Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Yaris TS
Rafi RU
post Tue, 02 Mar 2010 - 16:44
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: wawa





CYTAT(marcin986 @ Tue, 02 Mar 2010 - 08:12) *
Użytkuje Yariskę TS od sierpnia, spalanie po mieście, na krótkich odcinkach to musisz liczyć te 9 litrów. W ostatnio weekend byłem w Krakowie na trasie spaliła mi 5.9l a w sumie trasa w obydwie strony + jazda po Krakowie wyszło 6.6l co uważam za całkiem niezły wynik. Do auta nie dokładałem nic, jak narazie nic się nie psuje, wogule to jestem zaskoczony trwałością tego autka, bo mimo gleby i przebiegu ponad 100 000 to w środku plastiki nie trzeszczą, także IMO spasowanie materiałów w środku przednie. Co do oleju to zbliżam się powoli do kolejnej wymiany, nie zauważyłem jakiś problemów, nie dolewałem ani kropli, tylko dokonywałem co miesięcznych inspekcji wink.gif, Przejrzyj sobie forum http://www.yarisclubuk.com/forum/, znajdziesz tam dużo info na temat TS'a. Nikt tam na te auta nie narzeka, o problemach ze skrzyniami biegów nic nie piszą. Autko zrobione w Japonii, myślę, że jeden z ostatnich przedstawicieli prawdziwej japońskiej niezawodności. Na pewno dużo będzie zależeć od tego jaki egzemplarz kupisz, to co jest na allegro to złomowisko, zwracaj uwagę na wersje przed i po liftowe, na allegro wiszą ze 3 co mają tył przed a przód po liftowy albo na odwrót tongue.gif .

PS. Jakbyś chciał kupić niezłego TS'a wal na PW tongue.gif


9l w mieście to spoko, a jak w jeździe mieszanej jeszcze mniej to tym milej. Wszystkie Yarisy TS są japońskie? Jak będę już zdecydowany to Ci dam znać smile.gif

CYTAT(wroobel @ Tue, 02 Mar 2010 - 08:33) *
Nie masz co porównywać tego z serią ZZ to zupełnie inna bajka. Skrzynia jest japońska, a nie turecka czy brytyjska także nie ma znią rzadnych problemów. Elastyczność jest w całym zakresie obrotów i na każdym biegu. Będziesz mile zaskoczony.


To pozytywne informacje, dzięki!

CYTAT(tomikk81 @ Tue, 02 Mar 2010 - 10:37) *
Jezeli masz zamiar kupic ta mala zabawke szukaj w NRD.Zadbane egzemplarze trzymaja cene,ale cos za cos.Jakbys znalazl cos blisko Monachium moge podjechac i obejrzec ;)Btw nie zastanawiales sie moze nad Lupo Gti?Nie wiem ile chcesz wydac kasy ale to ciekawa zabawka.


Będę szukał pewnie we Francji, bo tam mam bliską rodzinę, mam gdzie mieszkać, łatwo mi się tam szuka i co najważniejsze jest naprawdę sporo TS'ów. Ceny są mniej więcej jak u nas, ale chcę tam szukać auta po to, żeby było ładne, a nie najtańsze. Lupo GTI to średnio występuje w przyrodzie, ja jakoś nie jestem super zaprzyjaźniony z VAG'ami, Toyotę mam gdzie niedrogo i fachowo serwisować i mam świetny dostęp do części. Jeśli już to Polo GTI bardzie mi odpowiada.

CYTAT(tdik @ Tue, 02 Mar 2010 - 10:56) *
taki yaris w wersji turbo robi szal niemilosierny.


W aucie jeśli coś będę zmieniał to raczej tylko zawias, ma być niezawodne i tanie w utrzymaniu i służyć raczej tylko do jazdy po mieście. Te 9s do setki mi wystarczy, jak piszecie, że elastyczność też jest niezła to tym bardziej mi to starczy. Mam jeszcze kloca do jazdy w terenie, który nie jest tani w utrzymaniu, a marzy mi się jeszcze jakaś zabawka RWD na pojeżdżawki... która jeszcze pewnie długo pozostanie w sferze marzeń smile.gif




--------------------
www.classicauto.pl

www.syndrom.fotolog.pl

ww.lowrider.pl www.tlc.org.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Mar 2010 - 16:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marcin986
post Tue, 02 Mar 2010 - 18:58
Post #22


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Rafi RU @ Tue, 02 Mar 2010 - 16:44) *
Wszystkie Yarisy TS są japońskie? Jak będę już zdecydowany to Ci dam znać smile.gif


Tak wszystki TS'y były robione w Japonii. Pozostałe Yarisy bodajże żabojady robiły.


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafi RU
post Tue, 02 Mar 2010 - 19:06
Post #23


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: wawa





Pierwsze Yarisy, te zwykłe, były też japońskie, gdzieś po roku dopiero zaczęły wyjeżdżać z francuskich fabryk. Swoją drogą nawet te francuskie mają świetną opinię jeśli chodzi o niezawodność wink.gif Ale jak TS z Japonii to jeszcze lepiej.


