Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Supra MKIV - Dmuchanie 2JZ-GE, NA-T
wojtasgt4
post Fri, 10 Oct 2014 - 22:29
Post #21


User
Dołączył: Wed, 15 August 2007





pomijam fakt zasmiecania wątku na temat supry, czy wiesz na jakim to jest doladowaniu?? Jezeli masz jakies pytania zapraszam na PW albo mozesz wyslac maila.
A jezeli masz jakies zastrzezenia co do mocy uzyskiwanej przez strojenia u nas pogadaj z Trelą, bądz Przygonskim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 10 Oct 2014 - 22:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KSJZ_Kuba
post Fri, 10 Oct 2014 - 23:42
Post #22


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(wojtasgt4 @ Fri, 10 Oct 2014 - 22:29) *
pomijam fakt zasmiecania wątku na temat supry, czy wiesz na jakim to jest doladowaniu?? Jezeli masz jakies pytania zapraszam na PW albo mozesz wyslac maila.
A jezeli masz jakies zastrzezenia co do mocy uzyskiwanej przez strojenia u nas pogadaj z Trelą, bądz Przygonskim.


U mnie też ten zupełny "przypadek" z waszą hamownią, zapewne dlatego, że nie jestem żadnym z powyższych znamienitych person, szkoda, że nie było takiej możliwości kontaktu jaki reklamujesz powyżej jak próbowałem doprosić się o kolejne poprawki (mój silnik 3.5V6 N/A):


i wynik na innej, 250hp, grubo poniżej serii:


Swoją drogą, lekarstwo na pojawianie się checka z powodu knock'a w postaci wyłączenia go programowo to był hit, problem pozostał, tylko go nie widać laugh.gif (praca waszego tunera MacPL

Koniec końców olaliście temat i mnie nie odbierając telefonów i nie oddzwaniając, więc nie miej żalu że się nie kryję z tematem.

Tak więc Speedy_91 skoro mieszkamy po sąsiedzku to możemy się spotkać i obejrzysz "jakość" pracy GT4 jeśli przez myśl przechodziło Ci skorzystanie z ich usług wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 11 Oct 2014 - 10:31
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





To może ja cos dodam dla przyszłych suprowiczów... wink.gif

ori automat z supry jest czterobiegowy i pamięta epokę kamienia łupanego. Podkręcając superkę tworzą sie dwa problemy:

Problem nr.1

Konwerter wręcz nie znosi niuta, więc jakie kolwiek próby wykorzystania pełnych możliwości 2jz kończą się uszkodzeniem skrzynki. Dlatego w USA przygodę z tą skrzynką zaczyna się od wymiany konwertera który zazwyczaj kosztuje więcej niż zakup używanej r154. Oczywiście dokładając jeszcze chłodnicę oleju. A dalej są problemy które są załatwiane przez $$$. Sądzę że pełna rewitalizacja automatu w superce będzie kosztować około 10k.

Problem nr.2

Praca skrzynki, ponieważ działa z wielkimi opóźnieniami... Jest to upierdliwe na poziomie zwykłych wersji n/a a co dopiero mówić o podkręceniu....
Miałem okazję troszkę pojeździć dmuchniętym gte w automacie no to jakość jazdy była na poziomie nawet nie miernym... tyle że auto jakoś jechało i jakoś się zatrzymywało.
Opóźnienia były na tyle masakryczne że kierownik tak naprawdę obawiał się własnego auta. Wciskam gaz i czekam, czekam i czekam... i tak jak przy zabawie nie ma z tym problemu jest najwyżej wstyd przed obserwatorami tak juz przy syt. nerwowej pojawia się problem ponieważ coś zaczyna się dziać delikatnie odpuszczam gaz a auto dalej jedzie jeszcze przez sporą chwile więc delikatnie mówiąc lipa...

