2018 - 00:03
Post #261


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Marcin ja próbuje znaleźć w tym wszystkim wspólny mianownik. Kółko odkręca się napewno od wibracji, nie ma innej siły która mogła by odkręcić coś takiego.

Myśle że w jednym i drugim przypadku zestaw sprzęgła mógł być niedoważony. Jego motor jest złożony na kutych gratach, które z pudełka są nieźle doważone.

We wszystkich trzech autach silnik sparowany ze skrzynią przez adapter lub spawany dzwon


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 May 2018 - 00:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 11 May 2018 - 09:14
Post #262


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Trudno cokolwiek znaleźć skoro nie znamy bicia koła (studni) zamachowego po zamontowaniu + sprzęgło i jego wyważenie. Skoro poza silnikiem dostają też elementy skrzyni to mocno sugeruje gdzie leży problem.
Fuel cut to taki ładny rezonator.
P.S. Nie znamy też dokładności wykonania przekładki, a też może być odpowiedzialna za zamieszanie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 11 May 2018 - 09:46
Post #263


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(BeeMiX @ Fri, 11 May 2018 - 00:03) *
Marcin ja próbuje znaleźć w tym wszystkim wspólny mianownik. Kółko odkręca się napewno od wibracji, nie ma innej siły która mogła by odkręcić coś takiego.

Myśle że w jednym i drugim przypadku zestaw sprzęgła mógł być niedoważony. Jego motor jest złożony na kutych gratach, które z pudełka są nieźle doważone.

We wszystkich trzech autach silnik sparowany ze skrzynią przez adapter lub spawany dzwon

Z pudełka nieźle doważone. A sprawdzał to ktoś po wyjęciu z pudełka? Wyjście z takiego założenie przy tak mocno obciążonym silniku nie jest dobrym pomysłem. IMO następny motor - kompletny zestaw skręcony, nowa śruba + raczej nowe koło + wał + docisk + sprzęgło do wyważenia tak skręcone. I przy obrotach sporo wyższych niż zakładane.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 11 May 2018 - 10:46
Post #264


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(siewcu @ Fri, 11 May 2018 - 09:46) *
Z pudełka nieźle doważone. A sprawdzał to ktoś po wyjęciu z pudełka? Wyjście z takiego założenie przy tak mocno obciążonym silniku nie jest dobrym pomysłem. IMO następny motor - kompletny zestaw skręcony, nowa śruba + raczej nowe koło + wał + docisk + sprzęgło do wyważenia tak skręcone. I przy obrotach sporo wyższych niż zakładane.


Dokładnie, pada to w tym temacie po raz n-ty, przy takich problemach, obrotach i fuel-cut moim zdaniem wyważenie kompletu to po prostu mus.
Nie dość, że nie masz gwarancji jak to jest wyważone jako komplet po skręceniu, to przy okazji wyeliminujesz jeden z potencjalnych powodów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 11 May 2018 - 12:05
Post #265


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





O ile u mnie zamach miał sporą wysokość to w Oplu i tym drugim JZcie zamachy już były normalnej wysokości.

Z tego co zrozumiałem po rozmowie z Dziakami wyważa się najpierw wał, potem dokłada kółko rozrządu, koło pasowe, a następnie zamach docisk i sprawdza się wyważenie po kolei z tymi elementami.

O ile z wyważeniem układu korbowo tłokowego się w pełni zgadzam, mój wał z kółkiem rozrządu będzie/jest w trakcie wyważania u Dziaków, korby i tłoki wyważę dokładnie przed założeniem, lecz moim zdaniem zamach z dociskiem powinien być ważony oddzielnie. Co jeśli w przyszłym roku wpadne na pomysł żeby zmienić skrzynie na coś innego ? Mam znów motor rozbierać?

Mocno myśle czy tu nie są jakieś jaja z współosiowością skrzyni do silnika. U mnie pęknięta obudowa wałka sprzęgłowego, w tym drugim projekcie ewidentnie łożysko w skrzyni. Wszystko na krótko przed awarią rolleyes.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 11 May 2018 - 12:22
Post #266


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja wyważam wszystko osobno na zero i po skręceniu nie mam problemów.
Stawiam w ciemno, że w trakcie składania silnika w fabrykach producenci też składają wyważone elementy ze sobą.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 11 May 2018 - 12:50
Post #267


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Ale przy jakich obrotach wyważasz? Duży masz zapas ponad odcinkę?