--------------------
www.classicauto.pl

www.syndrom.fotolog.pl

ww.lowrider.pl www.tlc.org.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 05 Mar 2010 - 23:26
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





ogladalem w tamtym roku jedna yariske z salonu pl.przegladalismy historie napraw i bylo przy przebiegu kolo 40tys ze wlasnie wymieniali lozyska w skrzyni.w litrowych tez potrafia sie posypac z tego co wyczytalem


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2sz-fe
post Sat, 06 Mar 2010 - 09:46
Post #25


User
Dołączył: Thu, 04 June 2009





Ja miałem przy 25 tys zmieniane łozyska 5 biegu... oczywiście na gwarancji(yaris 1,3)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Sat, 06 Mar 2010 - 12:36
Post #26


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa






Bo nie masz japońskiej skrzyni, jak ma to miejsce w TS'ach.


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Sat, 06 Mar 2010 - 13:16
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





ja ogladalem japonskiego ts'a i tez mial lozyska robione


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Sun, 07 Mar 2010 - 12:49
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





A mam male pytanko , czym rozni sie silniczek yariska II ten 1,3 od tego 1,33 (wieksza pojemnosc troszke ) ale jakis wydech doloty czy cos ? walki moze komputer roznica w mocy jest parenascie koni , moze ktos badal juz temat ?smile.gif


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2sz-fe
post Sun, 07 Mar 2010 - 12:55
Post #29


User
Dołączył: Thu, 04 June 2009





Jest to w ogóle inny konstrukcyjnie silnik, bazujący na jednostce 1,4 ma podwójne zmienne fazy i jest sprzęgniety z 6 biegową skrzynią, oznaczenie tego silnika to chyba 1NR-F8

Swoją drogą tez badam temat modyfikacj silnika 1,3 (2sz-fe) ale niestety nie ma tutaj duzego pola do popisu....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Sun, 07 Mar 2010 - 12:58
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





sad.gif no szkoda bo myslalem ze cos da sie przelozyc pare gratow aby tych pare koni dodac smile.gif


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Sat, 04 Feb 2012 - 08:47
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





przepraszam za odkopanie takieeego kotleta.....

jesli sa jakies info na temat Yarisów TS z wersji 2007-2008 czyli tych --> http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=mksllw1soedm to prosil bym o jakies info jak sie sprawuja, czy sa tez tak bezawaryjne jak poprzednie modele?
był bym wdzieczny za info.


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 10 Feb 2012 - 07:26
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





też są robione w Japonii, wiec jest jakas gwaranjca jakosci.
nie wiem czy to jest jakis wazny aspekt dla Ciebie ale auto jest niestety troche wolniejsze od poprzedniego modelu, za to niektore wersje powinny posiadac 6 biegowa skrzynie z tego co pamietram


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ukasz6
post Mon, 02 Feb 2015 - 16:20
Post #33


Rookie
Dołączył: Wed, 26 November 2014





Kiedy kupowałem yarisa ts to czytałem to forum odnośnie jakichkolwiek informacji o tym gokarcie. Użytkuje go 2 lata. Na zimę jak posypie stoi w garażu i zmieniam go na staruszka cherokee bo mieszkam w górach.Ogólnie jest to fenomenalne auto.Wcześniej miałem takie zabawki jak clio sport 169,C2 VTS i przyszedł czas na yarisa TS 2002.Autko prowadzi się rewelacyjnie.Czuć tą niską masę.Jest bardzo przewidywalne,łatwe w szybkim pokonywaniu zakrętów.Świetne hamulce.Bałem się trochę,że silnik będzie słaby tym bardziej,że wcześniej miałem mocniejsze auta ale nic bardziej mylnego-krótkie zestopniowanie skrzyni i chętnie wkręcający się na obroty silnik daje super efekty.Ze świateł idzie jak wściekły jak na te 105KM.Niby 9s do 100km/h,ale wydaje mi się,że dzieje się to sekundę szybciej.Czytałem na necie,że da się faktycznie urwać jeszcze z tych fabrycznych danych.Startowałem nim 2 razy na torze fiata w Tychach w rallysprintach i naprawdę dawał radę.Wsiadając do tego auta i jadąc nim nie czuje tak jak w clio,że jak go popiłuje to mogę nie wrócić do domu.To jest 100% Japoniec i to się czuje.Totalnie bezawaryjny.Spalanie również śmieszne jak na frajdę jaką daje.Jedyne co mi przeszkadza to to,że powyżej 120km/h jest głośno ze względu na tą krótką skrzynie.Generalnie z czystym sumieniem polecam.Frajda podczas objeżdżania ze świateł dużo mocniejszych fur jest niesamowita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geno
post Sat, 14 Feb 2015 - 07:28
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Mój znajomy będzie niedługo sprzedawać czerwonego, 5dr, 1.8 w nienaganny stanie wink.gif

Ogólnie jak na swoją moc, to daje to radę smile.gif


--------------------
www.mikis525.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
designer
post Sat, 14 Feb 2015 - 23:02
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





CYTAT(ukasz6 @ Mon, 02 Feb 2015 - 16:20) *
Wsiadając do tego auta i jadąc nim nie czuje tak jak w clio,że jak go popiłuje to mogę nie wrócić do domu.


