Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Skoda 120L, Turbo, trzy podpory wału..0-200 str3// 243Km/332Nm, ET 13,03 !
killme
post Thu, 24 Oct 2013 - 09:10
Post #41


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(Rudiger @ Wed, 23 Oct 2013 - 23:47) *
Skodzina nie ma aspiracji na miss, ani okładki, zresztą nigdy mi na tym nie zależało

czuję przytyk laugh.gif laugh.gif

prawidłowo wykonany spaw jest mocniejszy a i w obróbce łatwiejszy.

BTW
jak turbo znosi skrzynia?


Rzeczywiscie źle dobrałem sformułowanie - w przypadku Ciebie i Twojej Skody mogło tak to zadziałać.. Intencja nie była taka oczywiscie smile.gif
Skrzynia narazie nie zgłasza sprzeciwów. Stosunkowo krótka jedynka i charakterystyka silnika, ktory jedzie sprawnie z dołu, powoduje ze można dobrze ruszyć praktycznie z jałowych obrotów. Sporo pomaga tutaj tlumik drgań na tarczy który tłumi udar przy przepięciach. Apropo sprzęgła - Pan na Skoczylasa z Wwy nie do końca sie popisał, bo tarcza która wróciła do mnie była dobry 1mm cieńsza od nominału. Nominał nie ma zagniatanych przekładek miedzy okładzinami, a każdą z okładzin o dobre 0,2mm grubszą. Myślałem że gotowa tarcza z zagniecinymi przekładkami bedzie miała dystans miedzy okładzinami aby suma sumarum wyszło na to samo. Nie było czasu ani chęci reklamować, więc skonczyło sie na wpuszczeniu powierzchni styku docisku w głąb koła zamachowego dry.gif

CYTAT(moritz86 @ Wed, 23 Oct 2013 - 23:58) *
Mega fajna skodzinka biggrin.gif zazdroszcze miejsca które pozwala wywalić autko na bok. Tego mi mocno brakuje!!


Dzięki, aktualnie już nie mam takich warunków niestety, ale kołyski boczne na takie akcje to mega fajna sprawa.

Teraz troche o silniku:





Momemade ARP laugh.gif Materiał to szpilki z Pragi V3S cool.gif





Seryjne tłoki




Wymiennik woda olej, który daje rady pod warunkiem ze temp. wody jest na akceptowalnym poziomie



Pierwsze przymiarki do tematu gaźników. Mimo że na to nie wygląda, wszystko jest szczelne i gładkie w srodku.



Mniejszy kuzyn Td04. Trzeba było obracac muszle, więc skoro była rozebrana to został jej zafundowany porting.
Myśle że z bardzo pozytywnym skutkiem skoro w silniku 1,4, przy wałku z większym overlapem, który doładowaniu nie sprzyja, zaczyna wstawac od 2600 a przy 3200 jest już aktualne 0,5b i utrzymuje sie do 7000













Mam swiadomość że na obecne forumowe standardy 0,5b w 1,4 to jest nic , ale mam nadzieje że sie przynajmniej znośnie zdjecia ogląda biggrin.gif


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 Oct 2013 - 09:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rudiger
post Thu, 24 Oct 2013 - 09:33
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Bez urazy, przecie żartuję...

to mnie zaskoczyłeś z tym sprzęgłem. U mnie też sprasowali wkładkę między tarczami i widać dali grubsze okładziny bo grubość tarczy, tak jak kiedys rozmawialiśmy telefonicznie, nie odbiegała od oryginału.
A jak wrażenia po zmianie tarczy? Lepiej klei?


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 24 Oct 2013 - 09:49
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(Rudiger @ Thu, 24 Oct 2013 - 09:33) *
to mnie zaskoczyłeś z tym sprzęgłem. U mnie też sprasowali wkładkę między tarczami i widać dali grubsze okładziny bo grubość tarczy, tak jak kiedys rozmawialiśmy telefonicznie, nie odbiegała od oryginału.
A jak wrażenia po zmianie tarczy? Lepiej klei?


Dodatkowo wysłałem tez docisk, bo jak go badałem liniałem to nie był płaski(Valeo..) - płaszczyzny schodziły sie w kształt lejka do środka. Gdy całość wróciła to wyglądał na szlifowany, ale jeszcze do całkowitej płaskosci ciągle mu brakowało.. Mam teorie ze nowe dociski tak maja, bo pod wplywem temperatury materiał sie inaczej rozszerza po obwodzie i od środka i wtedy docisk staje sie bardziej płaski. Ktoś może sprawdzał nowe dociski pod kątem płaskosci?

Sprzęgło czuć że bierze lepiej, Pan radził docierać conajmniej 500km - narazie zrobiłem może 50 średnio szybkich żeby go nie obciązać i jest ok, poza lekkim szarpaniem przy ruszaniu.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Fri, 25 Oct 2013 - 21:30
Post #44









Daj jakieś zdjęcia całego auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sat, 26 Oct 2013 - 08:00
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(killme @ Tue, 22 Oct 2013 - 13:58) *
– zamiana bębnów na tarcze, zaciski też czterotłoczkowe, z czego 2 obsługują hamulec zasadniczy, a pozostałe 2 hydrauliczny ręczny

A jak to rozwiązaleś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonek69
post Sat, 26 Oct 2013 - 10:16
Post #46


