Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Szkolenie od podstaw
behbeh
post Thu, 01 Aug 2019 - 14:56
Post #101


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(jackkpl @ Thu, 01 Aug 2019 - 14:50) *
Cywilne A45 , total seria, założony extreme na dohamowaniu robi 1.3g smile.gif

Fajny link. Widać, żę muszą jeździć na jakichś cup2 lub czyms gorszym. Moje obydwa auta robią w zakręcie na torze ~1.35g na extremie (50km/h).


To chyba musze w koncu sprobowac extremow, bo az se przegladnalem dane z racechrono i 1.3G ani na AR1, ani na FZ-201, ani na cup2 w clio nie zrobie :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 01 Aug 2019 - 14:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Thu, 01 Aug 2019 - 15:36
Post #102


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(jackkpl @ Thu, 01 Aug 2019 - 14:50) *
To źle zrozumiałem. Cywilne kombi na ps4 robi ~1g na drodze publicznej.
Jeśli mówimy o maluchu na 10 letniej zimówce, to wtedy 0.8g jest realne.


Cywilne A45 , total seria, założony extreme na dohamowaniu robi 1.3g smile.gif

Fajny link. Widać, żę muszą jeździć na jakichś cup2 lub czyms gorszym. Moje obydwa auta robią w zakręcie na torze ~1.35g na extremie (50km/h).

No na PS4 czyli najlepszych uhp robisz 1,0G.
Teraz trzeba założyć jakieś chińczyki czy tam inne rain sporty i przeciążenia spadną do 0,8.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Thu, 01 Aug 2019 - 19:21
Post #103


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





CYTAT(jackkpl @ Thu, 01 Aug 2019 - 14:50) *
Fajny link. Widać, żę muszą jeździć na jakichś cup2 lub czyms gorszym. Moje obydwa auta robią w zakręcie na torze ~1.35g na extremie (50km/h).


Poprzeczne przyspieszanie zależy od prędkości kątowej samochodu. Im wyższa prędkość, tym wyżej G dopóki opony trzymają.
Prędkość kątowa zależy od średnicy zakrętu i prędkości samochodu. Nie wiemy jaka średnicę miał ich tor testowy i czym było mierzono przyspieszanie.
I czy w ogóle to rzeczywiste testy, a nie kalkulacje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Thu, 01 Aug 2019 - 19:31
Post #104


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





CYTAT(behbeh @ Thu, 01 Aug 2019 - 14:56) *
To chyba musze w koncu sprobowac extremow, bo az se przegladnalem dane z racechrono i 1.3G ani na AR1, ani na FZ-201, ani na cup2 w clio nie zrobie :/


Wszystko zależy od tego czym mierzymy. Masz dość precyzyjny GPS i być może po prostu masz bardziej dokładne pomiary.


CYTAT(piwo @ Thu, 01 Aug 2019 - 15:36) *
No na PS4 czyli najlepszych uhp robisz 1,0G.
Teraz trzeba założyć jakieś chińczyki czy tam inne rain sporty i przeciążenia spadną do 0,8.

Gdy mierzymy telefonem, to w Łodzi na contisport 5 można i 2g zrobićwink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 01 Aug 2019 - 19:59
Post #105


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(chebum @ Thu, 01 Aug 2019 - 19:21) *
Poprzeczne przyspieszanie zależy od prędkości kątowej samochodu. Im wyższa prędkość, tym wyżej G dopóki opony trzymają.
Prędkość kątowa zależy od średnicy zakrętu i prędkości samochodu. Nie wiemy jaka średnicę miał ich tor testowy i czym było mierzono przyspieszanie.
I czy w ogóle to rzeczywiste testy, a nie kalkulacje?



nie ma znaczenia po jakim promieniu jechaly. Mogly nawet kolejne auta po innym (choc pewnei sensownie by bylo nie za malym, a idealnie wszystkie po takim samym tongue.gif). Tak jak napisales wszystko definiuja opony. Po prostu im wiekszy promien, tym wieksza predkosc przy ktorej opony puszcza, ale graniczna sila do zerwnia przyczepnosci (czyli to co nas interesuje) bedzie stala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Thu, 01 Aug 2019 - 20:18
Post #106


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





Im mniejszy promień skrętu, tym większe znaczenie będzie miało zawieszenie (jak dobrze utrzymuje kontakt opony z nawierzchnią). Przy większym promieniu będzie miała znaczenie moc silnika. Więc sądzę że siła zrywu może być różna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 01 Aug 2019 - 20:22
Post #107


