Shoutbox 0 nowych PW 


328 Stron V  « < 296 297 298 299 300 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dobrze klejace opony na codzien i na tor
piwo
post Thu, 30 Jun 2022 - 11:17
Post #5941


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





mialem w tym roku zalozone rainexpert 5 do yariski.
pierwsze 1000km tragedia. mega sliskie jak nowe. musialy ostro sie przytrzec by przyczepnosc sie poprawila. teraz jest taka se. na mokym i suchym ujdzie.
mam tez debice firgo hp2 na mazdzie 3 zima. tez miala byc rewelacja wg kupujacych smile.gif jest tez taka se. i na sniegu srednia, na suchym slabe i na mokrym slabe.

czyli jednak stara prawda sie sprawdza ze tanie opony to slabe opony. jak chcesz miec cos dobrego trzeba czytac duzo testow i kupowac tylko top.
a obecnie to continental sport contact7, ewentualnie cos bardziej cywilnego jak to goodyear asymetric 6.
i tyle. reszta opon to protezy tych dwoch opon.
kupowanie debic falkenow czy innych bzdetow i starszych niz 2 lata opon to proszenie sie o dacha lub wjchanie w bagaznik. choc dobry kierownik umie wykorzystac kazda przyczepnosc, ale po co sie meczyc z niskimi predkosciami jak mozna w lukach w deszcz i innych wymagajacych warunkach jechac 10-20km/h szybciej niz na oponach protezach.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Jun 2022 - 11:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Thu, 30 Jun 2022 - 13:08
Post #5942


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 30 Jun 2022 - 11:17) *
a obecnie to continental sport contact7, ewentualnie cos bardziej cywilnego jak to goodyear asymetric 6.
i tyle. reszta opon to protezy tych dwoch opon.

Wiadomo że te będą najlepsze zapewne, ale kupowałem opony do starego auta wartości 7-8 tysiecy złotych, więc niestety nie wydam połowy tej sumy na opony. Opony w ostatnich 2 latach bardzo zdrożały.
Gdybym miał jakieś drogie mocne auto typu BMW f10 czy Audi A6c7 to wtedy wiadomo że się kupuje TOP z tego co jest na rynku, przynajmniej ja bym kupował takie. Chociaż są ludzie co nawet do tak drogich aut kupują używki czy inną chińszczyznę.
Do budżetowego starego auta którym nie jezdzi się 150 km/h czy szybciej takie Uniroyale mi wystarczają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 30 Jun 2022 - 13:50
Post #5943


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ja tylko strzelę mały update odnośnie tych Goodyearów Eagle F1 Asymetric 6 - pisałem wczęsniej, ze jakieś głośne, ale po około 1000 km hałas zrobił się normalny i już ich nie słyszę. Więc albo w jakiś sposób się "dotarły" albo ja się przyzwyczaiłem/ogłuchłem wink.gif. A trzymają nadal super i ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, wiec polecam do daily smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 13:54
Post #5944


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Frolik @ Thu, 30 Jun 2022 - 13:08) *
Wiadomo że te będą najlepsze zapewne, ale kupowałem opony do starego auta wartości 7-8 tysiecy złotych, więc niestety nie wydam połowy tej sumy na opony. Opony w ostatnich 2 latach bardzo zdrożały.
Gdybym miał jakieś drogie mocne auto typu BMW f10 czy Audi A6c7 to wtedy wiadomo że się kupuje TOP z tego co jest na rynku, przynajmniej ja bym kupował takie. Chociaż są ludzie co nawet do tak drogich aut kupują używki czy inną chińszczyznę.
Do budżetowego starego auta którym nie jezdzi się 150 km/h czy szybciej takie Uniroyale mi wystarczają.


