Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Najbardziej osobowy Van, Prowadzenie, dynamika, jakość wnętrza
As_
post Wed, 11 Aug 2021 - 21:58
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Który z kilkuletnich vanów (do 100k) będzie dawał najbardziej osobowkowe odczucia z jazdy?
Vito? Transit? T6?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Aug 2021 - 21:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Wed, 11 Aug 2021 - 22:07
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Jak jeździłem chwilę busami to najlepiej mi się jeździło Vito, potem Trafic-em. Dla siebie wolałbym Merca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 12 Aug 2021 - 12:12
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Merc i VW chyba będą najbardziej cywilizowane.
Ja korzystam z T6 na co dzień i jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
akim
post Thu, 12 Aug 2021 - 14:42
Post #4


User
Dołączył: Tue, 21 August 2012





Długi caddy za mały?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 13 Aug 2021 - 10:40
Post #5


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





caddy ma resor z tyłu
jedzie się ok ale to zupełnie inna sprawa od transportera


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 13 Aug 2021 - 11:20
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Tylko T6 najlepiej w Multivanie (raczej poza budżetem) albo Caravelle, zwykły blaszak mocno odstaje choćby wyciszeniem. Multivanem z DSG robiłem autostradami po 1000 km dziennie bez zmęczenia a zwykły Transporter męczył na A4 Wro - Legnica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 13 Aug 2021 - 13:27
Post #7


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





cravelle to minimum
tak samo jak merc v-klasse bo jak trzasnałem traske 1400km rozjebanym (3 letnim) vito z wypozyczalni to do dzisiaj mnie boli głowa wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 13 Aug 2021 - 13:53
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





CYTAT(cowboy @ Fri, 13 Aug 2021 - 13:27) *
cravelle to minimum
tak samo jak merc v-klasse bo jak trzasnałem traske 1400km rozjebanym (3 letnim) vito z wypozyczalni to do dzisiaj mnie boli głowa wink.gif


Proszę nie wspominaj Vito, przez 5 lat i jakieś 180000km był to mój służbowóz, był tak zajebisty, że rodzina nie chciała nim jeździć biggrin.gif i musiałem i tak mieć prywatną osobówkę w domu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sat, 14 Aug 2021 - 01:28
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Mi z tych do 3,5t to 313, 316 z małym kołem kierownicy prowadziły się jak osobówki. Z dość żwawym podejściem do prędkości autostradowych do limitera.
Ten no chyba moja wiedza jest trochę przestarzała. Aczkolwiek miałem mały kontakt z przednionapędowymi dostawczakami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 19 Aug 2021 - 09:33
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Koniecznie przejedź się Chryslerem Voyagerem 2015+


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Thu, 19 Aug 2021 - 12:33
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





CYTAT(Driftman @ Thu, 19 Aug 2021 - 09:33) *
Koniecznie przejedź się Chryslerem Voyagerem 2015+


Tez szukam podobnej machiny.

Z reserchu wyszlo, ze najlepsze oceny ma wlasnie T6 caravella/multivan z automatem.

Dzieki @driftman obczaje tego Chryslera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 19 Aug 2021 - 13:56
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Z T6 byłbym ostrożny, polecam bardziej T5 polift 2.0tdi 140hp dsg. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Thu, 19 Aug 2021 - 20:43
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co do T6 to jeździłem i moje odczucia są takie:

-Siedzi się bardzo wysoko i jak na krześle mi ta pozycja zupełnie nie odpowiada w moim egzemplarzu były jakieś podstawowe fotele i po 20km bolały mnie plecy. Będąc kiedyś w salonie VW siedziałem w innym egzemplarzu i tam fotel był wyraźnie lepszy więc warto zwrócić na to uwagę.

-Zawieszenie jest strasznie wysokie porównując T6 i Vito/v klase to mercedes jest bardzo niski, wysokość typowej osobówki, vw wysokością zaszeregował bym typowo do busów

-Silnik i napęd w moim przypadku 2.0 TDI 150KM 6 biegów manual 4x4, odczucia tragedia. Już tłumaczę dlaczego, skrzynia biegów zdecydowanie za długa do masy i gabarytów tego pojazdu, ruszając człowiek by najchętniej wyszedł i pomógł autu ruszyć, jak bujniesz auto na trasie to leci bez problemów. Piszę o wersji 4x4 jak zachowuję się oska tego nie wiem. Czy T6 wychodziło z skrzyniami z różnymi przełożeniami nie wiem, warto sprawdzić.

-Auto było wersją 8 osobową i szło demontować siedzenia co kiedyś uczyniłem do montażu podeszło 3 inżynierów i jak dziś pamiętam jak się męczyliśmy żeby zamontować z powrotem siedzenia

-Wyciszenie moim zdaniem dobre oprócz uszczelek drzwi, które niestety szumią podczas jazdy ale to problem gruby vag nie samego modelu t6

-Wykończenie wnętrza moim zdaniem jest dobrze taki typowy vw na pierwszy rzut oka żadna tandeta nie bije po oczach


Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Thu, 19 Aug 2021 - 21:11
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Albo Sienna lub Odyssey
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rysa
post Sat, 28 Aug 2021 - 21:26
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 February 2008
Skąd: ;)





Viano 3.0 po 2014 roku. Wersja Ambiente. Gdyby nie skrzynia 5 b to ideal. Po 2014 pelen ocynk.

Chyba ze starczy na klase V Bo to przeskok jakosciowy.