Ogólnie nie polecam...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Sat, 11 Oct 2014 - 21:58
Post #24


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(wojtasgt4 @ Sat, 11 Oct 2014 - 15:18) *
Kuba co do twojego problemu nie dostalem maila od Ciebie i nikt od nas nie dostal ani zadnego innego info ze nie mozesz sie dodzwonic.
Co do wylaczenia checka był problem z samym softem Emu, o czym Jadzwin moze sie wypowiedziec dlatego check został wyłaczony.
Po za tym hamowales auto na inercji u nas jest obciazeniówka, wykres tez mocno odbiega od tego co otrzymales z naszej hamownii.
Jezeli jednak nawiew na auto był dobry, pomiar był robiony prawidlowo i przyjmujemy ze nie ma przeklaman z tytułu inercji to czemu
nie poinformowales Macka?


Dzwoniłem do Ciebie, Dzwoniłem do MacPL przede wszystkim i nie było to raz i nie w ciągu jednego dnia czy tygodnia, skoro sprawę załatwiałem z nim i nie można było z nim nawiązać kontaktu to moja wina? Pracujecie razem, zawalił "PR" to wyjaśnijcie między sobą, ja jestem cierpliwy i nie biję piany bez powodu.

Natomiast byś nie zaklinał rzeczywistości i tych plus/minus 50hp i prawie tyle samo nM rodzajem hamowni to parę suchych faktów:

-ustaliliśmy, podłączenie EMU do mojego 2grfe z działającą klimą + strojnie, czas wykonania miało być ok 2-3 tygodnie. Auto odstawiłem na początkiem września, odebrałem końcem listopada więc wyszło 3-miesiące, odbierając klima nie działała, ponoć wymagało to tylko napełnienia układu i wówczas miała działać.

-przez jakiś czas pojeździłem, pedał reakcja pedału gazu była zbyt czuła, od początku przy WOT (gaz do dechy) pojawiał się też "check" przy górnym zakresie obrotów, z MacPL'em online podłączonym do emu zrobiłem kilka jazd by mógł zdiagnozować w czym problem, niestety nie udało się, klimę podłączyłem i po stronie chłodniczej ta jednak nadal nie działała, umówiliśmy się w takim razie że odstawię auto na jakiś tydzień w konkretnym terminie.

-auto zostało odstawione końcem marca, po półtorej tygodnia przyjechałem na umówiony odbiór po czym na miejscu przekonałem się, że dopiero w momencie mojego przyjazu zaczęto nad nim pracować, spacerowałem przez 4 godziny wkoło warsztatu gt4, wyjechaliśmy na drogę sprawdzić czy "check" się już nie zapala, w czasie jazdy próbnej samochód zgasł i już nie zapalił, auta nie odebrałem, umówiliśmy się na kolejny odbiór po tygodniu.

-po tygodniu auto odebrane, okazało się, że był jeden z przewodów niezaizolowany, klima nadal nie działała, pedał działał tak jak wcześniej, check się już nie świecił, jak się później okazało został po prostu programowo wzłączony by się nie pokazywał w razie nieprawidłowości więc przyczyna nie została usunięta (poinformowano mnie, że "trzeba było dostroić").
Po ostatnich poprawkach które nic nie dały MacPL przestał odbierać.

Silnik został wystrojony tylko na BUT bo to wystroić najłatwiejm, pozostały zakres to jakiś żart, żadna z sond szerokopasmowych (mimo, że były zamontowane) nie została podłączona, czujnik prędkości do EMU też nie, zapłon- słabo, cała mapa dosyć płaska i różnice między połową gazu 25-26 stopni a pełnym gazem to 2-3 stopnie, ogólnie całość zrobiona "na odczep się", auto jeździ nieźle ale mogłoby zdecydowanie lepiej.

Wykonanie wiązki nie do przyjęcia, niezaizolowane przewody, poplątane, po prostu jakby na szybko zrobione.

Nadmienię, że nie mieszkam pod warszawą, jedna wycieczka dla mnie to 600km do zrobienia.

Sprawę ostatecznie olałem bo i tak po sezonie wchodzi kompresor więc będzie trzeba stroić, już na pewno nie MacPL, szkoda mi jedynie, że nie będę miał okazji przejechać się na pełni możliwości tego silnika jako wolnossącego.

Wnioski: można poprawiać miesiącami bo błędy się każdemu zdarzają a jestem wyrozumiały, jednak urwanie kontaktu czy zbywanie, załatwianie sprawy na ostatnią chwilę to wyraz nieszanowania mojego czasu i pieniędzy.

