Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
> Busiarze mistrzowie lewego pasa, 100hp , 2 tony masy własnej plus przeładowanie
frezeer
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:24
Post #21


User
Dołączył: Tue, 22 November 2016





Te tłumaczenie tirowców jest śmieszne. 3km/h ich zbawi a nie wiedza czy gdzieś nie utkną w korku.
Naszczescie oni stanowią dużo mniejszy problem. Przynajmniej 70% z nich wie jak maja jechac.
Przez 2 lata jeździłem busem z 3.0 180KM wiec mam porównanie.
Taki samochód jest w stanie dorównać osobowce z 75KM do prędkości 80km/. Powyżej tej prędkości przyspieszenie trwa wieki i kończy się gpsowych 155km/h. Dodam tylko ze na pusto.
Druga sprawa to weź ten kiosk wyhamuj.
Tu nie chodzi o to ze oni się wyprzedzają tylko o to ze jadą lewym pasem dopóki nie wyminę go prawym i nie dam po heblach .
I to ich tłumaczenie. Przecież zaraz skręcam w lewo... a najbliższe skrzyżowanie dopiero za 10km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bartez90_*
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:24
Post #22









Bo na wszystkich autostradach i ekspresówkach powinny być po 3 pasy. Wtedy na lewym jedzie kto chce 180-200, na środkowym z normalną przeciętną prędkością 140, a prawym wszystkie tiry i strupy co jadą 100-120.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:29
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(bartez90 @ Fri, 06 Sep 2019 - 11:24) *
Bo na wszystkich autostradach i ekspresówkach powinny być po 3 pasy. Wtedy na lewym jedzie kto chce 180-200, na środkowym z normalną przeciętną prędkością 140, a prawym wszystkie tiry i strupy co jadą 100-120.

dodałbym jeszcze czwarty pas, bo moje autko śmiga do 270kph, a nie chciałbym utknąć na 3-cim pasie, bo ktoś zamula 180-200kph.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:31
Post #24









CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 06 Sep 2019 - 10:29) *
dodałbym jeszcze czwarty pas, bo moje autko śmiga do 270kph, a nie chciałbym utknąć na 3-cim pasie, bo ktoś zamula 180-200kph.


4 już może bez przesady, ale 3 to powinien być standard. Tym bardziej, że na wielu takich drogach 2 pasy to za mało i po prostu są zatory.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frezeer
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:34
Post #25


User
Dołączył: Tue, 22 November 2016





Na S8 są 3 pasy i tak:
Na prawym tiry i zawalidrogi
Na środkowym wyprzedzające tiry i cześć busiarzy
Na lewym osobówki co chwila blokowane przez busiarzy.
Postaram się uchwycić na zdjęciu to o czym pisze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:41
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(bartez90 @ Fri, 06 Sep 2019 - 11:31) *
4 już może bez przesady, ale 3 to powinien być standard. Tym bardziej, że na wielu takich drogach 2 pasy to za mało i po prostu są zatory.
nie wiem, czy miałeś 'przyjemność' jeździć po autostradach niemieckich. 3 pasy i korek, a w rejonach większych miast typu Monachium i na 5 pasach robią się zatory.



Poza tym, dlaczego 4 pasy to przesada? Dla mnie snuje jadący 180-200 kph to zamulacze. Moje autko potrafi jechać znacznie szybciej - dlaczego mam być blokowany przez zawalidrogi?


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 06 Sep 2019 - 10:45
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





byłem kierowcą tira, wprawdzie jeździłem po zachodzie a nie w naszym dzikim kraju. Wbrew pozorom czasami brakowało tych paru km/h żeby gdzieś zdążyć dojechać. Jak różnica była 1 km/h to wtedy się nie bierzesz za wyprzedzanie, ale przy 3-4 km/h różnicy wyprzedzanie trwa parędziesiąt sekund. Do tego jak nie trafisz na skończonego chama to odpuści te 2km/h na tempomacie, żeby Cię puścić. Ja tak robiłem i zachodni kierowcy też tak robili. Za to polscy TRAKTORZYŚCI to jest jakiś dziwny stan umysłu. Nie puści a sam też nie pojedzie. Wyprzedzanie się ciężarowych aut to nie jest problem, po to są po 2-3 pasy, żeby było to dozwolone. Problemem jest brak kultury jazdy i dotyczy to wszystkich kierowców, nie tylko tirów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Fri, 06 Sep 2019 - 11:20
Post #28









CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 06 Sep 2019 - 10:41) *
Poza tym, dlaczego 4 pasy to przesada? Dla mnie snuje jadący 180-200 kph to zamulacze. Moje autko potrafi jechać znacznie szybciej - dlaczego mam być blokowany przez zawalidrogi?

