Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tesla okiem kierowcy wyścigowego, bardzo ciekawy materiał
Andrzejsr
post Wed, 12 Jan 2022 - 17:26
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale ja np widzę masę zalet elektryka, ale trzeba w takim materiale i o wadach mówić, a nie że zaoszczędza czas, czy że pierdzi ludzie !
Może _będzie kiedyś_ zaoszczędzał czas, nie wiem, może jak się z nim (elektrykiem) będzie postępować jak z końmi - wyczepany akku - wymiana na nowe i jazda dalej. Ale póki co, dopracowana spalinowa zwykła Mazda może po prostu więcej. I zaoszczędza więcej czasu, tylko że nie pierdzi, ale chyba większość osób z jakimś odrobinkę wyższym, niż rów mariański poziomem poczucia humoru tego braku nie zauważy.

A co do ścigania, to tu zawsze będą klasy, więc i będą spalinówek jeszcze dłuuugo. W końcu wyścigi konne i inne dyscypliny z końmi wciąż istnieją i cieszą koniarzy, czemu by nie.
Póki co to elektryki się np u nas w amatorskich imprezach łapią do open tylko, a tam i tak nie powygrywają biorąc pod uwagę jaki potencjał przed spalinowymi jeszcze nie muśnięty jest (Jacka czy Mateusza rekordowe auta czy inne szybkie Hondy są wciąż więcej niż 1-miejscowe, więc kompromisowe przez samo już to, czy przez budżety, "zarejestrowanie i przegląd" czy przez chęć przypodobania się torowi Poznań i inne ograniczenia, nie wynikające z ich spalinowosci.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Jan 2022 - 17:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Wed, 12 Jan 2022 - 18:33
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 12 Jan 2022 - 17:26) *
Ale ja np widzę masę zalet elektryka, ale trzeba w takim materiale i o wadach mówić, a nie że zaoszczędza czas, czy że pierdzi ludzie !
Może _będzie kiedyś_ zaoszczędzał czas, nie wiem, może jak się z nim (elektrykiem) będzie postępować jak z końmi - wyczepany akku - wymiana na nowe i jazda dalej. Ale póki co, dopracowana spalinowa zwykła Mazda może po prostu więcej. I zaoszczędza więcej czasu, tylko że nie pierdzi, ale chyba większość osób z jakimś odrobinkę wyższym, niż rów mariański poziomem poczucia humoru tego braku nie zauważy.

A co do ścigania, to tu zawsze będą klasy, więc i będą spalinówek jeszcze dłuuugo. W końcu wyścigi konne i inne dyscypliny z końmi wciąż istnieją i cieszą koniarzy, czemu by nie.
Póki co to elektryki się np u nas w amatorskich imprezach łapią do open tylko, a tam i tak nie powygrywają biorąc pod uwagę jaki potencjał przed spalinowymi jeszcze nie muśnięty jest (Jacka czy Mateusza rekordowe auta czy inne szybkie Hondy są wciąż więcej niż 1-miejscowe, więc kompromisowe przez samo już to, czy przez budżety, "zarejestrowanie i przegląd" czy przez chęć przypodobania się torowi Poznań i inne ograniczenia, nie wynikające z ich spalinowosci.

Akurat mi elektryk zaoszczędził by sporo czasu w codziennym użytkowaniu. Bo widzisz najszybsze tankowanie paliwa zajmuje wraz z zapłaceniem w kasie minimum ale to minimum 5 minut i zdarza się że muszę tam specjalnie pojechać a to kolejne cenne minuty. A włożenie i wjęcie wtyczki każdego dnia zajmie mii 20 sekund a nie będę robić tego każdego dnia. O całej procedurze którą opisał ten stary zgred mitoman związanej z odpalaniem ruszaniem, nagrzewaniem nie wspomnę. DOdaj do tego okresowe sprawdzanie poziomu oleju i innych bzdetów nie mających miejsca w elektryku.

