Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> S63 AMG/ CL63 AMG, BMW F01
gość_gucior_*
post Sat, 28 Mar 2015 - 01:27
Post #21









QUOTE (HighMan @ Sat, 28 Mar 2015 - 00:59) *
Kolego, proponuje nie włączać się w wątek żeby se tylko popisać,
Jak będziesz miał realne wybory co kupować w tym segmencie i troche się nauczysz o takich pojazdach, to wtedy proponuje wrócić !


ok, dzięki za wyjaśnienie....

Tak na marginesie jeszcze, zauważyłem że w Polsce, są bardzo w cenie SL55AMG R230, w DE za 27-30 kEuro jest potężny wybór, a u nas ceny są między 160-200 tys pln.... Chyba jedyne auto tańsze w DE niż u nas biggrin.gif


spójrz w ogóle na ceny sl'i u nas - to fenomen razem z Foką RS mk2 jesli idzie o trzymanie ceny biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 28 Mar 2015 - 01:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BeeMiX
post Sat, 28 Mar 2015 - 01:31
Post #22


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Kolba_leon @ Sat, 28 Mar 2015 - 01:24) *
http://otomoto.pl/mercedes-benz-s-350-w222...-C36302671.html

pierwsze z brzegu, co tutaj wg. ciebie jest cebulastego?

Klekoczący prestiż. Luksusowe i diesel wg mnie sie wyklucza, ale to moj osobisty pogląd


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 28 Mar 2015 - 15:54
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





BeeMix jak możesz to bardzo Cię proszę podjedź. Będę bardzo wdzięczny.
My mamy 600km i wybieramy się po niedzieli.

Właściciel mówi, że jest cały czas na miejscu.


Jeszcze jedno pytanie jest w tamtej okolcy serwis ASO ? Dobrze było by też go shamować, ale to może dopiero w Proturbo..


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Sun, 29 Mar 2015 - 11:52
Post #24


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





CYTAT(markut @ Sat, 28 Mar 2015 - 00:27) *
Ja napisze jeszcze raz dla przyszłych kupujących, sprawdźcie dokłądnie zawieszenie. Ja w sumie sprawdziłem 3 sztuki i każda na gwarancji miała coś robione przy abc więc sądzę żę napewno każda sztuka miała lub coś ma nie tak z zawieszeniem. Koszty są astronomiczne nawet jak ktoś chce robić na używkach. Praktycznie 99% speców przy naprawie abc wymienia części na chybił trafił a nawet przy używkach koszty są naprawdę spore. Druga sprawa jeśli ktoś to auto kupuje dla osiągów to niestety to auto dupy nie urywa setka na rl powtarzalnie jest robiona w granicach 5s, 0-200 16s. Ja auto miałem 5 mięsięcy kupiłem polski salon z przebiegiem 6x tys a auto było niestety skarbonką. Jak ktoś chce kupic na chwilę to ok, przy dłuższym okresie eksploatacji koszty i utrata wartości będą ogromne. Beemix jak dla Ciebie auto które w podstawie kosztuje ponad 0,5 mln nie jest wysoką klasą to gratuluje zarobków., ja wiem że mówimy o używkach ale i tak 8 letni wózek za kwotę ~150 tys nie jest raczej dla przeciętnęgo kowalskiego.


Mógłbyś rozwinąć, tzn. co się psuło oprócz zawieszenia?

Ja od 8 lat jeżdżę CL600 biturbo W215, mam odpukać bardzo pozytywne doświadczenia więc szukam tego samego w nowszej budzie wink.gif

Jeśli chodzi o części to AMG wygląda na dużo kosztowniejsze, ja w ASO za przednie tarcze do 600 płaciłem 1200 zł/sztuka, na tył ostatnio kupiłem EBC za około 400 zł/sztuka. Z ABC nie miałem problemów, chociaż mam starszą wersję, która jest podobno bardziej awaryjna.


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markut
post Mon, 30 Mar 2015 - 13:27
Post #25


User
Dołączył: Mon, 17 February 2014
Skąd: Tarnów





Oprócz zabawy z zawieszeniem, hamulcami (wiadomo część eksploatacyjna) opadły mi szyby z prawej strony ale to możliwe że wynikało z tej histori http://goo.gl/It8A8j. Posłuszeństwa odmówiła pompa klapy bagażnika, pompa fotela pasażera, rozszczelniła się chłodnica oleju oraz robiłem maglownicę gdyż też się pociła. Auto miało w 100% orginalny przebieg 6X tys km, i to wszytko działo się w okresie 3 miesięcy i jakoś nie całych 3 tys km. Może po prostu mój egzemplarz był pechowy, ja go sprzedałem bo mnie denerwowały co chwile występujące awarie pierdoły. Ogarnięcie wszystkiego z pakietem startowym (oleje filtry itp) kosztowało praktycznie tyle co nowa podstawowa panda (tylko tarcze i klocki z aso).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 02 Apr 2015 - 10:04
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Panowie czy jest ktoś, kto może dzisiaj zobaczyć tego merca ?
Nie jest pewne czy BeeMix będzie dzisiaj mógł, a poprzednim razem facet czekał na kogoś i nie miał czasu.