Wiesz, może dlatego, że skoro nie ma kasy żeby robić autostrady i ekspresówki mające po 3 pasy, to tym bardziej nierealne są 4 w naszej rzeczywistości.
Poza tym najpierw piszesz o podwyższaniu mandatów za przekraczanie prędkości, a potem że możesz jeżdzić 270. Takie trochę nie ten teges.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 06 Sep 2019 - 11:31
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





nawet jak są 3 pasy to i tak 90% osobówek jadących 90-100km/h jedzie środkowym i nie widzi w tym absolutnie nic złego
tutaj akurat busiarze tirowcy i wszyscy chociaż minimalnie ogarnieci wypadają dużo lepiej


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Fri, 06 Sep 2019 - 15:37
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





CYTAT
Jak zjedzie takie 'Safety Car' na prawy pas, to można przez chwilę całkiem bezpiecznie sprawdzić przyśpieszenie swojego auta laugh.gif Bojowo nastawieni kierowcy słabszych aut, boją się porażki po zjeździe 'Safety Cara' w postaci busa/tira, więc wolą zaryzykować wyprzedzanie pasem awaryjnym, wzniecając tumany kurzu i podrzucając duże ilości małych kamyczków (które potem trafiają w szybę innych aut) niż zostać w sposób prosty skillowany przez auto z poważniejszym silnikiem biggrin.gif


Aaa to inna para kaloszy,nie dosc ze trzeba czekac kilka km az ciezarowki sie wyprzedza to pozniej jeszcze trzeba czekac i wymijac slalomem to cale patalajstwo z dychawicznymi silniczkami dry.gif


CYTAT
Do tego jak nie trafisz na skończonego chama to odpuści te 2km/h na tempomacie, żeby Cię puścić

Tez sie zawsze zastanawiam ,dlaczego wyprzedzany kierowca nie odpusci kapke zeby dac sie wyprzedzic ... sleep.gif


CYTAT
spokojniejsza jazda i człowiek mniej zmęczony po trasie.

Nie inaczej,ale badz spokojny jak nie mozna do woli przyjebac ,bo lewy pas non stop zajety biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 06 Sep 2019 - 15:45
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





A ja sądze ze u nas są za małe mandaty i kontrola. Pojechałem sobie do Czarnogóry trzy tygodnie temu autem. Przez Czechy, Austrie, Słowenie, Chorwacje itd. Niby większość tych krajów jak my czyli po komunizmie ale zupełnie inna kultura jazdy. Nikt nie podjeźdza, nie zapierdala 230 jak można, jak jest 100 to jadą 110-115 a nie 150-170. Można się normalnie na autostradzie zrelaksować i normalnie jechać, to samo w miastach, jak jest 30 to jadą 35 jak jest 50 to jadą max 60. Wjechałem do PL i pierwsze co to bus..ja jadę 130 a ten mi światłami i trąbi bo on 150 jedzie na 100, kur*@* no masakra, przez dwa tygodnie zero stresu, 5 min w pl i od razu jakieś szaleństwo z pedałem gazu, ten podjeżdża, limity typu 120 to śmiech bo każdy min 150 jedzie a jak jedziesz 120 to trąbią albo świecą że jesteś ped(@ł. No to jest masakra jakaś, w miastach tak samo. W warszawie jak jedziesz 80 na 70 to jesteś najwolniejszy a czasem ktoś cię jeszcze obtrąbi dlaczego nie jedziesz 90-100 jak niby droga pusta. Ja to nie rozumiem gdzie się tym ludziom tak spieszy...i po co. Później nasz kraj w temacie zgonów na drodze jest w pierwszej chyba 5 w Europie. Nie wiem...mam w miarę szybkie auta i też lubię sobie pojechać czasem szybciej ale kawałek a nie cały, cały czas na spięciu. Wydaje mi się że powinni zmienić system mandatów tak o 300-400% w górę żeby to sie skończyło..jakby ktoś dostał mandat 2 tysie za prędkość to by następny raz pomyślał..te 500zł to jest śmiech na sali.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 06 Sep 2019 - 16:00
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Na Słowacji jadę ostatnio lewym pasem ~160. Przede mna kilka samochodów za mną bus. Było akurat z górki więc się rozpędził i mi podjeżdza kilka metrów pod zderzak i mruga żebym mu zjechał. Nie muszę pisać że prawy jechał 120-130
Nie to żebym miał coś wąsów albo podkarpacia ale blachy miał polskie na Rxxxxx