Co do sportu naszego amatorskiego (i nie tylko naszego bo przykłady już płyną z całego świata) jeszcze nikt nie przyjechał "torowym" elektrykiem tylko normalnym w pełni ubranym autem na drogowych oponach a już porównują go do najlepszych wozów stricte torowych bo okazuje sie że ten ciężki mel kręci się w okolicach generalki.
A na ulicy na światłach staje obok CIebie jakaś Tesla (a często wystarczy i3) i leżysz po całości choćbyś wydał milion na nowe auto.
To taka różnica jak pomiędzy mną a Boltem. Ja jakbym całe życie ćwiczył to może bym osiągnął poziom Bolta z początków jego kariery kiedy nikt nie przypuszczał że będzie mistrzem świata.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Wed, 12 Jan 2022 - 19:43
Post #83


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Ludzie nie chca i nie lubia zmian. Zawsze musi byc gorzej zeby bylo lepiej. Taki to cykl zycia. Fotowoltaike tez obrosla w legendy ze sie nie oplaca. Ta sama zasada. W 3 lata instalacja kompletna sie zwrocila. Podobnie jest z dobrze wykorzystanym elektrykiem juz. A co dopiero w przyszlosc…
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 12 Jan 2022 - 20:16
Post #84


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





co fakt to fakt
kiedys mnie plastikowa tesla o wygladzie wczesnego hyundaya na wale miedzeszynskim ostro zadziwiła
doczytałem dual motor na klapie, wygooglałem osiagi i zrozumiałem ze miał prawo isć jak dziki wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 12 Jan 2022 - 20:27
Post #85


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Widzę że jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają osoby które nawet nie jechały ev poza kią na Bolcie, litości Panowie.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 12 Jan 2022 - 20:42
Post #86


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Stander_M @ Wed, 12 Jan 2022 - 20:27) *
Widzę że jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają osoby które nawet nie jechały ev poza kią na Bolcie, litości Panowie.

w podpisie same zacne auta + Tesla laugh.gif. Może podzielisz się swoją opinią jak Ty to widzisz patrząc przez pryzmat swojej stani ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 12 Jan 2022 - 21:10
Post #87


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Jestem pozytywnie zaskoczony, naoglądałem się o słabej jakości, awaryjności małym zasięgu ale chciałem się przekonać na własnej skórze. Zamówiłem pod wpływem impulsu i niespodziewanie po równym miesiącu przyszedł mail że auto gotowe do odbioru.

Nie używam tego auta na trasy ani na wakacje więc zgodnie z przeznaczeniem po mieście i podmiejskie jazdy. Jeżdżę na zmianę z żoną w zależności kto ma potrzebę to bierze teslę i prawdę mówiąc ciężko się dopchać. Ładuje tylko w garażu lub wiacie raz w tygodniu bo nie przejeżdżamy więcej niż 400 km tygodniowo.

Moim skromnym zdaniem jakość wnętrza nie odbiega od nowego a4 czy bmw 3 a napewno jest lepsza niż nowe volvo. Największy plus narazie to że jest ciepło zawsze jak się wsiada smile.gif pomimo że w obydwóch spalinowych autach mam webasto to obsługa tesli przez aplikację jest bardzo intuicyjna i poprostu fajna, klikasz i za 5 min jak ubierasz buty to wsiadasz do ciepłego.

Dynamika jazdy jest nieosiągalna w spalinowych autach o mocach do 500 km nie wspominając o reakcji na pedału przyspieszenia, auto jest sztywne coś jak bmw 3 w m pakiecie i to najbardziej mi przeszkadza ale wynika raczej z przywyczajenia do kanapowatych zawieszeń. Prowadzi się i hamuje bardzo pewnie nawet na autostradzie i o dziwo jest względnie cicho, nie tak jak w a8 czy rendżu ale nie gorzej niż we wspomnianym bmw 3

Jeśli ktoś wie do czego kupuję taki samochód to jest zadowolony a jak bierze widelec żeby jeść zupę to potem żale w internecie.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 13 Jan 2022 - 08:29
Post #88


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Stander_M @ Wed, 12 Jan 2022 - 22:10) *
Nie używam tego auta na trasy ani na wakacje więc zgodnie z przeznaczeniem po mieście i podmiejskie jazdy. Jeżdżę na zmianę z żoną w zależności kto ma potrzebę to bierze teslę i prawdę mówiąc ciężko się dopchać. Ładuje tylko w garażu lub wiacie raz w tygodniu bo nie przejeżdżamy więcej niż 400 km tygodniowo.
(...)
pomimo że w obydwóch spalinowych autach mam

dobre potwierdzenie tez z całego wątku. Elektryk jako 3-cie auto w domu, do jazdy tylko po mieście. I nikt nie neguje, że w takiej roli elektryk sprawdza się wyśmienicie.

