Shoutbox 0 nowych PW 


47 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Camry 2018+, Ktos posiada?
Snara
post Thu, 21 Jan 2021 - 06:32
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(piwo @ Thu, 21 Jan 2021 - 04:24) *
no dlatego mowie zadnego turbo auta zadnego vaga bo to tylko wkurwia i od usterki do usterki. mamy flote skod octavi to wiem ile glupich awarii z silnikeim jest. to pekniety intercooler wodny to turbina to przegnita wiazka. w superbie siedzialem z tylu tylko w poprzedniej generacji to sie zalamalem bo miejsca na nogi od choelry a na szerokosc wogole. i sie siedzi oparty bokiem o drzwi a glowa zachaczajac o szybe boczna i schodzaca linie dachu. masakra jakas. moze nowszy jest ok ale co z tego jak silnika nie ma zadnego godnego. tak na prawde mozna przebierac autami i ciezko cos wybrac. bmw nie stac mnnie na serwis i zakup drogi. lexus to samo, conajmniej 100tys zl do zakupu i serwis autoryzowany kazdorazowo co rpzeglad plus 1500zl. merc roboczogodzina w serwisie 500zl. jakas masakra. wlassnie brakuje jakiegos taniej pojemnej duzej cichej z dobrym motorem limuzyny dla kowalskiego. toyota camry probuje sie w ta dziure wbic. moim zdaniem z niezlym skutkiem. mazda 6 wydaje sie w kazdym wzgledzie gorsza a cena jest wyzsza. hondy accord X generacji nie ma w europie (w stanach jezdzi sobie acura tlx )
ford mondeo? z silnikeim 1.0 turbo moze? no jakis zart. kolega pracuje w magazynie silnikow forda to tyle palet tam z silnikami turbo schodzi do serwisow ze glowa mala. volvo v70 v80? sporo pali. na pewno nie tyle co camry. i w serwisowaniu drozszy. wiec zostaja juz albo stare auta i kupno w budzecie do 60tys zl czegos 10 letniego i za zaoszczedzone pieniadze wkLadanie w czesci i paliwo (ale wiadomo ze to kasa przejedzona) albo kupno camry za 120tys i po trzech latach sprzedac za 80tys zl i lac tylko paliwo.


Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś smile.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 21 Jan 2021 - 06:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lazik
post Thu, 21 Jan 2021 - 08:24
Post #22


Frequent User
Dołączył: Tue, 14 October 2008
Skąd: BoatCity





To jeszcze moje 3 grosze.

Przymierzałem się jesienię do Camry ale ostatecznie odpuściłem temat. Kilka kwestii, które akurat mi nie pasowały (wersja executive ale bez pakietu VIP):
- fotele - nie mogłem się odnaleźć, miejsca jest sporo ale mam wrażenie, że fotel jest strasznie "krótki", a regulacji brak
- audio - nawet w wersji executive bardzo słabe, a JBL tylko w pakiecie VIP (+kilkanaście tys. dopłaty, a osobno się nie da)
- media - brak apple carplay/ android audio itp. generalnie overall w tyle za konkurencją
- prowadzenie - zdecydowanie auto nastawione na komfort - ale to akurat może nie minus, po prostu taka grupa docelowa

No i ostatnia kwestia, która zdecydowała: 220KM, masa ca. 1,6t, katalogowo coś koło 8s 0-100 i jeszcze ekonomiczna hybryda - no idealny daily driver.
Niestety (subiektywnie oczywiście) ale wydaje mi się, że do tych 8s to sporo brakuje, raczej bliżej 9s.
Spalanie w mieście super - ale w trasie > 140km/h już bardzo słabo.

Na codzień robię około 50km - 2/3 to trasa 1/3 miasto - dla mnie ani to szybkie, ani oszczędne. Na dłuższe weekendowe/wakacyjne wypady hybryda też zalet nie ma żadnych.
Gdyby to był plug-in i chociaż 40km zrobiłbym na jednym ładowaniu - to tak. Do miasta spoko auto, ale przy moim trybie jazdy zalet ta hybryda za dużo nie ma - tym bardziej że w tej cenie można kupić np. 2.0 turbobenzyny marek powiedzym 'premium' - ok więcej palą, ale też zupełnie inaczej jadą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 08:32
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





co do spalania toyoty w trasie to na prawde te 7 litrow przy 140km/h to duzo?



