Shoutbox 0 nowych PW 


713 Stron V  « < 609 610 611 612 613 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
kinko
post Mon, 19 Nov 2018 - 21:36
Post #12201


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Policja, ufg i powinno się udać dojść swojego.
Jak typ nie miał na głupie OC to tym bardziej nie będzie miał na odszkodowanie dla Ciebie, nie łudź się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Nov 2018 - 21:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
A d a m
post Mon, 19 Nov 2018 - 22:00
Post #12202


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





specnaz14 oświadczenie sprawcy wypadku masz?
Jak chcesz odsprzedawać to ciśnij gościa bo się ulotni i zostaniesz bez pieniędzy i auta. Daj mu termin do jutra albo policja itp.

Jak byś zgłosił do ubezpieczalni to na czas naprawy/kupna innego auta przysługuje Ci samochód zastępczy podobnej klasy co twój na koszt sprawcy wypadku jego OC. Ubezpieczalnie dość dobrze ostatnio wyceniają auta przynajmniej tak było w moim przypadku więc nie wiem czy warto się dogadywać. Jak gość nie miał OC to powinieneś kierować się do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 19 Nov 2018 - 22:11
Post #12203


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Była policja na miejscu. Dwa dowody zabrane. Moje auto to alfa 159 więc bez szału, ale ogólnie auto było w dość spoko stanie. Dlatego niewiem czy naprawa z ubezpieczenia doprowadzi do podobnegu stanu. Gość proponował kwotę za wrak mniej więcej jak za sprawne auto. Także niewiem co robić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 19 Nov 2018 - 22:42
Post #12204


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Bo wie co będzie jak mu UFG wpadnie z regresem za naprawę Twojego samochodu. Jak to kupi do 2-3 dni w cenie całego auta w dobrym stanie to sprzedaj, jak nie to ma pecha i idź normalnie likwidować szkodę. Z UFG nie powinno być przepychanek.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 19 Nov 2018 - 23:24
Post #12205


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(siewcu @ Mon, 19 Nov 2018 - 22:42) *
Bo wie co będzie jak mu UFG wpadnie z regresem za naprawę Twojego samochodu. Jak to kupi do 2-3 dni w cenie całego auta w dobrym stanie to sprzedaj, jak nie to ma pecha i idź normalnie likwidować szkodę. Z UFG nie powinno być przepychanek.

Tak właśnie kombinowałem ale wolałem zapytać mądrzejszych o zdanie. Zobaczę co dalej i jak coś to będę dopytywal. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Tue, 20 Nov 2018 - 09:09
Post #12206


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Octavia 1 kombi 2004 - ma ktos schemat elektryki zamkow, szyb, lusterek? Ja nie moge trafic na pasujacy, zawsze inny. Modul komfortu jest w pobliżu kierownicy? Problem jest ze znikajacym prądem i drzwi nie mozna otworzyć ( to nie wiazka do drzwi). Mozna na chwile cos zrobic zeby te 1 drzwi sie zamykaly, ale nie ryglowały zeby otwozyc je od srodka jak po zamknieciu przyciskiem w kabinie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 20 Nov 2018 - 19:53
Post #12207


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Specnaz posłuchaj
Zjadłem zęby (nerwy)na odszkodowaniach z tytułu szkody.

Te k.... z ubezpieczalni wypłaca Ci ochłapy. Nalicza takie stawki i części ( z ASO ) przy likwidowaniu szkody w jakimś zakładzie z którym maja umowę aby była szkoda całkowita, zaniża cenę rynkowa auta podpierajac się wymyślonym z dupy carfaxem.
Jeżeli zdecydujesz się na wypłatę kasy do ręki to policza tandetne zamienniki i części z drugiej ręki, zaniża koszty( robocizny, materiałów, stawek godzinowych, dopierdola zużycie auta zeby wyplacic grosze i tak dalej i tym złodziejskie podobne)
Do tego będziesz się bujał z kupowaniem części, kóre miały być super a będa całe w kicie i nie takie jak byś sobie życzył. Zwroty, telefony, nerwy. Auto naprawione na szybko i już bite bedzie ciężko sprzedać. Pilnowanie blacharza, lakiernika, kierownika..
Czas i nerwy.
Będziesz musiał się odwoływać, żeby dopłacali, pisać pisma które nic nie dadza. Sam tego nie ogarniesz uwierz mi. Kumple mi duuuużo pomagali a i tak musimy iść do sadu.
Dopisze Ci ze mój samochód wycenili na cene samego silnika w używce który kosztuje 10tysi a gdzie reszta. Sama maska z 600 kola z 4 itd. Brak słów. Lobbowany carfax