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





dlatego napisalem, ze lepiej zeby promien nie byl za maly, to nie konkurs zawracania pod sklepem. Nie zawrocisz pod sklepem z 50km/h. Ale juz te 50km/h na okreglu wystarcza zeby pomierzyc co trzeba.
A moc silnika nie ma nic do rzeczy do przeciazenia bocznego. Zeby utrzymywac predkosc graniczna w takim luku mocy potrzebowac bedzeisz minimalnie, do tego chcesz miec auto idealnie zbalansowane zeby wycisnac max. Dodasz tyci gazu lub go odejmiesz i auto zacznie wyjezdzac/skrecac do srodka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 02 Aug 2019 - 08:37
Post #108


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(chebum @ Thu, 01 Aug 2019 - 20:18) *
Im mniejszy promień skrętu, tym większe znaczenie będzie miało zawieszenie (jak dobrze utrzymuje kontakt opony z nawierzchnią). Przy większym promieniu będzie miała znaczenie moc silnika. Więc sądzę że siła zrywu może być różna.

Twoje teorie są dziwne. Jakie znaczenie ma moc silnika, gdy mówimy o przyspieszeniu bocznym (siła odśrodkowa)?
Jak auto ma 0 aero (0 docisku, 0 liftu), to przy dobrze ustawionym zawieszeniu przyspieszenie boczne będzie niemalże identyczne przy zakręcie 50km/h i przy zakręcie 150km/h.
Nie wiem, co to jest siła zrywu - istnieje w ogóle taki termin w motorsporcie?
Wszelkie pomiary czy oceny robi się dla ułatwienia na skid padzie (rondo), gdzie jadąć po stałym promieniu ze stałą prędkością przez dłuższy czas moźna wyliczyć na tej podststawie przeciążenie.

Racechrono, na którym ja i wielu innych bazuje, nie mierzy przeciążenia akcelerometrem z telefonu,a wyznacza je pośrednio właśnie z prędkości w łuku i krzywizny tego łuku. To, co piszesz o 2g może się zdarzyć, jak ktoś wsadzi telefon w kieszeń i używa wbudowanego gpsa. Większość tu piszących posługuje się porządnym sprzętem pomiarowym i potrafi oddzielić błąd pomiaru od rzeczywistej wartości.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Fri, 02 Aug 2019 - 13:51
Post #109


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





CYTAT(jackkpl @ Fri, 02 Aug 2019 - 08:37) *
Twoje teorie są dziwne. Jakie znaczenie ma moc silnika, gdy mówimy o przyspieszeniu bocznym (siła odśrodkowa)?
Nie wiem, co to jest siła zrywu - istnieje w ogóle taki termin w motorsporcie?


Być może źle powiedziałem. Siła odśrodkowa zależy od potęgi kątowej prędkości (nie przyspieszania). Przy poruszaniu po rondzie przy stałej odległości od środka: F=mw*w. Prędkość kątowa zależy od mocy samochodu. Być może nie będziemy potrzebowali tej mocy dużo - na pewno masz więcej wiedzy na tem temat - ale moc samochodu na pewno będzie ograniczać teoretyczną maksymalną prędkość kątową.

Siłą zrywu nazwałem maksymalną wartość siły odśrodkowej. Przy osiągnięciu tej wartości, samochód traci przyczepność z nawierzchnią i prędkość kątowa zaczyna maleć. Siła zrywu to Z=mG*G.

CYTAT(jackkpl @ Fri, 02 Aug 2019 - 08:37) *
Jak auto ma 0 aero (0 docisku, 0 liftu), to przy dobrze ustawionym zawieszeniu przyspieszenie boczne będzie niemalże identyczne przy zakręcie 50km/h i przy zakręcie 150km/h.


Jesteś tego pewien? Gdy obydwa samochody poruszają się po temu samemu rondo, to poruszający z prędkością 150km/h będzie miał większą prędkość kątową i większa siła odśrodkowa będzie na niego wpływała. Więc kierowca będzie czuł większe obciążenie G.

CYTAT(behbeh @ Thu, 01 Aug 2019 - 20:22) *
A moc silnika nie ma nic do rzeczy do przeciazenia bocznego. Zeby utrzymywac predkosc graniczna w takim luku mocy potrzebowac bedzeisz minimalnie,

Może tak być. Nie wiem ile w rzeczywistości będziemy potrzebowali mocy żeby zerwać samochód. Chodziło mi tylko o to, żeby się rozpędzić trzeba mieć wystarczającą moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:04