ano widzisz to jest błędne myślenie -wartość auta w żaden sposób nie powinna wpływać na cenę opon do niego zakupionych szczególnie gdy człowiek jeździ dynamicznie. Bo może auto jest warte 5 tyś ale w razie wypadku który powstał w wyniku zaoszczędzonej kasy na oponie już nawet nie z Twojej winy podam przykład znajomej ile to kosztuje wypadek nie ze swojej winy poszkodowanego. Kupiła auto za 12 tyś wsadziła w gaz 2500, rejestracja ubezpieczenie 1500, opony letnie zimowe 1500zł, początkowe naprawy serwis 2500. To już daje 20 tyś. Walnęła ją babka i niby nie jej wina a: - dostała 8 tyś za wrak plus 1400 na złomie, nowe auto musiała kupić 25 tyś gaz 2500 opony 900, rejestracja oc ac bo auto droższe 2800, początkowy przegląd 300. Czyli na wypadku jest stratna ponad 20 tyś bo gdyby nie ta sytuacja to nadal jeździła by starym autem z którego była zadowolona i nie zamierzała zmieniać.
A teraz policz że sieknąłeś kogoś z Twojej winy bo nie wyhamowałeś....koszt Twojego trupa to tylko ułameki kosztów które poniesiesz z tej okazji.
Zresztą walnąłeś w słup w szczerym polu nikt Cię nie namierzył a i tak różnica pomiędzy tanimi a drogimi oponami poszła się ebać wielokrotnie. Przerabiałem to i teraz kupuję do 30-letniego auta opony warte w 15 calach w popularnym rozmiarze często 2 tysie.
Rajdówka też najdroższe są opony bo tam najwięcej zyskujesz (mimo że kupuję najtańsze slicki 13 laugh.gif )


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Jun 2022 - 16:38
Post #5945


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Niby tak, ale - kupując do staruszka opony w jego wartości, przy owym dzwonie z nie swojej winy i złomowaniu auta, poza wymienionymi stratami, tracimy dodatkowo wartość opon (no chyba że nie oberwały i akurat przypadkiem będą do następnego auta pasować, bo sprzedać w cenie zakupu nawet po 10 km się nie da).
Najważniejsze żeby świeże były .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 16:48
Post #5946


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 30 Jun 2022 - 16:38) *
Najważniejsze żeby świeże były .


Zdecydowanie się nie zgodzę. Jako posiadacz nowych Kormoranów i Dębicy gdzie wszystkie auta na mokrym się zatrzymywały a moje nie co skończyło się dwukrotnym rozbiciem aut a potem założyłem używane Michały i było dużo lepiej niż na tamtych wiem już że nie wystarczy żeby były świeże. Internet jest pełny crashów względnie świeżych nowych fur z nowymi chińskimi wielosezonówkami które tracą przyczepność często w sposób spektakularny. Posiadając auto na zajebistych oponach z drogą hamowania 34 metry nie martwisz się o prrzód bo jesteś pewnien że ktoś zaparkuje CI w kufer w podbramkowej sytuacji.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Jun 2022 - 17:05
Post #5947


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, takie micheliny wspomniane wyżej z 2009 r nie ma szans żeby i od tych kormoranów lepsze były.
Ja akurat w drogowych autach stosuję oponym hamulce i płyny drogowe, opony średniaki typu hankook, falken , bridgestone - co tam z grubsza w 1 / 3 górnej - 1 /2 testów tyrereviews siedzi , czasem jak ten hankook cenowo średnie a ładnie w testach, i nigdy nowa taka nie miała szans być gorsza niż stara z tej samej pólki. Wiadomo że to skrót "najważniejsze żeby świeża" - lepiej częściej świeże jakieś tańsze średniaki niż odkładać na, czy dojzeżdżać rok-dwa dłużej, zajechane top modele.
W drogowym użytku nie ma szans do połowy możliwości takich opon dojść. Gdzie jakieś limity i po co zresztą.