Chcemy jechać jutro rano. Mam nadzieję, że ktoś pomoże smile.gif


Ps.właśnie przeglądam katalog części i praktycznie wszystko jest w zamiennikach do Amg...hmm jestem po baletach więc może źle widzę biggrin.gif


Guziken zdecydowałeś już ?


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Fri, 03 Apr 2015 - 00:24
Post #27


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Nie zdecydowałem jeszcze, w sobotę przyjeżdża chętny na moją starą 600. Skłaniam się na ten moment ku S600 po lifcie, znalazłem ładny egzemplarz.

Odpuściłem temat F01, niestety 750i po zapoznaniu się z trapiącymi ten silnik przypadłościami odrzuca, diesla nie potrzebuje, a 740i wydaje mi się nieco za słabe. Ewentualnie 760i ale muszę trochę poczytać.

Ten CL jest 50km od moich rodziców, ja niestety jutro w nocy dopiero będę w domu. Mogę podpowiedzieć dwie rzeczy:
- wydaje mi się, że kierownica jest kombinowana, tzn. przeszczepiona z prawdziwego AMG ale mogę się mylić
- poczytajcie o kłopotach z rozrządem w tych silnikach, żeby dokonać świadomego zakupu wink.gif



--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 03 Apr 2015 - 00:29
Post #28


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





W 500tkach jest problem ? Jaki dokładnie ? Myślałem że to 350tki mają problemy


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Fri, 03 Apr 2015 - 00:54
Post #29


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





BeeMiX

Też tak myślałem, ale to jest jedna rodzina silników i ten problem jest wspólny.

http://www.law360.com/articles/389890/merc...fective-engines


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 11 May 2015 - 21:36
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Witajcie smile.gif Auto kupione.
Po wielu przemyśleniach, konsultacjach i jazdach próbnych zamiast CL500 oraz CL63AMG padło na CL600 V12 BITURBO 517KM 830NM(1800obr.)
Co ciekawe CL600 jest dużo szybszy od 63AMG.
Auto przyprowadziliśmy 3 tygodnie temu. Jest to wersja z polskiego salonu od pierwszego właściciela, serwisowana w ASO.
Frajda z jazdy jest ogromna. Wciska w fotel dosłownie w każdych warunkach. Auto niema laga.
Na pierwszy ogień poszedł olej w skrzyni. Płukanie przeprowadzone zostało 3 krotnie (poszło około 30 litrów oleju, w samej skrzyni mieści się 9L). Niedługo wymieniony zostanie jeszcze pasek klinowy. Po tygodniu od kupna padł zawór od klimy (160zł nowy w ASO).
Na wyposażeniu znajduje się między innymi:
Domykanie drzwi, noktowizor, radar, ABC, fotele z masażem, wentylowane, aktywne/pompowane, podgrzewane z pamięciami, podgrzewana kierownica, kontrola ciśnienia w oponach, tv z dvd, Harman Kardon, alkantara na podsufitce, oraz co popadnie w skórze. Itd. O to chodziło wink.gif
Auto pojedzie niedługo na detaling i w sumie to tyle.. Jest kilka dosłownie kosmetycznych spraw, którymi w najbliższym czasie się zajmiemy. Auto ma oryginalny lakier po za maską.

Dziękuje kolegom BeeMIX i Guziken za wiele spraw i niuansów, które omówiliśmy. Guziken trzymamy kciuki za Twoją sztukę i zapraszamy na kreche wink.gif pozdrówka

ps. Miałem nie pisać o spalaniu, ale dla zainteresowanych:
Trasa z powrotu autem do domu 13,6
Miasto(Siedlce) normalna jazda(nie da się nim turlać) 20
Ostatnie ostre latanie to 29.5 biggrin.gif. 5.7 litra na każde sto koni laugh.gif da się więcej

Co do samego przeglądu przedzakupowego w ASO mercedesa, określam go niestety jako śmieszny ( nawet zwykłych osłon nie zdejmują) nie będę się rozwodził. Nie jest to kompetentne i niewiele wnosi po za podpięciem w kompa i zwykłymi oględzinami, oraz wyciągiem z historii serwisu (przegląd taki kosztuje 670zł). Konsultant serwisowy niema pojęcia o mechanice i przyszedł do mnie ze śmieszną latarką jasności zapałki. Na szczęście mam latarkę w telefonie hehe.

