Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Wymiana płynu hamulcowego a korektor
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 00:32
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Z góry przepraszam, jesli to z serii banalnych pytań, ale gdzieś (nie mogę znaleźć) spotkałem sie z radami, ze podczas wymiany plynu hamulcowego w aucie z korektorem tym przód, powinno się jakos specjalnie postępować.
Ale jak? I czy faktycznie?
Wymieniałem plyn urządzeniem podcisnieniowym , takim prostym - podłączając wężyk do odpowietrznika zacisku ssie , w zbioniczek wyrównawczy wlozona butla z plynem, z które splywa w miarę ubywania w zbiorniczku.
Wszystko niby ok ale wyraźnie wolniej i mniej płynu bylo pobierane z zacisków tylnych.
Nie wiem czy to normalne i po prostu ten korektor gdy kola uniesione blokuje przepływ do tylu?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Jan 2018 - 00:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kamil7s
post Mon, 29 Jan 2018 - 00:53
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Zależy jakie auto, jedno ma korektor o stałym przepływie, drugie o zmiennym, w zależności od wagi. Czasem odpowietrzniki są z tylu innej budowy i jest troszkę mniejszy przepływ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo.R
post Mon, 29 Jan 2018 - 01:34
Post #3


Rookie
Dołączył: Thu, 17 December 2015





Nie przejmuj się tym że płyn ciężej przepływał przez korektor na tył,to normalne i logiczne przy nie obciążonym samochodzie . Pracuję przy tym od lat i nigdy nie miałem jakichś dziwnych problemów z samym odpowietrzeniem z winy korektora,chyba że był uszkodzony ale to inna sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 01:56
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dzięki!
Tak na amatorską logikę sobie wytłumaczyłem ze przez korektor. Choc odpowietrzniki z tylu faktycznie są inne, ale paradoksalnie nawę większe (alfa 156).
Jeszcze bede szukał ale właśnie coś o obciążaniu tylu auta podczas wymiany czytałem gdzies.
Swoją drogą te "urządzenia" podcisnieniowe to do wymiany plynu jeszcze ok, ale do odpowietrzania gdy trzeba widzieć brak bąbelków to nie bardzo, zasysa na polaczeniu rurki z odpowietrznikiem albo na gwincie odpowietrznika powietrze.
Chyba lepsze takie które daje ciśnienie na zbiorniczek płynu i przepycha stary. Lewe powietrze nie ma gdzie się do rurki dostać .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 29 Jan 2018 - 05:51
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





zrob se koncowke z uszczelka ze starego odpowietrznika i nie bedzie babelkow na polaczeniu i na gwincie.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Mon, 29 Jan 2018 - 08:54
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Serwisowki vag z lat w ktorych byl stosowany korektor sily hamowania na tyl mowia o podparciu korektora na max w czasie odpowietrzania. Kazdy korektor ma nawet na to miejsce gdzie wklada sie specjalna blokade. Co innego gdy masz tylko zdlawiony przeplyw na tyl. I tak jak pisalea najlepiej na cisnieniu odpowietrzac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
norbi_gte
post Tue, 06 Feb 2018 - 07:18
Post #7


User
Dołączył: Sun, 08 February 2009
Skąd: Belchatow





Andrzejsr myślałem że już dawno masz zamocowany w kabinie korektor z regulacją. Szczególnie że lubisz mieć kontrolę nad tyłem, ustawiać go do zakrętu.

Tyle w teorii bo jeszcze nie jeździłem po montażu swojego.


--------------------
Manta B 234 ecopower
saamantab
323i missile ca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 09 Feb 2018 - 20:49
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(norbi_gte @ Tue, 06 Feb 2018 - 07:18) *
Andrzejsr myślałem że już dawno masz zamocowany w kabinie korektor z regulacją. Szczególnie że lubisz mieć kontrolę nad tyłem, ustawiać go do zakrętu.

Tyle w teorii bo jeszcze nie jeździłem po montażu swojego.



Nie, nie mam. Ukł hamulcowy jest oryg pucharowy -łącznie z ABSem i korektorem chyba na zasadzie zwężki w pompie ABS, czy jak to się robi. Nie da się chyba zostawić ABSu i dołożyć korektor ręczny na tył ?

Słyszę tu i ówdzie ( smile.gif ) że ABS to zło, ale jednak (może niesłusznie?) jakoś się po pierwsze obawiam przycierania opon po przyblokowaniu i niszczeniu ich przez to, a slicków 15" coraz mniej, po drugie pierwsze przy moich jazdach ten ABS chyba więcej dobrego przynosi, bo nieraz koryguję kierunek nas hamulcu terkoczącym ABSem i trochę słupków i innych szykan w ten sposób ominąłem jednak.
Choć faktycznie wydaje mi się, ze tył mógłby brać większy udział w hamowaniu, ale akurat hamulce to w tym aucie raczej sprawa nie będąca wąskim gardłem. Moc nim jest...

W temacie - z innego wiarygodnego źródła też usłyszałem to co mówicie - że tył tak wolniej leci po prostu przez ten korektor i żeby się tym nie przejmować.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:51