Shoutbox 0 nowych PW 

Reply to this topicStart new topic
> S3 8V CYFB, PROBLEM Walka rozrządu Ssacy
AdrianR32
post Sun, 04 Apr 2021 - 21:51
Post #1

Super User

Witam panowie po 6mies uporania się z Epc teraz co 3 dni wywala check

A mianowicie
Jakiś czas temu pokazało błąd zmienna faza a rozrządu a dokładnie camshaft position
Więc wymieniłem czujniki zmiennej fazy ten w walkach plus sterowanie elektromagnes i jak ręka odjął
Mija 2 miesiące i cyk druga strona, tak więc szybko kupiłem tak samo plus wymiana oleju i płukanka wyjechałem i 2 dni ok a trzeciego cyk check

I teraz pyta ie ci jeszcze odpowiada za tą pozycję, czy fazatory za Cewkami? Od zmiennej fazy?
Czy może po prostu czujnik położenia walków i czy można je zamienić stronami wtedy wyklucze je jak nie zmieni się błąd z wydechu na ssący?
Na końcu sprawdzę łańcuch ale wymieniane przy 50k a mam 75k km
Więc raz że by waliło non stop bledem a tu raz na 3 dni a teraz np już 4 dni nic a mam ciężka nogę więc by raczej odrazu coś było nie tak...

Jakieś sugestie?

--------------------
270+/510+
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Apr 2021 - 21:51
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
mate96
post Tue, 06 Apr 2021 - 22:06
Post #2

Forum Homee

CYTAT(AdrianR32 @ Sun, 04 Apr 2021 - 21:51) *
Witam panowie po 6mies uporania się z Epc teraz co 3 dni wywala check

A mianowicie
Jakiś czas temu pokazało błąd zmienna faza a rozrządu a dokładnie camshaft position
Więc wymieniłem czujniki zmiennej fazy ten w walkach plus sterowanie elektromagnes i jak ręka odjął
Mija 2 miesiące i cyk druga strona, tak więc szybko kupiłem tak samo plus wymiana oleju i płukanka wyjechałem i 2 dni ok a trzeciego cyk check

I teraz pyta ie ci jeszcze odpowiada za tą pozycję, czy fazatory za Cewkami? Od zmiennej fazy?
Czy może po prostu czujnik położenia walków i czy można je zamienić stronami wtedy wyklucze je jak nie zmieni się błąd z wydechu na ssący?
Na końcu sprawdzę łańcuch ale wymieniane przy 50k a mam 75k km
Więc raz że by waliło non stop bledem a tu raz na 3 dni a teraz np już 4 dni nic a mam ciężka nogę więc by raczej odrazu coś było nie tak...

Jakieś sugestie?

A wymieniałeś zaworki - te z lewym gwintem?

--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć

+Quote Post
AdrianR32
post Wed, 07 Apr 2021 - 11:45
Post #3

Super User

Oczywiście oba i ssący i wydech US oba sterowania nimi i nadal wywala raz na 3-4dni

Cuda jakieś. Musze podmienić czujniki położenia walków może coś podpowiedzą ale dostęp do ssącego przejebane bo trzeba ssący zdjąć a to już trochę zabawy

--------------------
270+/510+

+Quote Post
mate96
post Wed, 07 Apr 2021 - 22:12
Post #4

Forum Homee

Spr ciśnienie oleju. O ile mnie pamięć nie myli to jest tak gdzieś w bloku zawór przełączający ciśnienie, który lubi zaśniedzieć w gnieździe.
Ewentualnie dla testów podmień zestawy wydech-ssący i zobacz czy się błąd nie przeniesie.

--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć

+Quote Post
DanielFM
post Thu, 08 Apr 2021 - 10:27
Post #5

Rookie

Jak fazatory i magnesy nowe to pokrywa zaworowa do góry, miska olejowa w dół jedziesz z płukaniem kanałów olejowych. Dodatkowo w filtrze oleju zobacz jakie masz patyk mocujący filtr - zwykły patyk czy poprawiony na sprężynie. Przy samym filtrze oleju masz również czujniki ciśnienia i przełączające - oczywiście jest ich kilka rewizji, warto zapodać te "najnowsze" bo wszystkie kible ze Stanów raczej mają te stare.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 11 April 2021 - 10:03