Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tesla okiem kierowcy wyścigowego, bardzo ciekawy materiał
kontrolm
post Wed, 05 Jan 2022 - 22:08
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Tesla okiem Wicika - bardzo ciekawie opowiedziane dlaczego inni są 100 lat za murzynami (Teslami)
Fajnie bo nie jest to byle dzieciak co się podnieca przyśpieszeniem i poza tym to może nie mieć nawet kół (to ja:lol:) tylko gościa który na codzień jeździ zacnymi furami a w motorsporcie ..... no chciałbym mieć taki parking jak On ma. I czuje różnice.

A - tu NAPRAWDĘ nie trzeba zmieniać oleju w silniku i w DE masz wojnę pomiędzy 0W20 a 10W60 laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 05 Jan 2022 - 22:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
QbaqBA
post Sun, 09 Jan 2022 - 21:18
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Warto dodać, że planuje nimi handlować. Co oczywiście pozostaje bez wpływu na obiektywizm filmiku smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 10 Jan 2022 - 05:57
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(QbaqBA @ Sun, 09 Jan 2022 - 21:18) *
Warto dodać, że planuje nimi handlować. Co oczywiście pozostaje bez wpływu na obiektywizm filmiku smile.gif

biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jan 2022 - 13:12
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Z właścicielem elektryka rozmowa jest bardzo krótka - wystarczy delikatnie zahaczyć temat zimowego wyjazdu do Austrii na narty biggrin.gif Albo w polskie góry biggrin.gif

O innych rzeczach naprawdę nie warto rozmawiać, jeśli mowa o rodzinnym samochodzie. A te głupoty, że w samochodzie elektrycznym jest cicho biggrin.gif Ciężko mi sobie przypomnieć samochód spalinowy, w którym hałas od silnika jest dominujący. A gdy mówimy o samochodach za 200 tysięcy (przed karami za CO2), no to naprawdę nie ma o czym rozmawiać.

W filmiku wzruszający jest fragment, o tych rozmowach z ludźmi przy ładowarkach biggrin.gif No historie życia. Spaliniarze nie mają takich atrakcji, bo tankują auto w 30 sekund i lecą dalej. Jaką historię opowiesz w 30 sekund? Jakiś szybki żarcik i tyle.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Mon, 10 Jan 2022 - 13:26
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Nie wiem kiedy podejscie do elektryka przestanie byc rozstrzygane przez 2 wyjazdy wakacyjne powyzej 200km w roku. Na codzien ludzie jezdza 30-60 km A Wy sie dalej upieracie ze raz w roku musicie swoim samochodem jechac na narty wiec dla Was to nie ma sensu. Nie mowiac o tym ze w 90% rodziny maja dwa auta w domu. Jedno moze byc elektryczne a drugi diesel. Wiecie doskonale ze elektryczne samochodu juz na 100% stana sie w pewnym momencie dla wszystkich wymogiem bo w tym kierunku to idzie a dalej jest opor. Bardzo podobna sytuacja do Covida na poczatku pandemi… Po 2 latach juz nikt nie mowi ze Covida nie ma. A za 2-3 lata juz nikt nie bedzie mowil ze samochody elektryczne sa bez sensu bo nauczymy sie z Nimi zyc jak z Covidem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jan 2022 - 13:59
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Gusiew @ Mon, 10 Jan 2022 - 14:26) *
Nie wiem kiedy podejscie do elektryka przestanie byc rozstrzygane przez 2 wyjazdy wakacyjne powyzej 200km w roku. Na codzien ludzie jezdza 30-60 km A Wy sie dalej upieracie ze raz w roku musicie swoim samochodem jechac na narty wiec dla Was to nie ma sensu. Nie mowiac o tym ze w 90% rodziny maja dwa auta w domu. Jedno moze byc elektryczne a drugi diesel.
nie wiem, jak u ciebie, ale u mnie przelot 400km do Gdańska, 2-3 godzinki rozmów i powrót 400km to norma. Sorry, ale jeżdżenie po Gdańsku, żeby 15km od miejsca docelowego znaleźć ładowarkę, to nonsens.