Jeszcze jest elektryk dobry w roli supercara, gdzie masz 2 sekundy do paki, a supercary i tak rzadko kiedy jeżdżą w dalsze trasy.

Problem z elektrykami jest taki, że urzędnicy nie pytają się konsumentów, czy im takie mało uniwersalne auto odpowiada, tylko dyrektywami zmuszają ludzi do kupowania takich aut.


Elektromobilność powinno iść drogą rozwoju automobilzmu. Najpierw bogaci kupowali automobile, ale dalej w stajniach trzymali konie i powozy. Jak Pan chciał jechać do miasta, brał automobil, jak jechał w trasę, to powóz. Automobili było więcej, więc zaistniała potrzeba postawienia stacji benzynowych, bo wcześniej benzynę kupowało się w aptekach laugh.gif I tak zaczęło się to wszystko kręcić. Ciężar finansowy rozwoju automobilizmu wzięli na siebie bogaci, których było na to stać, a potem ludzie się przekonali, że maszyny spalinowe są lepsze od koni i wybrali automobilizm mimo, że koń był tańszy (zresztą dziś też jest biggrin.gif ).


BTW. dzięki Stander_M za opinię. Dobrze, że pojawiła się w wątku opinia o elektryku kogoś, kto to ma.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 08:40
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Stander nie dodał nic w temacie czego już tu nie napisano. Tylko jego zdanie ciężej podważyć prawda ? laugh.gif
Nikt póki co nie zmusza CIę do kupna elektryka i ta sytuacja potrwa jeszcze parę lat.
Zawsze będą osoby dla których kupno elektryka jest bezsensem i dla których kupno Audi RS7 czy BMW M3 jest bezsensem niezależnie od unijnych dyrektyw.
A co do konia....używane jeżdżące auto kupisz od powiedzmy 700 zł choć handlarze kupią i za 200. A konia za ile takiego najtańszego żeby dało się nim "przejechać" ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Thu, 13 Jan 2022 - 08:42
Post #90


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Po prostu podjeto decyzje o tym ze lepiej zyc w ciszy i bez smrodu z rury. Masz inne opcje przemieszczania sie. A juz w miescie to jest ich pare. Jakby takie sytuacje nie byly podejmowane odgornie to wlasnie takie wypowiedzi jak w tym watku by doprowadzily do tego dalej bysmy jezdzili konmi. Bo wiekszosc ludzie chce zeby ich zostawic w spokoju i zeby nic sie nie zmieniali zeby mogli zyc jak do tej pory. Takie podejscie nie wymaga probowania,podejmowania wysilku, wydawania pieniadzy i bycia elastycznym. Bez podejmowania trudu nie ma rozwoju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 13 Jan 2022 - 09:05
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kontrolm @ Thu, 13 Jan 2022 - 09:40) *
A co do konia....używane jeżdżące auto kupisz od powiedzmy 700 zł choć handlarze kupią i za 200. A konia za ile takiego najtańszego żeby dało się nim "przejechać" ?
zajeżdżoną, starą kobyłę dostaniesz za symboliczną złotówkę biggrin.gif

CYTAT(Gusiew @ Thu, 13 Jan 2022 - 09:42) *
Po prostu podjeto decyzje o tym ze lepiej zyc w ciszy i bez smrodu z rury.

nic takiego nie miało miejsca. Dalej samoloty odrzutowe będą pruć atmosferę, dalej statki handlowe będą przepalać mazut, a lokomotywy stary olej, TIRy i kurierka dalej będzie śmigać na dieslu, bo wszystkie te buńczuczne zapowiedzi dotyczą samochodów osobowych biggrin.gif I jeszcze wybudowanie całej infrastruktury elektrycznej będzie wymagało zastosowania tak energochłonnej, że nam bokiem wyjdzie.