]

W drodze do domu

Papieros stojący na zapalonym silniku smile.gif
]
I już w garaż


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Tue, 12 May 2015 - 09:06
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





Gratulacje, piękny.

A jak brzmienie? Podejrzewam że w tej materii CL63AMG gada ładniej?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 12 May 2015 - 10:02
Post #32


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Oprócz detalingu widziałbym tu ładne fele.
Super samochód. Jeden z niewielu modeli, który jest jednocześnie elegancki, dopracowany estetycznie w każdym calu, spójny, komfortow... o V12 biturbo nie trzeba wspominać.
Mam nadzieję, że będzie służył długo i bezawaryjnie, bo właśnie takie samochody lubię oglądać na ulicy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 12 May 2015 - 20:31
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(Marcin J @ Tue, 12 May 2015 - 09:06) *
Gratulacje, piękny.

A jak brzmienie? Podejrzewam że w tej materii CL63AMG gada ładniej?

Ciężko było wyszukać taką właśnie wersję. Za granicą też nie było takiego w tym czasie.
Dźwięk AMG to grom z czarnego nieba wink.gif 600 jest dużo cichszy też od 500. Myślę, że Mercedes nie chciał, aby akurat ten model był tak agresywny i miał aż tak niskie brzmienie.
Dźwięk jest niski i jakby to określić " wiadomo, że siedzi tam duży piec" Jest bardzo przyjemny.
Może kiedyś zrobi się mu nowy, mniej restrykcyjny wydech. Trakcje można zerwać przy 120-140 i masie 2186 kg więc nie wiem biggrin.gif

Dodam, że lubi lekko bujnąć budą na postoju przy dodawaniu gazu. Niczym muscle car smile.gif jest wesoło z tym autem. Tyle jeszcze nie odkryte wink.gif


CYTAT(hubi91 @ Tue, 12 May 2015 - 10:02) *
Oprócz detalingu widziałbym tu ładne fele.
Super samochód. Jeden z niewielu modeli, który jest jednocześnie elegancki, dopracowany estetycznie w każdym calu, spójny, komfortow... o V12 biturbo nie trzeba wspominać.
Mam nadzieję, że będzie służył długo i bezawaryjnie, bo właśnie takie samochody lubię oglądać na ulicy...

Szczerze mówiąc jestem zakochany w tym aucie smile.gif
Fele z dnia na dzień coraz bardziej mi się podobają, są plany na jeszcze jeden komplet jak się trafią.

Fajnie, że wiele osób z forum podpowiedziało na co zwracać uwagę. Dziękuje Wam wszystkim. Jesteście wielcy smile.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Thu, 14 May 2015 - 08:59
Post #34


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Oczywiście.
CL600 z założenia miał być najbardziej luksusowym i komfortowym modelem GT w ofercie. Cisza, spokój, wysokiej jakości materiały we wnętrzu.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hug
post Thu, 14 May 2015 - 11:12
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 06 April 2014





Pawciu gratuluję świetnych negocjacji. Zbicie 13tyś to jest coś smile.gif
Merc jest przepiękny. Wczoraj oglądałem na parkingu. Konfiguracja jest perfekcyjna !


--------------------
Audi S8D4 Będzie
Audi S8D3 Jest i
Audi S8D2 Było
KTM 660 supermoto, KTM pro50 :) Panonia z koszem , Jeep 4.0, passeratdi i kilka kosiarek :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Sun, 31 May 2015 - 21:03
Post #36


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





Ile jest szybciejszy od CL63 ?
A w ogóle potencjalnie, to biturbo można coś podkręcić ? smile.gif

Bryczka przez duże by smile.gif


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Sun, 31 May 2015 - 22:36
Post #37


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Możliwości jest sporo, seria nie jest zbyt wysilona wink.gif Poniżej przykłady tego co można zrobić. Widziałem też jakiś polski projekt gdzie wydech i program dały około 100hp

http://www.cksperformance.com/index.php?ma...oducts_id=17908

http://www.topspeed.com/cars/mercedes/2003...n-ar105947.html


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Mon, 01 Jun 2015 - 18:18
Post #38


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





a ogólnie jak sie jeździ ??
odnosze wrażenie, ze to chyba najlepsze V12 na rynku.... najmniej problemowe


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 01 Jun 2015 - 23:08
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(HighMan @ Sun, 31 May 2015 - 21:03) *
Ile jest szybciejszy od CL63

