Shoutbox 0 nowych PW 


40 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowy Ford Focus RS z 4x4
Feno
post Thu, 05 Feb 2015 - 15:07
Post #41


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Mówimy o cenach katalogowych, a nie o zeszłorocznych "stojakach" przy których nie masz wpływu na konfigurację auta, a kolor dobierasz z dostępnych pozostałych na stocku.
Chyba nie liczysz, że zaraz po premierze będą sprzedawali RSy na "zeszłoroczny" rabat wink.gif
Cena GTI zaczyna się od 109k zł, więc to też sporo mniej niż 29.225Euro.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Feb 2015 - 15:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mAbZ
post Thu, 05 Feb 2015 - 15:39
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Sun, 24 July 2005
Skąd: Sthlm





CYTAT(Feno @ Thu, 05 Feb 2015 - 15:07) *
Mówimy o cenach katalogowych, a nie o zeszłorocznych "stojakach" przy których nie masz wpływu na konfigurację auta,
a kolor dobierasz z dostępnych pozostałych na stocku.

Ale zobacz jak duży rabat masz na ST w Niemczech na rocznik 2015: 3270 Euro na dzień dobry.
To pokazuje, jak duży margines mają dilerzy i podobnego rabatu możesz oczekiwać w PL.
A jak nie to nich diler spada na drzewo- sprowadzę sobie z Niemiec z powyższym rabatem.

CYTAT(Feno @ Thu, 05 Feb 2015 - 15:07) *
Chyba nie liczysz, że zaraz po premierze będą sprzedawali RSy na "zeszłoroczny" rabat wink.gif

Owszem, liczę. Piszę z doświadczenia bo wytargowałem kilkanaście tys zł na poprzedniego Focusa RS,
zamawiając go pół roku przed startem produkcji tongue.gif
Zamawiając w PL Megane po lifcie, zanim się pojawiła na rynku, też wytargowałem niezły rabat.
Ceny katalogowe to literatura science-fiction bo rabat ZAWSZE się znajdzie, zwłaszcza w autach za >100 tys. zł.

Ale wracając do Forda:
Golf R kosztuje 39 tys Euro i nie ma szans, żeby Focus RS został wyceniony na tyle bo po pierwsze
z powodu materiałów i wykonania nie jest wart tyle co Golf, po drugie nie może być o tyle droższy
od swojej wewnętrznej konkurencji Mustanga kosztującego 35 tys Euro.


--------------------
Racing is a state of mind
www.youtube.com/mabz25
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Thu, 05 Feb 2015 - 19:12
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





RS ma się dobrze prowadzić, to nie auto dla masochistów plastików. Może Golf ma lepszą jakość materiałów,ale styling wnętrza jest kondomiasty i nudny jak flaki z olejem.(na marginesie ciekawe który właściciel bada skład chemiczny plastików dla lepszego samopoczucia)

Da się w R-ce wyłączyć całkowicie ESP? (mam uraz po GTI 6gen)


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pmarcin
post Thu, 05 Feb 2015 - 19:21
Post #44


Super User
Dołączył: Sat, 16 December 2006
Skąd: pl





Da sie


--------------------
Golf VII R 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Fri, 06 Feb 2015 - 06:10
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Na filmie widać, że auto ma sporą trudność, aby lecieć bokiem. Widać wyraźną preferencję przodu. Albo mocy mało, albo napęd jest jednak słaby. Co mnie cieszy - tradycyjny ręczny, który jak widać działa, co nie jest takie oczywiste nawet w Evo. Sens tego auta wyjaśni nam cena. Intryguje mnie też kwestia modyfikacji - ciekawe czy po remapie i wydechu dojdzie się do 400 HP.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Fri, 06 Feb 2015 - 10:21
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(iceman_n @ Wed, 04 Feb 2015 - 22:19) *
- napęd na bank jakiś haldexowaty

CYTAT(uxon @ Thu, 05 Feb 2015 - 10:00) *
W pewnym sensie haldexowaty - opiera sie na elktonicznie sterowanym sprzegle. A wlasciwie dwoch - i tu jes roznica. Jesli dobrze rozumiem, to po obu stronach tylnego mostu jest po jednym takim sprzegle, dzieki czemu pelni on tez role elktronicznie sterowanej szpery - moze przekazywac moment tylko na zewnetrzne kolo.

