Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Integra Type-R - zgrzyta trzeci bieg
gość_Keler_*
post Fri, 14 Mar 2008 - 18:13
Post #21









Kulka o której mowa nie ma wpływu na synchronizację, za to olej jak najbardziej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 14 Mar 2008 - 18:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
VTEC
post Fri, 14 Mar 2008 - 19:12
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Winowrocław





Wlej MTF ale najpierw rozbierz skrzynie. Po co masz dwa razy zalewać MTF'a. Musisz znaleźć miejsce tym cześciom co wypadły, bo skrzynia do ITR jest dość droga i nie opyla Ci sie wierzyć, że nic sie nie stanie. Mi trójka też zgrzytała, zalałem MTF i nie poznałem własnego lewarka zmiany biegów. Bez skojarzeń biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Sat, 15 Mar 2008 - 03:28
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(Keler @ Fri, 14 Mar 2008 - 18:13) *
Kulka o której mowa nie ma wpływu na synchronizację, za to olej jak najbardziej


Na synchronizacje nie, ale na haczenie sie biegow jak najbardziej, uniemozliwia rozniez wrzucanie dwoch biegow na raz pozycjonujac odpowiednio wybieraki.

Jedno jest pewne, najtaniej, najszybciej i najlatwiej wymienic najpierw oliwe na taka jak trzeba i zobaczyc jak to bedzie chodzilo, jesli nie pomoze to IMO wyjecie skrzyni.
Mysle ze nic innego sie w tym przypadku nie da wymyslic przez nastepnych x stron tematu ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Sat, 15 Mar 2008 - 11:56
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Mialem tak w hondzie. Tez zalalem nie oryginalny olej i biegi zgrzytaly przy szybkiej zmianie , zalalem MTF i znowu niebylo problemu!
Nie rozbieraj skrzyni, poprostu zmieni olej na MTF (jest tylko jeden) i zobaczysz ze problem zniknie !

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VTEC
post Sat, 15 Mar 2008 - 12:13
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Winowrocław





Czytam i nie wierze. Człowiekowi wypadły jakieś częsci ze skrzyni a Wy mu mówicie, żeby zmienił olej laugh.gif No ludzie ... niech zmieni ten olej, ale najpierw niech zdejmie skrzynie i znajdzie miejsce dla tych braków co wypadły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 15 Mar 2008 - 12:42
Post #26









CYTAT(!markos @ Thu, 13 Mar 2008 - 10:32) *
do hondowskich skrzyn leje sie tylko hondowski mtf.



dokładnie tak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Sat, 15 Mar 2008 - 12:51
Post #27


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





przeciez wlozyl te czesci na miejsce. powodem zgrzytania jest zly olej, tak trudno w to uwierzyc?


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Sat, 15 Mar 2008 - 16:29
Post #28


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





dziś dostałem 2litry oleju mtf dokupić jeszcze cwiarteczke? czy zalać to 2litry i styknie. wymienie olej po weekendzie oczywiscie poinformuje jak jest. dziekuje wszystkim którzy sie wypowiadaja w temacie.pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Sat, 15 Mar 2008 - 16:47
Post #29


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





2 litry to troche mało, kup sobie jeszcze z 1 litra to bedziesz mial na zapas
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 15 Mar 2008 - 18:17
Post #30









Olej hondy to jakaś wydumka która nie ma odpowiednika w normalnych olejach.... i nie ma co się wymyślać aby znaleźć odpowiednik.

Kiedyś mój klient zmieniał ze 4 razy olej... i za każdym skrzynia niby pracowała ... ale niewłaściwie, to nie było to.
Za każdym razem zalewał o innych parametrach lepkościowych i lipa...

Problemy ku mojemu zdziwieniu wszystko ustąpiło dopiero po zalaniu oryginalnego oleju. cool.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Sat, 15 Mar 2008 - 20:59
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





CYTAT(bezduszny @ Sat, 15 Mar 2008 - 18:17) *
Olej hondy to jakaś wydumka która nie ma odpowiednika w normalnych olejach.... i nie ma co się wymyślać aby znaleźć odpowiednik.

Kiedyś mój klient zmieniał ze 4 razy olej... i za każdym skrzynia niby pracowała ... ale niewłaściwie, to nie było to.
Za każdym razem zalewał o innych parametrach lepkościowych i lipa...