A tą ciszą i bez smrodu, zastąpi życie w olbrzymim polu magnetycznym, przy którym hałas i smród to będą pikuś.

Póki co, elektromobilizm to polityka i biznes. Ktoś zwęszył, że na tym można zrobić niezłą kasę, sypnął groszem gdzie trzeba i mamy przepisy, które wkrótce będą nakazywały zwykłym ludziom kupowanie czegoś, czego nie potrzebują. No chyba, że to wszystko zaraz peirdolnie i ubogie kraje Europy B, nie będą chciały już uczestniczyć w dobrej zabawie bogaczy z Europy A.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 13 Jan 2022 - 09:13
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(kontrolm @ Thu, 13 Jan 2022 - 08:40) *
Stander nie dodał nic w temacie czego już tu nie napisano. Tylko jego zdanie ciężej podważyć prawda ? laugh.gif..



No tak, bo trzeba najpierw sobie sprawić auto zupełnie nieodpowiednie do własnych potrzeb, żeby stwierdzić że to był zły wybór. Nie można przewidzieć, nie?

I co tam do podważania niby jest ? dokładnie taki opis użytkowania jak tu był przedstawiany. Któreś z kolei auto do wąskiego zakresu zastosowania , nic tu do podważania nie ma.

Gusiew co do zmian to trochę tak jest (niechęć jak coś innego ma się sprawdzone) , podobnie było np. z fotografią cyfrową. Może faktycznie kieeeedyś gęstość energii w jakichś futurystycznych akumulatorach nie będzie problemem jak teraz :

https://www.youtube.com/watch?v=Hatav_Rdnno

Jeśli "bak" elektryczny będzie zajmował objętość powiedzmy do 2x tylko większą i nie ważył potężnie więcej niż odpowiednik benzyny to 3/4 wad elektryków powinna zniknąć i wtedy zalety te pozostałe przesłonią. Nie będzie potrzeby zachęcania przez kierowcę wyścigowego pierdzeniem do auta, elektryk będzie oczywistym wyborem w tym jako uniwersalne auto.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 13 Jan 2022 - 09:47
Post #93


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 13 Jan 2022 - 10:13) *
Jeśli "bak" elektryczny będzie zajmował objętość powiedzmy do 2x tylko większą i nie ważył potężnie więcej niż odpowiednik benzyny to 3/4 wad elektryków powinna zniknąć i wtedy zalety te pozostałe przesłonią. Nie będzie potrzeby zachęcania przez kierowcę wyścigowego pierdzeniem do auta, elektryk będzie oczywistym wyborem w tym jako uniwersalne auto.
era pojazdów spalinowych zostanie zakończona, jak armie świata przejdą na czołgi elektryczne, śmigłowce elektryczne, samoloty elektryczne. To właśnie wojsko było, jest i będzie wyznacznikiem tego, co jest najbardziej skuteczne i nowatorskie.

Jakiś czas temu stwierdzono, że okręty podwodne powinno napędzać się elektrycznością, bo tak jest wydajniej. Najpierw baterie ładowano dieslem, diesel był też wykorzystywany do napędu okrętu na wynurzeniu (ewentualnie na małym zanurzeniu), ale wymyślono napęd atomowy i nikt nawet nie myśli o poważnych okrętach podwodnych z innym napędem.


Jak armia opracuje czołgi z napędem elektrycznym i włączy je do służby bojowej, to będzie znak dla cywilów - tak, era spalinowców się skończyła.

Teraz mamy w świecie chwilę względnego spokoju, więc zamiast czystej, skutecznej techniki, rządzi marketing i biznes.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 10:51
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 13 Jan 2022 - 09:47) *
era pojazdów spalinowych zostanie zakończona, jak armie świata przejdą na czołgi elektryczne, śmigłowce elektryczne, samoloty elektryczne. To właśnie wojsko było, jest i będzie wyznacznikiem tego, co jest najbardziej skuteczne i nowatorskie.