Narty to bardzo przerysowany przykład, bo wtedy elektryki muszą zużywać baterie na ogrzewanie wnętrza, więc ich zasięg, w połączniu z pojemnością baterii malejącą wraz z temperaturą to przykry żart. Dalsze, kilkusetkilometrowe wyjazdy weekendowe z rodzinką (Mazury, morze, góry) to naprawdę nie jest jakiś niespotykany luksus. A latanie 400-500km samolotem to żart.
Do tego, jak ktoś jest bardziej aktywny, to bierze na dach box dachowy, narty, czy inny ponton - kolejny killer dla elektryka.

Do miasta elektryk? Jak pamiętasz, żeby to codziennie ładować (i masz swój dom, czyli mieszkasz w niewielkim miasteczku, bo posiadaczy domów w dużych miastach jest stosunkowo niewielu) to owszem, elektryk ma jakiś sens - choć tego sensu nie widzieli 10 lat temu Europejczycy, gdy spaliniaki nie miały kar, a elektryki dotacji i takie Leafy sprzedawały się w groteskowych ilościach.

Mnie zawsze śmieszą Tesle na autostradzie. Jak Boga kocham, nie widziałem Tesli jadącej szybciej niż 130kph, gdzie byle akwizytor w Fabii zapina pakę osiemdziesiąt biggrin.gif No ale elektryki to przyszłość - zwłaszcza w czasach drożejącego prądu, który za 3 lata będzie 5x droższy niż dzisiaj dla prywatnego odbiorcy. Ciekawe, za ile będzie kWh na stacjach przy nowych stawkach - 5pln/kWh, czy drożej? Taniej wyjdzie amerykańskie V8 bez gazu laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 10 Jan 2022 - 14:43
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 10 Jan 2022 - 13:59) *
Mnie zawsze śmieszą Tesle na autostradzie. Jak Boga kocham, nie widziałem Tesli jadącej szybciej niż 130kph, gdzie byle akwizytor w Fabii zapina pakę osiemdziesiąt biggrin.gif


Coś w tym jest. Włochy, Niemcy, Słowacja. Tesli widziałem kilkadziesiąt i żadna nie była chętna jechać szybciej niż typowa ciężarówka.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 14:56
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Coś w tym jest ;-)
Wczoraj jadąc po A2 w sznureczku aut wracającym z długiego weekendu żaden nie jechał szybciej niż 140 a zdecydowana większość dużo wolniej. - normalnie wszystkie elektryczne ohmy.gif:
Aż tu jeden nagle mi wyskoczył przed maskę chcąc wyprzedzać ....i się rozmyślił. To była Tesla...chyba miał niedobór energetyczny :lo:
Więc wróćił do szeregu i wszyscy sobie jechali te 120 maks 140 jak wielka jedna rodzina bez względu na rodzaj zasilania laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 Jan 2022 - 15:08
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Gusiew @ Mon, 10 Jan 2022 - 13:26) *
Nie wiem kiedy podejscie do elektryka przestanie byc rozstrzygane przez 2 wyjazdy wakacyjne powyzej 200km w roku. Na codzien ludzie jezdza 30-60 km A Wy sie dalej upieracie ze raz w roku musicie swoim samochodem jechac na narty wiec dla Was to nie ma sensu. Nie mowiac o tym ze w 90% rodziny maja dwa auta w domu. Jedno moze byc elektryczne a drugi diesel. Wiecie doskonale ze elektryczne samochodu juz na 100% stana sie w pewnym momencie dla wszystkich wymogiem bo w tym kierunku to idzie a dalej jest opor. Bardzo podobna sytuacja do Covida na poczatku pandemi… Po 2 latach juz nikt nie mowi ze Covida nie ma. A za 2-3 lata juz nikt nie bedzie mowil ze samochody elektryczne sa bez sensu bo nauczymy sie z Nimi zyc jak z Covidem.

