Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Auto kombi do 15 tyś zł z potencjałem.
Bulit
post Wed, 28 Feb 2018 - 10:12
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Witam wszystkich.
W swoim życiu miałem już wiele aut Astry GSi, Nissana 200sx, saaba 9-3 w pakiecie Viggen, Volvo 850 T5-r,Honda Legend coupe,Subaru Impreza, Bmw e36, peugeota 307 sw itd itp.
Były to auta ciekawe i mniej ciekawe.
Ale teraz nadszedł czas na zakup czegoś w ściśle określonym budżecie bo plany życiowe się zmieniają.
Interesuje mnie auto raczej tylko kombi gdyż jest praktyczne i raczej w benzynie z miarę rozwojowym silnikiem.
Silnik z turbo mile widziany, auto używam generalnie do jazdy na codzień po mieście oraz na weekendowe wypady.
Spalanie jakoś szczególnie mi nie przeszkadza gdyż pracuję za granicą i tu relacja paliwa do zarobków jest normalna.
Nie chcę tez wydawać zbyt wiele pieniędzy na auto gdyż mam tez inne cele w zyciu a na auto marzeń przyjdzie jeszcze czas:)



Wytypowałem auta które moim zdaniem są ciekawe w tym budżecie i generalnie chyba solidne i prosił bym użytkowników tych aut o opinie.
Naj bardziej zastanawiam się nad A4 i A6 z tymi silnikami co do mocy więcej niz 300KM mi nie potrzeba a taki potencjał te silniki mają.

Audi a4 b5 1.8T 150KM lub 180KM Quattro
Audi a6 b5 2.7 BT Quattro
Ford Mondeo MK 3 ST220
Volvo 850 T5-r 2.0 lub 2.3T
Bmw e46 silnik 2.5/ 2.8 / 3.0 lub 3.0 diesel

Z góry dziękuje za odpowiedzi oraz podpowiedzi innych ciekawych modeli aut w tym budżecie dodam tylko że interesuje mnie napęd 4x4 lub na tylne koła, jedynie Volvo 850 z aut z przednim napędem moim zdaniem jest ciekawe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Feb 2018 - 10:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lightman
post Wed, 28 Feb 2018 - 11:16
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Czyli ten temat spełnia idealnie warunki tego działu http://www.racingforum.pl/Kupujemy-samochl...cyjny-f123.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 28 Feb 2018 - 11:31
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Pewnie wyjdzie, że się czepiam ale czegoś nie rozumiem do końca:
CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 10:12) *
Witam wszystkich.
W swoim życiu miałem już wiele aut Astry GSi, Nissana 200sx, saaba 9-3 w pakiecie Viggen, Volvo 850 T5-r,Honda Legend coupe,Subaru Impreza, Bmw e36, peugeota 307 sw itd itp.


A potem....

CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 10:12) *
Wytypowałem auta które moim zdaniem są ciekawe w tym budżecie i generalnie chyba solidne i prosił bym użytkowników tych aut o opinie.
Naj bardziej zastanawiam się nad A4 i A6 z tymi silnikami co do mocy więcej niz 300KM mi nie potrzeba a taki potencjał te silniki mają.

Audi a4 b5 1.8T 150KM lub 180KM Quattro
Audi a6 b5 2.7 BT Quattro
Volvo 850 T5-r 2.0 lub 2.3T
Bmw e36 silnik 2.5/ 2.8 / 3.0 lub 3.0 diesel


Jako użytkownik tych aut to chyba powinieneś mieć dosyć dobrą wiedzę o tych autach. Znowu chcesz kupic ten sam samochód? Bo tak jakby pierwsza cześć wypowiedzi nie jest spójna z drugą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bulit
post Wed, 28 Feb 2018 - 11:44
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Chodzi mi po prostu o to ze z tych aut które wymieniłem miałem tylko Volvo 850 T5-r 2.0 nie miałem a4 1.8 T ani a6 2.7 BT czytałem wiele opinii o silniku 2.7 BT jedni chwalą inni narzekają, co do 1.8 T to chyba najlepszy silnik w miarę tani i rozwojowy. A co do BMW e46 którego nie miałem zastanawiam sie nad silnikiem 3.0d lub 3.0 w benzynie z tego co wiem benzyniak bardzo lubi brać olej. Po prostu chciałem żeby użytkownicy tych aut wypowiedzieli sie na temat tych samochodów z tymi silnikami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 28 Feb 2018 - 11:58
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





wszystko to stare auta które będą generować koszty, najwieksze koszty i najbardziej skomplikowany to oczywiscie 2,7tt, najłatwiejszy w obsludze 1,8t .


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bulit
post Wed, 28 Feb 2018 - 12:20
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Audi A4 mnie naj bardziej kusi gdyż jej wygląd mi sie podoba. Co do silnika 1.8T to dużo czytałem na ten temat i jest dość rozwojowy. Zastanawiam się tylko jak to auto jeździ z napędem quattro, chodzi mi o dynamikę.

