Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Co kupić na daily?
drag_op
post Wed, 19 May 2021 - 10:59
Post #41


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





Ten peugeot to też w automacie? Wiadomo, że automat stara się przy obciążeniu wchodzić w obroty gdzie silnik generuje moc/moment i redukował będzie przy mocniejszym wciśnięciu - każdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 19 May 2021 - 10:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Wed, 19 May 2021 - 11:05
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 19 May 2021 - 08:51) *
Znowu ktoś przekonuje, że nastoletni grzmot jest lepszy niż 2-latek. Czy kiedyś ten obłęd się skończy?


Skończy się, jak zaczną znowu robić tak solidne samochody jak Peugeot 406 czy Mercedes W124.


Nie znam nowej mazdy 6, ale auta drugiej generacji koło 2010roku potrafią już rdzewieć masakrycznie. O pierwszej to wiadomo że nie ma co mówić nawet.
A szkoda bo Japończycy umieli i potrafią nadal robić dobre i bardzo solidne mechanicznie samochody. Zapewne taka mazda wytrzyma mechanicznie więcej niż większość jej europejskiej konkurencji.
Szkoda jednak że tak słabo z tą blachą się popisali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 19 May 2021 - 11:56
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(drag_op @ Wed, 19 May 2021 - 10:59) *
Ten peugeot to też w automacie? Wiadomo, że automat stara się przy obciążeniu wchodzić w obroty gdzie silnik generuje moc/moment i redukował będzie przy mocniejszym wciśnięciu - każdy.

Mowa o jeździe na tempomacie, z przepisową prędkością po względnie płaskiej autostradzie z rodziną 2+2 w środku, gdzie tu mocniejsze wciśnięcie smile.gif miałem na tydzień do testów alfę giulie też 2.0 tylko tam automat był chyba 7mio biegowy. Bajka. Edit : zapomniałem, że to było turbo smile.gif
Peugeot Manual. 136km z drugiej strony masz Avensisa 1.8 147km i żeby w ogóle jechał pod górę powyżej 80km/h trzeba było go pałować na 3ce. Mam wrażenie, że silniki w nowych japońcach w ogóle nie mają dołu albo żeby wyciągać normy spalania mają źle wystopniowane skrzynie


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 19 May 2021 - 11:56
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Z tymi rdzawymi nalotami może być. Lakier odpryskuje i nalot może się pojawiać. U mnie w maździe też tak jest. Więc mnie to nie dziwi. Ale nie uważam by do 10 lat mogłaby pojawić się perforacja. Ot nalot wynikający z uszkodzenia lakieru


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 19 May 2021 - 14:07
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 19 May 2021 - 08:51) *
Ale zgodzę się, że nowych samochodach można odnieść wrażenie, że "nie jadą". Przyśpieszasz, a jest cicho, jedziesz pakę pięćdziesiąt, a słuchasz radia i kierownicę trzymasz jednym palcem, nie musisz walczyć o utrzymanie na pasie. Wszystkie bodźce cię okłamują do momentu, aż nie spojrzysz na stoper.

Podobnie właściciel 'starszego' pojazdu może czuć się przytłoczony mnogością czujników i informacji, które otrzymuje.



Dobrze prawisz, jeszcze jak to automat to już całkiem nie ma co robić, gdyby nie ta wstrętna elektronika to człowiek by umarł z nudów.

A ten lakier to może dla oszczędności na masie, żeby 2t nie przekroczyć tongue.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 19 May 2021 - 15:22
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Frolik @ Wed, 19 May 2021 - 11:05) *
Skończy się, jak zaczną znowu robić tak solidne samochody jak Peugeot 406 czy Mercedes W124.