Raczej nie ma porównan obiektywnych - 5-10 letniej topowej wówaczas UHP i średniej półki nowej ? a moze są, nie natknąłem się, jedynie na sztucznie "zużyte" ws nowe, a to co innego niż twarda stara guma. Ale indywidualne obserwacje raczej za tymi nowymi tańszymi (nie naj-tańszymi może, nie wiem, nie mialem okazji poza keidyś jakąś Debicą frigo starą już w 2gim jej sezonie) . O zimówkach to w ogóle nie ma co nawet wspominać tu wiek to kluczowy jest. Najlepsza conti TS po 4 latach nie ma co szukać przy jakimś nowym Nokianie , falkenie itp.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 17:10
Post #5948


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Do XC90 pożydziłem i kupiłem reklamowane polecane zimowe Nankangi w miejsce używanych Conti i to się dzieje z autem to jest po prostu tragedia - mimo ABS ESR tył potrafi odjechać na SUCHYM zimnym asfalcie nagle, w zakrętach podsterowność i droga hamowania tragiczna. To wrażenia po 6-letnich Conti. Wręcz powiem auto po lekkim śniegu jeździło lepiej na letnich Conti niż na tych "zimach".


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Jun 2022 - 18:02
Post #5949


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nankangi cywilne powszechnie to są odradzane. Nie polecane smile.gif

A conti TS kolejne to chyba najlepsze zimówki od hoho więc i w zachowaniu przez kolejne sezony najwyraźniej.

Ja tam ostatnio w ogóle w kierunku wielosezonowych na drogi się skłaniam w jednym aucie mam. Im mniej zajęcia z autem drogowym tym lepiej. Jakies przekładania zima lato wywalanie grubych bieżników bo stare opon odpada. Są minusy wiadomo ale starość nimi nie będzie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Jun 2022 - 18:22
Post #5950


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Szczerze nie wyobrazam sobie wielosezonowych latem u siebie. Zima moze latem nie. Juz letnie ledwo znosza temperaturowo i piszcza na kazdym rondzie. Wielosezon po miesiacu jazdy bylby spalony i wyzabkowany a taka opona po lecie w zime by jezdzila jak na lodzie.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 30 Jun 2022 - 18:24
Post #5951


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Wielosezon fajny jak się jeździ nie dużo i spokojnie.
Zamiast 2 kompletów chinczyków lepiej dobry wielosezon.
Najlepiej odżałować na dobrą gumę lato zima.
Po tym jak spróbowałem opony używane premium, potem prawie nowej premium (ach ta młodość) teraz już tylko nowe "premium" kupuję. I zapominam o problemach z trakcją, pewnością prowadzenia. Nawet jak opony będą stanowiły 10 czy 20% wartości auta oszczędzał nie będę na tym. Nie warto potem się denerwować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 18:39
Post #5952


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



wielosezon w lekkim aucie - wporzo (GY 4Seassion Gen2 w górę jest świetny lepszy niż Rainsporty). W ciężkim nie wporzo. Zimowe jak dla mnie tylko UG ale każdy ma swoje preferencje. Mnie nigdy nie zawiodły i nawet do ścigania w zimę się nadają laugh.gif
Co do Nankangów - to są właśnie budźetowe opony te o których pisałeś że ważne świeże a i tak lepsze niż Nexeny, GoodRide. Dopóki jeździsz spokojnie i auto jest lekkie - ok. Próbujesz przycisnąć - ściana. WIęc nie tylko świeże - przede wszystkim dobre.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Jun 2022 - 19:35
Post #5953


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Na szczęście mazda 6 jest lekka wink.gif na nieszczęście ma jakis dziwny rozmiar opon że jedna conti TS to coś koło tysiąca zł. Prawdę mówiąc to jeżdżąc zamiennie czasem tego samego dnia raz jedna raz druga, jedna na sezonowych i druga na wielosezonowych poza tą głośnością i kopnym śniegiem to różnic nie czuje. A spokojny jestem ze zużyje zanim się zestarzeją.
Bridgestone wielosezonowe używam akurat , głośne jak ciepło, w kopnym sniegu nie tak pewne jak dedykowane zimówki, ale całkiem ok fajne w deszczu zgodnie zresztą z testami.
Co do średniaków to akurat hankook evo , falkem eurocośtam, Nokian, bridgestone turanza itp miałem na myśli, generalnie grupa typu tańsze wyraźnie niż topowe a przyzwoite po prostu
Technologia opon tak poszła do przodu jak i samochodów, coraz więcej się przyzwoicie zachowuje i prowadzi i jest do siebie podobna. Więc zaletą pozostaje świeżość.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 30 Jun 2022 - 20:06
Post #5954