Auto zastępcze miałem fajne bo było to BMW f10 białe w m paku w białych skórach. Spoko nie ? Ale czas bezgowówkowego wynajmu jest krótki, potem trzeba placic z wlasnej kieseni i wydrapywac zwrot kasy.. a czasu na naprawę auta trochę trzeba. Przy likwidacji bezgotówkowej to chyba tylko dwa tygodnie i dalej jedziesz swoim ( taka forma likwidacji szkody opłaca się tylko przy autach w miarę nowych, drogich bo złodzieje nie maja takiego pola manewru. Chodzi o to że jak by nie liczyli to nie wyjdzie szkoda całkowita) Przy wyplacie do reki natychmiast te auto Ci zabieraja i zostajesz bez auta z marnymi groszami. MASAKRA.

Ja już założyłem sprawę w sadzie. Przy czym cały czas miałem wsparcie mojego dobrego kolegi, który jest największym bardzo bogatym i ogarniętym agentem ubezpieczeniowych na mazowieckim oraz jego i mojego kolegi, byłego likwidatora szkód w Pewnej największej firmie.

Wiec jak facet jest gotowy zapłacić Ci za Twoje jtdm np 20-22 tyś to bierz i h... Kładź na nich bo stracisz dużo nerwów i czasu które nie sa tego warte.

Inna droga to fundusz gwarancyjny plus droga jak wyżej z użeraniem się o
to wszystko co napisałem w wielkim skrócie.
Nasze państwo to dno. Żeby Ci ta cała historie opowiedzieć musielibyśmy wykupić cała wódkę ze sklepu.

Powodzenia


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Tue, 20 Nov 2018 - 23:09
Post #12208


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Chciałem zmierzyć ciśnienie sprężania w Focusie Mk1 1.8 16V i okazało się, że gwint świec jest osadzony na tyle głęboko w głowicy, że standardowa końcówka od miernika nie łapie gwintu (M14). Czy są jakieś przedłużki na taką okoliczność? Poproszę o namiary.

Pozdrawiam


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 21 Nov 2018 - 10:59
Post #12209


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Uderz do tokarza. Z tych uniwersalnych zestawów niestety ale bardzo często nie da się nic dobrać do tego co aktualnie potrzeba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 21 Nov 2018 - 13:30
Post #12210


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Więc tak jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Gość na dniach zabiera odemnie auto za cenę powiedzmy rynkowa także ta kwestia jest dogada. Wiem że na zgłoszenie szkody mam trochę czasu także jeśli się ewentualnie rozmysli to po prostu lecę do ufg i tyle.
Ale teraz zastanawia co z umową kupna sprzedaży. Auto jest mocno uszkodzone i zastanawiam się czy jakiś konkretne zapisy w związku z tym powinny się znaleźć w umowie, żeby powiedzmy zabezpieczyć sobie tylek? Sprzedaje auto prywatnie, nie "firmowo".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Wed, 21 Nov 2018 - 15:59
Post #12211


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Wydaje mi się, że w jego interesie jest, żeby odkupić od Ciebie ten pojazd. On i tak dostanie wpierdziel za brak OC bo policja zawsze zgłasza do UFG taki fakt. Wydaje mi się, że ryzyko, żeby coś kombinował jest niewielkie, ale z drugiej strony w sumie różni są ludzie...


