Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Crossover/ mniejszy SUV do codziennego użytku, Budżet 150-180k
roswell89
post Wed, 13 Oct 2021 - 20:30
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Witam wszystkich,

zacząłem się rozglądać za autem do działalności - będzie jeździć po mieście, głównie na naprawdę krótkich dystansach - 2-5 km. W rok zrobi ~10kkm
Do tego parę razy w roku trasy 100-200 km w 4 osoby
Ma być niezawodne, bo nie ma czasu na serwisy, w miarę dynamiczne i zwrotne
Dzisiaj testowałem RAV4 z hybrydą 218KM. Dynamika w sam raz, ale charakterystyka pracy, wycie na trasie to dramat, z resztą sensu hybrydy za bardzo nie widzę, no może plugin jak już.
Gabarytowo za duza trochę, CH-R jakby miała trochę więcej miejsca na nogi z tyłu byłaby optymalna.

Raczej dynamiczny styl jazdy. Konieczny automat, 4x4 też na plus.
Ta Ravka wyszła 180k i to powiedzmy max budżet.


Bajery, design, infotainment mało istotne. Bardziej jakaś kultura pracy, dynamika.

Może też być używane w niższym budżecie, tylko jakiś pewniak jeżeli chodzi o niezawodnośc

Za wszelkie rady wielkie dzięki!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 13 Oct 2021 - 20:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cowboy
post Wed, 13 Oct 2021 - 20:37
Post #2


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





moze takie cos jak Cupra Formentor - bardzo ciekaewe auto
na minus mały bagaznik

2.0 TSI 190 KM 7-biegowa automatyczna DSG 4Drive
cennik zaczyna sie od 147 tys


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 13 Oct 2021 - 20:41
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





O celna sugestia
Jeździłem Karoq z taką jednostką, wrażenia bardzo przyzwoite
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 13 Oct 2021 - 20:56
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Peugeot 3008 Hybrid4 300 - spokojnie cztery osoby dorosły się mieszczą, rewelacyjne wykończona kabina, świetne wyciszenie, setka na naładowanej baterii w 5,5 s, na rozładowanej w 6,2 s, hybryda plug-in więc pali w mieście tak od 3 do 11 l w zależności czy masz coś w akumulatorach czy nic i czy mocno ciśniesz badź jedziesz spokojnie w korku. Świetne hamulce (naprawdę) i wysoki komfort jazdy. Wzorowa stabilność (złapałem pobocze przy 140 km/h, bo gość zjechał z naprzeciwka bawiąc się telefonem i auto nic sobie z tego nie zrobiło), zaskakująco zwinny na zakrętach, z szybkim układem kierowniczym i przyjemnym automatem. Można jeździć do 140 km/h w trybie zupełnie elektrycznym (ale zasięg coś ok. 40 km).

Minus to cena (niby powyżej 200 tys. zł), ale popytaj o rabat, w końcu to Peugeot. Polecam fotele z masażem (ten jest naprawdę dobry) i night vision jeśli jeździsz po lasach nocą. Zrobiłem tym autem w ramach testów ponad 5 tys. km i tak jak nie lubię SUV-ów, tak tego do dziś dobrze wspominam i chętnie wezmę go jeszcze raz na jazdy. Supr jest ta pozycja w fotelu i uczucie otulenia tym kokpitem. No ma w sobie coś takiego, co mieć powinno premium auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Wed, 13 Oct 2021 - 21:50
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Z takim przeznaczeniem to ja bym szukał jakiegoś elektryka.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 13 Oct 2021 - 22:12
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Dzięki Honada, zainteresuje się tematem, Peugeot jest mi całkowicie obcy

exocet, elektryk odpada całkowicie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Wed, 13 Oct 2021 - 23:28
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Jak elektryk odpada, to plug in też.

Jak CH-R za mała, to niedługo będziesz miał Corolle Cross.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Thu, 14 Oct 2021 - 00:22
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Jeśli CH-R za mała, to popatrz na XC40. Troszkę większe z zewnątrz, dużo większe w środku. W budżecie dostaniesz T3 ze wszystkim co potrzeba (kamera, el. klapa, multimedia, keyless, dobre światła, systemy bezpieczeństwa). Co fajne to aplikacją z telefonu możesz odpalać sobie auto, żeby zimą zagrzać lub latem schłodzić - takie "Webasto dla ubogich" biggrin.gif

Od jakiegoś czasu mam taką służbówkę i jestem zaskoczony, jak dużo samochodu udało się upakować w tak małym aucie - spodziewałem się miejsca z tyłu jak w BMW 1 (lub CH-R wink.gif ), a jest naprawdę nieźle, jak w kombi klasy średniej (albo i lepiej).


