Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dyfuzor pod auto
nikkor
post Sun, 08 Feb 2009 - 17:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 30 October 2006
Skąd: Katowice





Witam,
Panowie nie potrafię znaleść nic na necie o tym jak skonstruować dyfuzor powodujący powstanie podciśnienia pod autem - czy ktoś dysponuje wiedzą na ten temat i był by uprzejmy się podzielić?
Jaki maksymalnie może być prześwit żeby dyfozor działał?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 08 Feb 2009 - 17:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Feluke
post Sun, 08 Feb 2009 - 19:06
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: Warszawa





Zalezy od konstrukcji ale zasada jest taka ze plaskie podwozie, nisko progi i przedni zderzak a tyl lekko zadarty do gory. Poszukaj rear front diffuser na niecie. Glownie w zdjeciach a powinno cie oswiecic jak to wykonac.
Najlepsza by byla literatura z cyklu "car aerodynamics".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sun, 08 Feb 2009 - 19:41
Post #3


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





szukaj zdjęć








--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikkor
post Sun, 08 Feb 2009 - 21:48
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 30 October 2006
Skąd: Katowice





Znalazłem kilka ciekawych zdjęć - faktycznie wygląda to tak jak pisałeś czyli "uszczelnienie" prześwitu pod przednim zderzakiem i progami oraz duże wyjście z tyłu, którym jest wysysane powietrze ... spróbuje coś takiego zrobić













Zastanawiam się jeszcze nad materiałem z którego można by zrobić tylny dyfuzor - wykluczam kevlar ze względu na trudny zakup i wysoką cenę

totaj ktoś pokombinował domowym sposobem smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuiG
post Sun, 08 Feb 2009 - 22:37
Post #5


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





Też jestem zainteresowany tym tematem. Popatrz jak masz możliwość w jakichś czytelniach uczelni o kierunku mechanicznym, u nas są książki o areodynamice i są opisane takie rzeczy. Nie dało się tego niestety zrozumieć dobrze bez przeczytania conajmniej kilku poprzednich rozdziałów dopiero w tym semestrze będę miał czas. Jak jesteś zainteresowany to postaram się w najbliższym czasie zobaczyć dokładnie tytuł i autora książki.


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikkor
post Mon, 09 Feb 2009 - 08:54
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 30 October 2006
Skąd: Katowice





CYTAT(LuiG @ Sun, 08 Feb 2009 - 22:37) *
Jak jesteś zainteresowany to postaram się w najbliższym czasie zobaczyć dokładnie tytuł i autora książki.


gdybyś mógł to napisz tytuł i autora - nie mam dostępu na mojej uczelni do takiej literatury bo nie studiuję kierunku związanego z motoryzacją sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzespe
post Mon, 09 Feb 2009 - 11:01
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 September 2008
Skąd: UK





Tylny dyfuzor powinien byc mozliwie najdluzszy im wczesneij sie zaczyna z przodu tym lepiej. Kat dyfuzora ppowinien miec okolo 7 do 8 stopni nie wiecej wiekszy powoduje odczepienie sie strugi powietrza i strate down force .
Przod najlepiej jak na fotkach powyzej ale musisz zadbac o wylot powietrza np poprzez przednnine nadkola.
dane z artykulu w racecar engineering.
Pamietaj tez o tzw strike ktore sa widoczne na zdjeciach najlepiej by byly w odleglosci od siebie ok 15 cm z tylu.
Jezeli decydujesz sie na wylot zaokraglony to troche trudno w warunkach amatorskich dobrac krzywizne wiec proponuje zostac przy prostym wylocie.


--------------------
Data logging, race car engineering ,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sputnik
post Mon, 09 Feb 2009 - 16:51
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: Wrocław





Wykonać można z dibondu


--------------------
QUATTRO ist fur sissies
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strus555
post Mon, 16 Feb 2009 - 22:54
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 14 September 2008





Jaką szerokość powinien mieć dyfuzor, czy powinien być umieszczony jak najwyżej czy jak najniżej i czy pod samochodem powinna być płyta zasłaniająca od początku do końca samochodu czy wystarczy tylko z przodu taka płyta http://www.rhdjapan.com/images/product/552...rmal/Image8.jpg i dyfuzor z tyłu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luke8
post Tue, 17 Feb 2009 - 11:31
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 31 October 2003
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(LuiG @ Sun, 08 Feb 2009 - 22:37) *
Też jestem zainteresowany tym tematem. Popatrz jak masz możliwość w jakichś czytelniach uczelni o kierunku mechanicznym, u nas są książki o areodynamice i są opisane takie rzeczy. Nie dało się tego niestety zrozumieć dobrze bez przeczytania conajmniej kilku poprzednich rozdziałów dopiero w tym semestrze będę miał czas. Jak jesteś zainteresowany to postaram się w najbliższym czasie zobaczyć dokładnie tytuł i autora książki.