User
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: MARKI





pewnie dwa wewnętrzne tłoki są na zasadniczy, a zewnętrzne na ręczny. przecięcie i zarobienie tej rurki która łączy dwie części zacisku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 26 Oct 2013 - 19:00
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





on ma 2 sekcje w zacisku: dwa oddzielne przewody zasilajace do gornych i dolnych tloczkow, w zwiazku z tym na jedna pare poszedl zasadniczy a na druga reczny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Sun, 27 Oct 2013 - 12:22
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(flapjck1 @ Sat, 26 Oct 2013 - 19:00) *
on ma 2 sekcje w zacisku: dwa oddzielne przewody zasilajace do gornych i dolnych tloczkow, w zwiazku z tym na jedna pare poszedl zasadniczy a na druga reczny


Dokładnie tak - chcąc tak zmodyfikować cały układ, z przodu trzeba połączyć obydwie sekcje:



I jakieś tam foty z dzis. Na szybko, w kiepskim miejscu, bo od rana w tych lepszych w okolicy fotografują się "Golfy, czy tam inne Ople" laugh.gif











--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Sun, 27 Oct 2013 - 13:10
Post #49


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





To całkiem niepozornie możesz lać dupsko "Golfom czy tam innym oplom" ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Sun, 27 Oct 2013 - 16:17
Post #50


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Totalny sleeper biggrin.gif ale akcja spodziewałem się pociętej karoserii jakieś poszerzenia itd:D a tu nic totalna seria biggrin.gif. Wiem że mocy nie za dużo ale i tak mam pytanie co z trakcją na takich w sumie wąskich laczkach??


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Sun, 27 Oct 2013 - 17:56
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Dzięki smile.gif Seryjny wygląd był priorytetem od początku, co też ma zalety jak i wady - np idąc na latwizne można by porobić wloty po bokach z tyłu i nadmuchy na dolot/IC, a tak to trzeba robić wodny IC, a o samym umiejscowieniu filtra powietrza nawet nie wspomne...

Co do trakcji, to hmm.. ten typ umiejscowienia silnika niezaleznie od opon już zapewnia dobrą trakcje, ale na 185/60/13(Nankang..) zazwyczaj jej nie było na pierwszym biegu, ale "odejscie" i tak lepsze niż nie jeden sedan o mocy 150-180km cool.gif Teraz aktualnie to co na foto 185/55/14 - dość świeże Dunlop SP sport01 i poprawa jest naprawde spora smile.gif


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Sat, 02 Nov 2013 - 17:00
Post #52


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Byłem Skode przewietrzyć, jakoś tak wyszło że brata znajomy w e36 325i też tongue.gif Było lekko mokro. Ogólnie nie umiem tym jeszcze ruszać i trzeba przynać że jest to trudne zadanie - łatwiej mi było efektywnie ruszyć z miejsca 330konną E30 niż Skodą unsure.gif



--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noorec
post Sat, 02 Nov 2013 - 17:13
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Mon, 08 November 2004
Skąd: Wawa/Kobyłka/Radzymin





Trochę się można zdziwić biggrin.gif
Idzie jak zły!!!


--------------------
Audi 80 2.2 20V turbo quattro by STREET LANE GARAGE
Holset HX35 VEMS Powered 415KM/490Nm ET 11,62 - tak było...
Holset Hybrid EMU Powered 460KM/540Nm Power Slider - YEAH BABY :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-Bolo-
post Sat, 02 Nov 2013 - 19:24
Post #54


Rookie
Dołączył: Wed, 14 November 2007





... co za czasy, żeby 120-tki miażdżyły m50b25...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sat, 02 Nov 2013 - 19:48
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Dobrze idzie:)


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 03 Nov 2013 - 08:09
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Wow:) konkretnie lata
To jak ta "zwykła" Skoda odjezdza "najwspanialszemu autu rf" normalnie jest zadziwiające.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adanus
post Sun, 03 Nov 2013 - 12:35
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 June 2004
Skąd: wodzisław





ahh "Wały" to najlepsza miejscówka jaką kiedykolwiek widziałem..., tam też się zaczęło wszystko w moim przypadku.


Wracając so tematu, naprawdę fajny projekcik zastanawiam się tylko czy nie przydało by się poszerzenie tylnej osi, bo przód wygląda dobrze a z tyłem można by powalczyć troszke i dalej będzie wyglądać jak seria a w zakręcie pewnie sie poprawi


--------------------
civic only for track
www.facebook.com/EVORART
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Mon, 11 Nov 2013 - 14:26
Post #58


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(adanus @ Sun, 03 Nov 2013 - 12:35) *
ahh "Wały" to najlepsza miejscówka jaką kiedykolwiek widziałem..., tam też się zaczęło wszystko w moim przypadku.


Wracając so tematu, naprawdę fajny projekcik zastanawiam się tylko czy nie przydało by się poszerzenie tylnej osi, bo przód wygląda dobrze a z tyłem można by powalczyć troszke i dalej będzie wyglądać jak seria a w zakręcie pewnie sie poprawi.


Za czasów Twojej HondyT, Skoda już jeździła jako żwawe N/A wink.gif
Co ciekawe na próbe miałem koła z mniejszym ET(+15mm na strone) i bylo gorzej.. trzeba pogłówkować przez zime.

No i jest obiecany onboard. Skonstruowany statyw wpada w wibracje. Trzeba poprawić, ale na początku widać gdzie na tarczy są cyferki biggrin.gif
Prędkość powinna sie +/- 5km/h zgadzać z rzeczywistoscią, wg. obliczeń przełożeń/obrotów/kół.

0-200km/h na zamkniętej drodze.
Myśle ze na świecie nie ma za dużo skodovek którym można zmierzyc 0-200km/h cool.gif



--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Mon, 11 Nov 2013 - 14:39
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Dobrze idzie. Patrzyłeś na jakiś czas na 1/4 mili?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Mon, 11 Nov 2013 - 17:49
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Ładnie idzie smile.gif Miny userów grubych aut zapewne są bezcenne smile.gif


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:47