Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Swap/tuning hamulców E39 M62B44
mrarc
post Fri, 02 Sep 2022 - 11:32
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 02 September 2022





Witam wszystkich smile.gif

Chciałbym zapytać o pomoc w swapie układu hamulcowego, ale pierw wstęp o aucie.

Posiadam E39 sedan przedlift, oryginalnie M62B35 w manualu. Aktualnie z głównych modyfikacji to swap na M62B44 oraz szpera z E39 M5, skrzynia została 5 biegowa (manualna) ale akurat tego raczej nie planuję zmieniać.
Auto służy jako daily, bardzo długo szukałem tego egzemplarza i mam po prostu do niego sentyment, więc e39 ma u mnie dożywocie. Jednocześnie staram się o nie dbać jak potrafię, ale z drugiej strony w zimie czy po deszczu dalej użytkuję, nie jest to egzeplarz muzealny, trzymany pod kocem.

Chciałbym przygotować samochód by wyjazd na tor od czasu do czasu nie zrobił mu dużej krzywdy, dlatego prawdopodobnie najlepszą pierwszą modyfikacją jest układ hamulcowy i tutaj zwracam z się z prośbą do Was o pomoc smile.gif Jak podejść z głową do tego by to ciągle było okej na ulicę a jednocześnie wytrzymało na torze.

Z dodatkowych informacji: mam zainstalowany zegar temperatury oleju, silnik jest zalany 10W60, 18" felgi z oponami michelin pilotsport4. Auto na hamowni wypluło 297.5km oraz ~430Nm, czyli troszkę powyżej serii (282km/420Nm bo to przedlift bez vanosów), kompresja bardzo dobra więc o silnik się raczej na torze nie boję.

Powiem szczerze, że pierwszy trackday dopiero przede mną, dlatego chciałbym zasięgnąć informacji by się do tego najlepiej przygotować i potem nie żałować, że nie dopilnowałem tego co powinienem.
Czytałem gdzies po internetach, że seryjny układ hamulcowy w e39 na torze prawdopodobnie nie wytrzyma. Aktualnie z przodu posiadam tarcze Zimmermann 324MMx30MM 150.1271.20 oraz klocki Zimmermann 21486.190.1, więc tragedii chyba nie ma, ale...

Docelowo w planach jest zakup drugiego samochodu i zrobienie go typowo na tor, chociaż to perspektywa raczej troszkę odległa, więc póki co chciałbym przygotować E39.

Myślę o swapie układu hamulcowego, najchętniej na coś z jakiejś M'ki ale jestem otwarty na propozycje, może jakiś fajny układ 6 lub 8 tłoczkowy? Czy warto szukać czegoś P&P czy nie? Nie jestem mechanikiem i moja wiedza w tym temacie jest niestety dość płytka.

Dzięki wszystkim, którzy dotrwali i przeczytali cały post i z góry dziękuję za wszystkie porady smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 02 Sep 2022 - 11:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 02 Sep 2022 - 17:07
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Jesteś pewien tej szpery? Tam powinny być półosie i wał z M5, a tego raczej nie zgrasz z 5b skrzynią.
Co do układu hamulcowego to ten z M5 jest przeciętny, zacisk jest taki sam jak w 540i, tylko jarzmo większe. Wielotłok na przód z tarczą i klockiem to minimum 5k, znam jednego fachmana z Wrocławia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrarc
post Fri, 02 Sep 2022 - 21:37
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 02 September 2022





Tak, jestem calkowicie pewny szpery (zakladalem u prawdopodobnie najlepszego speca od dyfrow w polsce), co do hamulców - nie musi to być z M5, w zasadzie jeśli moze to byc od jakiegokolwiek samochodu, gdzies czytalem kiedys ze ktos wrzucil cale hamulce z maserati i niby to bardzo dobrze dzialalo, wiec nie wiem czy trzeba sie ograniczac na bmw. Z drugiej strony to nie samochod za milion pln by przyjac zasade "sky is the limit", nie chce celowac w najlepsze mozliwe, tylko by stosunek jakosci do ceny byl dobry i to po prostu dalo rade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 02 Sep 2022 - 22:26
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Masz na allegro adaptery pod 6Pot (zapewne jakieś Porsche) pod tarczę dwuczęściową od M5 E60,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrarc
post Fri, 02 Sep 2022 - 22:38
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 02 September 2022





W sumie nie jest zle, tarcza zimmermann do e60 m5 to okolo 1k za szt, wiec cena samej tarczy jest calkiem okej, dzieki za wskazowke, sprobuje poczytac wiecej o tym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 02 Sep 2022 - 22:58
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Są też adaptery pod tarcze 360mm z m3 e92

Z tańszych opcji masz na przykład przednie hamulce z 540 e60, tarcza 348x30, zacisk trzeba nawiercić i siada bez adapterów
https://www.drive2.ru/l/469162162401575937/

Albo zaciski brembo z e38 do Twoich tarcz, tylko one są pod tarcze 28mm, ale powinny siąść

jeszcze tarcze z e65, kurcze no dużo jest opcji do e39.
Bardziej chyba kwestia żeby wybrać zacisk do którego jest szeroki wybór sportowych klocków w normalnych pieniądzach, bo to Ci się na torze najbardziej przyda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sat, 03 Sep 2022 - 15:00
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





W e39 V8 jest problem z wrzuceniem większego zacisku niż seryjny ze względu na umiejscowienie drążka kierowniczego w zwrotnicy, bez adaptera nawet zestaw z 550i nie wejdzie. Sporo się namęczyłem żeby u siebie zmieścić zacisk z Panamery na 360mm

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 05 Sep 2022 - 10:01
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Hamulce to jedno, ale inne sprężyny i amortyzatory też warto rozważyć. Choćby serię od M5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 05 Sep 2022 - 10:08
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Hamulce to jedno, ale inne sprężyny i amortyzatory też warto rozważyć. Choćby serię od M5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrarc
post Tue, 06 Sep 2022 - 13:16
Post #10


Rookie
Dołączył: Fri, 02 September 2022





Moze i faktycznie, z drugiej strony sprezyny i amorki mam w bardzo dobrym stanie a jakby nie patrzec to jest to ciagle tanie, stare auto i z wydatkami trzeba sie liczyc. W pierwszej kolejnosci staram sie dobrac jak najlepiej wszystko co ma dobry stosunek cena:jakosc. Dodatkowo jesli chodzi o te sprezyny i amorki to mysle ze gdybym zmienial to bym poszedl w jakis dobry, markowy gwint z regulacja twardosci, wysokosci itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 06 Sep 2022 - 19:57
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Miałem B14 i było mi za twardo, Ori zestaw jest ciut za miękki, idealnie za to oryginalne amortyzatory zgrywają się że sprężynami Eibach. Najtańsza opcja poprawy hamulca to jarzmo z M5, tarcza stalowa z amerykańskich wersji tego modelu (względnie tania) i dobry klocek - miałem galfer 1050 i 1055 - była zauważalna poprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:43