Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Trening bez auta - jakie opcje ?
v72
post Sun, 22 Dec 2019 - 20:31
Post #1


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Pyrlandia





Witajcie.

Kilka dni temu sprzedałem swoją perełkę przygotowaną na tor - czasem tak bywa , nie będę się rozpisywał .

Z racji - że zakładam minimum - 1-2 lata przerwy , zastanawiam się nad opcjami utrzymania formy za kierą i chciałbym zasięgnąć Waszych opinii
- która opcja będzie najlepsza

1. Skupić się na kartingu , jak najwięcej czasu na torze
2. Zbudować jakąś namiastkę symulatora - tutaj znalazłem opcje Fanateca , sprzęt nie tani - z wydajnym kompem/monitorami - wyjdzie 2x przygotowane seicento smile.gif
3. Kupić budżetowo jakąś maszynę pokroju Seicento/Kia - i robić doświadczenie
4. Daily + okazjonalnie wynajmowanie czegoś na SuperOS / PSB itd .. ?

Coś jeszcze ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 22 Dec 2019 - 20:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Sun, 22 Dec 2019 - 20:41
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Najlepsza będzie ta, która da ci najwięcej frajdy. Domniemywam, że to amatorska zabawa a nie profi ściganie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sun, 22 Dec 2019 - 20:49
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(v72 @ Sun, 22 Dec 2019 - 20:31) *
Witajcie.

Kilka dni temu sprzedałem swoją perełkę przygotowaną na tor - czasem tak bywa , nie będę się rozpisywał .

Z racji - że zakładam minimum - 1-2 lata przerwy , zastanawiam się nad opcjami utrzymania formy za kierą i chciałbym zasięgnąć Waszych opinii
- która opcja będzie najlepsza

1. Skupić się na kartingu , jak najwięcej czasu na torze
2. Zbudować jakąś namiastkę symulatora - tutaj znalazłem opcje Fanateca , sprzęt nie tani - z wydajnym kompem/monitorami - wyjdzie 2x przygotowane seicento smile.gif
3. Kupić budżetowo jakąś maszynę pokroju Seicento/Kia - i robić doświadczenie
4. Daily + okazjonalnie wynajmowanie czegoś na SuperOS / PSB itd .. ?

Coś jeszcze ??


ja widzę 2 stage.
kup sobie thrustmaster tmx lub t300
lub e36/e46
bawiłem się kiedyś na fanatecu, moim zdaniem jest to za drogie do tego co oferuje. zupełnie inaczej wygląda to tmx t300 czy g29



--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Sun, 22 Dec 2019 - 22:03
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(v72 @ Sun, 22 Dec 2019 - 20:31) *
- która opcja będzie najlepsza

1. Skupić się na kartingu , jak najwięcej czasu na torze
2. Zbudować jakąś namiastkę symulatora - tutaj znalazłem opcje Fanateca , sprzęt nie tani - z wydajnym kompem/monitorami - wyjdzie 2x przygotowane seicento smile.gif



- co do 1, to zdecydowanie polecam, bo swietnie uczy lini jazdy i tego z czego bierze sie predkosc. Zaleta to, ze to jednak na zywo, ale to nie jest do konca to samo co auto.
- odnosnie sima... nie wiem czy az fanateca potrzeba. Na t300 czy innych kierownicach tej klasy da sie krecic bardzo dobre czasy. Sa goscie ze na g29 walcza z czolowka tongue.gif Od pewnego poziomu kierownica moze i pomaga ale nie az tak dramatycznie. Jezdzilem na direct drivei i oglednie mowiac nie powalilo mnie to. Na pewno nie na tyle, zebym czul potrzebe zmiany. Jezdze sporo i jak juz w cos mial bym zainwestowac to w pedaly do tego t300... i to tez nie musza byc hydrauliczne. Monitorow 3 tez nie potrzeba, ale jak masz budzet to czemu nie. Teraz sa tez spoko ultra wide monitory, Taki kompromos miedzy 1 a 3ma, bo rozdzielczscia wychodzi jak 2 uhd.