CYTAT(lazik @ Thu, 21 Jan 2021 - 08:24) *
Gdyby to był plug-in i chociaż 40km zrobiłbym na jednym ładowaniu - to tak. Do miasta spoko auto, ale przy moim trybie jazdy zalet ta hybryda za dużo nie ma - tym bardziej że w tej cenie można kupić np. 2.0 turbobenzyny marek powiedzym 'premium' - ok więcej palą, ale też zupełnie inaczej jadą.



no wlasnie ogladalem test hybryd plug in skody superba to tragedia. na autostradzie to pali nie 7 a 9 litrow i wiecej. wiec nie dosc ze skoda superb jest duzo drozsza to wozimy nie 30kg balasu a 200kg balastu ( a wiec wszystko zuzywa sie duzo bardziej, zawieszenie heble opony no i prowadzi sie i hamuje gorzej) to jeszcze jest mniej oszczednie za 170tys zl cene. nie sadze ze komus bedzie sie chcialo wyciagac codziennie przewodu i przedluzacza z bagaznika ciagania po brudnej kostce i podlaczania do sieci. a potem po sniegu lub zalodzony czy zablocony kabel zwijac do bagaznika. i tak codzien. no taka mizerna przyjemnosc.
to samo 508 hybrid. podobno skacze jak zaba niedopracowazna elektronika a cena tez nie zacheca bo daleko jej do ceny 120tys zl za toyote.
toyota zrobila po prostu samochod dzialajacy a nie ladny katalogowo. oczywiscie wszystko co pisze to na bazie wiedzy z yt. musze sie sam przekonac bo zawsze te info z yt przeinaczone. juz do tylu aut sie napalalem a potem na zywo zawsze wielkie rozczarowanie.

co do apple car czy android auto zgoda. ale mysle ze to bedzie fajna karta przetargowa przy kupnie uzywek i mysle ze uzywki poleca w dol kiedy wyjdzie lift w tym roku z tymi opcjami. a dla mnie zamontowanie telefonu na przyssawke do szyby i korzystanie tak z navi to zaden problem.
co do audio to mysle ze tez mozna zawsze podmienic za grosze te 1000zl na lepiej dzialajace. wole miec takie pierdoly do modyfikacji niz problem z poborem oleju 1l na tysiac.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lazik
post Thu, 21 Jan 2021 - 08:41
Post #24


Frequent User
Dołączył: Tue, 14 October 2008
Skąd: BoatCity





Ja nie twierdzę, że auto jest złe - jako komfortowy dd jest na prawdę ok.
Po prostu akurat nie dla mnie i chyba trochę miałem za duże oczekiwania co do hybrydy (głównie w kwestii osiągów) wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 08:47
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no wlasnie ja szukam auta rodzinnego wakacyjnego i taniego wiec nie szukam osiagow 15s 0-200km/h bo mnie na to nie stac, zreszta na codzien jezdze punto w lpg i nie narzekam na brak przyjemnosci prowadzenia czy osiagow. i tak 99% jezdzi wolniej.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 21 Jan 2021 - 09:08
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Po lifcie camry już ma carplay i aa.
Jak komuś toyota nie odpowiada albo potrzebuje kombi, to jest mondeo hybryda. Technicznie to jest bardzo zbliżone do hybyrydy w toyocie, bo ford płaci za korzystanie z patentu toyocie.


Z pluginami jest taki problem, że piękne wyniki to wychodzą tylko w danych homologacynjych. No i w ogromnej większości przypadków mają skomplikowane silniki więc po paru latach może się okazać, że będą problemy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 21 Jan 2021 - 09:34
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 21 Jan 2021 - 09:47) *
no wlasnie ja szukam auta rodzinnego wakacyjnego i taniego wiec nie szukam osiagow 15s 0-200km/h bo mnie na to nie stac, zreszta na codzien jezdze punto w lpg i nie narzekam na brak przyjemnosci prowadzenia czy osiagow. i tak 99% jezdzi wolniej.


Corolla kombi 2,0 hybrid sprawdzi się lepiej w tej roli, układ hybrydowy nowocześniejszy o generację.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 09:43
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Mówisz o tym?
https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat...est/lscymvd.amp
Bagażnik 380l? Wolniejsze rozpędzanie od toyoty większa masa starszy system e-cvt silnik 2,0 zamiast 2,5 ? Cena podobna lub wyższa? Hm no nie wiem czy to lepsza opcja
CYTAT(ju-by @ Thu, 21 Jan 2021 - 09:34) *
Corolla kombi 2,0 hybrid sprawdzi się lepiej w tej roli, układ hybrydowy nowocześniejszy o generację.