Dsg w duzym samochodzie jakim jest t5 czy t6 czasem glupieje i mocno szarpie. Do tego szybko sie zuzywa przy ciezkim aucie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Wed, 01 Sep 2021 - 09:10
Post #16


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(A d a m @ Thu, 19 Aug 2021 - 20:43) *
Co do T6 to jeździłem i moje odczucia są takie:

-Siedzi się bardzo wysoko i jak na krześle mi ta pozycja zupełnie nie odpowiada w moim egzemplarzu były jakieś podstawowe fotele i po 20km bolały mnie plecy. Będąc kiedyś w salonie VW siedziałem w innym egzemplarzu i tam fotel był wyraźnie lepszy więc warto zwrócić na to uwagę.

-Zawieszenie jest strasznie wysokie porównując T6 i Vito/v klase to mercedes jest bardzo niski, wysokość typowej osobówki, vw wysokością zaszeregował bym typowo do busów

-Silnik i napęd w moim przypadku 2.0 TDI 150KM 6 biegów manual 4x4, odczucia tragedia. Już tłumaczę dlaczego, skrzynia biegów zdecydowanie za długa do masy i gabarytów tego pojazdu, ruszając człowiek by najchętniej wyszedł i pomógł autu ruszyć, jak bujniesz auto na trasie to leci bez problemów. Piszę o wersji 4x4 jak zachowuję się oska tego nie wiem. Czy T6 wychodziło z skrzyniami z różnymi przełożeniami nie wiem, warto sprawdzić.

-Auto było wersją 8 osobową i szło demontować siedzenia co kiedyś uczyniłem do montażu podeszło 3 inżynierów i jak dziś pamiętam jak się męczyliśmy żeby zamontować z powrotem siedzenia

-Wyciszenie moim zdaniem dobre oprócz uszczelek drzwi, które niestety szumią podczas jazdy ale to problem gruby vag nie samego modelu t6

-Wykończenie wnętrza moim zdaniem jest dobrze taki typowy vw na pierwszy rzut oka żadna tandeta nie bije po oczach

Siedzi się dość wysoko, ale to chyba dobrze. W końcu ludzie po coś te suvy kupują, nie ? smile.gif
Wysokość zawieszenia to akurat dla mnie zaleta, bo jazda po nierównych drogach czy wjeżdżanie w dziwne miejsca w ogóle nie jest problemem.
Co do skrzyni to moje odczucia są takie, że 1., 2. i 3. bieg są denerwująco krótkie, zwłaszcza podczas jazdy po mieście, wyższe biegi zupełnie ok. Przy 2krpm jest ok. 120kmh.
System mocowania siedzeń nie jest najprostszy na świecie, ale bez przesady jeden średnio silny człowiek sobie poradzi sam.

Przypomniało mi się jeszcze jedno auto: Toyota Proace i klony od PSA Citroen i Peugeot. Trochę mniejszy niż VW czy Merc, całkiem komfortowe zawieszenie. Wersja 180KM AT fajnie się odpycha, silnik bardziej kulturalny niż TDI, przyjemny, ale nie za szybki automat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 01 Sep 2021 - 09:52
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(A d a m @ Thu, 19 Aug 2021 - 20:43) *
Co do T6 to jeździłem i moje odczucia są takie:

-Siedzi się bardzo wysoko i jak na krześle mi ta pozycja zupełnie nie odpowiada w moim egzemplarzu były jakieś podstawowe fotele i po 20km bolały mnie plecy. Będąc kiedyś w salonie VW siedziałem w innym egzemplarzu i tam fotel był wyraźnie lepszy więc warto zwrócić na to uwagę.

-Zawieszenie jest strasznie wysokie porównując T6 i Vito/v klase to mercedes jest bardzo niski, wysokość typowej osobówki, vw wysokością zaszeregował bym typowo do busów

-Silnik i napęd w moim przypadku 2.0 TDI 150KM 6 biegów manual 4x4, odczucia tragedia. Już tłumaczę dlaczego, skrzynia biegów zdecydowanie za długa do masy i gabarytów tego pojazdu, ruszając człowiek by najchętniej wyszedł i pomógł autu ruszyć, jak bujniesz auto na trasie to leci bez problemów. Piszę o wersji 4x4 jak zachowuję się oska tego nie wiem. Czy T6 wychodziło z skrzyniami z różnymi przełożeniami nie wiem, warto sprawdzić.

-Auto było wersją 8 osobową i szło demontować siedzenia co kiedyś uczyniłem do montażu podeszło 3 inżynierów i jak dziś pamiętam jak się męczyliśmy żeby zamontować z powrotem siedzenia

-Wyciszenie moim zdaniem dobre oprócz uszczelek drzwi, które niestety szumią podczas jazdy ale to problem gruby vag nie samego modelu t6

-Wykończenie wnętrza moim zdaniem jest dobrze taki typowy vw na pierwszy rzut oka żadna tandeta nie bije po oczach


W firmie mamy 4x4 i fwd. Wersje 150 i 204km, generalnie w 4x4 skrzynia jest krótka, na trasę średnie rozwiązanie, choć Wawa - Austria bez jakiegoś większego zmęczenia robię. W FWD jest całkiem ok.
Co do foteli, to bez przesady z tymi 3 inżynierami, chyba, że to goście od ochrony środowiska laugh.gif Są dość ciężkie, ale system wpinania działa całkiem spoko.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:00