CL600 .................................................CL63AMG

1/4 mili -12.6 s.----------------------------------13.4
0-100 - 4.5-4.6 s.--------------------------------4.6 na zefers faktycznie 5.2
0-200 - 15 s.---------------------------------------17.8
V max bez kagańca 317km/h.-----------310
Również elastyczność jest znacząco lepsza w sześćsetce.
CYTAT(HighMan @ Sun, 31 May 2015 - 21:03) *
A w ogóle potencjalnie, to biturbo można coś podkręcić ? smile.gif

Można i to grubo. Brabus np.robi klasę G do której wsadza takie V12 i zwiększa moc na 800 koni i aż 1200NM. Samym programem powinno dać się zrobić ponad 600KM i 900NM. Seryjne IC są dosyć małe.
Muszę się dowiedzieć jakie dokładnie siedzą tam turbiny i jakie jest seryjne doładowanie.
Nie widzę za bardzo sensu dłubania tego auta. Narazie wystarczy. Może heble mogłyby być mocniejsze, ale to zdanie kolegi. Masa robi swoje i trzeba o tym pamiętać.

Szczerze nie wiem w czym lepszy jest 63. Zawieszenie jest prawopodobnie takie same( koszt amorów jest identyczny). Lepsze hamulce i dużo mniejszy moment obr. Bardziej agresywny wygląd co da się zrobić i w 600'etce dokupując fabryczny pakiet AMG. Lepszy dzwięk. Psychiatrycznie chore ceny części. Ale i tak chętnie bym takiego kiedyś kupił wink.gif
Ogólnie W216 to
Samochód jak każdy inny. Niema co się bać go "dotykać" tylko omijać ASO szerokim łukiem
(Wymiana uszczelki pod misą 2000 zł, sama uszczelka 250zł )
CYTAT(HighMan @ Mon, 01 Jun 2015 - 18:18) *
a ogólnie jak sie jeździ ??
odnosze wrażenie, ze to chyba najlepsze V12 na rynku.... najmniej problemowe

Jeździ się super. Auto jest jak nieodkryta księga. Cały czas coś nowego w nim znajdujesz. Zawieszenie dostosowuje się do najróżniejszych sytuacji - wybiera doły, albo robi się twarde. Nadwozie koryguje nachylenia, można je obniżyć, albo zrobić z niego kozę na szczudłach. Fotele nie pozwalają wypaść/pompują się w odpowiednich miejscach. Z tyłu jest niesamowicie wygodnie. Miejsca na nogi jest wystarczająco. Promień zawracania jest bardzo dobry, mimo dużego rozstawu osi. Dodatkowe oświetlenie ambient jest po prostu piękne.
Można podpatrzyć w necie, może wkleję zdjęcie zrobione w nocy.
Sprzęt audio brzmi rewelacyjnie. Bas z oryginalnego subwoofera jest doskonale dopracowany, mocny i niski. Auto ma Bardzo dobre wygłuszenie. Przy 257 km/h można normalnie rozmawiać i niewiele się dzieje. Jest normalnie. Jedzie się szybko i to tyle smile.gif
Auto zachwyca, jest zjawiskowe, dla mnie osobiście najlepszy jest silnik/linia coupe ( mnie tylko coupe interesują). Podoba mi się że przy tej masie jest cholernie szybkie. Czym wyższy masz bieg i lepszą trakcję - tym mocniej wgniata w fotel i to bez różnicy ile jest w środku osób.
Można pisać i pisać, a i tak o wszystkim nie pamiętam..
Bentley Continental GT jest wolniejszy smile.gif

U znajomego jest Star Diagnosis, także merc niema przed nami tajemnic wink.gif
Jeżeli ktoś myśli o kupnie takiego CL'a i ma jakiekolwiek pytania to śmiało proszę pytać.

CYTAT(Guziken @ Sun, 31 May 2015 - 22:36) *
Możliwości jest sporo, seria nie jest zbyt wysilona wink.gif Poniżej przykłady tego co można zrobić. Widziałem też jakiś polski projekt gdzie wydech i program dały około 100hp

http://www.cksperformance.com/index.php?ma...oducts_id=17908

http://www.topspeed.com/cars/mercedes/2003...n-ar105947.html

Robert podałeś linki do W215. Chyba jeszcze nie dotarło do Ciebie, że go sprzedałeś wink.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Tue, 09 Jun 2015 - 17:47
Post #40


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Ta cupeta również robi na mnie wrażenie - moim zdaniem najpiękniejsze coupe na równi z modelem w126 SEC. Następca w216 jest za bardzo kobieca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:27