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrzejbadgirl
post Fri, 06 Sep 2019 - 16:12
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 10 February 2008





co tu duzo mowic - u nas kierowcy (i duza czesc spoleczenstwa) jest po prostu nienormalna co pokazuje tez dobitnie sytuacja spoleczno - polityczna w tym kraju.

przytaczac przykladow nie ma co - fakt, ze duzo spokojniej i normalnej sie jezdzi po innych krajach (a na trasach oczywiscie zdecydowanie szybciej biorac pod uwage czas dojazdu z A do B a nie maksymalna predkosc osiagnieta przez 15s)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
frezeer
post Fri, 06 Sep 2019 - 16:12
Post #34


User
Dołączył: Tue, 22 November 2016





W osobowym 160 osiąga się w sekundach a w busie w minutach i z górki .
Może jechał na sygnale?(rolka srajtasmy za szyba)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frezeer
post Fri, 06 Sep 2019 - 16:17
Post #35


User
Dołączył: Tue, 22 November 2016





Problem jest w tym ze mamy transport śmieciowy oparty na busach notorycznie przeładowanych.
Kierowcy przeważnie z pierwszej łapanki co nigdy kioskiem nie jeździli. No ale busiarz się nie narobi wiec praca w sam raz dla ludzi bez większych aspiracji. Zawodowi przynajmniej musieli zainwestować żeby jeździć.
Podobno tacho w busach jest przegłosowane i co dalej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 06 Sep 2019 - 17:29
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(frezeer @ Fri, 06 Sep 2019 - 16:12) *
W osobowym 160 osiąga się w sekundach a w busie w minutach i z górki .

Piszesz o Lublinie II ? Mój Sprinter w automacie 7Gtronic rozgania towarzystwo na lokalnych drogach wink.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Fri, 06 Sep 2019 - 18:25
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





ja tam nie mam nic przeciwko busom i ciężarówkom.
wiadomo, że każdy ma jakąś robotę, każdemu czasem sie spieszy gdzieś, albo ma zły dzień.
wyprzedzanie nie jest dramatyczne bo wiadomo, że jak już zaczął to kiedyś skończy i pocisnę dalej.
Mnie tylko irytuje szeryfowanie jak sie kolosem ustawi na dwóch pasach.
On stoi to i wszyscy muszą stać.
Kiedyś na A2 od PZN do WAW na takiego trafiłem: przecisnąłem się zielenią, wysiadłem, zrobiłem fotke auta i powiedziałem żeby sobie baranka strzelił o ścianę to mu sie lepiej pod czapką zrobi. oczywiście i mi się dostało od cfaniaczków warszawiaków i drogowych hamów ale zlekceważyłem gamonia.
Dalej z 1 km podjechałem lewym, ominąłem wypadek i jazda dalej.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 06 Sep 2019 - 18:49
Post #38


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Czyli zachowałeś się jak drogowa szmata. Teraz jeszcze piszesz to publicznie?
Przez ciebie setka samochodów, która grzecznie czekała w kilometrowym korku, stała tam o 1 auto dłużej. Patologia. Trafi się dwudziestu takich jak ty, i dopiero jest korek. Korki często powodują właśnie tacy cwaniacy, a przynajmniej powiększają. Na szczęście już wchodzą odpowiednie przepisy, bo na niektórych, jak widać, nie ma innej rady.
Na zachodzie nie ma mandatów za takie coś, a mimo wszystko nie ma takich problemów.

Gdybym był na miejscu tego gościa z tira, zobaczyłbyś baranka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Fri, 06 Sep 2019 - 19:03
Post #39


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Dobre... biggrin.gif
Kiedyś pracowałem w podwójnej z takim szeryfem lewego pasa. Dramat. Żadne logiczne argumenty nie przemówią jak ktoś ma zakuty łeb smile.gif
Dodatkowo jedna z wielu mądrości tego typa: "jak kogoś nie stać na benzynę, to niech jeździ fiatem 1.0 a nie 4.0 v8", a po chwili (jeździł volvo s80 z rej S80LUX), opowiada, że padły mu amory z tyłu w tym volvo (jakieś utwardzane elektrycznie), więc wymienił na zwykłe bo przecież oryginały to drooogie...
Niezły GAMOŃ biggrin.gif


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Fri, 06 Sep 2019 - 19:17
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Soltyk dla jasnosci mozesz napisac kto na tym filmiku jest "drogowa szmata"
Nagrywajacy czy kierowca ciężarówki ?

https://youtu.be/V9hPAZbea9I


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 21:11