Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mocna skrzynia manualna od ośki
rovar
post Mon, 04 Dec 2017 - 19:37
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 07 August 2016





Witam kolegów,

poszukuję mocnej skrzyni manualnej od przednionapędówki. Sam pojazd to zmota do rajdów przeprawowych i jako taki nie jest związany z tematyką forum. Niemniej jednak mam wrażenie, że tu jest największa baza wiedzy odnośnie mechaniki i tuningu praktycznego, a takiej wiedzy potrzebuję.

Jest użyty silnik OM606 wraz z pompą od Dieselmeken. Chciałbym to wystroić dość zachowawczo bo liczy się dla mnie niezawodność, dodatkowo może być pogorszone smarowanie ze względu na przechyły. Planuję okolice 300KM i 500Nm przy jak najbardziej płaskiej charakterystyce jaką tylko uda się uzyskać. Prędkość maksymalna tego wehikułu to jakieś 110 km/h więc mocy i momentu w tym zakresie dość.

Pomijając wszystkie zawiłości tego projektu, które nie są potrzebne do doboru skrzyni i jej połączenia z tym silnikiem to:

1) przełożenie całkowite na najwyższym biegu w okolicach 2,3
2) w miarę normalne sprzęgło ponieważ muszę się poruszać tym bardzo precyzyjnie. Nie może to być system zero jedynkowy.
3) w oryginalnym samochodzie skrzynia musiałby znajdować się po stronie kierowcy (w rozumieniu europejskim) - kierunek obrotów kół
4) dobrze byłoby gdyby nie była jakimś białym krukiem, trudnym do znalezienia

Wiem, że było tu na pewno dużo projektów z podobnymi parametrami ale skrzynie zawsze w ramach marki samochodu. Ja nie mam tego ograniczenia i po prostu szukam najbardziej wytrzymałej konstrukcji choćby miała być z dostawczaka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Dec 2017 - 19:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:24