Ja sobie bym wyważał komplet na zero przy obrotach wyższych niż odcinka... Poza tym, ze skrzyniami może chodzi o drgania układu korbowo-tłokowego przenoszące się przez łożysko igiełkowe na skrzynię?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 11 May 2018 - 12:55
Post #268


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mam tylko statyczną wyważarkę. Wał i wszystkie zabawki wyważam statycznie. Do 9000 kręcone max jak dotychczas i bez problemów.
Wały testuję po wyważeniu dynamicznie na mojej wyważarce, obroty max 3k.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 11 May 2018 - 13:04
Post #269


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(siewcu @ Fri, 11 May 2018 - 12:50) *
Ale przy jakich obrotach wyważasz? Duży masz zapas ponad odcinkę?

Ja sobie bym wyważał komplet na zero przy obrotach wyższych niż odcinka... Poza tym, ze skrzyniami może chodzi o drgania układu korbowo-tłokowego przenoszące się przez łożysko igiełkowe na skrzynię?


Mówisz o tym łożysku na którym wałek sprzęgłowy opiera się w wale? Raczej wątpie, czemu panewki głowne były by idealne ? U mnie to wyglądało jak by łożysko oporowe wraz ze swoją tuleją urwało tą obudowe. A u kolegi zobaczymy jak rozbierze dziada, nie wiem nawet jak tam jest podparty wałek sprzęgłowy (czy wogóle)


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 11 May 2018 - 13:22
Post #270


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





BeeMiX jeżeli jest skrzynia biegów z krótkim wałkiem sprzęgłowym (większość jak nie wszystkie RWD) to musi być podparcie wałka na wale.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 11 May 2018 - 13:23
Post #271


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Ja to wiem


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 11 May 2018 - 15:11
Post #272


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(BeeMiX @ Fri, 11 May 2018 - 13:04) *
Mówisz o tym łożysku na którym wałek sprzęgłowy opiera się w wale? Raczej wątpie, czemu panewki głowne były by idealne ? U mnie to wyglądało jak by łożysko oporowe wraz ze swoją tuleją urwało tą obudowe. A u kolegi zobaczymy jak rozbierze dziada, nie wiem nawet jak tam jest podparty wałek sprzęgłowy (czy wogóle)

Tak, o to. Może drgania są na tyle małe, żeby przygrzać panewki ale jednocześnie na tyle duże, że poluzują śrubę? To takie trochę moje małe zgadywanie, ale tak z drugiej strony, gdyby adapter był krzywy to byłby mega duży problem z wciśnięciem wałka sprzęgłowego w to łożysko... Chyba że nieosiowiość jest tak mała, że łapie dopiero jak dostanie temperatury i się rozszerzy, a potem minimalnymi drganiami odkręca śrubę... Ciężka rozkmina się z tego robi powoli, niemniej jednak postarałbym się w jakiś sposób sprawdzić osiowość adaptera. Może czujnik laserowy przy zdemontowanym wale i założonej skrzyni? Powinna siąść odpowiednio przykręcona do bloku bez sprzęgła, zamachu i wału...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Fri, 11 May 2018 - 22:32
Post #273


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





A tak patrząc mocno nie szablonowo i wymyślając szalona teorię. Czy jest realna w skrajnym przypadku taka możliwość?:
- Winowajcą awarii jest docisk sprzęgła który łapie bardziej i trzyma jedna stroną. Przez to działają na wał siły nie tylko skręcające, ale i zginające (napierające z boku). Oś obrotu walu korbowego przesuwa się w zakresie luzu panewek i kolo zamachowe z wałem wpada w drgania obracając się w około minimalnie innej osi obrotu, niż przy wyważaniu.
A wibracje dokonały reszty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 12 May 2018 - 07:48
Post #274


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(siewcu @ Fri, 11 May 2018 - 12:50) *
Ale przy jakich obrotach wyważasz? Duży masz zapas ponad odcinkę?