Jakiś czas temu stwierdzono, że okręty podwodne powinno napędzać się elektrycznością, bo tak jest wydajniej. Najpierw baterie ładowano dieslem, diesel był też wykorzystywany do napędu okrętu na wynurzeniu (ewentualnie na małym zanurzeniu), ale wymyślono napęd atomowy i nikt nawet nie myśli o poważnych okrętach podwodnych z innym napędem.


Jak armia opracuje czołgi z napędem elektrycznym i włączy je do służby bojowej, to będzie znak dla cywilów - tak, era spalinowców się skończyła.

Teraz mamy w świecie chwilę względnego spokoju, więc zamiast czystej, skutecznej techniki, rządzi marketing i biznes.

a jak armie już od długiego czasu mają lotniskowce i łodzie podwodne z napędem atomowym to już możemy przyjąć że era ropy dobiegła końca ?
I zależy które łodzie bo napęd elektryczny w łodziach póki co istnieje ma się świetnie.
CIekawe o jakim czasie względnego spokoju mówisz...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 10:57
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 13 Jan 2022 - 09:13) *
No tak, bo trzeba najpierw sobie sprawić auto zupełnie nieodpowiednie do własnych potrzeb, żeby stwierdzić że to był zły wybór. Nie można przewidzieć, nie?

I co tam do podważania niby jest ? dokładnie taki opis użytkowania jak tu był przedstawiany. Któreś z kolei auto do wąskiego zakresu zastosowania , nic tu do podważania nie ma.

Gusiew co do zmian to trochę tak jest (niechęć jak coś innego ma się sprawdzone) , podobnie było np. z fotografią cyfrową. Może faktycznie kieeeedyś gęstość energii w jakichś futurystycznych akumulatorach nie będzie problemem jak teraz :

https://www.youtube.com/watch?v=Hatav_Rdnno

Jeśli "bak" elektryczny będzie zajmował objętość powiedzmy do 2x tylko większą i nie ważył potężnie więcej niż odpowiednik benzyny to 3/4 wad elektryków powinna zniknąć i wtedy zalety te pozostałe przesłonią. Nie będzie potrzeby zachęcania przez kierowcę wyścigowego pierdzeniem do auta, elektryk będzie oczywistym wyborem w tym jako uniwersalne auto.

widzisz z tego co ja obserwuję to a z 90% ludzi ma potrzebę przemieścić się codziennie na dystansie paru-parunastu kilometrów a Wy cały czas że Wam paliwa zabraknie w drodze do Zakopca.
A co do objętości "baku" elektrycznego - nie wiem po co to wogóle piszesz bo akurat to jak jest zapakowana bateria w autach odo zera projektowanych jako elektryczne to już chyba lepiej się nie da. W którym spalinowym osobowym masz dwa bagazniki z przodu i z tyłu ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 13 Jan 2022 - 11:18
Post #96


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(kontrolm @ Thu, 13 Jan 2022 - 10:57) *
widzisz z tego co ja obserwuję to a z 90% ludzi ma potrzebę przemieścić się codziennie na dystansie paru-parunastu kilometrów a Wy cały czas że Wam paliwa zabraknie w drodze do Zakopca.
A co do objętości "baku" elektrycznego - nie wiem po co to wogóle piszesz bo akurat to jak jest zapakowana bateria w autach odo zera projektowanych jako elektryczne to już chyba lepiej się nie da. W którym spalinowym osobowym masz dwa bagazniki z przodu i z tyłu ?


Po to to piszę, żeby zobrazować ile miejsca zajmuje ta bateria i co ważniejsze ile waży, co ogranicza uniwersalność samochodu i jego zastosowanie jako jedynego czy nawet drugiego - napisałem to przecież .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 11:24
Post #97


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 13 Jan 2022 - 11:18) *
Po to to piszę, żeby zobrazować ile miejsca zajmuje ta bateria i co ważniejsze ile waży, co ogranicza uniwersalność samochodu i jego zastosowanie jako jedynego czy nawet drugiego - napisałem to przecież .