Napęd jak Haldex, ale ma aż trzy sprzęgła. Jedno do sterowania rozkładu przód-tył, a dwa pozostałe regulujące moment na tylnich kołach. Dzięki temu auto będzie nadsterowne, tak jak piszesz uxon bo tylnie koło zewnętrzne dostanie więcej momentu. Poniżej fragment wycięty z tej ulotki w PDFie:

TJung może to kwestia dobrze trzymających opon. Na pewno będzie lepiej niż w Golfie R czy też A45, ale nie tak dobrze jak w BMW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Fri, 06 Feb 2015 - 11:07
Post #47


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(JJacek @ Fri, 06 Feb 2015 - 10:21) *
Napęd jak Haldex, ale ma aż trzy sprzęgła. Jedno do sterowania rozkładu przód-tył, a dwa pozostałe regulujące moment na tylnich kołach. Dzięki temu auto będzie nadsterowne, tak jak piszesz uxon bo tylnie koło zewnętrzne dostanie więcej momentu. Poniżej fragment wycięty z tej ulotki w PDFie:

TJung może to kwestia dobrze trzymających opon. Na pewno będzie lepiej niż w Golfie R czy też A45, ale nie tak dobrze jak w BMW.

akurat A45 bardzo ładnie leci bokiem.... rozumiem że na podstawie filmu i ulotki twierdzisz że Rs będzie lepiej latał ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mAbZ
post Fri, 06 Feb 2015 - 11:11
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 24 July 2005
Skąd: Sthlm





CYTAT(TJung @ Fri, 06 Feb 2015 - 06:10) *
Intryguje mnie też kwestia modyfikacji - ciekawe czy po remapie i wydechu dojdzie się do 400 HP.

Interesowałem się trochę ewentualnym tuningiem EcoBoosta w Mustangu
(ten sam silnik, choć w Mustangu tylko 314 KM)

Tutaj piszą że tuning dał 30 KM mniej ohmy.gif a jedynie 65 Nm więcej momentu:
http://www.stage3motorsports.com/2015-Must...t-OTS-Tune.html

A tutaj wymiana catbacka i boost 4 psi dały tylko 19 KM więcej na kołach mellow.gif
http://www.shopmrt.com/2015-EcoBoost-Musta...-p/ecopwrpk.htm

Co do napędu, w informacjach prasowych w dniu premiery Ford podawał,
że do 70% napędu może iść na tył, a z tego do 100% na jedno koło.


--------------------
Racing is a state of mind
www.youtube.com/mabz25
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomiw
post Fri, 06 Feb 2015 - 15:25
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009
Skąd: Kraków





No ale to w US, podejrzewam ze jak w UE tunerzy wezmą ten silnik na warsztat to przyrosty będą dodanie a nie ujemne biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 06 Feb 2015 - 19:03
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(TJung @ Fri, 06 Feb 2015 - 06:10) *
Na filmie widać, że auto ma sporą trudność, aby lecieć bokiem. Widać wyraźną preferencję przodu. Albo mocy mało, albo napęd jest jednak słaby. Co mnie cieszy - tradycyjny ręczny, który jak widać działa, co nie jest takie oczywiste nawet w Evo. Sens tego auta wyjaśni nam cena. Intryguje mnie też kwestia modyfikacji - ciekawe czy po remapie i wydechu dojdzie się do 400 HP.

Ken block upalal focusa na michelin pilot sport cup 2 (mozna to wybrac albo michelin PSS). Obawiam sie,ze 4 lap zeby pojsc bokiem na takiej oponie to musi miec z 500 koni.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Fri, 06 Feb 2015 - 20:05
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Możecie mieć rację z tymi oponami. Tak właśnie wygląda, jakby mocno kleił wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Sat, 07 Feb 2015 - 09:02
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Tu nieco więcej informacji


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Sat, 07 Feb 2015 - 09:14
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





Brzydki on nie jest z zewnątrz ale poprawnym Golfem R nigdy nie będzie. A te 4 gary zamiast 5 to tak jakby brzydkiej kobiecie obciąć cycki - nic już jej nie zostanie ....


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sun, 08 Feb 2015 - 13:39
Post #54









Nowy RS wydaje sie mocno skoligacony z mazda 6mps sprzed ponad 10 lat.
Tak pojemnosc motoru, bezposredni wtrysk, naped ktory bazuje na ATS (3sprzegla) to dosc duzo cech wspolnych

To, ze jednak wrocili do koncepcji 4x4 jest jasnym sygnalem, ze kazda, chocby najladniej opakowana w copywriterskie brednie opcja fwd 300hp+ jest nie do obrony. Zal mi troche wszystkich tych wyznawcow rs mk2 zrobionych w konia

Szkoda, ze w standardwoym kolorze niczym nie bedzie sie wyroznial od zwyklego 1.0 eco boost - rs mk2 nie mial napedu za to mial mase charakteru i darl gebe na odleglosc. Ciekawe czy zrobia cos w stylu edition 1 w 45 amg?