Corolla jest zdecydowanie za małym autem w środku. Jest o dwie klasy mniejsza od camry. Przysiadałem się niedawno do niej to jest mniej miejsca zdecydowanie od mazdy 3 która obecnie jeżdżę a która chce zastąpić większym autem bo zrobiła się zamała jak na dwójkę dzieci . dwa camry ma najnowszy system hybrydy nowszy od corroli co widac po spalaniu więc nie wiem o czym piszesz. Chyba niedoinformowany jesteś.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 21 Jan 2021 - 10:04
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Piwo - czytam o tym serwisie Camry. Skąd oni mają pyłkę za 312zł? ohmy.gif Grubo poszli z ceną. Pracuję w ASO Mitsubishi i obsługiwaliśmy magazyn Toyoty długi czas (zanim weszło Camry), to nie mieli takich premium pyłek. Ceny części nie zabijają wg mnie, są jak w Miśku mniej więcej. Olej w CVT 193zł brutto (nie wiem ile tam potrzeba do wymiany, chyba mało), w Miśku w CVT potrzeba 2 bańki po 4 litry. Bańka 4litrowa to koszt 500zł dla klienta przykładowo, wymiana bodajże co 100tys km. Tak patrzę na cenę robocizny, to sporo u nich wychodzi, w Miśku od tego roku jest 260zł/rg to tam jak na przegląd drugi (z rozbieraniem hamulców i czyszczeniem) 980zł brutto, to u nich musi być chyba grubo ponad 300zł albo coś pod 400...? Z tego co słyszałem to w Porsche mają coś 600zł za rg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 10:13
Post #30


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no bo to nie jest cvt a przekladnia planetarna. tam wchodzi garstka oleju i tak na prawde nie ma za bardzo co smarowac.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 21 Jan 2021 - 10:35
Post #31


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(piwo @ Thu, 21 Jan 2021 - 09:43) *
Mówisz o tym?
https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat...est/lscymvd.amp
Bagażnik 380l? Wolniejsze rozpędzanie od toyoty większa masa starszy system e-cvt silnik 2,0 zamiast 2,5 ? Cena podobna lub wyższa? Hm no nie wiem czy to lepsza opcja

Corolla jest zdecydowanie za małym autem w środku. Jest o dwie klasy mniejsza od camry. Przysiadałem się niedawno do niej to jest mniej miejsca zdecydowanie od mazdy 3 która obecnie jeżdżę a która chce zastąpić większym autem bo zrobiła się zamała jak na dwójkę dzieci . dwa camry ma najnowszy system hybrydy nowszy od corroli co widac po spalaniu.

Nie wiem czy mondeo gorsze czy nie. Jak to ma być wozidło to 1s do 100 nie robi takiej różnicy,
bagażnik w kombiaku nie wygląda źle

Niektórzy mają alergię na toyoty, a wg mnie jedynie ford ma realnie konkurencyjną do toyoty hybrydę.

Corolla ma napęd tej samej generacji (dynamic force) co camry
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 10:40
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No w kombi jest zdaje 420 litrów 100 litrów mniej niż w camry. Tyle co w kombi forda hybrid mam w maździe 3 i jest to zdecydowanie za mało. Dalej ford droższy. Myślę że jedynie w układzie kierowniczym i zawiasie ford może mieć przewagę ale jak dla mnie przez to że baterie są w bagażniku a nie pod tylna kanapa jak w camry ford niestety przegrywa w przedbiegach.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 21 Jan 2021 - 10:45
Post #33


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





No i Mondeo w porownaniu do Camry ma konsole z poprzedniej dekady.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 21 Jan 2021 - 11:05
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





420 litrów w kombiaku i tak pewnie jest bardziej użyteczne niż 500 litrów w sedanie.
Ja się oduczyłem patrzeć na samochody tylko przez pryzmat tabelek i liczb, bo czasem się okazuje, że cyferki nie mówią wszystkiego.
Przecież przedliftowe camry też ma ekran w konsoli a nie przyklejony u góry tablet, wiec jak dla mnie to 1:1. No i toyota też nie błyszczy w kwestii multimediów.
Nikogo do forda nie namawiam, tylko zwracam uwagę, że coś takiego jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lazik
post Thu, 21 Jan 2021 - 11:51
Post #35


Frequent User
Dołączył: Tue, 14 October 2008
Skąd: BoatCity





CYTAT(piwo @ Thu, 21 Jan 2021 - 08:32) *
co do spalania toyoty w trasie to na prawde te 7 litrow przy 140km/h to duzo?


Nie mam pojęcia kto i w jakich warunkach robił ten test, czy tam nadal układ hybrydowy wspomagał czy nie. Z moich doświadczeń (jeździłem autem tylko przez jeden weekend) - dłuższa przelotowa trasa, prędkości ca. 160 i wychodziło ca 10-11. [Czyli mój aktualny dd: mocniejszy, szybszy, cięższy i mniej aerodynamiczny SUV jest w trasie oszczędniejszy wink.gif, niestety w mieście już zdecydowanie nie].

