Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> racelogic performance box vs...?
volski1
post Sun, 20 Oct 2013 - 15:39
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





Pytania do użytkowników.
Czy jest jakaś sensowna alternatywa? Szukam czegoś do pomiarów modyfikacji mało rozwojowego autka, czegoś co pozwoli wychwycić niewielkie przyrosty.
Czy różnica między RL 01 , ...02, ...03 to osprzęt? Czy sam box-y też się różnią? Czy antena jest przydatna?
No i gdzie kupić w przyzwoitej cenie?

Pozdrawiam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 20 Oct 2013 - 15:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Sun, 20 Oct 2013 - 15:51
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(volski1 @ Sun, 20 Oct 2013 - 15:39) *
Pytania do użytkowników.
Czy jest jakaś sensowna alternatywa? Szukam czegoś do pomiarów modyfikacji mało rozwojowego autka, czegoś co pozwoli wychwycić niewielkie przyrosty.
Czy różnica między RL 01 , ...02, ...03 to osprzęt? Czy sam box-y też się różnią? Czy antena jest przydatna?
No i gdzie kupić w przyzwoitej cenie?

Pozdrawiam wink.gif


aplikacja na smartfon + zewnetrzny modul gps. Ewentualnie byl jakis g-tech z gpsem i uzywal akcelerometru. Troche tanszy niz performance box, mozna sciagac logi na PC


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolec666
post Tue, 22 Oct 2013 - 14:58
Post #3


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Gdynia





moglbys podac jakis pomysl na taki zestaw?

Zastnawialem sie nad aplikacja Torque, tylko teraz pytanie dla tych co sie na tym znaja (ja jestem zielony) :

Czy mozna tak odpalic Torque by korzystal z adaptera OBD II bluetooth i dodatkowego modulu GPS na bluteooth?

jaki modul "ogarnie" - bedzie dosc precyzyjny?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 22 Oct 2013 - 15:13
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bolec666 @ Tue, 22 Oct 2013 - 14:58) *
moglbys podac jakis pomysl na taki zestaw?

Zastnawialem sie nad aplikacja Torque, tylko teraz pytanie dla tych co sie na tym znaja (ja jestem zielony) :

Czy mozna tak odpalic Torque by korzystal z adaptera OBD II bluetooth i dodatkowego modulu GPS na bluteooth?

jaki modul "ogarnie" - bedzie dosc precyzyjny?


Tylko 1 urzadzenie BT w danym czasie. Mi sie nie udalo z torque dobrych pomiarow po obd wyciagnac (nie umiem znalezc opcji,zeby samemu podac zakresy). Mozna ewentualnie zapisac sobie loga do pliku i pozniej w excelu przeliczyc.

Ja uzywam dynomaster + Qstarz 818X (5hz). Z rolki bardzo miarodajne wyniki, porownywalne z logami np z t5suite do saabow (po obrotach silnika z uwzglednieniem przelozenia).
Sa tez inne apki,ktore po obd robia jakies wyliczenia. Nie wiem tylko jak czesto predkosc obd jest w stanie odczytac. Dla sensownych wynikow musi to byc przynajmniej 2-3x na sekunde + interpolacja.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Sun, 17 Nov 2013 - 19:49
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





No to przetestowałem sobie RL (bez zewnętrznej anteny) vs Dynomaster (w samsungu S4 aktiv bez zewnętrznej anteny) vs VCDS.
W każdym z przejazdów RL i VCDS pokazywały "zbliżone" czasy. Dynomaster zawsze mniej lub więcej zawyżał.

