Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mazda MX5 NC + Federal 595 RS-R Tor Kielce
radzio_gsi
post Fri, 30 Apr 2021 - 15:26
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Niebawem pojawi się więcej materiałów:


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 30 Apr 2021 - 15:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Fri, 30 Apr 2021 - 15:46
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





W zakrętach nieźle Ci idzie, ale na prostych musisz poprawić wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Fri, 30 Apr 2021 - 16:05
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(jackkpl @ Fri, 30 Apr 2021 - 15:46) *
W zakrętach nieźle Ci idzie, ale na prostych musisz poprawić wink.gif.


następnym razem mocniej docisnę na prostej tongue.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 30 Apr 2021 - 16:32
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





U mnie tak to wyglądało https://www.youtube.com/watch?v=LG6TFUcpb1s&t=654s . Niestety jedyne co wyprzedziłem to kumpla w Primerze, który nie kręcił nawet auta do końca, dopiero co wjeżdżające się Clio i driftujące BMW na zwykłej oponie ;D no i Yaris GR pokazał co potrafi (samochód + kierownik).

Dzięki za pogadankę Radzio. Wracając swoją drogą do tematu VR2 - polecasz te mieszanki driftowe na tego typu treningi? (Cel - żywotność + długo utrzymujące się właśnie okno temperaturowe)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Fri, 30 Apr 2021 - 17:46
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 30 Apr 2021 - 17:53
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





o, swoją drogą jakie czasy robiliście Radzio na pierwszej sesji, tj do 13:00? Bo widzę, że mieliście Race Chrono
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 06 May 2021 - 20:10
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(mystek @ Fri, 30 Apr 2021 - 17:53) *
o, swoją drogą jakie czasy robiliście Radzio na pierwszej sesji, tj do 13:00? Bo widzę, że mieliście Race Chrono



kurdeczka... nie pamiętam. sprawdzę czy się zapisały.



--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 06 May 2021 - 20:52
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Mówisz że nie pękają? Hm
https://m.facebook.com/groups/miatachalleng...=group_activity


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 06 May 2021 - 23:13
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Radziu, zainwestuj w telemetrię. Prosta to wydatek 500zl (sprzęt + apka na androida). Bez takich danych to testy są trochę jak porównywanie mocy po zmianie wydechu tzw. dupohamownia smile.gif.
Ja swojego czasu , za swoje pieniądze na torze testowałem 2szt extremow 2szt race gc i 2 szt cup2. Zmieniałem tylko opony na przodzie. Od razu było czuć , co lepiej a co gorzej klei po reakcji samochodu (nad/podsterownosc). Czasy zależą od kierowcy, tłoku na torze itp, a suche dane z zakrętu są trudne do zakłamania.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iras
post Tue, 11 May 2021 - 10:08
Post #10


User
Dołączył: Wed, 18 March 2009





CYTAT(jackkpl @ Thu, 06 May 2021 - 23:13) *
Ja swojego czasu , za swoje pieniądze na torze testowałem 2szt extremow 2szt race gc i 2 szt cup2. Zmieniałem tylko opony na przodzie. Od razu było czuć , co lepiej a co gorzej klei po reakcji samochodu (nad/podsterownosc). Czasy zależą od kierowcy, tłoku na torze itp, a suche dane z zakrętu są trudne do zakłamania.


Cześć Jacek, i jak wyszło porównanie? smile.gif Obecnie w Mini Cooperze mam Twarde RaceGC z 2020 roku i na Pszczółkach ciężko mi złapać przyczepność na tej oponie. Na pewno bardzo dużo mogę jeszcze poprawić samą jazdą ale szczerze to mam wrażenie że drogowy Pilot Sport dawał więcej przyczepności smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Tue, 11 May 2021 - 10:30
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Właśnie, właśnie - jak wyniki Jacek?