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 14 Oct 2021 - 10:28
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





od roku moja kobieta użytkuje Mazde CX-30 i o ile nie jestem funem tego segmentu to przyznam że bardzo mile jestem zaskoczony jak to sie prowadzi, wnętrze spoko, budżet się zgadza myśle ze to dobra alternatywa


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 14 Oct 2021 - 11:55
Post #10


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ale mazda ma wolnossaka 2.0
trzeba go troche gnieść żeby dynamicznie jezdzić
IMO lepszy crossover bo lepiej się prowadzi
Formentor nie jest popularnym autem, dobrac brembo, pare dodatków i bedzie fajny wóz na miasto którego nie widać za dużo na ulicach
przykładowo
https://www.otomoto.pl/oferta/cupra-forment...ml#gallery-open

albo uzywka 310KM (4000km przebiegu) - tym juz mozna dynamicznie jezdzic
https://www.otomoto.pl/oferta/cupra-forment...html#f2a588c511


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 14 Oct 2021 - 12:50
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(roswell89 @ Wed, 13 Oct 2021 - 21:30) *
Witam wszystkich,

zacząłem się rozglądać za autem do działalności - będzie jeździć po mieście, głównie na naprawdę krótkich dystansach - 2-5 km. W rok zrobi ~10kkm
Do tego parę razy w roku trasy 100-200 km w 4 osoby
Ma być niezawodne, bo nie ma czasu na serwisy, w miarę dynamiczne i zwrotne
Sandero w Stepwayu i automacie za 60k, a resztę kasy przewal na pierdoły (np. używane MX-5 + dostosowanie do jazdy torowej laugh.gif ).

Kupowanie SUVa za 2 paki, żeby jeździć 5km dziennie to głupota. Różnicy nie odczujesz, a kasę stracisz bez sensu (utrata wartości + ubezpieczenie).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 14 Oct 2021 - 12:56
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no mazda ma silnik e-skyactive x mega fajny pod wzgledem spalania
od 12 minuty


fakt jechac to jedzie srednio tam kolo 22s do 160km/h


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Thu, 14 Oct 2021 - 18:29
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Dziękuję za dalsze sugestie - więc tak:

- wolnossące silniki odpadają, charakterystyka i dynamika będzie nie do przyjęcia
- ja jestem za tym, żeby budżet obniżyć, choć nie kosztem niezawodnosci. Dacia jednak nie do przełknięcia wink.gif
- spalanie nie jest wysoko na liście priorytetów

Cupra wydaje się najsensowniejsza, silnik i DSG znam
XC40 do przetestowania





Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 14 Oct 2021 - 20:53
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Czemu nie elektryk? Hyundai Kona idealnie pasuje w założenia.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 14 Oct 2021 - 21:30
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Siedziałem w XC40 i dla mnie to auto ma tylko znaczek Volvo ale w srodku to jakis kibel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Thu, 14 Oct 2021 - 22:55
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





A od kiedy to volvo szczególnie mniejsze modele były jakieś turbo premium, ekstra wykończone? Wg. Mnie xc40 jest jakościowo bardzo fajne, wyciszeniowo również.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 15 Oct 2021 - 09:11
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(drag_op @ Thu, 14 Oct 2021 - 22:55) *
A od kiedy to volvo szczególnie mniejsze modele były jakieś turbo premium, ekstra wykończone? Wg. Mnie xc40 jest jakościowo bardzo fajne, wyciszeniowo również.

Akurat bylem zainteresowany v60 ale wsiadlem we wszystko co bylo od xc40 po s90 no i xc40 poprostu tak odstawalo od reszty ze az przykro bylo patrzec. Dla mnie wrazenie bylo niesamowicie na minus
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 15 Oct 2021 - 09:40
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





"będzie jeździć po mieście, głównie na naprawdę krótkich dystansach - 2-5 km"