Ale to tylko potwierdza jedno - hybryda ma wiele zalet w mieście/ na krótkich odcinkach i praktycznie żadnych w trasie - koła nie odkryłem. Pytanie co kto potrzebuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 12:05
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(lazik @ Thu, 21 Jan 2021 - 11:51) *
Nie mam pojęcia kto i w jakich warunkach robił ten test, czy tam nadal układ hybrydowy wspomagał czy nie. Z moich doświadczeń (jeździłem autem tylko przez jeden weekend) - dłuższa przelotowa trasa, prędkości ca. 160 i wychodziło ca 10-11. [Czyli mój aktualny dd: mocniejszy, szybszy, cięższy i mniej aerodynamiczny SUV jest w trasie oszczędniejszy wink.gif, niestety w mieście już zdecydowanie nie].

Ale to tylko potwierdza jedno - hybryda ma wiele zalet w mieście/ na krótkich odcinkach i praktycznie żadnych w trasie - koła nie odkryłem. Pytanie co kto potrzebuje.

Ale Nowa Toyota camry hybrid po 2019 roku?
Auto konkretne ma znaczenie bo camry ma jedno z niższych współczynników cx w klasie. Ma np całkowicie zabudowana płaska podłogę.
Te 160 to ustawienie na tempomacie czy może średnia z GPS lub z tempomatu? Jak to wyglądało bo wszystko ma dość spore znaczenie


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 21 Jan 2021 - 12:23
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(lazik @ Thu, 21 Jan 2021 - 11:51) *
Nie mam pojęcia kto i w jakich warunkach robił ten test, czy tam nadal układ hybrydowy wspomagał czy nie. Z moich doświadczeń (jeździłem autem tylko przez jeden weekend) - dłuższa przelotowa trasa, prędkości ca. 160 i wychodziło ca 10-11. [Czyli mój aktualny dd: mocniejszy, szybszy, cięższy i mniej aerodynamiczny SUV jest w trasie oszczędniejszy wink.gif, niestety w mieście już zdecydowanie nie].

Ale to tylko potwierdza jedno - hybryda ma wiele zalet w mieście/ na krótkich odcinkach i praktycznie żadnych w trasie - koła nie odkryłem. Pytanie co kto potrzebuje.

Hybryda pali w trasie tyle ile oszczedne nowoczesne benzyniaki, przy tym jest mniej awaryjna - zawsze to jakaś zaleta.
Ja zauważyłem, że większość osób, które wsiadają do hybryd na moment ma duże spalanie (sam tak miałem po pierwszej jeździe próbnej). Trzeba odrobinę zmienić styl jazdy i potem okazuje się, że osiągnięcie niskiego spalania nie jest niemożliwe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Jan 2021 - 12:25
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No kurcze z testów które przeglądałem ( różne rozniaste źródła i nie posądzam o stronniczość) przy ponad 140 pali jednak zdecydowanie mniej niż 11 a koło 7-8. Dużo mniej niż starsze hybrydy. Dlatego pytam bo dziwna trochę sprawa że tak odmienne ludzie mają wyniki. Może kwestia zalo,onych opon. Camry nie jest wyjątkowo ciężka 1600kg, ma dobry współczynnik oporów powietrza, praktycznie bezstronna przekładnie planetarna i silnik o sprawności 41%. Ciężko by stare auto mogło palić mniej


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 21 Jan 2021 - 12:46
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Przy tempomacie ustawionym na 145 po Polsce pali 7.2l w 4 osoby. W Niemczech tak samo i zrobiłem 640km dotankowałem do kilku odbić i weszło 40 litrów. 11 litrów to chyba złupane przez chwile po autostradzie i na kompie tyle pokazało wink.gif trasa 1300km w jedną i 1300km w druga strone. Nikt mi nie wmówi że przy 160 pali 11 biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 21 Jan 2021 - 13:04
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 21 Jan 2021 - 10:43) *
Mówisz o tym?
https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat...est/lscymvd.amp
Bagażnik 380l? Wolniejsze rozpędzanie od toyoty większa masa starszy system e-cvt silnik 2,0 zamiast 2,5 ? Cena podobna lub wyższa? Hm no nie wiem czy to lepsza opcja

Corolla jest zdecydowanie za małym autem w środku. Jest o dwie klasy mniejsza od camry. Przysiadałem się niedawno do niej to jest mniej miejsca zdecydowanie od mazdy 3 która obecnie jeżdżę a która chce zastąpić większym autem bo zrobiła się zamała jak na dwójkę dzieci . dwa camry ma najnowszy system hybrydy nowszy od corroli co widac po spalaniu więc nie wiem o czym piszesz. Chyba niedoinformowany jesteś.


Dwunasta generacja Corolli (E210) z silnikiem rodziny M20 (2,0 180) to 4 generacja, w Camry podobnie jak w ES300h jest trzecia generacja. Może mylisz z hybrydą 1,8?
Ósma generacja Camry to na dobrą sprawę model roku 2012 i to w niej czuć (w ES300h trochę mniej, ale to już budżet 200k zł).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

47 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:21