Przykładowy pomiar 0-100





Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Mon, 18 Nov 2013 - 15:46
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Jest tez dostepny g-tech pro ss ,który równiez jest wyposażony w gps .... miał to ktoś do sprawdzenia jak sie sprawuje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Quaki
post Mon, 18 Nov 2013 - 18:35
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2004





Akurat mnie to nie dziwi w Dynomaster wykorzystałeś wewnętrzny GPS telefonu czyli masz odświeżanie 1Hz (1x na sekundę) a w RL masz 10Hz (10x na sekundę) wiec różnica dokładności jest ogromna a VCDs wykorzystuje pomiar z czujników w samochodzie czyli musi być dokładny bo mierzą one rzeczywista przebyta fizycznie drogę
Pozdrawiam


--------------------
Wskaźniki4w1 EGT, Boost, Temperatura i ciśnienie Oleju + Boost Kontroler
http://www.racingforum.pl/Wskazniki-do-projektow-budzetowych-4w1-EBC-t118442.html
Wielokanałowy wskaźnik EGT
http://www.racingforum.pl/Wielokanaowy-wskanik-EGT-t118766.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 24 Dec 2013 - 16:03
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Quaki @ Mon, 18 Nov 2013 - 18:35) *
Akurat mnie to nie dziwi w Dynomaster wykorzystałeś wewnętrzny GPS telefonu czyli masz odświeżanie 1Hz (1x na sekundę) a w RL masz 10Hz (10x na sekundę) wiec różnica dokładności jest ogromna a VCDs wykorzystuje pomiar z czujników w samochodzie czyli musi być dokładny bo mierzą one rzeczywista przebyta fizycznie drogę
Pozdrawiam


Dzis opublikowalem na markecie zaktualizowana aplikacje pod nazwa "Racedroid GPS". Wspiera akcelerometr, zewnetrzny gps i wewnetrzny gps. Niedlugo dojdzie obsluga OBD2.
Wydaje mi sie,ze obecnie na rynku aplikacji nie bedzie nic, co moze z dokladnoscia podejsc do tego. Szczegolnie, jesli chodzi o pomiary mocy (troche nad tym siedzialem, zeby wykresy byl w miare dokladne i przy tym czytelne).
Wbudowany GPS troche kuleje jesli chodzi o start, ale pomiary z rolki sa bardzo zblizone do zewnetrznego GPSa. Do tego pomiary z akcelerometru tez sa bardzo zblizone do tego, co pokazuje zewnetrzny GPS. W moim aucie nawet moc deklarowana przez producenta jest zblizona do tego, co mierze (~193 koni zmierozne , 196 deklarowanych).
Pozniej wrzuce screeny z moich logow,ale bylem zaszokowany, ze pokrycie wykresu predkosci jest praktycznie 1:1 (1hz vs 5hz). wewnetrzny ma opoznienie okolo 2 sekund do predkosci rzeczywistej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukasz_61
post Tue, 24 Dec 2013 - 19:26
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 June 2007
Skąd: Białystok / Suchowola





ma ktoś jakiś program na windows phone 8?
przedtem miałem nokię na symbianie i miałem dwa programy. teraz na lumii są tylko do pomiaru 0-100, na ćwiartkę nic nie znalazłem :/


--------------------
E36 325i coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kurpiu
post Tue, 24 Dec 2013 - 20:09
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 28 February 2005
Skąd: ozorków





Gdzie w vcds można sprawdzić czasy?


--------------------
http://www.facebook.com/gekon.garage
Oficjalna dystrybucja podtlenku azotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Tue, 24 Dec 2013 - 20:34
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





CYTAT(jackkpl @ Tue, 22 Oct 2013 - 15:13) *
Tylko 1 urzadzenie BT w danym czasie.

na pewno?
W prastarej Nokii E50 lata temu używałem jednocześnie GPS na BT i sluchawki BT


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 24 Dec 2013 - 21:01
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Marlon @ Tue, 24 Dec 2013 - 20:34) *
na pewno?
W prastarej Nokii E50 lata temu używałem jednocześnie GPS na BT i sluchawki BT


Sprawdze jutro,czy da rade 2 urzadzenia BT na raz obsluzyc, ale wyglada na to,ze nie mialem racji
https://groups.google.com/forum/#!topic...ers/adeBD275u30
Mozliwe,ze urzadzenia, ktore tworza wirtualny port COM do komunikacji sie wykluczaja, a taki zestaw glosnomowiacy na BT to co innego, niz adapter OBD czy GPS.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Wed, 25 Dec 2013 - 21:16
Post #13