Nie nie musze sie na nic godzic. To ze ktos chce bym sie na cos zgodzil nie znaczy ze sie na to godze. Nie nie godze sie ani na segregacje sanitarna ani na to by rzady decydowaly czym jezdze. Nie godze sie na to i koniec. To wlasnie przez takich przyklaskiwaczy jest sytuacja jaka jest. Chore.
A co do tesli poruszalem temat u sibie w temacie
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...1738&st=640




"
to bylo dla mnie mega zaskoczenie. tesla 3 na cywilnej oponie pireli pzero.
objezdzalo jak chcialo hyundaie i30n, nowa toyote supre gr na yoko a052, subaru impreze sti, mustanga v8, toyote gt86 z klatka, porsche caymana, honde ek8 type r i wiele innych ciekawszych aut. oczywiscie nie porownuje umiejetnosci kierowcow (choc kierownik tesli zdaje sie byl juz po 40stce smile.gif )
dla mnie to byla mega niespodzianka. szczerze? zmienilem na temat tesli zdanie bo na slikach te auto moglo wygrac zawody."


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 15:23
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a z jakiego to toru ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 Jan 2022 - 15:25
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jastrzab


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 10 Jan 2022 - 15:59
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 10 Jan 2022 - 13:59) *
...
Do miasta elektryk? Jak pamiętasz, żeby to codziennie ładować ...



Nieco wybiórczo w tym kontekście (oraz poszukiwań ładowarek i czekania na nie i naładowanie) brzmi argument o zaoszczędzonym czasie życia smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 16:03
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 10 Jan 2022 - 15:59) *
Nieco wybiórczo w tym kontekście (oraz poszukiwań ładowarek i czekania na nie i naładowanie) brzmi argument o zaoszczędzonym czasie życia smile.gif

Mieszczuch wszędzie ma pod góre nawet jak mu się wydaje że nie laugh.gif
A my wieśniacy lub posiadacze własnych nieruchomości mamy własne gniazdko, często foto na dachu i jedziemy bez akcyzy laugh.gif

Argument o "codziennym ładowaniu przy miejskim użytkowaniu" auta "trochę" nie trafiony chyba że ktoś w Istambule mieszka.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 10 Jan 2022 - 16:27
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





https://www.youtube.com/channel/UCJoL0WKiqT_jrjuTIrLRRHg

Przeglądam czasem ten kanał, najlepsza antyreklama tesli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 10 Jan 2022 - 16:52
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Byłem teraz na długi weekend w Bieszczadach i jak sprawdziłem, że w promieniu kilkudziesięciu km nie ma stacji paliw( już nie mówię o takiej czynnej w nocy) to elektryk by się tam nieźle sprawdził, bo do żadnej stacji nie trzeba jechać.
Z drugiej strony wiadomo że na dłuższej trasie nie pogoni i mijałem na esce koło Rzeszowa tesle jadącą tak z 90 na oko. Ale dojechać się da. Ode mnie z Lubelskiego w te Bieszczady wychodzi wg planera najtańszą Teslą 7 minut ładowania po drodze przy założeniu obciążonego auta, padającego deszczu/ śniegu i temperatury koło zera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 10 Jan 2022 - 17:22
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Różnymi elektrykami po Polsce zrobiłem kilkanaście tysięcy kilometrów. Na ten moment jeżdżenie tymi autami w trasie to jest wymyślanie koła na nowo, a przyjemność to istna drzemka na łożu fakira. Niby da się, niby niektórzy to robią ... tylko pytanie po co?
Natomiast miasto to zupełnie oddzielny temat. Jak bym mógł sobie pozwolić finansowo, to bardzo bym widział u siebie w garażu BMW i3, właśnie do takich akcji miejskich. Nie dlatego, że jeżdżąc czuł bym, że ratuje delfiny, czy jakieś inne eko bzdety, ale dlatego, że jest to FAJNE auto!!!
... no i jeszcze na ten moment mógłbym w pracy ładować się za free.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jan 2022 - 17:29
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(done4 @ Mon, 10 Jan 2022 - 17:27) *
https://www.youtube.com/channel/UCJoL0WKiqT_jrjuTIrLRRHg

Przeglądam czasem ten kanał, najlepsza antyreklama tesli.