Generalnie mechanika plynow sie klania czyli podreczniki do tego przedmiotu jak sie to ogarnie to i cx'y etc niebeda wielkim problemem.


--------------------
<--LUKE-->
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuiG
post Wed, 18 Feb 2009 - 19:18
Post #11


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





CYTAT(nikkor @ Mon, 09 Feb 2009 - 08:54) *
gdybyś mógł to napisz tytuł i autora - nie mam dostępu na mojej uczelni do takiej literatury bo nie studiuję kierunku związanego z motoryzacją sad.gif


Dzisiaj dopiero byłem...

"Podstawy aerodynamiki pojazdów" Janusz Piechna

Wypożyczyłem nawet sobie na jeden dzień, coś dzisiaj poczytam i może czegoś się dowiem cool.gif


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SMOLAN RARAŁ
post Sat, 21 Feb 2009 - 19:42
Post #12


User
Dołączył: Mon, 17 October 2005





ja robiłem Mikołajczykowi do lancera i jeszcze parę innych
http://www.rallycarsforsale.net/clas/index...ls&id=31383
zasada jest prosta trzeba wytworzyć podciśnienie pod podłogą samochodu by dociskało , robię płyty z dyfuzorami przednimi ,bocznymi i tylnimi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Mon, 02 Mar 2009 - 12:08
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





jakieś zdjęcia płyt bo link nic ciekawego nie pokazuje


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iron666
post Wed, 04 Mar 2009 - 09:17
Post #14


User
Dołączył: Tue, 30 December 2008
Skąd: Góra Świętej Anny





Też niestety na necie nic ciekawego nie znalazłem, jest sporo takich które mają wyglądać a nie służyć. Ale tak sobie kombinowałem i coś takiego wykminiłem.




Wlot byłby w przy dolnej krawędzi zderzaka, do tego płyta pod spodem obejmująca cały zderzak, wylot z tyłu, tylna część kierująca się ku górze (gdzieś pisało 7-8 stopni) i te pionowe poprzeczki przymocowane od dołu (jak to się fachowo nazywa??). Ogólnie powietrze ma pędzić przez tą boxokonstrucję jak i pod nią. Co o tym myślicie, jakieś rady, będzie to coś działać czy kupa z tego będzie???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SMOLAN RARAŁ
post Wed, 04 Mar 2009 - 09:46
Post #15


User
Dołączył: Mon, 17 October 2005





pewnie że nic nie pokazuje bo najciekawsze jest pod spodem czyli płyta z seata supercopa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Wed, 04 Mar 2009 - 15:26
Post #16


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





supercopa ma fajne rozwiązania ale to nie jest max co można zrobić nawet prostymi sposobami, wg supercopa ma podstawowe rozwiązanie, ale np w Cyber EVO z aerodynamiką pod autem poszli dalej


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Wed, 04 Mar 2009 - 16:11
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Pytanie laika: Czy takie własnoręcznie zabudowanie podwozia płytami,bez robienia żadnych wyliczeń może być niebezpieczne ?
Chodzi mi o to czy może to wywołać np. skutki odwrotne do założonych,że zamiast docisku będzie to "podrywało" auto do góry ?


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Wed, 04 Mar 2009 - 16:19
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Podrywać nie będzie, ale trzeba zwrócić uwagę na rozgrzane elementy samochodu. Wszystko szczelnie zabudowując pozbawisz je chłodzenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Wed, 04 Mar 2009 - 16:49
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Bardziej chodziło mi o negatywny wpływ na prowadzenie,jeśli taki może wystąpić.


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raW
post Sun, 08 Mar 2009 - 00:52
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 22 September 2005





CYTAT(mile @ Wed, 04 Mar 2009 - 16:11) *
Pytanie laika: Czy takie własnoręcznie zabudowanie podwozia płytami,bez robienia żadnych wyliczeń może być niebezpieczne ?
Chodzi mi o to czy może to wywołać np. skutki odwrotne do założonych,że zamiast docisku będzie to "podrywało" auto do góry ?

Nie bardzo. Generalnie podwozia normalnych samochodów prezentują się pod kątem aerodynamiki tak, że już tam nic gorzej być nie może. Ważny rejon, w którym można się nadziać to przód - tutaj najlepiej jest skopiować jakieś znane sprawdzające się rozwiązanie lub po prostu się dokształcić i zrobić coś na oko. Innego sposobu dla użytku domowego nie widzę, bo nawet jak ktoś ma dostateczną wiedzę to na kartce tego nie policzy. Jak ktoś jest fanatykiem to może wydać kupę kasy na jakiś program CFD albo kupić model auta i zrobić własny mini tunel aerodynamiczny (co może się okazać nawet tańsze) - tutaj największym problemem byłoby skonstruowanie odpowiednio mocnej dmuchawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:16