Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> BMW E36 344i M62 V8
[Yossarian]
post Tue, 15 May 2018 - 07:09
Post #141


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Titan @ Tue, 15 May 2018 - 00:14) *
PS. Na chwilę obecną jeżdżę nim jakieś 3 dni w miesiącu a naprawiam przez całą resztę. Tak chyba nie powinno być laugh.gif


Powinno - tak właśnie wygląda życie z tzw. "projektem" tongue.gif To, że choć 3 dni pojeździsz to i tak sukces wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 May 2018 - 07:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Titan
post Wed, 23 May 2018 - 15:11
Post #142


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Update.

Wózek zrzucony, tuleje wybite i wypalone, poli zamówione. Wleciały też adaptery na dodatkowe zaciski hamulcowe.
Kilka zdjęć z operacji. Przy okazji ogarnąłem drugą maskę po małym "incydencie" i kierunki.









Tutaj natomiast pokaz moich wspaniałych umiejętności spawania elektrodą... Spawałem w sumie chyba 3 czy 4 raz w życiu. Za pierwszym razem 1mm blachę do nadkola i jakoś poszło. Potem bramę jak wiatr wygiął i trzyma do dziś cool.gif

Cóż... Spaw piękny nie jest ale próbę młota wytrzymał. Nie umiem ogarnąć, żeby spaw szedł równo tylko robię takie jeziorka. Jak coś to spawałem elektrodą 3.25 i 2.5, 6012 a wcześniej 6013, różową.

Następny krok to wspawanie blach wzmacniających do mocowań wózka(kolega będzie spawał migomatem laugh.gif), wycięcie nadkoli(czekam już na felony form), pomalowanie elementów karoserii i zabezpieczenie podłogi.
Przy okazji zregeneruje zaciski z tyłu i przerobię ręczny na osobny układ. W niedalekiej przyszłości wleci także bash bar na tył.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Fri, 25 May 2018 - 00:10
Post #143


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Fajnie się ogląda jak wszystko ktoś stara robić się sam, ale te adaptery mogłeś dać komuś z większym doświadczeniem a sam poćwiczyć jeszcze trochę na bramach tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 27 May 2018 - 14:20
Post #144


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





JW. Trzeba było dać te adaptery do wspawnia jakiemuś spawaczowi. Przy lataniu na hydrołapie występują troche inne siły niż przy yebnięciu młotkiem;)
Jakim prądem spawałeś? Doczyszczone do "żywego" było?
E36 zawsze spoko smile.gif


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 27 May 2018 - 16:32
Post #145


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Do żywego. Nie wiem jakim prądem bo na spawarce mam tylko oznaczenia grubości elektrod.
Zobaczę może są jakieś oznaczenia z tyłu. Chyba 130A.

No wiem nie wygląda okazale ale chyba trzyma cool.gif Zalałem spawami z każdej możliwej strony. Na razie nie mogę wyjąć łożyska z wahacza i mi trochę spowalnia pracę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 27 May 2018 - 16:41
Post #146


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Titan obejrzałem kilka fotek i muszę Ci pogratulować dobrego humoru i stalowych jaj. Tylko czekać, aż odwiedzi Cię ktoś z ochrony środowiska i wystawi 'fakturę' za wypalanie gumy ze zwrotnicy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 27 May 2018 - 17:01
Post #147


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





E tam, kilka gum ledwo co zaśmierdziało. W zeszłym roku czy dwa lata temu w okolicy ktoś oponami hajcował i nikt się nie zainteresował. To jest zbrodnia.
Ale dzięki, gratulacje przyjęte happy.gif

@update:




Zostały mi jeszcze do oczyszczenia i polakierowania wahacze główne, oraz wahacze poprzeczne dolne. Po tym tylko karoseria do oczyszczenia i obspawania i można składać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 27 May 2018 - 17:05
Post #148


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Wazne jest tez dobre zasilanie do spawqrki. Za dlugi przedluzacz lub cienki i sobie nie pospawasz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 27 May 2018 - 21:04
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





zamiast wypalać wiertło fi10, wiercisz w jednym miejscu tuleje metalową, delikatnie odginasz, wychodzi po delikatnym uderzeniu młotkiem. I nie obrabiasz cieplnie sanek tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 27 May 2018 - 21:47
Post #150


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Albo kupujesz zestaw do tuleji za kilka stów i pracujesz komfortowo. Co jakiś czas nowa śruba z nakrętką za kilkanaście pln.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 27 May 2018 - 22:41
Post #151


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Praktycznie wszystkie tuleje wyszły bez problemu, poza jedną wahacza głównego, którą musiałem wypalać a potem brzeszczotem wycinać środek i wybijać. Ta jedna tuleja zajęła mi chyba z godzinę.
Te mniejsze wybijałem nasadką sześciokątną 32. Pasowała idealnie.