Mercedes W124 i solidność... aż słyszę gdzieś z tyłu głowy śmiech Jetronica.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 19 May 2021 - 20:28
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Rezor @ Wed, 19 May 2021 - 00:14) *
Dla mnie przede wszystkim ważne żeby samochód sprawdzał się w tym do czego jest stworzony czyli jazdy z A do B potem komfort i osiągi, na końcu bajery. Sorry ale mnie ta mazda nie urzekła. Nie prowadziła się lepiej, a nawet gorzej niż ponad 10 letnie samochody. Wszystkie bajery ktore posiadała można dorzucić w retroficie z Ali czy innego Alle. Przytoczyłem informacje o masce jako ciekawostkę, a latasz koło tego jak ćma smile.gif . Mialem wrażenie, że aluminiowe maski yo już jakieś minimum przy takim kawale blachy. W tej chwili mam 4 samochody i nawet mustang z 94 ma fabrycznie włókno. Reszta aluminum. Już na volvo s40 żony jestem cięty ale polubiłem ten samochód jak pojeździłem trochę tą mazdą. Okazało się że volvo przyspiesza, skręca, prowadzi się tak samo jak 2 letni wóz, a jedyne czego mi całe szczęście brakuje to pikania na każdym kroku, agresywnej kontroli trakcji i korozji smile.gif ja się zastanawiam czy coś przeoczyłem czy tak wygląda obecna motoryzacja. Miałem jakiś czas temu Avensisa służbowego 1.8 2016r. Jadąc sam pod górkę na głupiej obwodnicy 110km/h musiałem zredukować do 3ki bo samochód nie jechał, a zwalniał. Ludzie się jarają aktywnymi tempomatami, strefami martwego pola, hands free, android auto itp itd, a podstawowe rzeczy w samochodzie nie działają. Mogę zrozumieć, że nie każdy w takim 406 2.0 xu10 nie leci na 5ce do odcinki (zonk przy 190 biggrin.gif) ale jak jadąc 110km/h samochód zwalnia na 5 tym biegu przy 2100rpm to coś jest nie halo. To samo mazda. Na A1 tempomat 140km/h i z każdą większą górką automat redukował i silnik wył jak upalane seicento i kręcił po 4000rpm. Mam hemi, jeżdżę w trasy ale jak chce mieć komfort to wrzucam tempomat, silnik trzyma obroty i jedyne co słyszę to muzykę albo gadam z dzieciakami, a nie czekam na spokój aż minę wzniesienie biggrin.gif

@piwo przepraszam mowa o mazdzie 2.0 2018r z przebiegiem 18k km, którą dostałem jako samochód zastępczy smile.gif


ja mysle ze mazda moze miala jakies wpadki ale ciagle podaza swoja droga i calkiem niezle im to wychodzi


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 19 May 2021 - 21:44
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Nie wiem o co z ta rdzą chodzi, miałem "6" z 04 i naprawdę poza tylnymi reperaturkami nie było się do czego przyczepić, a w 10' już w USA przypłynęła, każda śrubka w pasie przednim zabezpieczona smarem miedzianym, bez problemu odkręcona, gdyby nie przeciętne V6 od Forda pewnie bym jeszcze pojeździł, bo nawet automat jak na tak stare auto żywo reagował na ruchy pedałem gazu i pozwalał dociągnąć do odcinki w trybie ręcznym. Aktualna "6" tez mi przypasowała, a maska to myślę że max 15kg, choć pewnie już jest z amelinium, więc pewnie i mniej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 20 May 2021 - 08:48
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Ale zgodzę się, że nowych samochodach można odnieść wrażenie, że "nie jadą". Przyśpieszasz, a jest cicho, jedziesz pakę pięćdziesiąt, a słuchasz radia i kierownicę trzymasz jednym palcem, nie musisz walczyć o utrzymanie na pasie. Wszystkie bodźce cię okłamują do momentu, aż nie spojrzysz na stoper.

Podobnie właściciel 'starszego' pojazdu może czuć się przytłoczony mnogością czujników i informacji, które otrzymuje.


To prawda. W toyocie MR2 z 91 roku jadąc 80kmh czuję, jakbym jechał ze 120kmh. Kierowca przy samym asfalcie, przód auta też mega nisko i ogólnie niski wóz. Hałas w środku, brak wspomagania, więc wszystko czuć. Minimalny ruch kierownicy i auto skręca... Tymczasem Lancer 2014 rok jadąc 120kmh czuję odwrotnie, czyli jakbym jechał 80kmh mimo, że to wcale nie jakiś izolujący samochód.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 20 May 2021 - 10:39
Post #50


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





To wszystko zależy od zawiasu. Ostatnio w kompocie e36 z 94. zmieniłem eksperymentalnie sprężyny z tyłu. Zawsze tą furą jeździłem zwykle max 90. Więcej to bardzo rzadko. Po zamontowaniu tych sprężyn jechałem do domu, spojrzałem na licznik, a tu 120 km/h. Czasami jeden element może diametralnie zmienić auto. W nowszym aucie po prostu są zwykle te wszystki drobne rzeczy w lepszym stanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Thu, 20 May 2021 - 13:57
Post #51


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





W zakręcie na limicie to wyraźnie czuć że się jedzie 3km/h więcej, to żeby nie wiedzieć że się jedzie 30 więcej to trzeba mieć zajebiste poczucie prędkości i przestrzeni biggrin.gif Jak ci wysiądzie licznik to się zabijesz chłopie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 20 May 2021 - 14:31
Post #52


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





CYTAT(The Driver @ Thu, 20 May 2021 - 13:57) *
W zakręcie na limicie to wyraźnie czuć że się jedzie 3km/h więcej, to żeby nie wiedzieć że się jedzie 30 więcej to trzeba mieć zajebiste poczucie prędkości i przestrzeni biggrin.gif Jak ci wysiądzie licznik to się zabijesz chłopie biggrin.gif

Jechałem po prostej ekspresówką. Zawsze każdy dół było czuć, a teraz nawet na progach nie zwalniam i nic nie wali nie skacze, jest komfortowo
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:32