Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ile czasu przed zgaszeniem silnika...
dvr
post Sun, 09 Mar 2003 - 22:34
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Rzeszów





czego ludzie oj przepraszam Tora nie wymysla


--------------------
Tansze Ferrari :]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 Mar 2003 - 22:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomoking
post Tue, 11 Mar 2003 - 00:00
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 March 2003
Skąd: Ostrava CZ/ Katowice





CYTAT("T&N":1jxe72b3)
CYTAT("dvr":1jxe72b3)
CYTAT("T&N":1jxe72b3)
Ja mam takie coś (własnej produkcji) że:
-zaciągam ręczny+luz na skrzyni
-wyłączam kluczyk
-motor dalej pracuje
-wysiadam
-motor dalej pracuje
-zamykam drzwi
-motor dalej pracuje
-włączam alarm
-motor dalej pracuje
-ide sobie tam gdzie mam ochote
-motor dalej pracuje
i po 120 sec motor gaśnie.
jeśli ręczny zostanie zwolniony to motor gaśnie.
Działa to od roku zajebi...cie

Najfajniej jest pod supermarketami- goście patrzą na mnie jak na wariata, co zapomniał auta zgasić

polecam!


[/code]

takie cos mam we swoim autku ..... zwykly turbo timer ) z ta roznica, ze sam oblicza czas wedlug stylu jazdy , dodatkowo pracuje jako voltomierz , stoper, termometr ......


dobry motyw ale jak to sie ma do zlodzieji ???? jak to zrobiles i ile takie cus osztuje ????
ale pomysl orginalny, nie ma co



złodziejowi jest wszystko jedno czy silnik pracuje czy nie, jak nie pracuje to go sobie odpali (kierownica ma blokade, i jak ręczny zdejmie to zgaśnie, i potem nie odpali bo ma myk w instalacji )

robi sie to pod auto, bo każde ma inaczej w instalacji rozwiązane zasilanie kompa silnika.
czasem trzeba alarm przerobić, żeby się wstrząsowy czujnik nie burzył!
jest troche roboty więc i cena nie jest niska.
W nowszych autach jest problem z magistralą can (centralny zamek nie chce sie zamknąć z pilota przy pracującym silniku) ale wszystko da sie zrobić!
A koszt- podobny do montażu alarmu średniej klasy.


--------------------
996TT..... 522 Hp
Sti ..........340 Hp
CSL ........360 Hp
Cat. ........125 Hp
RR ..........272 Hp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vr4
post Tue, 11 Mar 2003 - 02:06
Post #23


User
Dołączył: Tue, 21 January 2003
Skąd: Elbląg





Witam

Widze, ze ktos uprzedzil mnie z pytaniem, ktore chcialem znacznie wczesniej zadac. W moim przypadku wyglada to tak : samochod jest garazowany, po odpaleniu pracuje na biegu jalowym przynajmniej 2 minuty zanim ruszy sie chocby o centymetr a nastepnie na bardzo niskich obrotach wytacza sie z garazu i zaczynam nim jechac delikatnie dopoki nie zlapie adekwatnej temperatury. Po zwyklej, spokojnej jezdzie na postoju jest studzony okolo 60 sekund, po przedmuchaniu srednio 3 minuty. Dodam, ze Mitsubishi posiada swietne termostaty...nagrzewa sie bardzo szybko, temperature trzyma sztywno zarowno zima/latem/jadac spokojne/przepedzajac go solidnie. Choc wydaje mi sie, ze jest to wspolna cecha japonczykow, czego nie moge powiedziec o "Niemcach", bynajmniej z moich obserwacji...bynajmniej dotyczy to bardzo dlugiego okresu nagrzewania sie silnika. Profilaktyka ktora stosuje doprowadza do tego, ze silnik nie bierze oleju w ogole, cisnienie trzyma perfekcyjnie, nie poci sie nigdzie i nie mam z nim najmniejszych problemow.

Drugi watek, ktory chcialbym z miejsca poruszyc dotyczy paliwa. Zalewam samochod wylacznie Vpower Racing99, poprzedni wlasciciel czynil tak samo. Zdarzylo mi sie zalac go pare razy SuperPlus98 i efekty byly nastepujace...przydlawial sie, zdarzyalo sie ze w gornych zakresach obrotow "przytykal sie" po czym znowu nabieral rozpedu. Po oproznieniu zbiornika i zalaniu go ponownie "wlasciwym" paliwem nie obserwuje podobnych symptomow. Nie ruszalem map paliwa i innych ustawien jednostki sterujacej. Jezeli nie zrobil (czyli nie "przyzwyczajono" go do picia 99+, poprzez odpowiednie jego dostrojenie manualnie) tego poprzedni wlasciciel czy ECU nauczyl sie tego sam ?
Wiem, ze na bankach cylindrow jest umieszczony sensor spalania stukowego, ktory w momencie jego wykrycia natychmiastowo opoznia zaplon by uniknac tego zjawiska, co moze byc odczuwalne przez kierowce jako przerwania/przestoje w ciagu. Dosc istotna kwestia jest to czy z podobnym zjawiskiem spotkali sie inni uzytkownicy 3KGT, a moze zaobserwowali to uzytkownicy SuprTT/ZX TT. Dodam, ze moje pierwsze VR4 eksploatowane bylo na zwyklym superplus98 [czasami, O ZGROZO, nawet 95] , podobnie bylo z 300ZX TT i nie spotkalem sie z takim zjawiskiem.

Bede wdzieczny za komentarze,
pozdrawiam,
Pawel.