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Jackkpl, testowałem przed chwilą nową wersję i niezależnie od tego czy na GPS, czy na akcelerometrze nie pomiar mocy nie był dokonany ani z rolki ani z zatrzymanego. Jak należy postąpić aby pomiar był w miarę dokładny ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 25 Dec 2013 - 22:01
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(prez_s @ Wed, 25 Dec 2013 - 21:16) *
Jackkpl, testowałem przed chwilą nową wersję i niezależnie od tego czy na GPS, czy na akcelerometrze nie pomiar mocy nie był dokonany ani z rolki ani z zatrzymanego. Jak należy postąpić aby pomiar był w miarę dokładny ?


Hmm, w sensie ani akcelerometr ani gps sie nie uruchomily?
Zolta lampka pokazuje gotowosc do pomiaru, przy akcelerometrze to jest ~3 sekundy stabilnego polozenia telefonu (bez zmian przyspieszenia), przy GPSie to jest zlapany fix GPSa.
Jak zapali sie zielona, to znaczy, ze pomiar jest w trakcie.
W ustawieniach jest domyslnie 30 (km/h lub mph) jako minimalna predkosc start-stop, aby zapisac pomiar. Mozna to zmienic.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 26 Dec 2013 - 00:08
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(jackkpl @ Wed, 25 Dec 2013 - 22:01) *
Hmm, w sensie ani akcelerometr ani gps sie nie uruchomily?
Zolta lampka pokazuje gotowosc do pomiaru, przy akcelerometrze to jest ~3 sekundy stabilnego polozenia telefonu (bez zmian przyspieszenia), przy GPSie to jest zlapany fix GPSa.
Jak zapali sie zielona, to znaczy, ze pomiar jest w trakcie.
W ustawieniach jest domyslnie 30 (km/h lub mph) jako minimalna predkosc start-stop, aby zapisac pomiar. Mozna to zmienic.

Testowałem na Xperia J. Auto stoi pojawia się żółta lampka. Ruszam i robię 0-140, prędkość jest mierzona, ale w zakładce results nie ma żadnych danych, natomiast na wykresie zaznacza prędkość, dystans i przyśpieszenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 26 Dec 2013 - 00:21
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(prez_s @ Thu, 26 Dec 2013 - 00:08) *
Testowałem na Xperia J. Auto stoi pojawia się żółta lampka. Ruszam i robię 0-140, prędkość jest mierzona, ale w zakładce results nie ma żadnych danych, natomiast na wykresie zaznacza prędkość, dystans i przyśpieszenie.


A wybrales z dropdowna results ten Twoj? Domyslnie jest zaden, a wykres bedzie sie rysowal real-time dla "aktywnego" sektora. Po skonczonym sektorze wynik dodaje sie do listy (tej dropdown).
Jak to mowia, RTFM wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 26 Dec 2013 - 17:41
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Temat opanowany - bardzo fajna aplikacja!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mss
post Fri, 27 Dec 2013 - 00:34
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sun, 27 December 2009
Skąd: Łomża





CYTAT(kurpiu @ Tue, 24 Dec 2013 - 20:09) *
Gdzie w vcds można sprawdzić czasy?

jak wejdziesz w jakikolwiek kanal, w ktorym wyswietlana jest predkosc, pojawi sie na dole przycisk "Osiagi"


--------------------
Fabia 1.8T 300+
Leon R30T EFR9180
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R6
post Sun, 16 Apr 2017 - 15:49
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 February 2007





panowie a bawił się ktoś może urządzeniem zwanym QSTARZ LT-6000 ?? w Niemczech gość miał jako laptimer - mierzy tez czasy drag 0-400 ale nic więcej nie wiem - bariera językowa + vodka nie do przeskoczenia

vbox sport do pomiarow 0-400 0-1000 100-200 i itp ?? sie nada ?


--------------------
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sun, 23 Dec 2018 - 17:52
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





A jak z wynalazkiem o mazwie ReDrive?


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 16:13