Nie rzucam słów na wiatr, logi i projekt chętnie udostępnię, jak również zdjęcia wiązki choć moim zdaniem to jałowa dyskusja bo ewidentnie brak Wam pokory - trzeba uderzyć się w pierś i przyznać się do błędu a nie obracać kota ogonem.

I żeby była jasność, nie twierdzę, że nie potraficie ogarniać swojej roboty jak należy, jednak na mnie nie trafiło, jak widać nie tylko na mnie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Mon, 13 Oct 2014 - 12:37
Post #25


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(macpl @ Mon, 13 Oct 2014 - 10:53) *
Tytułem podsumowania...


Tytułem podsumowania proszę grzecznie byś ustosunkował się również do tego co JA napisałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Tue, 11 Nov 2014 - 15:44
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Dołączę się do wątku kolegi.

Mam dwa silniki 2JZ GE i GE VVTi, Będę składać dół GE z górą GE-VVTi. Pytanie o wałek wydechowy: różnią się czymś? który lepiej zastosować? moc docelowa 600KM.
Czy jest sens zakładania do wałka wydechowego regulowanego kółka?


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Speedy_91
post Wed, 12 Nov 2014 - 15:59
Post #27


Rookie
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: Żory





Na jakiej turbinie chcesz to poskładać?


--------------------
Toyota Supra MKIV lhd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Wed, 12 Nov 2014 - 21:50
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Chinskie GT3582, na poczatek chce około 400-450km i 500Nm @ 0,8-0,9 bara a potem zobaczymy. Na oryginalnych GT35 przy około 1,25 bara wychodzi około 510-530KM wiec przy 1,5bara 600 powinno strzelic.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 12 Nov 2014 - 22:03
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Odpuściłbym cudowanie z wałkami bo i tak jak chcesz iść docelowo w 600 to trzebaby zmienić wałki... Na gt3582r 1,06ar powinno pokazać dobre cyfry ale liczy się jeszcze sporo detali przy których będą zacne liczby tylko autko nie będzie jechać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Wed, 12 Nov 2014 - 22:14
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Dlatego te 600km jest celem ale na kiedys teraz 400-450km bedzie ok, zastanawiam się jeszcze nad regulowanym kółkiem na wałku wydechowym. Czy jest sens?

ps. Znalazłem info iż GE - GE VVTi ma te same wałki wydechowe.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Fri, 21 Nov 2014 - 15:20
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





A co myślicie o nie odprężaniu GE i dmuchnięcie 0,8 bara ? chcę tak jak pisałem 400-450KM. Turbo GT3582 chinol.
Robiłem koledze mazdę mx-5 z silnikiem z lat 2001-2005 z vvti i CR 10:1 tak jak GE, 0,75 bara upalane na pojeżdżawkach i na codziennie i bez problemu lata, z seryjnych 140KM ma 220KM.
GE ma cienką metalową uszczelkę, chyba o to nie ma co się martwić. Paliwo 98 lub e85


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 21 Nov 2014 - 18:34
Post #32


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





wg stareńkiego kompendium wiedzy, powinno być ok
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...04&hl=supra

piszę jako teoretyk-czytacz wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 21 Nov 2014 - 19:16
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





uszcz jest metalowa więc luzik, spokojnie podoła przy stage1. Później wymieniasz na uszcz gte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Fri, 26 Dec 2014 - 16:14
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





CYTAT(Zibi122 @ Wed, 12 Nov 2014 - 21:50) *
Chinskie GT3582, na poczatek chce około 400-450km i 500Nm @ 0,8-0,9 bara a potem zobaczymy. Na oryginalnych GT35 przy około 1,25 bara wychodzi około 510-530KM wiec przy 1,5bara 600 powinno strzelic.