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Wed, 21 Nov 2018 - 16:12
Post #12212


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Jak dostanie lomot od ufg to mu i tak wszystko jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 21 Nov 2018 - 16:45
Post #12213


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Zatarlem silnik w Oplu przez wyciek oleju. W tym co zostało w misce oczywiście pełno opiłków. Zakładam że są także w chłodnicy oleju. Polecicie jakieś sposoby na wyczyszczenie jej?


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 21 Nov 2018 - 17:21
Post #12214


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Hej
Poleci ktoś dobry zakład który ogarnie wysyłkowo naprawę wału napędowego z Koleosa?
Koleżance padł, a w jej okolicy nikt tego nie potrafi. Można znaleźć coś na necie ale lepiej uderzyć do kogoś sprawdzonego.
Nowy wał tylko 5k więc trochę sporo jak na stare auto smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oress
post Wed, 21 Nov 2018 - 21:31
Post #12215


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 August 2011





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 21 Nov 2018 - 16:45) *

Zatarlem silnik w Oplu przez wyciek oleju. W tym co zostało w misce oczywiście pełno opiłków. Zakładam że są także w chłodnicy oleju. Polecicie jakieś sposoby na wyczyszczenie jej?

Całą chłodnicę oleju zanurzyć w benzynie ekstrakcyjnej lub nitro. Po prostu dobrze w tym umyć aby było wewnątrz chłodnicy odtłuszczone z oleju. A potem przedmuchać w obie strony kanał olejowy chłodnicy sprężonym powietrzem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Wed, 21 Nov 2018 - 21:49
Post #12216


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(oress @ Wed, 21 Nov 2018 - 21:31) *
Całą chłodnicę oleju zanurzyć w benzynie ekstrakcyjnej lub nitro. Po prostu dobrze w tym umyć aby było wewnątrz chłodnicy odtłuszczone z oleju. A potem przedmuchać w obie strony kanał olejowy chłodnicy sprężonym powietrzem.

Wielokrotnie, az to co bedzie wylatywac nie bedzie brudne, brud lapie kazdy opilek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 21 Nov 2018 - 23:20
Post #12217


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(Misior @ Wed, 21 Nov 2018 - 17:21) *
Hej
Poleci ktoś dobry zakład który ogarnie wysyłkowo naprawę wału napędowego z Koleosa?
Koleżance padł, a w jej okolicy nikt tego nie potrafi. Można znaleźć coś na necie ale lepiej uderzyć do kogoś sprawdzonego.
Nowy wał tylko 5k więc trochę sporo jak na stare auto smile.gif

Słyszałem dobre opinie o firmie Crystan (Toruń), dlatego też zrobiłem u nich wał napędowy do e30, ale jeszcze nie założyłem na auto, niestety, więc się nie wypowiem. Dobry kontakt, cena ok. Aha, robiłem wysyłkowo, poszło sprawnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Thu, 22 Nov 2018 - 08:20
Post #12218


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





CYTAT(kirpek @ Wed, 21 Nov 2018 - 16:12) *
Jak dostanie lomot od ufg to mu i tak wszystko jedno.


Tylko od ufg w takiej sytuacji może dostać 2 łomoty. Raz karę za brak oc, a dwa regres kosztów naprawy. O ile to pierwsze to wiadomo mniej więcej ile to będzie kosztować to z naprawami wiadomo jak to jest, każdy kombinuje, żeby było robione albo w aso albo żeby jeszcze na tym zarobić i tu kwoty już przewidzieć się nie da o ile auto ma uszkodzone coś więcej niż na przykład zderzak i lampę.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Thu, 22 Nov 2018 - 09:38
Post #12219


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Za brak oc jest 4200 wlasnie zaplacilem.....


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 22 Nov 2018 - 10:47
Post #12220


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ok, dzięki za podpowiedzi z tą chłodnicą smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

713 Stron V  « < 609 610 611 612 613 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 06:19