W jaki sposób bateria mieszcząca się całkowicie w płaskiej podłodze ogranicza Ci funkcjonalność ??? A silnik pod maską zajmujący całą komorę, bak pod siedzeniami i układ wydechowy zajmujący często całą część podłogi z tyłu Ci nie przeszkadza ? Nie wiem czy wiesz że Tesla z prozdu tam gdzie Ty nie możesz nic przewieźć ma spory bagażnik ? I ma go rownież z tyłu ?
W jaki sposób waga elektryka który waży często podobnie albo tylko trochę więcej od podobnego wielkością spalinowca Ci przeszkadza ? Bo 1.7 tonowy kompakt, 2 tonowy sedan, 2.5 tonowy spalinowy SUV to już nie przeszkadza ? Nie wspomnę o i3 ważącym 1200kg...
Andrzej proszę Cię...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 13 Jan 2022 - 11:26
Post #98


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kontrolm @ Thu, 13 Jan 2022 - 11:51) *
a jak armie już od długiego czasu mają lotniskowce i łodzie podwodne z napędem atomowym to już możemy przyjąć że era ropy dobiegła końca ?
I zależy które łodzie bo napęd elektryczny w łodziach póki co istnieje ma się świetnie.
przecież napisałem, że napęd elektryczny sprawdza się na statkach. Tam się ten napęd sprawdza (choć nie każdego na to stać). Natomiast o czołgach elektrycznych, transporterach opancerzonych niespecjalnie słychać, raczej ciekawostki, że to niby pracują, ale konkretów brak.


CYTAT(kontrolm @ Thu, 13 Jan 2022 - 11:57) *
widzisz z tego co ja obserwuję to a z 90% ludzi ma potrzebę przemieścić się codziennie na dystansie paru-parunastu kilometrów a Wy cały czas że Wam paliwa zabraknie w drodze do Zakopca.
no to niech te 90% ludzi zamiast benzyniaka za 70k, kupi elektryka za 150k. Czy ktoś im broni, oprócz ich własnego portfela?

Dobry produkt sam się sprzeda biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2022 - 11:40
Post #99


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 13 Jan 2022 - 11:26) *
no to niech te 90% ludzi zamiast benzyniaka za 70k, kupi elektryka za 150k. Czy ktoś im broni, oprócz ich własnego portfela?

Dobry produkt sam się sprzeda biggrin.gif

zawsze kończysz temat pieniędzmi. Dlaczego nie jeździsz Dacią ?
Tak już bywa że chęć posiadania a możliwości nie zawsze idą w parze. Ale rozmawiam z ludźmi i tak - widzą w tym sens. Wręcz mają dość spalinowców.
I jak tylko pojawi się taka możliwość wejdą w to. I nikt ich do tego nie będzie zmuszać.

Dostaję czasem do testów różne auta. Wożę nimi znajomych sąsiadów kolegów ze wsi i z pracy. Nic nie robi na nich takiego wrażenia jak jazda elektykiem. I nie tylko chodzi o przyśpieszenie ale o całokształt cisza i związany z nią komfort, brak zmian biegów , brak odpalania brak warkotu. Często są to ludzie posiadający fajne nowe auta lub wypasione używane bryki. Spora część tych osób po moich prezentacjach wysprzedała swój park maszynowy i przesiadła się w hybrydy albo elelktryki. Nie widzą sensu utrzymywania Merola S500, BMW 330i albo 335di Superbów.
Pewnie głupki którzy jednocześnie są na tyle głupi żeby kupić elektryka bądź hybrydę a jednak na tyle mądrzy żeby zarobić 150 tyś i wydać je na nowe auto.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Thu, 13 Jan 2022 - 11:52
Post #100


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Ta rozmowa prowadzi do jednej konkluzji. Bogaci w zwiazku z tym ze maja kase maja swoim kosztem doprowadzic do tego zeby ceny elektrykow byla dla wszystkich nizsze i dostepne. Maja sie dzielic bo maja kase dobry powod nie? Oprocz tego jak masz kase na tesle to siedz cicho bo sie nie znasz. Komuna powraca…
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:15