Problemy ku mojemu zdziwieniu wszystko ustąpiło dopiero po zalaniu oryginalnego oleju. cool.gif



no nie do końca wink.gif dobry 10w-40 też spełni swoje zadanie ,mtf ma parametry miedzy 10w40 a 10w30 plus uszlachetniacze .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 15 Mar 2008 - 21:07
Post #32









CYTAT(wielki @ Sat, 15 Mar 2008 - 20:59) *
mtf ma parametry miedzy 10w40 a 10w30 plus uszlachetniacze .


no więc wlaśnie...
czy jest sens dla oszczędzenia kilku pln zalewać coś będzie "prawie" jak MTF ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Sat, 15 Mar 2008 - 21:18
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT(PsychoL_sr @ Sat, 15 Mar 2008 - 16:29) *
dziś dostałem 2litry oleju mtf dokupić jeszcze cwiarteczke? czy zalać to 2litry i styknie. wymienie olej po weekendzie oczywiscie poinformuje jak jest. dziekuje wszystkim którzy sie wypowiadaja w temacie.pozdrawiam



ja mam, PW sprawdz:)


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 16 Mar 2008 - 00:03
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(bezduszny @ Sat, 15 Mar 2008 - 21:07) *
no więc wlaśnie...
czy jest sens dla oszczędzenia kilku pln zalewać coś będzie "prawie" jak MTF ? wink.gif


Chyba nawet nie bedzie tej oszczędności, bo 10w40 trzeba wymieniać 2x częściej niż mtf.
BTW chyba nie traktujesz najlepiej tego ITR'a angry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Keler_*
post Sun, 16 Mar 2008 - 16:09
Post #35









CYTAT(VTEC @ Sat, 15 Mar 2008 - 14:13) *
Czytam i nie wierze. Człowiekowi wypadły jakieś częsci ze skrzyni a Wy mu mówicie, żeby zmienił olej laugh.gif No ludzie ... niech zmieni ten olej, ale najpierw niech zdejmie skrzynie i znajdzie miejsce dla tych braków co wypadły.


Skoro zostały włożone na swoje miejsce to niewidzę problemu. Nie ma potrzeby rozbiórki skrzyni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cosmo
post Sun, 16 Mar 2008 - 20:46
Post #36


Rookie
Dołączył: Mon, 14 May 2007
Skąd: Katowice





Panowie gadacie z taką pewnościa zeby rozbierał skrzynie a nie znacie jej budowy. Soorry ale śmiać mi się chce. kulka powoduje tylko i wyłącznie "trzymanie" biegu w tej pozycji w którą zostanie włożony. "kulek ze sprężynką" jest 3 i ich wyjęcie i włożenie na miejsce NIC nie może spowodować. ktoś trafnie spostrzegł że powodem może być niewłaściwa lepkość oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Tue, 18 Mar 2008 - 22:03
Post #37


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





Temat do zamkniecia:) Napisze tylko: TYLKO MTF:) Dzieki wszyskim za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adriansurf
post Fri, 29 Dec 2017 - 23:31
Post #38


Rookie
Dołączył: Fri, 29 December 2017





Temat sprzed prawie 10 lat ale mam niemalże taki sam problem w mojej skrzyni od ITR. Otóż wymieniałem sprzęgło i okazało się że w skrzyni było mało oleju oraz był juz chyba stary. Mechanik wlał mi Motul(nie wiem dokładnie jaki) Przed wymianą zgrzytało przy szybkim zapinaniu 3 biegu na wysokich obrotach. Po wymianie jest to samo z 3 biegiem a nawet jak wrzucam 2 bieg to coś czasem haczy( nie zgrzyta). Wina oleju??? Jak się skończyła sprawa z Twoją skrzynią???




CYTAT(doctorTT @ Wed, 12 Mar 2008 - 12:55) *
wiec tak wczoraj moj kolega byl wlasnie autkiem z tematu na wymianie oleju w silniku i w skrzyni .... z tego co wiem , podobno jakis pomagier mechanika spuscil olej ze skrzyni nie korkiem spustowym, tylko odkrecil jakąś srobke po ktorej odkreceniu wyskoczyla jakas sprezynka i kulka .... niby to wrzucil tak jak powinno ale .... i tu wlasnie ten problem ... od tej wymiany zaczoł sie problem z wbijaniem 3 biegu z dwojki ....

czy to wina złego oleju, czy tez tej sprezynki itp ... a moze zbieg okolicznosci i padł synchronizator ??

i jeszcze male pytanko, jaki wogole zalecacie olej do skrzyni wlasnie do tego autka ?

z gory dziekuje za odpowiedz

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 30 Dec 2017 - 10:25
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





zalej olej jaki zaleca honda (hondowski MTF najlepiej) a nie jakiś super hiper duper przekładniowy olej z nanitami i grafenem. Tutaj wybieganie przed orkiestre z jakością oleju szkodzi. I jak objawy nie miną - to dopiero się martw.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MRmisza
post Sat, 30 Dec 2017 - 22:15
Post #40


User
Dołączył: Tue, 03 April 2012
Skąd: Trójmiasto





Cyt."Otóż wymieniałem sprzęgło i okazało się że w skrzyni było mało oleju oraz był juz chyba stary. Przed wymianą zgrzytało przy szybkim zapinaniu 3 biegu" Więc raczej powodem powyższego są wcześniejsze zaniedbania...a żaden olej tu już raczej nie pomoże...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:07