Shoutbox 0 nowych PW 


45 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Profil XR-01
KrisSz
post Fri, 08 Jul 2011 - 16:12
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 23 August 2010





CYTAT(Styku @ Fri, 08 Jul 2011 - 13:08) *
Obawiasz się że strzeli? Indeks nośności nawet mniejszy - 88 oznacza 1120 kg na oś.

Jeszcze raz bo widzę, że to trudne do zrozumienia. Opona do danego samochodu pasująca rozmiarem pasuje nośnością. Dlaczego? Bo po co robić oponę rozmiarem pasującą do samochodu a nie pasującą nośnością. Takiej opony nikt nie kupi.

Było pytanie o homologację drogową. Wystarczy chcieć je znaleźć.

Co do twardości boku to nikt jeszcze nie stwierdził, że mamy miękkie boki. Uważam, że za te miękkie boki czy twarde boki to coś, czym za bardzo się nie ma co przejmować.


Styku - Mam taki głupi zwyczaj, że jak nie wiem to się z wrodzoną nieśmiałościa pytam. Opinie o oponie słyszałem dobre ale to nie zmienia faktu żę chcę się dowiedzieć więcej i tyle.

O nośność się pytam bo producent w mojej taczce podaje 91 stąd pytanie a nie z jakiegoś podejrzenia o produkcję niesprzedawalnej opony.

Homologacji mi się bardzo podoba ale najwyraźniej nie znalazłem jej. Jeżeli masz linka - podrzuć proszę, jeżeli nie masz - trudno poszukam sobie.


Edit: Dobra - chyba znalazłem:

http://www.profil-zro.com.pl/certyfikaty.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 08 Jul 2011 - 16:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
noodl3s
post Fri, 08 Jul 2011 - 17:31
Post #42


User
Dołączył: Tue, 14 December 2004
Skąd: Lublin





A jak z głośnością? Bo jeżdże 3ci miesiąc na markgumach i mam dość...


--------------------
Best ET- 14.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Sat, 09 Jul 2011 - 10:30
Post #43


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





CYTAT(noodl3s @ Fri, 08 Jul 2011 - 17:31) *
A jak z głośnością? Bo jeżdże 3ci miesiąc na markgumach i mam dość...


Kupisz opony nie za 200 -300 pln a sliki rajdowe za 300 euro sztuka, stwierdzisz że jest bardzo ale to bardzo podobnie. W tym przypadku problem wynika z dostępności cenowej takich opon. Sliki Pirelli ze względu na cenę kupi kierowca rajdowy, który po pierwsze nie zapyta o takie coś bo wie a po drugie to nie jest coś co jest problemem w sporcie. To są opony do robienia wyników. Nie do przebiegów, pancerności, bycia ładnymi itd. Oczywiście jeśli może być opona ładna nie będąc gorszą to ok. Ale jeśli chodzi o przebieg albo przyczepność jest albo albo i nie ma innej rady.
Czy ktoś kto chce pojazd do robienia wyników przejmuje się czy jest głośny?
Opony z zamkniętymi kanałami będą głośne na słabych asfaltach i to jest zjawisko normalne. Na dobrych porowatych jest normalnie.
I znów podobnie jak poprzednio - kształt R888 przypuszczam wynika właśnie z narzekań, że głośne. I zrobili w Toyo oponę gorszą ale za to bardziej cichą niż analogiczna ale z mniejszymi nacięciami.


U nas wygląda to tak, że zadajemy pytanie, do czego jest potrzebna opona. Jeśli bardziej na ulicę mniej na tor proponujemy nacinanie. To skutecznie zmniejsza hałas. A dobrze zrobione nacinanie jest często dobrym kompromisem pomiędzy mokrym, suchym, torem i komfortem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 18 Jul 2011 - 12:16
Post #44


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Ja zamówiłem 2x Softa i 2x Medium w rozm. 215/45/17, auto BMW E36 Compact, ok. 1150-1200 waga, moc 320km, RWD oczywiście, będę użytkował na amatorskich rajdach i Tor Fiata SMT, wrażenia opisze po 24 lipca bo jadę na nich KJS o ile będzie sucho.