A no i te małe tulejki w wahaczach poprzecznych górnych to też jakaś katorga. Pół dnia piłowałem i wybijałem, bo tak były zapieczone. Został mi jeszcze dolne poprzeczne, ale na razie ich nie wybijam, bo już jeden zgiąłem. Z tym chyba na prasę się udam.

Swoją drogą nie wydaje mi się, żeby palnik mógłby coś osłabić w konstrukcji. Ale z drugiej strony to nie wiem ile ten palnik może mieć stopni. Do czerwonego w każdym razie nie rozgrzałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 27 May 2018 - 23:41
Post #152


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Nie ma co przesadzać.
Czasem palnik tlen/acetylen ratuje dupę wink.gif


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Mon, 18 Jun 2018 - 20:34
Post #153


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Dawno nic nie było, więc wrzucam co tam nowego tongue.gif














Po złożeniu tego do kupy przyjdzie kolej na lakierkę, bo trzeba trochę kolorek odświeżyć. A potem mam nadzieję się przejechać i nie zgubić koła, albo innych dupereli z zawiasu laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jozeph32
post Tue, 19 Jun 2018 - 16:50
Post #154


Rookie
Dołączył: Tue, 01 May 2018





Podziwiam odwagę z tymi spawami wink.gif Z zawodu jestem spawaczem i powiem tak może pierdoln...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Thu, 21 Jun 2018 - 12:26
Post #155


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





cool.gif Kolega jak spawał mi wzmocnienia na podłodze, powiedział że wygląda słabo ale powinno trzymać.
Wiecie, łatwo mówić żeby dać komuś do zrobienia, ale nawet jak chciałem wyjąć łożysko z wahacza to 2 mechaników powiedziało że nie ma problemu ale za dwa tygodnie. Trzeci marudził ale wyprasował za 50zł/szt. A spawaczy znam kilku, ale są daleko ode mnie i często nie mają czasu. I tak długo czekałem żeby mi kumpel tigiem te wzmocnienia ogarnął.

Dlatego chcąc nie chcąc muszę robić wszystko sam, bo tylko na siebie mogę w 100% liczyć. Brakuje mi tylko jakiegoś migomatu do nauki i małej prasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jozeph32
post Thu, 21 Jun 2018 - 19:16
Post #156


Rookie
Dołączył: Tue, 01 May 2018





Żeby nie było że się czepiam przy całym projekcie o jakieś głupie spawy, jak się upierd... to zawsze można jeszcze raz przyspawać wink.gif Migomat nie jest potrzebny do takich rzeczy tylko dobra elektroda i trochę praktyki ja do tej pory wydech spawam elektroda 2mm bo cały czas odkładam zakup migomatu biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sat, 23 Jun 2018 - 20:49
Post #157


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





No dokładnie. A jak się urwie to stracę tylko ręczny, więc nie ma zagrożenia.
Migiem o wiele łatwiej. Ja elektrodą "umiem" "przyspawać" tylko duże i grube elementy. Jakieś progi czy nadkola ciężko elektrodą łapać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Thu, 19 Jul 2018 - 23:13
Post #158


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





No dobrze. A więc fura poskładana, odpalona, ale mam zastrzeżenia co do dyfra. Musiałem go obspawać ponownie, bo spawy puściły i teraz zastanawiam się czy to normalne, że mam takie luzy. A w sumie już nie pamiętam jak było wcześniej.

Na początek kilka fotek z prac z ostatniego miesiąca:












Wrzucam filmik z kręcenia wałem i półosiami:

Wymieniać dyfer, czy tak ma być? Serio bo zgłupiałem teraz i nie wiem laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 19 Jul 2018 - 23:58
Post #159


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Gdzie sprzedają takie zbiornik paliwa?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Fri, 20 Jul 2018 - 00:04
Post #160


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Ja kupowałem w Toruniu(akurat przejeżdżałem) w sklepie żeglarskim "Zefir". Ale dostaniesz taki w każdym żeglarskim.
O tu: https://allegro.pl/zbiornik-paliwa-30l-hulk...7256779459.html

Szkoda tylko, że 30l to max.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:27