W simracingu to troche jak w zyciu na torze... da sie zwalac na mase rzeczy... zle pedaly, brak 3 monitorow, slaba kiera, nie mam setupu dobrego itd itp... , a realnie najczesciej problemem jest nasza jazda smile.gif

Obie opcje daja bardzo duzo i wg mnie wbrew temu co pisza na tym forum niektorzy, swietnie przekladaja sie potem na realna jazde autem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Sun, 22 Dec 2019 - 22:23
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





Ad 1. Jakbyś chciał kartingowo pojeździć na porządnym sprzęcie to daj znać. Mam prywatnego karta KZ czyli shiftera + namiar na gościa który organizuje treningi w PL na profi sprzęcie smile.gif

AD 2. Budżetowy zestaw do sima to T300RS + T3PA-Pro + umiarkowanie mocny komp i na przykład Oculus VR. To da Ci najbliższe odczucia do prowadzenia auta. Do tego kokpit Simetik K2 na przykład z jakimś kubełkiem i jest lux. Polecam bo cisnę w iRacing prawie codziennie i to daje efekty smile.gif



--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 23 Dec 2019 - 08:51
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Opcja 3 najlepsza. Opcja 1 też sensowna

Jeżdżąc tylko na symulatorach uczysz się symulatorów. Do załapania podstaw wystarczy, do utrzymania formy i jakiegoś rozwoju nie. Wręcz od pewnego poziomu może przeszkadzać przenoszenie złych nawyków do realnego świata.

A już na pewno żadnego sensu nie ma wydawanie cholera wie ile na kierownice, stelaże z kubełkiem. Kup sobie jakiegoś Logitecha, przykręć do biurka i starczy.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 23 Dec 2019 - 09:35
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT([Yossarian] @ Mon, 23 Dec 2019 - 08:51) *

...
A już na pewno żadnego sensu nie ma wydawanie cholera wie ile na kierownice, stelaże z kubełkiem. Kup sobie jakiegoś Logitecha, przykręć do biurka i starczy.


Ja za cholere nie umiałem jeździć z kierownicą przykręconą do biurka... nie wspominając o latających po podłodze pedałach (oczywiście różne antypoślizgowe wynalazki też się nie sprawdzają.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Mon, 23 Dec 2019 - 09:42
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT([Yossarian] @ Mon, 23 Dec 2019 - 08:51) *


Jeżdżąc tylko na symulatorach uczysz się symulatorów. Do załapania podstaw wystarczy, do utrzymania formy i jakiegoś rozwoju nie. Wręcz od pewnego poziomu może przeszkadzać przenoszenie złych nawyków do realnego świata.


Simy to osobny i dlugi temat, ale dla rownowagi napisze tylko, ze bardziej sie z tym niezgodzic nie umiem. Nie sa idealne, ale pomagaja w rozwoju i w "utrzymywaniu formy" jak szlag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 23 Dec 2019 - 10:26
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





1. zawsze warto pojeździć gokartem. Karting to podstawa - jak nie umiesz szybko jeździć kartem, to tym bardziej osobówką.

2. Kierownica i pedały muszą być na jakimś stabilnym stelażu, bo inaczej wszystko będzie latało. Nawet międzygazu na dohamowaniu się nie nauczysz. Zamiast 3 monitorów, można kupić jeden w formacie 21:9. Wyjdzie taniej, a efekt podobny.

3. Odpuściłbym budżetowe Seicento - seryjne polegnie na pierwszej sesji, o ile na własnych kołach na nią dojedzie. A jak będziesz chciał to przygotować, to utkniesz w garażu, zamiast na torze.

4. Jak stać cię wyłożyć 10-20 tysięcy za najem, to pewnie, że tak.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 23 Dec 2019 - 11:51
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





U mnie nic nie lata - nawet żadnych mat antypoślizgowych nie używam tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Mon, 23 Dec 2019 - 11:54
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(behbeh @ Mon, 23 Dec 2019 - 09:42) *
Simy to osobny i dlugi temat, ale dla rownowagi napisze tylko, ze bardziej sie z tym niezgodzic nie umiem. Nie sa idealne, ale pomagaja w rozwoju i w "utrzymywaniu formy" jak szlag.


+1


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Mon, 23 Dec 2019 - 13:42
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Moja złota rada, kup "gruza" i upalaj gdzie tylko się da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
v72
post Mon, 23 Dec 2019 - 16:12
Post #13


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Pyrlandia





CYTAT(A d a m @ Mon, 23 Dec 2019 - 13:42) *
Moja złota rada, kup "gruza" i upalaj gdzie tylko się da.