A co do starych aut i generowania kosztów to wszystko zależy od stanu technicznego i jak kto o nie dba.
Nowe auta są fajne ale już nie mają tego czegoś w sobie co te starsze samochody.
W większości aut już nawet ciężko na ręcznym polecieć bokiem w zakręcie bo jest ręczny elektroniczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Wed, 28 Feb 2018 - 13:00
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Literówka ci się wkradła w 1 poście,wpisałeś E36 zamiast E46,Jeżdziłem sporo służbowym E46 z 3 litrowym dieslem i chyba to bym wybrał na twoim miejscu,Audi a4b5 mam na codzień i znacznie przyjemniej jeżdziło mi się Bmw.


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bulit
post Wed, 28 Feb 2018 - 14:32
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Dziękuję już poprawiłem smile.gif co do e46 jeździłem kiedyś co prawda na miejscu pasażera i wydawało mi się że ten silnik fajnie sobie radzi z tą budą i 3.0 w dieslu to chyba dość wytrzymały silnik i podatny na zwiększenie mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Wed, 28 Feb 2018 - 15:07
Post #9


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 14:32) *
Dziękuję już poprawiłem smile.gif co do e46 jeździłem kiedyś co prawda na miejscu pasażera i wydawało mi się że ten silnik fajnie sobie radzi z tą budą i 3.0 w dieslu to chyba dość wytrzymały silnik i podatny na zwiększenie mocy.

Jeden z najlepszych diesli tamtych lat,moc nietrudno zwiększyć,silnik jest wytrzymały-wytrzymuje spore przebiegi, tym co jeżdziłem przez kilka lat nikt go nie szanował a miał ponad pół miliona nakręcone i zero problemów.No i zawsze to rwd..


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 28 Feb 2018 - 15:31
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Lexus IS200 XE10 SportCross MT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bulit
post Wed, 28 Feb 2018 - 16:41
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Miałem anglika IS 200 2.0 litrową benzynę w sedanie.
Fajne auto, fajnie wykonane ale strasznie dużo pali z tym silnikiem i nic nie jedzie a wersja z mocniejszym silnikiem jest droga a w wersji kombi wygląda nie ciekawie przynajmniej jak dla mnie.

A czy ktoś jeździł mondeo mk 3 ST 220 bo z aut z przednim napędem to auto mi się jeszcze podoba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 01 Mar 2018 - 11:27
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Za 15kpln to szukał bym Octavii/Golfa/Bory z 1.8t i haldexem. Będzie to dość świeże auto z potencjałem, dodatkowo dość rozsądne w kosztach utrzymania.
Emocji tam za dużo nie będzie, ale czego chcesz za 15kpln? No fakt, emocje będą na serwisie jak cenę usłyszysz biggrin.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 04 Mar 2018 - 00:39
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





15k za Mondeo 2.5T to jakiś mega przystanek będzie o ile wogóle coś znajdziesz. W takich pieniądzach polecam Saaba 9-3 II silnik rozwojowy do 250 KM można się w małych pieniądzach zamknąć. Auta w typie 850 są tak stare że wszystko może klęknąć, np. ni stąd ni z owąd okaże się że wiązka elektryczna zielona, i nie wiedzieć czemu ten skondinąd dobry samochód nie pali. Raczej nie na daily.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Sun, 04 Mar 2018 - 06:57
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Tu chodziło raczej o Mondeo 3.0 V6, w sumie całkiem niezły silnik i można paliwo wstydu zapodać. Prowadzi się lepiej niż A4 jest lepiej wyposażony niż wspomniane b5 ale mocy to tutaj tanio się nie doda. Ja bym szukał właśnie st albo saaba. W tych pieniądzach znajdziesz coś w jednym kawałku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bulit
post Sun, 04 Mar 2018 - 19:19
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2016
Skąd: Rzeszów





Saba 9-3 SE miałem bardzo fajne auto kupiłem go za 6 tyś zł od sympatycznej Pani której mąż przywiózł go z Belgii, Auto miało zawieszenie koni z reg twardości i było po tuningu maptuna w pakiecie wiggena.
Silnik b204 chyba z tego co pamiętam.
Pani sprzedawała bo za dużo palił, to była na prawde okazja i żałuję że go sprzedałem bo nowy właściciel cieszył się nim pół roku i gdy chciałem go odkupić dowiedziałem sie że tydzień przed tym jak zadzwoniłem auto poszło na czołówkę i do kasacji.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf118afb0a8b0db0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 04 Mar 2018 - 20:21
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Bulit @ Sun, 04 Mar 2018 - 19:19) *
Saba 9-3 SE miałem bardzo fajne auto kupiłem go za 6 tyś zł od sympatycznej Pani której mąż przywiózł go z Belgii, Auto miało zawieszenie koni z reg twardości i było po tuningu maptuna w pakiecie wiggena.
Silnik b204 chyba z tego co pamiętam.
Pani sprzedawała bo za dużo palił, to była na prawde okazja i żałuję że go sprzedałem bo nowy właściciel cieszył się nim pół roku i gdy chciałem go odkupić dowiedziałem sie że tydzień przed tym jak zadzwoniłem auto poszło na czołówkę i do kasacji.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf118afb0a8b0db0


Fajny ale do pakietu Viggena to mu brakuje progów i spojlera...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 05 Mar 2018 - 20:43
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Racja z tym mondeło, zapomniałem że lift mk.1 się tu nazywa mk.2 smile.gif W przypadku forda trzeba zwrócić uwagę na rdzę i trochę poczytać o ST 3.0 V6 bo zdaje się są tam jakieś drogie tematy, ale nie wiem nie miałem.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 06:44