A jeszcze takie pytanko, na suchym opona docięta zachowuje się tak samo jak niedocinana ? Czy jest jakaś różnica. Na deszczówke mnie nie stać akualnie, więc mógłbym mieć uniwersalną opone na suchy asfalt i deszcz.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Mon, 18 Jul 2011 - 13:46
Post #45


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





Niestety będzie gorsza. Uciekamy jednak od tego problemu nacinając opony z jednej strony. Od zewnętrznej strony nie robimy nacięć. Opona odprowadza wodę pod auto a zewnętrzna strona na suchym w zakręcie trzyma jak slik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 18 Jul 2011 - 14:12
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Rozumiem, to może jednak warto zainwestować w jakieś Uniroyale na deszcz smile.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Mon, 18 Jul 2011 - 14:26
Post #47


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





Warto inwestować w deszcze. Choć nie koniecznie w Uniroyale. To opony cywilne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Tue, 19 Jul 2011 - 12:26
Post #48


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Styku, które to medie a które to softy ? biggrin.gif jedne mają żółty drugie niebieski pasek...



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Tue, 19 Jul 2011 - 13:40
Post #49


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





Z boku opony trzeba znaleźć T/M albo T/S

S-soft
M-Medium
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xTasior
post Fri, 05 Aug 2011 - 16:19
Post #50


User
Dołączył: Mon, 07 March 2011





A co powiecie o tych oponach? wiem ze inna firma ale wzor jest ten sam, scianki boczne wzmocnione i sa w rozmiarze 14'' choc zalozmy ze porownujemy 15'' - jezdzil ktos na nich? (z tym wzorem) skad to podobienstwo tj identyczny wzor? czy tylko tyle maja wspolnego czy to calkiem podobne opony moga byc?

Zapomnialem wkleic linka - http://allegro.pl/show_item.php?item=1733906105
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Mon, 08 Aug 2011 - 10:28
Post #51


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





xTasior, podążaj za tym linkiem


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Sat, 27 Aug 2011 - 13:29
Post #52


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





Sklep Profil Sport już działa.

Prosimy o wyrozumiałość jeszcze przez jakiś czas. Mogą się pojawić choroby wieku dziecięcego.

Zaczynamy od promocji 4+1. Promocja już trwa. Będzie trwała do końca września. Możliwe, że będzie później przedłużona, ale trudno teraz powiedzieć.
Promocja polega na tym, że przy jednorazowym zakupie czterech opon XR-01, piąta opona jest gratis.

Gorąco zachęcamy do składania zamówień na zestaw promocyjny czterech opon z piątą gratis,plus jedna poza promocją. Chodzi o to, że wiele samochodów przednio, tylno napędowych, ale też 4x4 zyskuje sporo, jeśli zmieni się twardość mieszanki na jednej osi. Jest to łatwe do zaobserwowania, jeśli zmierzymy temperaturę opony z przodu i z tyłu w mocno odelżonych samochodach FWD. Często tył się niedogrzewa.
Jeżeli komplet składa się z 4 opon twardych, klient otrzyma gratis jedną oponę i wybierze np. mieszankę średnią, może dokupując jeszcze jedną średnią oponę eksperymentować z poprawą prowadzenia samochodu. Doświadczenie podpowiada, że warto to to robić. Czasem jest wręcz odwrotnie. Auta FWD z mocno wyjeżdżającym przodem zyskają sporo na krótkim dystansie, jeśli założyć bardziej miękką mieszankę na przód.
Chcemy spopularyzować umiejętne dobieranie mieszanek. Jednak to właścicel wie najlepiej jak ma zbudowany samochód i jak on się prowadzi. Dlatego chcemy zachęcić do poznania tego zagadnienia tą promocją.

Proszę odwiedzać nasz sklep jak i stronę internetową. Opon będzie przybywało. W najbliższym czasie się pojawią opony cywilno - sportowe jak i deszczowe. Przed zimą, oprócz bardzo dobrych zimowych cywilnych opon, które sobie świetnie radzą na zawodach sportowych jak Alpiner czy Winter Extrema, mamy zamiar wprowadzić ich sportowe wersje plus możliwość zamówienia przez sklep opony zakolcowanej.

Na stronie, choć na razie skromna będziemy chcieli wprowadzać bardzo pomocne informacje w formie np. FAQ, filmów czy forum które pozwolą na propagowanie wiedzy na temat lepszego dopasowania opon i dzięki temu poprawianie wyników. Chcemy, żeby brały w tym udział specjaliści z dużym doświadczeniem w motorsporcie. Podjęliśmy już wstępne rozmowy na ten temat również z Automobilklubami.