Tę opcje już przerabiałem , z "gruzem" jest taki problem - że generalnie się psuje co chwilą, więc albo to lubisz i siedzisz godzinami w warsztacie - aby gruza reanimować
na następne zawody/trening - albo się prosisz mechaników żeby oni zdążyli - a oni na ogól mają mocno wyj*#, bo to przecież gruz a moją na warsztacie lepsze furki i masę innej roboty ..

W tym wypadku o rozwój będzie trudno - tracisz mnóstwo czasu i nerwów poza torem ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Mon, 23 Dec 2019 - 20:33
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Boję się pomyśleć ile chciałeś wydać na gruza, że cały czas by się psuł sleep.gif . Pod pojęciem gruz nie miałem na myśli auta, które ledwo jeździ, to ma być auto przeznaczone na straty ale nie w agonalnym stanie technicznym. Możesz pomyśleć o jakimś angolu za grosze idzie kupić i zawsze to jakieś nowe wrażenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Tue, 24 Dec 2019 - 12:30
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





Odnośnie tematu, że sim nie działa:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...463380417160371

Jeden z najlepszych SimRacer'ów dostał szansę jazdy Huracanem EVO GT3 i zrobił czas lepszy o 0,04 od mistrza F3 czyli gościa który jednak coś tam na żywo jeździ smile.gif czas praktycznie taki sam ale jest porównanie nauki jazdy z wirtualnego świata z realnym, więc jednak coś te symulatory dają wink.gif

Kupno "gruza" nigdy nie kończy się dobrze sad.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brytfanna
post Fri, 27 Dec 2019 - 12:43
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 02 November 2014





CYTAT(v72 @ Sun, 22 Dec 2019 - 20:31) *
Witajcie.

Kilka dni temu sprzedałem swoją perełkę przygotowaną na tor - czasem tak bywa , nie będę się rozpisywał .

Z racji - że zakładam minimum - 1-2 lata przerwy , zastanawiam się nad opcjami utrzymania formy za kierą i chciałbym zasięgnąć Waszych opinii
- która opcja będzie najlepsza

1. Skupić się na kartingu , jak najwięcej czasu na torze
2. Zbudować jakąś namiastkę symulatora - tutaj znalazłem opcje Fanateca , sprzęt nie tani - z wydajnym kompem/monitorami - wyjdzie 2x przygotowane seicento smile.gif
3. Kupić budżetowo jakąś maszynę pokroju Seicento/Kia - i robić doświadczenie
4. Daily + okazjonalnie wynajmowanie czegoś na SuperOS / PSB itd .. ?

Coś jeszcze ??


Wiadomo że każda opcja ma plusy i minusy, ale po przemyśleniu każdej z nich dochodzę do wniosku, że jak przerwa to przerwa - w tej zabawie ciężko o półśrodki.
Na karty i symulator można w efekcie wydać podobne pieniądze co na "prawdziwy" racecar i starty smile.gif
Nie wiem, czym jeździłeś i czym podyktowana jest Twoja decyzja o przerwie, jeśli ze względów finansowych, to może pomyśl o zejściu do niższej klasy - właśnie seicento albo kia (zaskoczyło mnie ostatnio jak tanie są te popucharowe i do tego świetnie przygotowane, szkoda, ze to nic a nic nie jedzie). Może civic 1.4 - tanie, mało awaryjne, przy niewielkiej ilości modyfikacji może być nawet dosyć konkurencyjne w klasie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Sun, 12 Jan 2020 - 15:27
Post #17


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





Polecam g25/7/9, do tego lfs lub asetto corsa i na prawdę z własnego doświadczenia powiem, że robi to robotę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RaNaar
post Sun, 12 Jan 2020 - 18:45
Post #18


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 December 2005
Skąd: Kraków





CYTAT(v72 @ Sun, 22 Dec 2019 - 20:31) *
(...)
4. Daily + okazjonalnie wynajmowanie czegoś na SuperOS / PSB itd .. ?

Coś jeszcze ??

Ja bym jeździł daily na tor. ;-) A kierownicę też sobie kup, bo to jest fajna zabawka. Z własnego doświadczenia (ale nie znam rynku) polecam T300 + koniecznie jakiś fotel (popatrz na ofertę playseat).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:19