Kolega z BIałego Stoku 630KM ma zrobione na wałkach Brian Crower 272 oraz na oryginalnej GT35 z żeliwem 1,06 przy doładowaniu 1,5 bara.
Na seryjnych wałkach i chińskiej GT35 bez szans zrobienie 600KM, obstawiam maks 530KM


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Wed, 31 Dec 2014 - 07:18
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





CYTAT(Coobcio @ Fri, 26 Dec 2014 - 16:14) *
Kolega z BIałego Stoku 630KM ma zrobione na wałkach Brian Crower 272 oraz na oryginalnej GT35 z żeliwem 1,06 przy doładowaniu 1,5 bara.
Na seryjnych wałkach i chińskiej GT35 bez szans zrobienie 600KM, obstawiam maks 530KM


Widziałem już dwa seryjne GTE z GT35 które przy 1,2 bara miały po 530KM więc 630 z wałkami i 1,5 bara wyczynem nie jest. Ogólnie nie do końca chodzi mi o moc a również o dobry przebieg momentu. Moje chińskie GT ma ar 64 więc ciasny nawet na 500KM ale to nie jest problem bo można za 300 zł zmienić na większy, najpierw zobaczymy jak wstanie i co pokaże a potem będę zmieniać na więcej.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 04 Jan 2015 - 18:32
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Zibi122 @ Wed, 31 Dec 2014 - 07:18) *
Widziałem już dwa seryjne GTE z GT35 które przy 1,2 bara miały po 530KM więc 630 z wałkami i 1,5 bara wyczynem nie jest. Ogólnie nie do końca chodzi mi o moc a również o dobry przebieg momentu. Moje chińskie GT ma ar 64 więc ciasny nawet na 500KM ale to nie jest problem bo można za 300 zł zmienić na większy, najpierw zobaczymy jak wstanie i co pokaże a potem będę zmieniać na więcej.

630 wyczynem nie jest tylko tak naprawdę problem pojawia się z oddawaniem mocy więc jak u mnie było około 630 to i tak zmniejszałem bo powyżej pewnej bariery KM/NM przy okręslonym dofrutowaniu JZ robi się problem z charakterystyką.
Co do przykładu coobcia to set-up tej supry o której mówi uważam za optymalny gdzie jest zachowany Konstans użyteczności i mocy.
No i jeszcze weź pod uwagę kto będzie stroił motur bo w JZku o którym wspominał coobcio strojenie było robione przez mocno ogarniętego stroiciela... co jest mega ważne nawet ważniejsze niż końcowy wynik na paierku.

P.S

Przy Twoim AR może być problem z górą więc szybciej skiśnie ale pewnie szybciej wstanie więc kto wie czy całościowo nie wyjdzie ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 04 Jan 2015 - 21:36
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Pod planowane 0,8-0,9 bara nic nie będzie kisło na ARku 63...
No ciekaw jestem kresek, powodenia


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Sun, 04 Jan 2015 - 22:02
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Stroił będę sam pod siebie a co z tego wyjdzie okaże się za kilka miesięcy.
Obawiam się o ten AR właśnie troszkę ale tak jak pisałem zmiana na większy nie jest dużym problemem a w razie czego nitro też mam aczkolwiek z VVTi raczej nie będzie potrzebne. Zamówiłem również sobie kółko regulowane na wałek wydechowy więc z górą jak coś też będę mógł powalczyć pewnie.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jnx
post Tue, 06 Jan 2015 - 10:20
Post #39


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 August 2012
Skąd: Łódź





Zibi, na tym turbo przelatał RB25@500KM cały sezon z dobrymi parametrami i na ta moc to jest lajtowo. Ja kupiłem na podwójnych kulkach DBB w tym miesiącu będe stroił tyle że w RB Neo, więc zobaczymy jak to wstaje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Tue, 06 Jan 2015 - 11:01
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Dlatego nie robię na razie w tym kierunku żadnych zmian. Jak odpalę sprawdzę to dopiero podejmę decyzję. Na dniach zaczynam rewizję silnika, wymianę korb na te mocniejsze itd.

Nie wiecie przy okazji jak wygląda sprawa natrysk na denko? Jeszcze nie otwierałem VVTi ale podobno w bloku są miejsca na włożenie natrysków z GTE. Czy tak jest zawsze w VVTi? Widziałem na stronie tomsona natryski ale 90zł/szt troszkę szokuje. Czy w serwisie są one może jeszcze dostępne?


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:37