Ja sobie bym wyważał komplet na zero przy obrotach wyższych niż odcinka... Poza tym, ze skrzyniami może chodzi o drgania układu korbowo-tłokowego przenoszące się przez łożysko igiełkowe na skrzynię?


Widziałeś jak działają w praktyce wyważarki dynamiczne ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 12 May 2018 - 08:12
Post #275


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Kiedyś się chwilę "bawiłem" turbo technicsem do turbosprężarek, ale już nie pamiętam jak to działa. Akurat chyba 300k rpm kręciła...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Sat, 12 May 2018 - 08:49
Post #276


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Pomyśl o wyważarce do kół smile.gif Kręci się 60-100rpm a wyważa koła które kręcą się trochę szybciej. Masa niewyważona nie musi wejść w rezonans żeby została zmierzona smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 12 May 2018 - 10:57
Post #277


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dokładnie. Nawet statycznie wyłapiesz niedoważenia. Wał wyważam statycznie z dokładnością do grama. W sensie takim, że dodany 1gramowy obciążnik na każdym wykorbieniu spowoduje, że wał się odpowiednio zatrzyma. Oczywiście wyważając statycznie tak długie elementy jak wał trzeba wiedzieć, z której przeciwwagi zebrać materiał, żeby to dynamicznie chciało pracować.
Podsumowując nie trzeba wyważać wszystkiego skręconego, ale na pewno trzeba pomierzyć bicia po złożeniu. Wały fabryczna mają sporo wyższe niedoważenia niż się niektórym wydaje.
Temat nie jest prosty i są do dzisiaj magicy, którzy twierdzą, że wyważają seryjny wał stosując inną 'bob weight' i silniki mają przez to większą moc.



--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 14 Jul 2018 - 20:13
Post #278


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Co z projektem? Jak się mają sprawy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 01 Aug 2018 - 00:14
Post #279


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(nomaster @ Sat, 14 Jul 2018 - 20:13) *
Co z projektem? Jak się mają sprawy?


Dobry miałeś tajming, tylko ja się trochę zgapiłem, bo wyjechałem właśnie w tym czasie co pytałeś biggrin.gif Pacjent żyje, poskładany na kuciźnie, ATI i z nową śrubą na wał. Toyota ściągała ja z Belgii, dziwne że nie mają takich rzeczy na stanie co? laugh.gif Wleciał także nowy adapter miedzy skrzynie a silnik oraz aluminiowy zamach z jednotarczowym spiekiem, ARP i dociskiem 350Z. Póki co auto dotarłem, wlałem docelowe Rowe Racing i zrobiłem około 100 mil. Docierałem na pedalskim 0.8b i nie było narazie czasu nawet porządnie umyć auta a co dopiero pojezdzić i ustawić jakiś normalny boost smile.gif
Bardzo mnie cieszy że kolejny raz rozebrałem wszystko w pył samemu, samemu wyczyściłem i tym razem w 100% samemu wszystko złożyłem do kupy. I działa smile.gif

Wibracji w napędzie jest dużo dużo mniej. A czego to zasługa, teraz będzie ciężko powiedzieć, ponieważ za dużo się zmieniło. Co ciekawe, nie widzę większej różnicy we wkręcaniu się silnika na alu zamachu vs stalowy.

Jedyne czego się teraz obawiam, to sprzęgło. Zostało świeżo obite spiekiem, wyważony docisk z zamachem, działa wporządku. Ale wątpie że docisk 350Z i jednotarcz bedzie w stanie przenieść nawet taką moc na której jeżdziłem wcześniej. I pojawia się pytanie co dalej rolleyes.gif idealnie było by znaleźć wykonawce do przeróbki poprzedniego dwutarczu Valeo z Ferrari. Funo trochę boi się podjąć projektowania wieloklinu pod wałek nissana który nie jest "kwadratowy" jak np. wieloklin BMW. Przynajmniej takie mam odczucia


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 02 Aug 2018 - 23:19
Post #280


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A skaner 3D? Niby powinno pomóc przy projektowaniu...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 08:01