Nie jeździłem nigdy na Federalu, ale jeździłem na Nankangu NS2R (to chyba podobna półka co Federal...?) i fajnie się jeździło w stosunku do chińskich, zwykłych drogowych Zeetexów, ale nadal to nie było to. Po przesiadce na Extreme VR2 to zupełnie inna jazda. Jak Nankang szybko łapał limit, tak na Extreme zanim dojdę do limitu opony, to naprawdę trzeba się napocić. Do tego na co dzień (dojazdy na tor + czasami jazda po mieście) VR2 jest duuużo bardziej komfortowe od Nankanga. Na Nankangu czułem wszystkie kamyczki świata na drodze, na VR2 jest mega komforcik (abstrachując od dźwięków, ale i tu i tu jest głośno i opory toczenia są znaczne).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 11 May 2021 - 10:58
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(iras @ Tue, 11 May 2021 - 10:08) *
Cześć Jacek, i jak wyszło porównanie? smile.gif Obecnie w Mini Cooperze mam Twarde RaceGC z 2020 roku i na Pszczółkach ciężko mi złapać przyczepność na tej oponie. Na pewno bardzo dużo mogę jeszcze poprawić samą jazdą ale szczerze to mam wrażenie że drogowy Pilot Sport dawał więcej przyczepności smile.gif

Wtedy cup2 i extreme r7 robiły identyczne czasy, z czego extreme generował wyzsze przeciazenia. Race gc był w mieszance średniej, szybko łapała temperatury i prsegrzewała. Czasy robiła 2s gorsze. To było w 2017 i zapewne teraz racegc ma inne mieszanki .


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iras
post Tue, 11 May 2021 - 14:28
Post #13


User
Dołączył: Wed, 18 March 2009





dzięki!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Tue, 11 May 2021 - 16:13
Post #14


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(jackkpl @ Tue, 11 May 2021 - 10:58) *
Wtedy cup2 i extreme r7 robiły identyczne czasy, z czego extreme generował wyzsze przeciazenia. Race gc był w mieszance średniej, szybko łapała temperatury i prsegrzewała. Czasy robiła 2s gorsze. To było w 2017 i zapewne teraz racegc ma inne mieszanki .


tez porownywalem cup2 vs extreme vr7. Ten sam dzien, ten sam rozmiar, kierowca, auto itd. Czasy na lodzi 0.1 na korzysc cup2 (czyli pomijanla roznica, choc jezdze powtarzalnie)), ale zdecydowanie lepiej mi sie jezdzilo na cup2. W sumie robilem to 2 razy, pare miesiecy odstepu, ten sam efekt. Extreme z odczuc duzo lepiej hamowal, gorzej skrecal. Cup2 w prowadzeniu dla mnie bardzo podobna jak "drogowe" pilot supersporty, ale mimo wszystko latwiej je bylo wyczuc w zakrecie. Mialem dobrego GPS, ale z wykresow na torze jak lodz przy podobnych oponach ciezko cokolwiek wg mnie wnioskowac, ale to inny temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 11 May 2021 - 23:19
Post #15


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(behbeh @ Tue, 11 May 2021 - 16:13) *
tez porownywalem cup2 vs extreme vr7. Ten sam dzien, ten sam rozmiar, kierowca, auto itd. Czasy na lodzi 0.1 na korzysc cup2 (czyli pomijanla roznica, choc jezdze powtarzalnie)), ale zdecydowanie lepiej mi sie jezdzilo na cup2. W sumie robilem to 2 razy, pare miesiecy odstepu, ten sam efekt. Extreme z odczuc duzo lepiej hamowal, gorzej skrecal. Cup2 w prowadzeniu dla mnie bardzo podobna jak "drogowe" pilot supersporty, ale mimo wszystko latwiej je bylo wyczuc w zakrecie. Mialem dobrego GPS, ale z wykresow na torze jak lodz przy podobnych oponach ciezko cokolwiek wg mnie wnioskowac, ale to inny temat.

Najlepiej porównywać w dłuższych łukach jak 1 czy 2 lewy,tam łatwo dojść do limitu i zobaczyć przeciążenia.
Cup 2 też wydawał mi się lepszy w przekazywaniu informacji z asfaltu. Ale w 18" cena ponad 2x większą niż extreme i dłużej trzeba go rozgrzewać. Extreme ma zaletę paru mieszanek. Cupem przy 0-5 stopniach bez słońca nie pojeździsz.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Tue, 11 May 2021 - 23:46
Post #16


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(jackkpl @ Tue, 11 May 2021 - 23:19) *
Cupem przy 0-5 stopniach bez słońca nie pojeździsz.