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja ostatnio się przejechałem na Michelin PS4. Na początku same pozytywne relacje - opona klei , na mokrym petarda. Niestety okazuje się, że z jakiegoś dziwnego powodu opony dostały bicia góra/dół, bez jakichś widocznych uszkodzeń. Nie wyząbkowanie (co na tylnej osi się zdarza), a bicie góra dół o kilka mm.
Teraz wrzuciłem GY Assymetric 6 i hamowanie jak i przeciążenie na rondzie identyczne jak 1.5 roczny PS4. Zobaczymy, jak z trwałością. GY bardziej komfortowe na nierównościach (przejazd przez tory itp).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Jun 2022 - 20:59
Post #5955


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jacek zdaj wieksza relacje ps4 vs gy assym6 jak juz nabijesz troche kilometrow. Teoretycznie gy powinne byc cichsze mniej palic i byc szybsze od ps4. Ale wiadomo ze w testach redakcji czesto wychodzi co innego niz w zyciu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 30 Jun 2022 - 21:05
Post #5956


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(nomad66 @ Thu, 30 Jun 2022 - 18:24) *
Wielosezon fajny jak się jeździ nie dużo i spokojnie.
Zamiast 2 kompletów chinczyków lepiej dobry wielosezon.
Najlepiej odżałować na dobrą gumę lato zima.
Po tym jak spróbowałem opony używane premium, potem prawie nowej premium (ach ta młodość) teraz już tylko nowe "premium" kupuję. I zapominam o problemach z trakcją, pewnością prowadzenia. Nawet jak opony będą stanowiły 10 czy 20% wartości auta oszczędzał nie będę na tym. Nie warto potem się denerwować.

Ja do 18 letniego peugeota kupiłem w przeciagu pół roku 8 nowych opon (nie najtańszych, bo 4 uniroyale i w zime 4 zimowe Nokiany), razem za te 8 opon dalem grubo ponad połowę wartości auta, a i tak zostałem skrytykowany że kupiłem słabe opony, nie dbam o bezpieczeństwo itp. Jasne nie jest to top of the top, ale to auto to stary strucel z automatem, do jazdy głównie po trasach ze spokojnymi predkosciami rzedu 100-120 km/h, max 140 i to po autostradzie. 8 fabrycznych opon rocznik 2021 zimowe 2022 letnie to tak źle? Jak tu słysze o ludziach ze smigaja na całorocznych, albo chinczykach i to w nowszych mocnych autach, albo kupują używki. Bez przesady, uwazam zeby kazdy miał takie uniroyale nawet na drozszych autach to by znacznie bezpieczniej było.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Jun 2022 - 21:24
Post #5957


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Podejrzewam ze nawet jakbys chcial kupic lepsza opone do tegp peugota to bys nie kupil bo najlepsze opony sa dostepne tylko w rozmiarach od 18-19' w gore. Chora sytuacja ale niestety prawdxiwa.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 30 Jun 2022 - 22:27
Post #5958


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





No właśnie a tam rozmiar 225/50/17 siedzi, dwa komplety alusów org. w tym rozmiarze, a nie kupie do powolnego dupowozu felg 18 bo po co to komu?

Nota bene ostatnio kumpel w 4 letnim bmw G30 wrzucił wielosezon i niby chwali, no ale kto bogatemu zabroni. W sumie jak w czerwcu zdjął łyse zimówki to rzeczywiscie co by nie założył to będzie lepsze.... Raty poszły do góry to trzeba ciąć koszty eksploatacyjne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Jun 2022 - 22:35
Post #5959


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Thu, 30 Jun 2022 - 18:22) *
Szczerze nie wyobrazam sobie wielosezonowych latem u siebie. Zima moze latem nie. Juz letnie ledwo znosza temperaturowo i piszcza na kazdym rondzie. Wielosezon po miesiacu jazdy bylby spalony i wyzabkowany a taka opona po lecie w zime by jezdzila jak na lodzie.