czemu więc wolnossak odpada? Takie odcinki raczej słabe dla turbin?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 18 Oct 2021 - 10:06
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Od kilku miesięcy mamy w domu Hyundai-a Tucsona w Hybrydzie (zwykła nie plug-in). Nie jestem fanem SUV-ów ale mogę z czystym sumieniem polecić to auta. W zasadzie nie ma jakiś słabych stron (przynajmniej istotnych) i jest to moim zdaniem naprawdę bardzo dobrze dopracowana konstrukcja za bardzo przyzwoite pieniądze. Jakość wykonania i zastosowanych materiałów ociera się o premium. Przestronność jak na kompaktowego SUV-a jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie a pojemnośc bagażnika w tej wersji jest w zasadzie o rozmiar większa od większości konkurentów (choć faktyczna jest pewnie sporo mniejsza od deklarowanej ale wszyscy mniej lub bardziej mijają się z prawdą). Prowadzenie jest bardzo dobre jak na kompaktowego SUV-a (w prasie w jednym artykule pisali nawet o nowym wzorze prowadzenia) a komfort jazdy bardzo dobry. Przechodząc do silnika to mamy tam benzynowe 1.6 T o mocy 180 KM + silnik elektryczny.Moc systemowa 230 KM. Silnik ma dwa oblicza. Bez wspomagania elektrycznością jedzie całkiem sprawnie ale jeśli delikatnie operujemy pedałem gazu to zupełnie nie czuć tych 230 KM i w trybie eko jest wręcz lekko ospały. Gdy jednak potrzeba i dociśniemy to wtedy "moc jest z nami" i auto naprawdę zbiera się bardzo dobrze. Przykładowo na lewym na autostradzie jak czekamy aż ciężarówka zjedzie na prawy jak depniemy (zwłaszcza w trybie sport) to z tyłu naprawdę potrzeba już czegoś mocniejszego aby się tak do tych 140-150 km/h utrzymać. Musze sprawdzić ale wydaje mi się, że przyśpiesza lepiej niż mój Superb 2.0 TDI 200 KM. Reasumując kiedy potrzeba to auto jedzie. 0-100 ma coś koło 8,5 sek w papierach ale w filmikach wychodzi zwykle ok 7,1-7,8 z tego co widziałem. Mam skrzynie automat 6 biegów - trochę mało ale dzięki elektrycznemu wspomaganiu silnik jest bardzo elastyczny a skrzynia nie zamula (jak np. w większości DSG) i utrzymuje rozsądne obroty i redukuje kiedy trzeba. Na 6 przy 2 tys. jest coś koło 100 km/h z małym kawałkiem. Jeżdżąc z głową można uzyskać bardzo korzystne spalanie. U nas wychodzi średnio od początku ok 6.2 l. w jeździe mieszanej z przewagą trasy i nie jest to jazda ślamazarna tylko raczej taka bardziej dynamiczna (tam gdzie się da i kiedy się da). Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że nie jest to auto do szybkich przelotów autostradowych. Przy stałej 120 km/h (licznikowej) auto spala ok 6,5 l i jest to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Przy 140 km/h jakiś 1-1,5 l więcej zakładając płynną jazdę. Jazda 150-170 km/h to już okolice 8,5-9,5 l. A więc jeżdżąc przepisowo nawet na autostradzie jest nieźle. A do szybszej jazdy inny napęd i najlepiej nie SUV. Na drogach lokalnych zejście poniżej 6.0 jest nie tylko realne ale wręcz "automatyczne" a jak się człowiek postara to i w okolice 4.0 można zejść. Jak jazda jest płynna i są niskie prędkości to pali tyle co kompaktowy diesel o dużo mniejszej mocy. W mieście to różnie ale generalnie bliżej 5 niż 7.
Auto ma kupę systemów i można je bardzo dobrze wyposażyć. Aby jednak cieszyć się tym co oferuje ten model należy wybrać jedną z 2 najbogatszych wersji - najlepiej ta najbogatszą. Dostaniemy wtedy w standardzie naprawdę bardzo-bardzo dużo. Przy 2WD hybryda 230 KM w najbogatszej specyfikacji (bez ekstra dodatków -z lakierem jedynie liczę) kosztuje coś ok 170-180 tys. cennikowo ale Hyundai daje całkiem sensowne rabaty dla działalności i wybranych grup zawodowych. My zeszliśmy finalnie kilkanaście % (ok 20 tys. ). Za ok 150 tys. jest to moim zdaniem bardzo dobra opcja jak na mniejszego SUV-a. Przy większym budżecie są pewnie inne opcje (być moze atrakcyjniejsze) ale do tych transakcyjnych 150 tys. to lepszej w tej klasie pojazdów patrząc na całokształt za bardzo nie widzę.
Problem jest taki, że jak chyba wszędzie nie ma aut. My braliśmy auto z placu po długich poszukiwaniach i jechaliśmy po niego przez pół Polski. Jest taki popyt, że wiekośc sprzedaży jest zdeterminowana przez ilość dostępnych aut i terminy dostaw. Słyszałem już o terminach 6 miesięcy na auto do produkcji. W PSA jest podobno całkiem tragicznie a u innych też kolorowo to nie wygląda. Pytanie jest więc co się da kupić w miarę szybko bo możemy sobie wybrać auto a potem będzie nie do kupienia. Takie chore czasy nastały.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Sun, 24 Oct 2021 - 17:30
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Nie brałem pod uwagę wcale Citroena C5 Airscross, ale ostatecznie się przejechałem i kupiłem.
Przetestuj, bardzo wygodny i cichy, 180KM i automat 8g w sumie też daje jakoś radę. Imho najlepiej wygląda czarny na czarnych 19' biggrin.gif


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:28