Dla mnie jedynym pytaniem jest cena - jak bedzie ponizej 150k to ma szanse sie porozbijac na rynku lokciami na start z VII R, ktore ma jednak zawsze przewage, ze samym programem ociera sie o 400hp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STRYJA
post Sun, 08 Feb 2015 - 17:42
Post #55


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2005





a 45 fajnie lata bokiem? gdzie to można zobaczyć?


--------------------
Za szybko jechałem? Nie. Za nisko Pan leciał....
323 GTR user
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Sun, 08 Feb 2015 - 18:47
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(STRYJA @ Sun, 08 Feb 2015 - 17:43) *
a 45 fajnie lata bokiem? gdzie to można zobaczyć?

Musisz kupić i samemu spróbować. ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STRYJA
post Sun, 08 Feb 2015 - 19:28
Post #57


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2005





nawet gdyby było mnie stać... zdecydowanie nie....jestem fanem stałego 4x4 z minimalną ilością elektroniki... choćby dlatego, że dołączany napęd raczej utrudnia (o ile nie wyklucza) latania bokami...


--------------------
Za szybko jechałem? Nie. Za nisko Pan leciał....
323 GTR user
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 08 Feb 2015 - 19:39
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(gucior @ Sun, 08 Feb 2015 - 12:39) *
Nowy RS wydaje sie mocno skoligacony z mazda 6mps sprzed ponad 10 lat.
Tak pojemnosc motoru, bezposredni wtrysk, naped ktory bazuje na ATS (3sprzegla) to dosc duzo cech wspolnych

To, ze jednak wrocili do koncepcji 4x4 jest jasnym sygnalem, ze kazda, chocby najladniej opakowana w copywriterskie brednie opcja fwd 300hp+ jest nie do obrony. Zal mi troche wszystkich tych wyznawcow rs mk2 zrobionych w konia

Szkoda, ze w standardwoym kolorze niczym nie bedzie sie wyroznial od zwyklego 1.0 eco boost - rs mk2 nie mial napedu za to mial mase charakteru i darl gebe na odleglosc. Ciekawe czy zrobia cos w stylu edition 1 w 45 amg?

Dla mnie jedynym pytaniem jest cena - jak bedzie ponizej 150k to ma szanse sie porozbijac na rynku lokciami na start z VII R, ktore ma jednak zawsze przewage, ze samym programem ociera sie o 400hp


Mazda 6 MPS miała trzy sprzęgła w napędzie? Rozumiem to jako po jednym dodatkowym przy każdym z tylnych kół, bo na tym musiałoby polegać to podobieństwo. Byłbym mocno zaskoczony, bo właśnie mówi się, że miał to tylko LR w nowym napędzie i teraz Ford...

Z tym 4x4 to jest trochę tak jak mówisz, ale jest jeszcze druga strona medalu - konkurencja (G7R, A45AMG, S3/RS3 i co tam jeszcze...) ma napęd 4x4 i za duża byłaby różnica w tak prostym parametrze jak 0-100 km/h, auto po prostu nie byłoby konkurencyjne w klasie mega-hatchy. Na resztę konkurencji z FWD jest ST i tam jakoś się trzyma (średnio).


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STRYJA
post Sun, 08 Feb 2015 - 19:48
Post #59


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2005





czyli napęd na zasadzie "lepsze jest wrogiem dobrego". smile.gif


--------------------
Za szybko jechałem? Nie. Za nisko Pan leciał....
323 GTR user
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Mon, 09 Feb 2015 - 10:21
Post #60


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(STRYJA @ Sun, 08 Feb 2015 - 19:28) *
nawet gdyby było mnie stać... zdecydowanie nie....jestem fanem stałego 4x4 z minimalną ilością elektroniki... choćby dlatego, że dołączany napęd raczej utrudnia (o ile nie wyklucza) latania bokami...

nie no wiadomo że niema porównania ze stałym napędem ..... można trochę się pobawić ale na śniegu lub na deszczu ale nigdy nie będzie działał jak stały napęd. Na suchym żeby latać i robić podobnie to za mała moc , pewnie z 500ps by musiało być...Porównując do napędu S3 8P którą miałem jest dużo bardziej przewidywalny , działa dużo szybciej i delikatniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

40 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:34