bardzo fajny kanał - do Włoch (~1500km) chłopak chyba jechał ze 3 dni biggrin.gif

elektryka można pokochać za jego świetne osiągi - faktycznie, stosunkowo niedrogo można kupić te 3 sekundy do setki. I na tym zalety elektryka się kończą. Bo co za sens kupować za 300 tysięcy elektryka SUVa 2,5-tony, skoro w trasę nie ruszysz, bo za 200km musisz wypatrywać gniazdka z prądem. Masz pod stopą 600KM, ale jak postanowisz je wykorzystać i pojechać nieco dłużej 2 paczki (o ile elektronika nie ma kagańca na 160kph), to osuszysz baterię w tempie błyskawicznym. Zapragniesz dać nauczkę akwizycji w Fabii? Raz, drugi odejdziesz, ale chłop jak najbardziej upierdliwa mucha będzie siadać ci na tyłku, bo on może przelotowo mieć 180kph, a ty nie.

To jest właśnie cały dramat elektryków - mnóstwo koni, obszerne wnętrze, komfortowa jazda w trasie, świetne osiągi, tylko jak chcesz z tego korzystać, to zasięg z deklarowanych 500km, spada do 200km. Z Warszawy do Gdańska nie dojedziesz. Do Giżycka będzie problem. Dla kierowców spalinowców, najważniejszym wskaźnikiem był prędkościomierz. Właściciel elektryka nie potrzebuje prędkościomierza, bo i tak bez przerwy gapi się na zasięg laugh.gif


Plusów darmowego ładowania fotowoltaiką bym nie przeceniał. Dziennie przejeżdżasz dajmy na to 50km, x5 dni w tygodniu x 50 tygodni rocznie, to daje 12 500 km. Diesel spali w takich warunkach 8l/100km (samo miasto - wiem, bo moja żona jeździ dieslem tylko po mieście i taka średnia wychodzi). To jest jakieś 5-6 tysięcy rocznie (no chyba, że jesteś przedsiębiorcą i akurat masz np. blaszane Berlingo w dieslu, to wtedy za paliwo zapłacisz ze 3 tysiące). Raz, że cena elektryka jest znacznie wyższa niż diesla, dwa, skoro cena elektryka jest wyższa, to i ubezpieczenia są droższe, a trzy, skoro cena jest wyższa, to i bezwzględna utrata wartości jest wyższa.

A jak zapragniesz tym swoim super elektrykiem SUVem 2,5-tonowym jednak pojechać z rodzinką nad morzem, to od razu masz rzucane kłody pod nogi. A to zjechać z autostrady 40km, bo jest wolna ładowarka, a to kabel za krótki, a to inny elektromobil się podłączył - a jak się w końcu podłączysz, to garujesz w szczerym polu, na deszczu (albo skwarze +40stC, no bo ładowarki stawiane są na betonowych parkingach), godzinę, albo dwie.

Jedyne, co może przekonać ludzi do elektryków, to ban na spalinówki smile.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 17:49
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Elektryk SUV to dla mnie total nieporozumienie (zresztą zwykły SUV też ale ten do kwadratu).
Nie na darmo Radzio napisał o i3 które jest zrobione tak jak każdy szanujący się elektryk do miasta powinien być zrobiony - LEKKO.
Ja już kiedyś pisałem że i3 obute w dobre opony mogło by na torach typu Łódź Modlin Słomczyn zrobić niezłe zamieszanie. Ba - na seryjnych pizdeczkach od roweru wiem to napewno że sieknął bym dobry czas.
Dla mnie eletryk ma więcej zalet - brak wymian olejów a i ich wycieki ograniczone do minimum, wogóle brak wymian wszystkiego tego co trzeba wymieniać w normalnych autach. wieczne hamuce .
Tego nikt nigdy nie uwzględnia w bilansie EKO a te tony wyciekających olejów wylane na wszystkich drogach parkingach posadzkach warsztatów, te hektolitry płynów chłodniczych które znów spieprzyły bo poszło UPG. Tu nie ma UPG i za co już można go kochać. Ae rozumiem rozumiem takich posiadaczy Subaru z którymi rozmowa na zawodach wygląda mniej więcej tak: "Cześć...masz bańkę Borygo pożyczyć ?: laugh.gif Ten człowiek mając i3 nie wiedziałby co ma powiedzieć po "Cześć..."

I ponad wszystko brak smrodu i CISZA.