Coś miałeś chyba popsute to clio, bo moje też czasem lekko nie ma i nigdy nie odnoszę takiego wrażenia, wręcz przeciwnie huh.gif Poza tym jakby nie patrzeć to clio trochę mocniejsze jest rolleyes.gif


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!kuchar
post Fri, 05 Mar 2021 - 21:33
Post #36


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 May 2009
Skąd: PL





Czesc,

Szukam Yarisa TS II jako mieszczucha do domu, który ma czasem dawać frajdę.
Może wiecie coś więcej na temat tego samochodu ? Jakieś problemy go nękają ? W necie jest raczej mało informacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sun, 07 Mar 2021 - 18:34
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Wiecie coś na temat wad silnika drugiej generacji Yaris TS 1.8 133KM ? 2008rok

Koleżanka ma takiego na tapecie do kupienia. Czy ten silnik posiada jakieś typowe wrodzone wady ?

W jaki sposób jest regulowany luz zaworowy ? Szklanki jak w avensis ?


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Tue, 09 Mar 2021 - 05:49
Post #38


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Hej mam takiego od trzech-czterech lat (kobita jeździ). Zasadniczo zrobiłem świece filtry pasek osprzętu hamulce taka typowa eksploatacja i kompletnie nie wiem co to awaria. Kupiliśmy jak było 144k na blacie teraz jakieś okolice 170 także auto nie jeździ mega dużo, ale fajny wóz. Przynajmniej u mnie nie psuje się kompletnie nic. Średnie spalanie z ostatnich miesięcy mam na poziomie 7,5-7,8 miasto (dojazdy do pracy obwodnica, zakupy), trasa taka do 120kmh spokojnie da się zejść poniżej 7. Mega elastyczny silnik wrzucasz 5 bieg i można zapomnieć o zmianie biegów, w trasie natomiast brakuje 6b. który z tego co widziałem występował w polifcie. Fabryczne 17 powodują niestety to, że robi się dość twardo i podskakująco np. na progach zwalniajacych itp. trzeba mocno uważać. Na śliskim tendencja do zamiatania tyłem przy ostrym hamowaniu, bardzo agresywnie działa ESP, które nie ma swojego wyłącznika w kabinie niestety (jest jakieś dyno mode na yt które powoduje jego off). Fajny krótki układ kierowniczy dużo krótszy niż w innych autach którymi jeździłem. Należy też pamiętać, że zderzaki lampy tylne itp elementy są różne od zwykłego yarisa co za tym idzie drogie. Tak samo wydech, tłumik końcowy niedostępny gdziekolwiek indziej niż w ASO - +- 750pln taka przyjemność smile.gif Zastanawiałem się ile można uzyskać po wydechu, dolocie, przesunięciu odcinki i jakimś dłubnięciu zapłonu - pewnie nie wiele w uk podają 150+ choć może udałoby się wgrać sam soft chociaż z celica 1,8 - ktoś coś wie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!kuchar
post Tue, 09 Mar 2021 - 05:59
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 May 2009
Skąd: PL





Do czego porównasz twardość zawieszenia ? Jeśli Fiestę ST można uznać za po prostu twardą to tutaj raczej tak nie jest? Tam są opony 205/40/17” ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Tue, 09 Mar 2021 - 06:26
Post #40


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Nie jeździłem Fiestą ST choć słyszałem, że beton. Opony to 215/45/17 z pamięci piszę. Może nie jest to tuningowy beton, tylko umieszczenie kół w sumie po narożnikach auta potęguje i daje taki efekt troche pingponga o ile jakies dziury i inne nierowności nie urywaja łba o tyle właśnie poprzeczne niespodzianki sprawiają wrażenie, że wyskoczymy w kosmos. Wrażenie po wjechaniu na jakiś ujeb jest takie, że zawieszenie pracuje do pewnego momentu i trafia nie wiem czy na odbój czy jak i po prostu jest bezgłośne już takie szarpniecie/uderzenie (moze mały skok zawieszenia) przestaje wybierać i cala buda zaczyna pracować. Mam mazde 6 na bilsteinie B6 i jest przepaść wiem wiem masa, itd ale przez progi np. da się po prostu przefrunąć tutaj z ta predkością skonczyłoby się uderzeniem w sufit. P.S. przypomniałem sobie, ze zaraz po zakupie miałem niespodziankę, objawiała się głownie w wilgotne dni wywalało z nienacka blad esp/abs i to takie totalnie z czapy. Wyczytałem na mądrych forach ze czesto w yarisach padają pompy abs jakiejs tam firmy, oczywiście w TS jest pompa Denso zupełnie coś innego aniżeli w pozostałych. Któregoś razu jechałem za yarisem i podczas hamowania zobaczyłem, że zapala się tylko trzecie swiało stop, a ledowe stopy w lampach głównych tak mrugaja. Wymiana czujnika pedalu hamulca załatwiła sprawe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 04:07