Nie wiem czym smigales, moze czyms lekkim, bo w Clio 1285kg, w okolicach 0 bez slonca bez problemu sie dalo smigac i guma trzymala na lodzi. Jedynie tyl trzeba bylo z kolko czy poltorej rozgrzac. Na tyle przy 8 stopnaich cup2 dawal rade przy sliku z przodu nawet.

A co do gps, na lodzi wg mnie bez szans na patrzenie na przeciazenia. To jest wtedy tak chwilowa wartosc, ze trzeba na nia brac poprawki wynikajace z dokladnosci GPSa i sama jazde. Nawet jezdzac powtarzalnie to nie jest czesto idealnie taki sam skret itd.... Lubuje sie w ogladaniu wykresow w racechrono majac calkiem ok GPS ale naprawde ciezko wg mnie na takiej lodzi cos wypatrzec z samych zarketow (jesli opony zblizone oczywiscie). Jak juz to dobrze ustawiony sektor obejmujacy hamowanie, zakret i wyjscie ktory pokaze czas takiego kawalka. No ale to juz inna dyskusja :>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 12 May 2021 - 05:46
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





na lodzi to zakrety sa krotkie. ale taka babajaga ktora sie pokonuje przez 10s to juz jest idealna na patrzenie ile pokazuje przeciazenia ciaglego.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 12 May 2021 - 09:23
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(behbeh @ Tue, 11 May 2021 - 23:46) *
Nie wiem czym smigales, moze czyms lekkim, bo w Clio 1285kg, w okolicach 0 bez slonca bez problemu sie dalo smigac i guma trzymala na lodzi. Jedynie tyl trzeba bylo z kolko czy poltorej rozgrzac. Na tyle przy 8 stopnaich cup2 dawal rade przy sliku z przodu nawet.

A co do gps, na lodzi wg mnie bez szans na patrzenie na przeciazenia. To jest wtedy tak chwilowa wartosc, ze trzeba na nia brac poprawki wynikajace z dokladnosci GPSa i sama jazde. Nawet jezdzac powtarzalnie to nie jest czesto idealnie taki sam skret itd.... Lubuje sie w ogladaniu wykresow w racechrono majac calkiem ok GPS ale naprawde ciezko wg mnie na takiej lodzi cos wypatrzec z samych zarketow (jesli opony zblizone oczywiscie). Jak juz to dobrze ustawiony sektor obejmujacy hamowanie, zakret i wyjscie ktory pokaze czas takiego kawalka. No ale to juz inna dyskusja :>

Popatrz na moje onboardy , może zmienisz zdanie. Będę te gpsy co używam sprzedawał. smile.gif
A co do temperatury cupow to kolega w 911 w 5-6 kółek nie był w stanie doprowadzić ich do optimum.
Ja pamiętam, że po paru cyklach temperaturowych były twarde.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Wed, 12 May 2021 - 18:03
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(jackkpl @ Wed, 12 May 2021 - 09:23) *
Popatrz na moje onboardy , może zmienisz zdanie. Będę te gpsy co używam sprzedawał. smile.gif
A co do temperatury cupow to kolega w 911 w 5-6 kółek nie był w stanie doprowadzić ich do optimum.
Ja pamiętam, że po paru cyklach temperaturowych były twarde.



no dobra, z tym "bez szans" co napisalem wyzej to mnie troche ponioslo, bo sam na to patrze, tylko bardziej pod katem czy przeciazenia sa tam gdzie powinny i czy odpowiednio wykorzystuje gume, czyli czy nie szarpie itd. Max wartosci w dluzszych zakretach pewnie sa reprezentatywne, szczegolnie jesli powtarzalne, ale wazny jest tu dobry GPS (a z tym jest roznie, czesc potrafi gubic dokladnosc czasami bez powodu) i patrzenie na wykresy z glowa.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 12 May 2021 - 23:54
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja mogę tylko potwierdzić, że zarówno GPS od jackkpl jak również jego aplikacja to najlepsze przyrządy pomiarowe jakie posiadam. Powtarzalność i dokładność niedościgniona przez np racelogic. A filmy o testowaniu wyglądu opon czy tam ich samopoczuciu bez konkretnych danych (które w XXIw potrafi zebrać w zasadzie każdy kto tylko chce) to wg mnie nie pasują do tego forum, ale to już inny temat czy takie lenistwo jest do zaakceptowania tutaj.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 15:26