A co do sensu posiadania - nie wyższy i często nie niższy niż:
- kupowanie XC90 tylko po to żeby codziennie wozić dzieci do przedszkola lub na zakupy do Biedry
- kupowanie Transportera tylko po to żeby parę razy w roku przwieźć coś co przewieziesz na przyczepce.
- kupowanie Multivana żeby dwa razy w roku jechać na wakacje najczęściej w 5 osób laugh.gif
- kupowanie sportowej fury po to żeby pojechać na trackday na Modlin i większość czasu spędzić paląc papieroska i gadając z kim to on się nie uczy obecnie jeździć laugh.gif. A takich typów zawsze na każdym trackdayu znajdziesz...
Żadne z tych aut jak i elektryk nie jest dla wszystkich i niespecjalnie nadaje się do założonego celu. Na szczęście jesteśmy na forum racingowym gdzie nie chwalimy się zasięgiem albo jak najniższym spalaniem.
Nawet spalinowy ma swoje ograniczenia mój ulubiony przykład Bugatti i paliwo kończące się po 12 minutach szaleńczej jazdy. Finalnie na długiej trasie jesteśmy go w stanie spokojnie objechać Octawią w Dieslu laugh.gif

Lubimy zapierdalać - i tego się trzymajmy bo jak widać Tesla naprawdę się do tego nadaje i czas wpierdolu od elektryka na torze tudzież na światłach właśnie wchodzi Wam z butami do łóżka.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jan 2022 - 17:59
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kontrolm @ Mon, 10 Jan 2022 - 18:49) *
Ja już kiedyś pisałem że i3 obute w dobre opony mogło by na torach typu Łódź Modlin Słomczyn zrobić niezłe zamieszanie. Ba - na seryjnych pizdeczkach od roweru wiem to napewno że sieknął bym dobry czas.
Dla mnie eletryk ma więcej zalet - brak wymian olejów a i ich wycieki ograniczone do minimum, wogóle brak wymian wszystkiego tego co trzeba wymieniać w normalnych autach. wieczne hamuce .
Tego nikt nigdy nie uwzględnia w bilansie EKO a te tony wyciekających olejów wylane na wszystkich drogach parkingach posadzkach warsztatów, te hektolitry płynów chłodniczych które znów spieprzyły bo poszło UPG. Tu nie ma UPG i za co już można go kochać. Ae rozumiem rozumiem takich posiadaczy Subaru z którymi rozmowa na zawodach wygląda mniej więcej tak: "Cześć...masz bańkę Borygo pożyczyć ?: laugh.gif

I ponad wszystko brak smrodu i CISZA.

rozumiem zachwyt nad i3. Też jeździłem i bardzo przyjemne autko. Tyle tylko, że cenowo to jest konkurencja M235iX biggrin.gif Wywalić 2 paki na auto przywiązane do miasta, na oponkach 155 - trzeba być bogatą kobietą, bo facet kupiłby albo M235iX, albo jakąś 3-tkę, żeby już zostać w obrębie marki.

Co do ciszy i smrodu - hmm, w nowych samochodach benzynowych nie słyszysz silnika tylko szum powietrza. Wycieki pojawiają się po kilku-kilkunastu latach eksploatacji - w elektrykach pewnie też coś się pojawi - stawiam na niskie częstotliwości z falownika biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 Jan 2022 - 18:00
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





e nie jest tak tragicznie juz na szczescie. taka kia ev6 228KM 77,4kWh RWD masz za 199 900 zl. spokojnie tym autem zrobisz 300km jezdzac nawet dosc szybko. masz do dyspozycji przy okazji spore rodzinne auto z sporym bagaznikiem i spora iloscia miejsca na tylnej kanapie. ok to nadal tylko 300km zasiegu ale cena juz powoli robi sie normalna. mysle ze juz przyszla generacja za 3 lata bedzie na prawde spoko dopracowanymi autami godnymi polecenia. obecnie kazdy widzi co kupuje i na co sie naraza. nie trzeba o tym mowic. jest jak jest. wokol komina ciekawa propozycja. jako auto rodzinne do jazdy po Polsce da sie ale z glowa i na spokojnie. czyli z wadami swoimi ale zalet tez troszke jest. to juz nie te czasy ze elektryki to mialy tylko wady.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:05