--------------------
GG wylaczone, szkoda czasu. Kontakt via e-mail.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Tue, 11 Mar 2003 - 19:11
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





właśnie ja kto jest z tym nagrzewaniem ,przed jazda, np ja w instrukcjach zawsze wyczytywał, że po dopaleniu należy natychmiast ruszyć a nie czekać na nagrzanie się silnika? Ktoś wie jak powinno być?
Jesli chodzi o nagrzewanie to wreszcie wiosna i dzisiaj samochód przy + 12 c nagrzewałmi sięjakies3 km jazdy , ja ja to kocham
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomoking
post Tue, 11 Mar 2003 - 19:57
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 March 2003
Skąd: Ostrava CZ/ Katowice





CYTAT("RUfi":1kf85p7g)
właśnie ja kto jest z tym nagrzewaniem ,przed jazda, np ja w instrukcjach zawsze wyczytywał, że po dopaleniu należy natychmiast ruszyć a nie czekać na nagrzanie się silnika? Ktoś wie jak powinno być?
Jesli chodzi o nagrzewanie to wreszcie wiosna i dzisiaj samochód przy + 12 c nagrzewałmi sięjakies3 km jazdy , ja ja to kocham


to natychmiastowe ruszenie po odpaleniu producent zaleca ........ tylko ze wzgledow ekologicznych !!!


--------------------
996TT..... 522 Hp
Sti ..........340 Hp
CSL ........360 Hp
Cat. ........125 Hp
RR ..........272 Hp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Tue, 11 Mar 2003 - 20:42
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Też mi sie tak wydawało, tak samo jak przeczy sobie w dwóch miejscach , raz mówiac że nie nalezy stać z właczonym silnikiem ,a potem pisze,ze nie nalezy zaraz po ostrej jeżdzie wyłączac silnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Thu, 20 Mar 2003 - 11:34
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





Do konca tak nie jest!!! trzeba od razu ruszyc bo inaczej silnik pracuje na sucho nie jest dostatecznie smarowany!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Thu, 20 Mar 2003 - 12:29
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





Coooo? A pompa olejowa to niby jest napędzana od kół?
Boszze, takiej bzdury to jeszcze nie czytałem

Tak przy okazji, w superoszczędnym VW Lupo TDI żeby ruszyć po całonocnym postoju trzeba poczekać aż silnik się nagrzeje i zgaśnie kontrolka na desce.W innym przypadku po włączeniu biegu (tzn pozycja DRIVE) silnik gaśnie


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_shafter_*
post Thu, 20 Mar 2003 - 12:53
Post #29









Ja jestem ciekaw jak w tym lupo zostal rozwiazany problem smarowania sprezarki ktora przeciez w ruchu miejskim czesto traci smarowanie przez samoczynne gaszenie silnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Richie
post Thu, 20 Mar 2003 - 14:03
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 06 November 2002





Fakt, ze lepiej na bardzo wolnych obrotach jechac niz stac na zimnym silniku czekajac JEST PRAWDA, sam to zawsze stosuje, ale TYLKO w zimie. skrobanie 10minut szyb, kiedy w tym czasie silnik pracuje na sucho bez smarowania jest zabojczy.


--------------------
[url=http://www.scigacz.pl:l03qscmw]www.scigacz.pl[/url:l03qscmw]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roos
post Thu, 20 Mar 2003 - 14:49
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("Richie":2uaizuv7)
silnik pracuje na sucho bez smarowania





Co do gaszenia TDI to nie ma co wpadac w paranoje - temperature spalin ma okolo 200 stopni nizsza niz benzyna wiec trzeba by sie mocno postarac zeby szybko zniszczyc sprezarke. Zreszta - pomyslcie ilu ludzi znacie ktorym w TDI padly turbiny od gaszenia za szybko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Richie
post Thu, 20 Mar 2003 - 15:50
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 06 November 2002





Brawo za podejscie pomysl ile znasz osob osobiscie, ktore zginelo od za szybkiej jazdy po ulicach? co, malo? to znaczy, ze nie trzeba juz uwazac tym tokiem rozumowania


--------------------
[url=http://www.scigacz.pl:l03qscmw]www.scigacz.pl[/url:l03qscmw]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Thu, 20 Mar 2003 - 16:21
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





CYTAT("shafter":p2bkdqrc)
Ja jestem ciekaw jak w tym lupo zostal rozwiazany problem smarowania sprezarki ktora przeciez w ruchu miejskim czesto traci smarowanie przez samoczynne gaszenie silnika

Silnik gaśnie chyba po 10s więc wirnik zdąży zejść z wysokich obrotów,niestety olej w kanałach może się zwęglać co nie wróży długiej trwałości turbiny, ale czego się nie robi żeby auto paliło 3L/100km


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roos
post Thu, 20 Mar 2003 - 16:40
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("Richie":3dl7i4gm)
Brawo za podejscie pomysl ile znasz osob osobiscie, ktore zginelo od za szybkiej jazdy po ulicach? co, malo? to znaczy, ze nie trzeba juz uwazac tym tokiem rozumowania


Twoj tok rozumowania jest ulomny ale juz sie przyzwyczailem. Znam malo osob ktore sie zabily szybko jezdzac i to oznacza tylko tyle, ze trudno sie zabic jezdzac szybko.

Tak samo jak trudno rozwalic sprezarke w TDI gaszac po jezdzie.

A teraz mozesz sie nam wytlumaczyc w jaki sposob silnik dziala bez smarowania na luzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 15:49