A ja sobie nie muszę wyobrażać. Po prostu jeżdżę i jak napisałęm wyżej wad typu jakieś jak po lodzie po sezonie letni,m czy jakieś przegrzewanie nie ma . Pisałem że mam na codzień na 2 identycznych autach sezonowe przyzwoite i te wielosezonmowe i w nie - porządnym śniegu (gorsze niż sezonowe zimowe|) czy cieple na trasie (głośne) nie czuję żądnej różnicy. Oczywiście nie piszczę po rondach bo po co. JAkby wielosezonwa po sezonie była do niczego, to byłaby jednosezonowa a nie wielo.
Za to plecy dziękują za brak targania 30to kilogramowych kół i ich zmiany, A i czas z gumy nie jesr i można mieć choć z jedny autem gdzieśkolejki do wulk czy śledzenie prognoz pogody.
Oczywiścire żę _lepiej_ dedykowane sezonowe. Ale co w międzysezonach? jak tak się o limity starać czy pojedyncze metry hamowania trxzeba by się zastanowić że tak, dedykowana letnia będzie lepsza latem. Ale jak się trafi takie hamowanie w okresie przejściowym a wóz wciąż na letnich czy nie zrobi większego bum aby? znaczy w poniedziałek , wtorek letnia, i to w dzień, na noc zimówka bo trochę sypnie, w środę letnia bo halny ciepło i słonko? Zawsze jest jakiś kompromis.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 30 Jun 2022 - 23:26
Post #5960


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(piwo @ Thu, 30 Jun 2022 - 20:59) *
Jacek zdaj wieksza relacje ps4 vs gy assym6 jak juz nabijesz troche kilometrow. Teoretycznie gy powinne byc cichsze mniej palic i byc szybsze od ps4. Ale wiadomo ze w testach redakcji czesto wychodzi co innego niz w zyciu.


Jest ciszej, bo stare już wyząbkowane i bijące. Co do zużycia to powiem za 1-2 lata. Ma chyba bardziej miękką ściankę boczną, przez to większy komfort, ale feeling w zakręcie gorszy.

CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 30 Jun 2022 - 22:35) *
A ja sobie nie muszę wyobrażać. Po prostu jeżdżę i jak napisałęm wyżej wad typu jakieś jak po lodzie po sezonie letni,m czy jakieś przegrzewanie nie ma . Pisałem że mam na codzień na 2 identycznych autach sezonowe przyzwoite i te wielosezonmowe i w nie - porządnym śniegu (gorsze niż sezonowe zimowe|) czy cieple na trasie (głośne) nie czuję żądnej różnicy. Oczywiście nie piszczę po rondach bo po co. JAkby wielosezonwa po sezonie była do niczego, to byłaby jednosezonowa a nie wielo.
Za to plecy dziękują za brak targania 30to kilogramowych kół i ich zmiany, A i czas z gumy nie jesr i można mieć choć z jedny autem gdzieśkolejki do wulk czy śledzenie prognoz pogody.
Oczywiścire żę _lepiej_ dedykowane sezonowe. Ale co w międzysezonach? jak tak się o limity starać czy pojedyncze metry hamowania trxzeba by się zastanowić że tak, dedykowana letnia będzie lepsza latem. Ale jak się trafi takie hamowanie w okresie przejściowym a wóz wciąż na letnich czy nie zrobi większego bum aby? znaczy w poniedziałek , wtorek letnia, i to w dzień, na noc zimówka bo trochę sypnie, w środę letnia bo halny ciepło i słonko? Zawsze jest jakiś kompromis.



Wielosezon zauważalnie gorzej hamuje w lato od dobrej letniej. Jak mój cywil na PS4 czy GY6 robi pod 1.1g na hamulcu i 0.9 na rondzie, to na wielosezonie inne auto na hamulcu 0.9 i rondo 0.7x. Czuć to, jak się jedzie na limicie.
Okres przejściowy to jaki? 0 stopni i deszcz to PS4 nadal bardzo dobrze hamuje.
Natomiast do auta jeżdżącego głównie po mieście nie widzę sensu posiadania 2 kompletów opon.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

328 Stron V  « < 296 297 298 299 300 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:37