Przypominam, że to co pojawi się na sklepie często jest już dostępne, jednak wprowadzenie informacji jest czasochłonne. Dlatego zachęcamy do kontaktów przez e-mail czy telefon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buni
post Wed, 31 Aug 2011 - 15:35
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: w-wa





czy zakladal ktos 17tke xr-01 215/45 na felge 8 calowa ? jak to pracuje /wyglada na takiej feldze ?

ew. czy jest dostepny rozmiar 225/45/17 ?


--------------------
Focus RS MK3 Tor Poznan 1.46.2
Megane RS CUP Tor Poznan 1.50.1
BMW E36 2.0 260KM Tor Poznań 1.40.1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xTasior
post Wed, 31 Aug 2011 - 20:55
Post #54


User
Dołączył: Mon, 07 March 2011





Kiedy mniej wiecej spodziewac sie mozna zimowek i na czym bedzie polegała ich sportowa wersja? Zaczynam juz sie zastanawiac co kupowac a chetnie poznam wasza oferte, ze slickow jestem zadowolony. Czy mozna chociaz orientacyjne ceny poznac? Czy beda 14''? jaki lepszy bedzie kapec na zime? szeroki i duza srednica czy waska 13''?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hater
post Wed, 31 Aug 2011 - 21:04
Post #55


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





zimówka szeroka nigdy nie jest najlepsza wink.gif no chyba że jeździsz tylko po mieście i dobrze odśnieżonych drogach.


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 01 Sep 2011 - 07:18
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





dokladnie.a 90% zimy drogi w Polsce sa odsniezone.wiec szerokosc powinna byc podobna co w lato.chyba ze ktos jezdzi gdzies w gorach lub drogach gdzie sie nie odsnieza.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Thu, 01 Sep 2011 - 09:43
Post #57


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





CYTAT(buni @ Wed, 31 Aug 2011 - 15:35) *
czy zakladal ktos 17tke xr-01 215/45 na felge 8 calowa ? jak to pracuje /wyglada na takiej feldze ?

ew. czy jest dostepny rozmiar 225/45/17 ?

Podepnę się do pytania ale o 205/50R16 na 7,5" felgę.


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Thu, 01 Sep 2011 - 09:59
Post #58


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





215 opona nie powinna robić problemów na feldze 8,5 cala.
205 na 7,5 też będzie dobrze.
225/45 R17 jest oponą cywilno-torową np ProSport. Nie ma różnicy dużej w rozmiarze pomiędzy tym i slikiem 17''.

Nie ma powodu do zmartwienia o zimówki.
Nawet jeżeli sportowe nie powstaną, modele seryjne udowodniły swoje możliwości setki razy.
To co się poprawi w takiej oponie to zachowanie w warunkach przejściowych. Czyli na suchym i mokrym i pośrednie między tym i głębokim śniegiem. Na śniegu będzie też nieco lepiej ale w śniegu działają przede wszystkim duży nacisk jednostkowy, czyli mała szerokość i duża ilość lamelek. A to już jest.

Nie namawiam na kolce bo są nie legalne. Ale kilka kolców to i w cywilnym aucie są moim zdaniem nie głupim pomysłem. Niestety używanie kolców w sporcie jest uzależnone od właściciela drogi/terenu. Nie sądzę by w tym sezonie było można używać ich w wielu rajdach czy kręciołkach. Ustawa niby jest.

Jeśli zaczniemy je robić, na pewno będą to na początku modele wąskie. Zakładamy, że ktoś chce wyniku to szuka opony dobrej w zimowych a nie innych warunkach. Zimówka sportowa musi być wąska, bo to opona w śnieg a nie na Niemieckie autostrady. Dobrze jeśli ma możliwość kolcowania. Tu na pewno wchodzą modele 13'', 14'' i 15''. Dla nowszych przednionapędówek. Jest też dość trudno dostępna agresywna opona w dla mocnych 4x4 205/55 R 16 i nie tylko. W zależności od zainteresowania będą może się pojawiały inne rozmiary jak np. niskoprofilowe 17''.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 01 Sep 2011 - 10:17
Post #59


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





podepnę się

mam felgi 7,5 cala i zamierzam jezdzic na 215/45/17.... mam nadzieje ze nie bedzie za waska ta felga ?
czy bedzie moze 205/45 ?
auto 4x4 masa 1200kg


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Styku
post Thu, 01 Sep 2011 - 10:52
Post #60


Super User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: NS





Na tą masę oczywiście jeszcze w zależności od mocy, opona 205 powinna wystarczyć.
205/45 R17 znów to u nas nie slik tylko ProSport cywilno-torowy.

Dlatego polecam 215/45 R 17 na felgę 7.5 cala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

45 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:37